• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@petot dakujem
6. aug 2011 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot , chcela by som sa spýtať, či môže céčko bez nejakého obmedzenia aj osoba, čo má zápal tenkého čreva a preto sa jej nevstrebávajú vitamíny a má aj málo železa...
7. aug 2011 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 Nie som lekár, tak napíšem len svoj názor. Nespomínam si, že by som niekde čítal zápal tenkého čreva ako kontraindikáciu. Takže teoreticky by to nemal byť problém. Dokonca niektorí lekári odporúčali vitamín C aj pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch, po úvodných nepríjemnostiach vraj pomáha hojeniu. Ktovie, či by nemohol pomôcť aj pri zápale tenkého čreva. Vitamín C pôsobí zvyčajne protizápalovo.

Na druhej strane, vitamín C môže pôsobiť dráždivo na žalúdok, takže teoreticky by mohol dráždiť aj v tenkom čreve. Ak sa dotyčný/á chce pustiť do vyšších dávok Cčka, tak by mal/a:
1, Použiť radšej sodný askorbát (alebo zmes askorbátov, napr. C-Salts), nie kyselinu askorbovú
2, Rozdeliť to na veľa menších dávok počas dňa (napr. každé 3 hodiny)
3, Vždy s tekutinami
4, Tie dávky, ktoré vychádzajú na čas jedla, užiť s jedlom
5, Začať od nižších dávok a zvyšovať len vtedy, ak nezaznamená žiadne bolesti alebo iné ťažkosti.

Vitamín C sa vstrebáva rovnako ako glukóza, čiže už pomerne skoro v tráviacom trakte a veľmi rýchlo. Takže malé dávky by mali zabezpečiť, aby sa vstrebával čo najrýchlejšie a nestihol dráždiť sliznicu.
Možno by bolo prínosné nasadiť najprv po niekoľko dní injekčné dávky a potom opatrne ústne. Ale neviem, či je to dostupné.
7. aug 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ,ďakujem, veď ja viem, že nie si lekár, veď preto sa ťa pýtam :wink: :slight_smile:
8. aug 2011 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
@petot prosím ta porad mi ,ešte tys si moja zachrana - kludne poradte aj viaceríí

na ročnej prehliadke sa dokyne zdal mladší slamový -žlty a bledy.vzala mu krv-dnes došli vysledky,je anemicky.železo ma 3,9 -vraj dolna hranica je 11,2 a hemoglobin 98 -tam že ma byt aj 120 . zvazuje nasadit injelcie b12 a kys.listovu + maltofer.prosim porad.ist do toho,neist,alebo nejaka zaručena alternativa ??? mam jest zelezo ja?mam ja jest Bkomplex forte ?
9. aug 2011 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka mal nejaké očkovanie? lebo žasne, že všetky skoro deti v tomto veku majú tento problém...z čoho to je?
9. aug 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Skus to s melasou ,zeleninou-vela brokolice,cervenej sosovice,listovej zeleniny atd a tiež tmaveho masa.Moj sa z anemie -a to ju mal horsiu od tvojho-hemogl.mal len okolo 80-dostal len upravou stravy.Tiež mu davam aj ARTHUR vitaminy-tie so zelezom.
9. aug 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@kaja73 arthura mam až az .. 5 ktabic ešte , ale ako ich dam ročnemu ? melasu mam roky staru-bude ešte dobra ? MASKO PAPA,ALE CI JE čERVENE NEVIEM? ZO SVINKY DOMACEJ .on ešte nema zuby,tak aj šošovica a take a zelenina ťažko,len mixmix
9. aug 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Ved mixuj-ja robim mliečne polievky z tej brokoloice aj cervenej sosovice-ta nema supku.A arthura možes roztopit na lyžičke,alebo mu davaj po malych kusockoch-moj ho papa už takmer pol rok-cucanim-teraz už aj celeho pocuca.Melasu kup novu,zarob mu rooibois caj-aj ten ma vela železa a ochut ceckom a melasou. :wink: Cervena maso je napr hovadzie-ja som kupovala sklenkove od alnatury-je to len hovadzina a ryža,plus som k tomu uvarila zeleninku.
9. aug 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@kaja73 tak tu melasu kupim, okrem toho ešte ake suroviny?lebo on mi zje všetko, a toho arthura vravíš,že môže ? ak rozpučim tak 1denne? ten ma asi 5mg toho železa?
9. aug 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a ja si dam Bkomplex forte
9. aug 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka ja davam jedneho ARTHURA za den,ale do 1 a pol roka som davala polku a ob den aj cely. určite mu davaj ten rooibois caj-maju s roznymi prichutami-ja kupujem v lidli-lord nelson rooibois caj-to je zloženim po vitaminovej a mineralnej stranke ako mlieko.No a listovu zeleninu mu primiesavaj do jedla-najemno nakrajanu a jasne že ta hovadzina,melasa,brokolica.
9. aug 2011 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@kaja73 ale aku listovu zeleninu ?asi som vadna :grinning: .Lidl tu nemame,prave včera som tam bola po dlhej dobe -nemas fotku toho čaju a cenu?že tam niekoho pošlem
9. aug 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
http://www.nanicmama.sk/zdravie/pomoooc-anemia#comment-429339 tuu som čitala o njejakom pripravku,sirupe nato,len neviem aky to je
9. aug 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka mozno je to toto: http://klas.jagun.net/betavital.html alebo som este pocula o kvapkach zo zeruchy, ale neviem, kde sa daju kupit ...
9. aug 2011 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka aha, tak uz som si to precitala, ze to ma byt z cucoriedok a toto je z repy :grinning: ale kolegyna tusim nieco curociedkove brala, len je teraz na dovolenke, ale potom sa mozem spytat, ak by si dovtedy nezistila ...
9. aug 2011 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
cucoriedky doma mam zavarene,sladke jak hovno z nutrie,ale skusim mu dať štavičku
9. aug 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. aug 2011 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka tak to mas najlepsie, zbytocne drahe sirupy kupovat, domace mat bez umelych sladidiel :sweat_smile:
9. aug 2011 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Tu mas tak vseobecne info o tom caji http://cs.wikipedia.org/wiki/Rooibos najdem aj foto.Listova zelnina je napr hlavkovy salat,spenat,ladovy salat atd.Inak ten caj sa da kupit aj inde-len ina znacka-ale to je v podstate fuk. :wink:
9. aug 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka http://www.najcena.si/product/14229/lord-nelson-rooibos-caj-vec-vrst-25x2g napr tento kupujem,ale maju aj ine-take že vrecusko s cajom ma trojuholnikovy tvar -a su z roznymi prichutami.
9. aug 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@kaja73 dííky,dofrasa že som si včera nekupila. a ake prichute su,sorry že otravujem,žeby som dala dakomu kupit,my tu nemame ani potraviny ..teda ktora prichut je naj,že nekupim koninu
9. aug 2011 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Mojmu najviac chuti orange,ale aj natur vypije.Mali sme už aj jahodovy-ten s trojuholnikovymi vracuskami.Tiež je aj vanilkovy,ale su aj ine,ani neviem ake. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. aug 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Nemam co by som dodal :slight_smile:
9. aug 2011 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot takl sa aspon skus vyjadrit k B12 tkam a maltoferu :slight_smile:
9. aug 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
http://www.mojalekaren.sk/feroglobin-liquid-tekutina-1x200ml/ vo poviete na toto ?kamoška mi odporučila
9. aug 2011 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a co tak urobit cviklovy sirup? Na 1,5kg cvikly idu 3kg cukru ,4l vody,100g citrodeka?
9. aug 2011 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka
http://www.floradix.de/ skus pozrieť toto. Kamaratka mi to priniesla z Nemecka ale myslim že aj Rakusku by mohli mať. Je to sladke a celkom dobre to chuti :wink:
9. aug 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rada by som sa spýtala či môže C čko spôsobiť bolesti bruška, dnes som svojej dcérke dala ráno 15O mg (tú z DM) a a j na obed a ku večeru ju začalo bolieť bruško
9. aug 2011 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok