• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
Ahojte, prosím o radu :frowning2:

viem, že možno vás to nezaujíma, ale musím to napísať, lebo ma šľak trafí... a som presvedčená, že oslabená imunita môjho dieťaťa je spôsobená očkovaním... Do pol roka nebol raz chorý.... po druhej hexe (v 6-tich mesiacoch) sa to začalo...:
7,5 mesiaca - nádcha, teploty
10 mesiacov - nádcha, teploty
11 mesiacov - bacil v nose, antibiotiká
12,5 mesiaca - nádcha, teploty, antibiotiká
14 mesiacov - angína, antibiotiká :frowning2: :frowning2:

Prosím poraďte, ako dostať imunitu môjho dieťaťa aspoň trošku do normálu? Teraz má angínu, koľko C-čka mu dávať?
Má 14 mesiacov, niečo cez 10kg.... mám doma C-čko z DM...

Vďaka :frowning2:
22. aug 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@piacere ahoj,ja som podobnu situaciu od 17mes riešila u staršieho takto - 500mg cečka ked nebol chory každy den,probiotika Infant dophylus, tusím imunoglukan sirup sa volal . ja by som dala aj 1g denne ked ma anginu teraz
22. aug 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka až tak veľa môžem? Ja mu dávam denne do vodičky jednu tú mini odmerku DM-kového C-čka.
Malý teraz pije probiotiká Nutrolin - B. Dostáva ich vždy, keď berie antibiotiká... nevedela som, že ich môže piť aj keď nie je chorý.
22. aug 2011 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere V zásade, vitamínu C treba toľko, koľko si telo vezme. Niekedy sú to aj veľmi vysoké dávky. Ak si telo nezoberie toľko, koľko si mu dala, tak vznikne jednorázová mierna hnačka. Ja som mojim dával v zdraví v tomto veku cca 3x denne 250mg, v chorobe aj 6x1000mg, podľa toho, ako sa mi to javilo. Vysoké denné dávky treba rozdeliť na pravidelné menšie počas dňa. Treba veľa piť.

Vysoké dávky sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.
22. aug 2011 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letizia0907 Z kníh a článkov lekárov jedného menšinového ("alternatívneho") prúdu, ktorý sa volá "ortomolekulárna medicína". Zaoberá sa liečbou alebo udržaním zdravia pomocou látok, ktoré sú telu prirodzené (na rozdiel od alopatickej medicíny, ktorá typicky potláča príznaky chorôb pomocou látok umelých a pre telo viac i menej škodlivých).
22. aug 2011 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@piacere Dávala som menšiemu dieťatku, než je Tvoje, 1 gram a zrejme aj to bolo málo, nemalo ani náznak hnačky... (malo horúčky bez iných príznakov, vykľula sa z toho šiesta choroba...).
Probiotiká... hmm, sú aj lepšie, než Nutrolin B. A jasné, ak máte problémy s častou chorobnosťou, tak je namieste dodávať ich. My sme mali Bio Gaia. Ako som to čítala? Že 80% imunitného systému je v črevách? (tie percentá neviem presne)
22. aug 2011 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
co sa tyka probiotik,odporučam infant dophylus /cena a gramaz ,pri malých detoch do polroka vyjde 1balenie za 10eur na 4 mesiace
22. aug 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viete mi niekto poradit? mam problem s mocovymi cestami a chcem sa vyhnut atb. Ake mnozstvo Cecka a ako casto mam uzivat? Dakujem
23. aug 2011 o 00:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka tie probiotiká môže brať dlhodobo? Je nejaká hranica, po ktorej je nutná pauza napr. týždeň-dva a môžeme pokračovať zase?
@petot ďakujem za odpoveď

Ohľadom C-čka by ma tiež zaujímalo, či je nutná po určitom čase nejaká pauza alebo nie....

Mám doma aj trstinovú melasu... môžem to s týmto všetkým miešať alebo striedať alebo nedávať vôbec?
23. aug 2011 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@piacere možeš davat v kuse bez prestavky . a cečko som davala vkuse asi rok,prestavku som až potom dala na leto.melasu davaj normálne,to je zas želeo a ine mineraly
23. aug 2011 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
BTW - melasa, kde to kupujete?
23. aug 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo asi vsetky obchody so zdravou vyzivou to maju ... mozno aj nejake zdrave kutiky v normalnych obchodoch ... a urcite internetove obchody :sweat_smile:
23. aug 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina hmmm, tak to zas musim poprosit manzela, aby to v meste pozrel :wink: Pouzivate to len ako dplnok vyzivy, alebo aj v kuchyni, ako?
23. aug 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@roo davau do kaše s bananom,alebo nejakej kaše 1x denne
23. aug 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo je to dobre namiesto sladidla napriklad do vlociek, skusala som to uz davat aj do cesta na chlieb (do pekarnicky) :sweat_smile: a je to vyborne ako maska na tvar (keby ti nahodou ostal zvysok po zaruke a bala by si sa zjest :grinning: )
23. aug 2011 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere maly dostaval biogaia kazdy vecer od jeho takmer narodenia (asi od 1 mesiaca) az do dvoch rokov a este aj teraz na jar som mu ich dala, ked mu liezli stolicky a zacal hnackovat. 1 balenie vyslo asi na mesiac (3 tyzdne) a stalo cca 10 e. super mu to pomohlo, aj na plyny, aj na upravu stolice, na travenie, tym padom na spanok, naladu atd.
@roo neviem ako mas stare dieta, ale ja davam malemu kazdy den bonbom vitaminovy, kde je aj Ccko 500 mg a do 2 rokov som mu davala macikov od jamiesonu tiez s 500 mg ccka (je v tom aj d vitamin a ine) a teraz, ked mal tyzden sopliky, tak som mu okrem toho dala aj 2-3 x denne po 500 mg ccka do sirupovej vody (malinovy sirup od yo), aby to nebolo take kysle
23. aug 2011 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere Telo si nevie uložiť vitamín C do zásoby, takže je vhodné užívať ho pravidelne a nepretržite.
23. aug 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim vas kde kupim askorbat sodny dakujem
29. aug 2011 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olo Kopirujem sem odpoved petot-a z 21. augusta, ktoru pisal o stranku dozadu...
Askorbát sodný sa zháňa ťažšie, ale dá sa objednať napríklad na stránke badatel.sk kde 200g stojí 12€. Neviem o lepšom zdroji, ak niekto vie, nech pochváli ,,
29. aug 2011 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem skusim tam
29. aug 2011 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som vela pocitala o tych ceckach dieta bolo ztale core soplave...skusala som Gse koloidnu striebornu vodu ale v krvi mala stale bacilov na uzas chlamydie po rokoch nam lekar len bral krv a neliecil inak ako aurius a nieco do nosa v krvi hodnoty stupali a stale len antibiot. dieta ma 10 rokov a zdravotna karta ma skor o 2kila...vsade kam pridem ze to co mate a ja no lekari mi nedokazu zistis preco je stale soplava a ukazlana..najhorie je to ze dietatu sa to tak upcha ze tie sople a hnis isiel do ucha hrdla a nosa až nakoniec mi povedali ja si vas na zodpovednost neberiem dietata pospavalo za zaver hnis jej ide do mozgu hode na prijem a rychlo..zaver alerolog mi povedal ja neviem co s vami a to primar detskej nemocnice aj alergolog ...zaver prisla som na to ze ma chlamydie sama som zacala doplnok kupovat priamo na to ale ako pisem a ako tu radi aj damian..a nie len na tomto fore ..presne tak zvysila som cecko mali ho v dm prasku a tak sme ho jedli uzas mi sme boli 3 mesiace bez antib. a to je pre mna pokrok ale co stalo sa to ze už 3 mesiace aj viac ho už nemaju neobjednavaju a ja neviem co teraz ..cebion je dost slaby ten skusala som ale chcem sa poradit...***pisete tu c.jamienson 500mg to by stacilo pre dieta 10 rocne bud som blba alebo kde sa da objednat..**a este okrem cipkovy caj ovocie to ic u nas nezabralo ovocie je tak poprachovane ze ma krce sic ekupujem ale zase davam nieco na zaludok jej koli traveniu a inemu..cebion. c jamienson a este je nieco dobre co ma v zlozeni vyzsie davky...ja osobne som mala takto problem a magneskom a sdriecom mne bolo malo 500mg magneska až mi to jeden super obdornik vysvetlil presne polovicu z tela dam prec mocom užas a tam som zacala brat 1,500 miligramov co s astalo nic jem doplnok a ziadne egilot a ine lieky na strdce a lekar zase len sa cuduje ked mam silnu selest rozlietane strdce problem s takom vy 5 rokov nejete tie lieky a ja nie iba magnesko objednavam z francuzka ...ina www. stranka ale tam nemaju dobre zlozenie cecka..
2. sep 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@agaven Vyborne, ze sa dietatu konecne dari aj bez ATB! Najrychlejsie dostupne C: DM drogeria, praskovy vitamin C (kyselina askorbova) bez prichuti, 100g balenie po 2 EURO.
3. sep 2011 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem inak mamicky nedajte s aobijat lekarom a ak povedia ze a co s vami to je najcastejsia odpoved obvodnej nasej lekarki a alergolog no ja už neviem co s vami....zacala som to presne liecit vitaminom c...ale aj zinok..a jedna firma je to obcas aj vonopredajne v lekarnach je modry a oradzovy chlamydit sa to vola ..inak cenovo no dost 15/22€ ale kazlite na cenu lebo ak to zista vam ci už v krvi alerolog vam bude len brat krv kontrolovat a nic vam na to neda iba antibiot. a to super znicit pecenj dietatu..este vas posle na infektologiu uzas ako liecia 3 silen antibiotika suprax..zaver liecili davali antib..co sa stalo...toto chlamydie spia vyhrknu a robia bordel v tele ako chcu hlavne ked telo je oslabene .obcas s astane ze je dieta zdrave chvilku...je to kolom do kola neliecitelne a len sople kasle a lezie to na pluca a zatazuje srdiecko..chcem povedat nabehana 5 rokov nic ..lekari ani už radsej nepisem...teraz v pohode..cecko viac ako pisu 5,/70 50mg malo malo ...viac treba..zinok..to zabralo...a rada moja ..ak je dieta stale chore povedzte ako ja ze si to zplatite a stoji to za to lebo len alergolok nie obvodna ta nic nesmie zasahovat do oboru ineho lekara..alergolog robi vysetrenie na rozne bacili v tele a z krvi preto mi sme zacin al s 2 bacilami...a teraz som spokojna hodnoty klesli a ostal tam iba slaby vysledok chlamydii.. nikdy kupalisko ..tam to dieta dostane a z w.c ale co už..mykoza ..a ine preto dajste si skontrolovat krv na bacile v tele tak som to ja ziadala..aspon mozem zaspavat a viem po 4 rokoch co dietau je a nie len vyskerenie lekara z esom matka co stale beha s dietatom ke dma soplik...soplik ako soplik ako som pisala nam to tak vyhrklo ze sme skoncili na infuzkach ako som pisala konplet spuchla a to som nedopisala ze jej museli vyoperovat z nosa ten hnys a tu mandlu udajnu ale zaujimave bolo 2 tydne pretym mi povedali z emandla nenarastala a bola vyberana 4,5 rokov v 6 rokov ze ju nema a ked bolo zle už udajne narastla..podla mna to bol infekt bacil zaraty a ostalo to v nose tam kde bola jemne nejaka rana tam sa chytil bacil a len kotilo a zbieralo sa lebo rengen nosa bol total hnisisko ..Pekny den to len moja skusenost co sa mne stavalo s dietatom a lekarmi...
3. sep 2011 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a na zlepsenie imunity,nezamyslali ste sa aj nad tymto?skuste si to prestudovat.Jedna pani doktorka od nas mala MRSA a pomocou tohto allicinu sa z toho dostala.
http://www.allicinmax.sk/

4. sep 2011 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika_123 Alicín je antibiotikum. Je dobrý na preliečenie, ale imunitu ako takú priamo nepodporuje. Výhoda je, že baktérie proti nemu nemajú vyvinutú rezistenciu a že je prírodný. Výborný prostriedok keď hrozí choroba. Ináč by som bol skôr za posilnenie prirodzenej imunity tela.
4. sep 2011 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot No mna to celkom zaujalo,tak som zvedava ked zacne na mna liezt nejaka choroba tak si ho hned nasadim a uvidim co to urobi.Uz ho mam v zasobe preistotu :slight_smile:
4. sep 2011 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahojky chcem sa spytat ci je liecba Cckom vhodna aj pre kojace matky. Od otehotnenia mam totiz mimoriadne nizku imunitu, (pocas tehu 4x ATB na virozu co sa zvrhla na bakterialny zapal, do toho cierny kasel ktory sa tahal 6 mesiacov, teraz sa mi to tak strieda 2-3 tyzdne OK, potom viroza cca 2 tyzdne, zase par dni dobre a tak dookola. Je pre mna vhodna megaskorbicka liecba na posilnenie imunity? Aku davku mam pouzivat, pripadne co ine k vitaminu C este pridat? (vazim 65kg, kojim)
4. sep 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@agaven Pred pár dňami som kupovala v DM to práškové C, takže asi ho len u vás nemajú. Skús v inej predajni.
4. sep 2011 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vsetkym tak kupila som v dm.. das gesunde plus ale tam je 100g a davat na hrot noza?? to je asi mali jeden krat denne??ale zohnala som celaskon 250mg jamaat dakujem ..no z 1 kila za stal 100g prasok uzas..dakujem cecko mam petoto aj vam dakujem za odpoved..
4. sep 2011 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@agaven Ten hrot noža je pekná somarina, dnuká máš miniodmerku, ktorá má 120mg.
4. sep 2011 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok