• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@hajanka Podla mna daj podobnu davku aku davas ,aby si sa vedela zorientovat a potom pridaj podla vahy maleho-ja neviem ci robim presne ako sa ma,ale ja davam tych 100mg na kg rovnomerne rozdelenych pocas dna-maly ma 14 kil,tak davam cca 1400-1500mg za den-v zdravi.
10. okt 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kaja73 dakujem, vyskusam to.
10. okt 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 Poviem len to, že nemám čo dodať :slight_smile:
10. okt 2011 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, ja len toľko, že môjho malého tiež DMkové céčko preháňa, ak dám tú istú dávku Jamieson cmúľací, tak mu nič nie je a dokonca ho z DMkového bolí brucho a stále poprdkáva, takže neviem, či mu robí dobre a či mu ho mám vôbec dávať, alebo v menších dávkach...
12. okt 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Skús sa ešte opýtať v lekárni, či by Ti nevedeli objednať práškovú kyselinu askorbovú ako surovinu. Ale budeš musieť obísť viacero... Dovtedy, cmúľacie to istia :wink:
13. okt 2011 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte.... ďakujem za posledné rady, malému dávam Dm-kové Cčko do výživky alebo jogurtu a nie je problém :slight_smile: Chcem sa opýtať, ako je to s dennou dávkou najmä v zimnom období (chorobnom....). Malý má skoro 16 mesiacov a a 10 kg :sweat_smile: Momentálne dávam dve vrchovaté odmerky denne....
13. okt 2011 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tiez som vyskusala podavat C vitamin dcere, ked mala sopliky. Uz po dvoch dnoch som videla pozitivne vysledky. Inak zaujimalo by ma, ako dlho mozem podavat zvysene davky pri soplikoch, tj kolko dni. Dcera ma 15kg a dala som jej prvykrat za den 1000mg a druhykrat za den tiez 1000mg, zda sa ze to pomohlo. Potom som jej uz dala len obvyklu davku v sirupe. Tiez by ma zaujimalo kolko c vit dat dietatu ked je zdrave...
13. okt 2011 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marianne Ja dávam 1500 v zdraví môjmu 16kg najmladšiemu :slight_smile: Ale rozdelené do 3 dávok počas dňa.
14. okt 2011 o 06:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a 10kilovému?
14. okt 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73
@lyongirl
@petot
konecne som kupila Jamieson, tak uvidim ako mu sadnu :wink: dam vediet.
14. okt 2011 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@piacere Ja som dával cca 3x750-2x500, už neviem presne.
14. okt 2011 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marianne ja davam 100 mg/kg v zdravi, niekedy aj viac odkedy chodi do skolky, ale myslim, ze sa kdesi tu pisalo, ze 40 mg/kg je minimalna odporucana davka (v nasich kruhoch, nie klasicka ODD), takze ja by som sla minimalne do toho, @petot nemylim sa s tymi 40 mg? O tom, kolko moja dcera spotrebuje v chorobe, radsej mlcim, pretoze ani sama neviem, z coho sa ja pos...m s prepacenim, jej ani vzduch v crevach neurobi... Ked mala 6. ci kolku chorobu a 3 dni horucky, nevvedela som z coho ma horucky az kym sa potom nevysypala, cele dni len pila vela caju s C a mam pocit, ze aj 15g ak nie viac za den dostala a nic jej nebolo, ziadna hnacka ani vetry.
14. okt 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Velmi dobry postreh. 40mg/kg je oficialny strop z toho hladiska, ze takato davka u niektorych ludi uz sposobi hnacku. Z hladiska teorie crevnej tolerancie je to naopak znak, ze aspon u niektorych ludi nastane nasytenie, cize tato davka je najmensia, aka uz niektorym ludom staci k naplneniu potrieb tela.
15. okt 2011 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Jedna teoretická otázka: Keby som zjedla naraz trebárs 10 tabliet 500mg C s postupným uvoľňovaním, tak sa mi postupne uvoľnuje 10x viac? Na akom princípe tá postupnosť funguje?
16. okt 2011 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jamaat Tieto s postupnym uvolnovanim sa velmi neodporucaju davat vo vacsich davkach, vraj to ma potom sklony prehanat. Princip je taky, ze je tam vitamin v takych mikrokapsulkach, ktore sa v traviacej sustave pomaly rozpustaju.
16. okt 2011 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj @petot , @jonas17 ma sem poslala opytat sa ta ... 3-4 mesiace, od jari som zacala brat 3 gramy Cecka denne, kazdy mesiac som bola chora (nadcha,nosne dutiny) ... teraz sme sa prestahovali do Holandska (druhy mesiac sme tu), naschval som vylucila Cecko uplne, zostala som zdrava. pred 3 tyzdnami som si zas zacala davat kvoli kutiku, hned na druhy den som zacala kychat, stipali oci, posmrkovat.. som prestala. Teraz mam zapal mocoveho mechura podla vsetkeho, tak som si pred 2 dnami opat dala Cecko aj Calibrum (treba dobrat :D) a opat mam sople, kycham..este to nastastie nejde do bolesti hrdla. Tak nechapem :angry:

mam velmi slabu imunitu, ... :pensive:

a akurat citam o tom prehanani, ja som si dala aj 4 aj 5 gramov niekedy a kde nic tu nic ... :confused: (potesila by som sa :sweat_smile: )
17. okt 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajaciq Zeby alergia na niektoru prisadu? V akej forme to berie?

Inac to moze byt aj casova suvislost. Zmenila vzduch - prestala alergia. Potom mala oslabenu imunitu (co dokazuje kutik) a vzapati ochorela, co nie je nic divne. Zapal mechura je casto spojeny s prechladnutim, takze ked dostala vzapati nadchu, to moze jednoducho spolu suvisiet.

Tym chcem povedat len tolko, ze vysvetleni je viac.
17. okt 2011 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot o mne je rec :slight_smile: :D asi som to blbo napisala. a momentalne mam od MedPharma Vit. C 1000mg so sipkami, vyzivovy doplnok, s postupnym uvolnovanim. predtym som mala take iste od dvoch inych firiem.
17. okt 2011 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajaciq Aha :slight_smile: Skus nieco jednoduchsie a bez postupneho uvolnovania, co najmenej prisad.
17. okt 2011 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, takže čítam si tu o tom C-čku, dnes som aj kúpila kyselinu askorbovú z DM-ka. Rozhodla som sa to vyskúšať. Moja 4 ročná dcéra má často nádchu. Nič iné, len nádchy. Už tento víkend som jej dávala vit.C vo forme Celaskon 100 mg. A dávala som jej v sobotu 7tabletiek a v nedelu 8 tabletiek. Malá má 15 kg. Včera večer sa už ale sťažovala, že ju bolí bruško a často chodila na záchodik. Ale boli to len vetry. Chcem sa spýtať, bola už predávkovaná?
Dnes som kúpila tú kyselinu z DM. Je tam uvedené, že odmerka má 60 mg. Tak sa tak blbo spýtam, koľko jej toho môžem dať, aby som jej neublížila, keďže už to množstvo, čo som jej dala cez víkend, jej spôsobilo nafúknutie.
No a dnes, keď som prišla z mesta, dala som jej do vody jednu odmerku kyseliny, to vypila a asi pol hodinu na to, zvracala. Cez deň zjedla 6 tabletiek 100mg Celaskonu. Mohla kyselina askorbová spôsobiť zvracanie? Asi nie, však. Pýtam sa len pre istotu.
17. okt 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinki Kyselina askorbova moze nalacno podrazdit zaludok, aj ked 1 odmerka (130mg) je na to dost malo, a nevolnost by prisla asi skor nez za hodinu. Nezacina crevna chripka? Kazdopadne, najlepsie je dat to s aspon trochou jedla, v napoji. Ohladom davkovania tu bolo na predch. stranach popisane dost...
17. okt 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, mozem tvoj prispevok vyssie chapat tak, ze ta odmerka, co je v dm-kovej kys.askorbovej ma 130 mg? Ono aj ja som si myslela, ze ma 60 mg, lebo je to tak nejasne naformulovane v tom popise, ze davkujte na hrot noza, co je cca 60 mg vitaminu C. Na co spominaju hrot noza, ked priamo k tomu predavaju odmerku a o tej nenapisu, kolko ma...
18. okt 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucikan ono je to tak, ze tie odmerky su dve (dva druhy), ked odlepis slovensky popis, tak je tam nemecky a z toho identifikujes, kolko ma ta tvoja odmerka, je to tam ako messerloffe (alebo tak nejak :slight_smile: )
18. okt 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucikan toto som riešila aj ja pred nedávnom, to sú tie naše božské preklady slovenské asi. Poradili mi, že to čo je originál po nemecky napísané, tak tam je aj napísané kolko je tá odmerka, ja mám také balenie kde odmerka má 120mg, je vraj ešte aj väčšie balenie, kde má odmerka viac...Ak to nemáš zrovna prelepené tým slovenským prekladom tak by si to tam mohla nájsť, je to vo vete: Die empfohlene Verzehrmenge von 1 Messloffel (120 mg) Vitamin C - no a v tej zátvorke je udaný ten údaj, či teda 120mg alebo viac...
18. okt 2011 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina aj mne si radila, moc ďakujem už sme aj hojne používali, bo malá mala zápal uška :slight_smile:
18. okt 2011 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka rada som pomohla :sweat_smile:
18. okt 2011 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucikan odmerka ma 120mg (aspon moja), tak je napisane na krabicke pod nalepkou.
18. okt 2011 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka pifina hajanka dakujem :slight_smile: hej, uzasne slovenske preklady. Nalepka nejde dobre odlepit, ale to co cituje halienka je akurat posledna veta, ktora je mimo nalepky.
18. okt 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucikan ahoj, no vidíš to, do pr..le, som sa normálne nechala nachytať. Automaticky som považovala tú odmerku za 60 mg.

@halienka
@pifina
@hajanka
Ešte sa vás chcem opýtať, myslíte, že môžem dať ten vit. aj do čaju s medom? A koľko toho zvyknete dávať deťom?
18. okt 2011 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinki urcite to mozes dat do caju s medom, len by ten caj nemal byt velmi horuci, lebo teplom sa C-cko nici, inak teplo nie je dobre ani na med ... a co sa tyka mnozstva, niekde to tu bolo pisane, tusim v zdravi to bolo 40mg na kilogram hmotnosti na den? skus pozriet par stran dozadu, nepamatam presne ... samozrejme to mnozstvo treba rozdelit pocas celeho dna, nie naraz ...
18. okt 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok