• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@tinki no ja malej stále dávam do čaju, nie do horúceho ale do takého ako keď už ho ide piť, vlažného. No a teraz ke´d je už malá zdravá čiže preventívne jej dávam len do prvého čaju jednu tú odmerku (120mg). Keď bola chorá dávala som jej túto odmerku asi 3 až 4x za deň do čaju. Vraj sa môže aj viac, ale ja som zatiaľ zvolila takto a uvidím, čo bude ďalej.
V súvislosti s týmto by som sa aj ja chcela poradiť, na ORL nám doktorka povedala, že zrejme malá bude mať teraz sklon k nádcham a nachladnutiam a tým pádom možno aj k zápalom uška, keďže sa nám tlačia očné zuby, tak skúsenejších som sa chcela popýtať, akú prevenciu by mi poradili, aby sme sa čo najviac týmto ochoreniam vyhli...Dávam to C-éčko a Biogaju, malá má vždy vonku už čiapku na uškách...niekde som tu aj počula o vit. D, no my už Vigantol neužívame, tak neviem, ako najlepšie ho do malej dostať a teda čo by bolo ešte v rámci prevencie a posilnenia imunity v tomto období dobré pre 2-ročné dieťa...Ďakujem vopred :slight_smile:
18. okt 2011 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinki mozes do caju, len nie horuceho, kludne aj s medom si myslim. Ono to ma chut taku kyslastu, ze to bude ako namiesto citrona do caju :slight_smile:
Ja som mojmu 7r. davala DM-kove po 4 odmerky 3x denne (co bolo este malo) a hned mal z toho castejsiu stolicu, potom az hnacku. Tak som na radu Petot-a kupila Jamieson 500mg. Davam mu zatial 4 cukriky denne co je viac mg ako toho praskoveho a zatila nic (klop-klop-klop), takze budem postupne zvysovat. na tych 3000mg/den. Tak ako pise @blovitc120 na tych 100mg/kg. Len rozmyslam, ci takuto davku davat dlhodobo, alebo ako...
18. okt 2011 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka to by aj mna zaujimalo :wink:
18. okt 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka @hajanka @lucikan Je to este komplikovanejsie, lebo niekto spominal, ze si tu odmerku nechal odvazit v laboratoriu a vyslo 135mg :slight_smile:

Ale ono je to takmer jedno. Par desiatok mg nehra pre organizmus ziadnu ulohu, ved individualna spotreba moze kolisat radovo o gramy kazdy den, a v chorobe o desiatkyu gramov :slight_smile:
18. okt 2011 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
uz par dni citam tuto diskusiu, a rozhodla som sa vyskusat aj ja to C-cko...a tak som sa vybrala do lekarne a nas faramaceut mi (nemam ani sajnu preco :wink: ) odporucil Calciumascorbat...Kedze moc o tom neviem, zozrala som mu to aj s navijakom a teraz hladam info na nete... :stuck_out_tongue_closed_eyes: , co preco, ako... :pensive:

@petot prosim vies mi to vysvetlit ? dakujem
18. okt 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@langkofel Calcium askorbat (askorbat vapnika) sa nemoze brat vo velmi vysokych davkach, aby sa telo nepredavkovalo vapnikom. Odporucam radsej sodny askorbat. Oboje su to formy vitaminu C, ale sodny askorbat vie telo bezo zvysku vylucit.
18. okt 2011 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vdaka :wink: ,
tiez som uz co to nasla...no nic pojdem si ja este raz po prasok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. okt 2011 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@langkofel Ale aj ten askorbat vapnika sa da minut, povedzme tak do 2-3g denne, a ak treba viac, da sa to navrsit sodnym askorbatom...
18. okt 2011 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este toto...nemam k tomu odmerku, je to teglik 50g ako to este mozem davkovat ? Daky typ? je tam pisane na spicku noza, lyzicky... :unamused: ako zistim kolko to priblizne je? daju sa kupit dake odmerky v lekarni? alebo mozem pouzit daco zo syrupov co mam doma odlozene? mam daco kde je napisane 5ml - 200mg...mozem to brat vazne?
19. okt 2011 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viem ze sirup sa pise z i :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. okt 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@langkofel podla mna tie odmerky boli robene na urcity liek a ten mal asi inu konzistenciu ake C-cko, takze ta vaha asi sediet nebude ... no ale to je len moj nazor :slight_smile:
19. okt 2011 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj prosim ta, do akej miery su tieto info doveryhodne? aj co sa tyka toho odkazu na viedensku kliniku?
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=129&Itemid=56
vies poradit? myslis, ze tam aplikuju vit C intravenozne?
19. okt 2011 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Osobne tú kliniku nepoznám, ale viem, že v Rakúsku a Švajčiarsku také kliniky sú, a Damian je z ľudí, ktorí v tomto, myslím, majú prehľad.

Po vecnej stránke som nenašiel v článku nič, čo by bolo v rozpore s mojimi nazbieranými poznatkami z literatúry. O tom experimente s myšami som už čítal. Samozrejme, tento článok veci nutne zjednodušuje (napríklad použitá dávka u myší je skôr ilustratívna, lebo je preskúmané, že pre rôzne druhy nádorov sa potrebná efektívna hladina vitamínu C značne líši), ale v princípe to sedí.
19. okt 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem
20. okt 2011 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina mas pravdu...to aj mne potom doslo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , uz som to popresypala, vazila , delila :grinning: ...
20. okt 2011 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím ťa, v čom je lepší Oleovit oproti Vigantolu?Okrem toho, že Oleovit je čistejší.. Ak by sa ma pedi pýtala, lebo furt mi dáva recepty na Vigantol a neviem, či jej už nepoviem pravdu , že berieme niečo iné..a chcem sa spýtať aj ostatných, priznali ste sa svojim lekárom, že dávate miesto V. O.?
20. okt 2011 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Podľa mňa je to skoro to isté. Radšej nech povedie tí, ktorí majú priamu skúsenosť :wink:
21. okt 2011 o 06:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 kupila som z nutri,com vitamin D v tabletkach
21. okt 2011 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, nemam cas citat diskusiu, len som si spomenula na "cecko" kedze niekedy davno som sem parkrat nazrela a napadlo ma, ci by mne a Elenke pomohlo, keby zacnem brat cecko.....Ma este len 2 mesiace a uz druhy krat berie atb. Najskor chytila v nemocke koznu infekciu a ked nezabrala prvotna liecba, muselo sa to riesit atb a potom zase schytala nejaku virozu a mesiac sa uz trapi so soplikmi, pridalo sa chrcanie a kasel, tak uz pediatricka naordinovala lieky a okrem ineho aj atb do nosteka :confounded:
Myslis, ze by pomohlo keby sa dopujem ceckom? Ak ano v akej davke, co konkretne a kde kupit?
Vopred dakujem :slight_smile:
26. okt 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anelisa Pomoct by mohlo v mobilizacii imunitneho systemu. Davkovanie bolo rozobrane v tejto diskusii uz 50x, nemusis citat celu, len prelistuj parkrat dozadu.
26. okt 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás, máte skúsenosti s podávaním vit. C u onkologických pacientov počas liečby ? Konkrétne ide o rakovinu prostaty, aktuálne v liečbe rádioterapiou. Pomohol by tu vit. C vo vysokých dávkach ? ďakujem pekne za každú odpoveď.
26. okt 2011 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

kupila som si to c-čko v dmke. Chcem to dávať malej má 2,5 roka asi 11 kil. Dávkovanie som si prečítala, len teraz neviem, či jej to mám dávať keď jej zistili anémiu. Na tú som jej nasadila melasu. Berie ešte aj ieky na imunitu a neviem či jej to nespraví nejakú šarapatu.

Ja som si teraz šupla dve odmerky do čaju, ale ako čítam na mňa je to asi málo :P
27. okt 2011 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pikino myslim, ze zelezo sa spolu s C-ckom vstrebava lepsie, takze to nemoze byt na skodu ... vacsie davky sa neodporucaju len pri nejakych specialnych metabolickych poruchach, ale to si tu uz urcite citala :slight_smile:
27. okt 2011 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo čítala len som si nebola istá. Skusim jej teda nasadiť tu najmenšiu dávku 40mg na kilo a uvidím. Ona trpí zápchami takže myslím, že nejaké preháňanie by ani nebolo na škodu :P
27. okt 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pikino presne tak, lepsie je zacat mensimi davkami a radsej rozdel na viac casti v priebehu dna a podla reakcii mozes davky zvysovat :slight_smile:
27. okt 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina ďakujem urobím to takto. :slight_smile:
27. okt 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monnaa VItamín C zvyšuje účinok ožiaru na nádor a zmierňuje negatívne účinky. Prof. Pauling mal rakovinu prostaty zistenú vo veku 59 rokov, začal užívať vysoké dávky Cčka, dožil sa 93 rokov.

Niečo sa mi marí, že na prostatu existuje ešte niečo špeci. Žeby vitamín D? Každopádne, ak si to môžete dovoliť, objednaj si z USA nejaké riadne balenie a dajte 15000IU denne. Selén 400ug denne.

Protirakovinové účinky má aj Breussova kúra (šťava zo surovej zeleniny - cvikla, zemiak, mrkva, pertžlen, zeler, odšťaviť a vypiť za pohár ráno nalačno). Protirakovinová je vraj aj varená špargľa. Rozmixovať na pyré (dá sa pár dní skladovať aj v chladničke) a užívať 4 polievkové lyžice 2x denne.

údajne na rakovinu prostaty zaberá aj kombinácia MMS a MMS2, ale to sa čiastočne vylučuje s vitamínom C, pravdepodobne aj s ožarovaním, a nemám s tým skúsenosti.

Pozri kap. Rakovina: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
a pozri badatel.sk

Nie som lekár a toto nie je lekárske odporúčanie...
27. okt 2011 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pikino moj tiez berie uz treti mesiac lieky na podporu imunity a zodac, tak dufam, ze to tiez nie je problem :wink:
@petot ? nevies nahodou o tom nieco?
... este som chcela dodat, tie Jamieson malemu vobec nerobia sarapatu ako DM-kove cecko :wink:
... a este jeden dotaz, dufam, ze nie je problem, ked nemame kazdy den rovnake davkovanie, totizto sa nam stava, ze drobec "zabudne" vziat vitamin ked je v skole, raz ho zje, raz nie...
27. okt 2011 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
27. okt 2011 o 20:50 • cimika222
@petot - ďakujem moc za vyčerpávajúcu odpoveď, idem to všetko naštudovať :slight_smile: Nevieš náhodou, v akom štádiu mal ten profesor Pauling zistenú rakovinu? Lebo ak by to bolo pokročilejšie štádium ( ako v našom prípade ), tak to je teda sila, že sa dožil 93 rokov....
28. okt 2011 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok