• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@miliharmi my s @jonas17 a @natty53 pouzivame Oleovit , jedna teta z Rakuska to nosi...
10. nov 2011 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot inac, podla vsetkeho som alergicka aj na Calibrum Mami. Ked porovnavam Vitamin C od MedPharma s tymto od Zentivy , tak maju rovnaku povlakovu latku 0 stearat(n) horecnaty , celulozu v roznej forme ako stabilizator , fosforecnan vapenaty v trosku inej forme ako objemove cinidlo .no hm co ja viem ja uz sa dam len na to obycajne cecko z DMka.

a kolko mg/g davate vasim detom ? moja bude mat 20 mesiacov. A dospelym stacia 3g denne ? dakujem za opoved.

@blovitc120 kolko ma tvoja rokov, ze jej davas 3 gramy, ? a ako, je to ucinne, byva chora odkedy je v kolektive? ja sa toho trosku obavam, ze my zacne chorlaviet, ... tu ked ideme elektrickou a pocujem deti ZAKASLAT, oblieva ma pot a dusujem sa, ze budem chodit peso. Vsetky deti maju v ustach cumle do 5 rokov a kaslu ako tuberaci a pololetne topanky a otvorene krky bez salov.. uroven :rolling_eyes:
10. nov 2011 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajaciq moja dcera ma 3 roky a odkedy je v kolektive, v podstate stale sopli alebo pokasliava, ale bez nejakych komplikacii zatial. Najskor som ju nechavala doma vo stvrtok a piatok plus vikend, ale nema to vyznam, lebo vsetky deti chodia v takom stave do skolky a to by som s nou musela byt stale doma. Teplotu nema, keby mala, necham ju doma. Sople vzdy zacinaju v piatok, lebo v posledny den v tyzdni si rodicia povedia, ze ten 1 den uz v skolke chore decko vydrzi. Cez vikend ju liecim, do dalsieho piatku sa doliecuje vzdy poobede ked pride zo skolky a zacneme odznova, kazdy jeden tyzden. Vlastne doteraz som vsetky vikendy od septembra namisto volna a vyletov stravila kurirovanim soplov a kasla. Ide ma porazit, ale neviem, co ine by som urobila, to by museli vsetci rodicia, sama sa tomu nepostavim, jedine ak by som dala vypoved a ostala s nou doma. Na druhej strane oproti ostatnym detom vymeskava fakt malo, verim ze aj vdaka C, D a pod., dokopy chybala od zaciatku septembra asi 5 dni, atb nemala a ani neplanujem, pokial to naozaj nebude nieco vazne, nie sople a kasel. Ju ta choroba nejako neobtazuje, ani v noci sa nebudi, klop-klop. Davam jej to C, D a homeopatika, ked na nu nieco ide. 3 gramy v zdravi su podla jedneho odbornika na C, neviem ci to bol dr. Klenner alebo kto, @petot by vedel povedat, podla neho dieta od 1 do 10 rokov ma spotrebu cca tolko, kolko ma celych rokov, potom to ostava na 10g. Ja osobne 10g v zdravi nestolerujem, moja dcera svoje 3g ano, aj viac by dala, snad aj tych mojich 10g. Keby ju prehanalo, znizim.
Inak ten studeny odchov je v niecom dobry, "zapadne" deti sice soplia a kaslu, ale komplikacie (zapal str.ucha a pod) maju malokedy, su otuzilejsie ako nase deti. Ja napr. nechapem, ze uz pred mesiacom niekto daval pancuchy a oteplovacky a vonku cez den 15-19°C :astonished:
10. nov 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alternat3112 a nemozes byt zavisly na Cecku ? predtym ako si zacal brat Cecko, nefajcil si ? nedrogoval ? ... ? ako asi dost priame otazky, ja len, tak ma to nejak napadlo, teda tvoj prejav na mna posobi tak zavislo.

@blovitc120 hej, no robis co mozes, aby bol dobre. chapem ta. aj to, ze inych rodicov nezmenis... :rolling_eyes: ja uz sa vidim ,ze ked malu dam do skolky, tak budem skrabat stenu od nervov, kolko debilov tam postretavam. a s tym studenym odchovom, keby to bolo len o otuzilosti (schvalujem), tak nic nepoviem. ten studeny odchov je hlavne emocny (cumle flase plienky hracky), ked vidim velke decko s cumlom, posadene do kocika, pozerajuc doblba, hovorime im s priatelom "autisticke deti" .. to je vychova. no nic
10. nov 2011 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajaciq tak samozrejme s tymto suhlasim, ja som myslela ten studeny odchov ohladom pocasia :slight_smile:
10. nov 2011 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Najlepšie by bolo,ak by nám všetky druhy vitamínov nechýbali v organizme zhruba podľa celodenných dávok. Dávnejšie pred tým ľudia nezháňali vitamín ,,C" po lekárňach so syntetickou škodlivou zložkou,hoci mu dnes dali mnohé farmaceutické a iné spoločnosti prívlastok,, prírodný" Vitamín ,,C" je nevyhnutným antioxidantom ,bez ktorého,by sme neprežili. Prečo sa teda nevrátiť k naozajstnému prírodnému vitamínu ako sú napr. šípky,ktoré svojim obsahom ďaleko prevyšujú citrusové plody a obsahovo majú viac než 10 % vitamínu C z celkovej hmotnosti šípok a nemajú škodlivosť ako syntetické od 13 do 27 %. Toto neplatí o iných vitamínov A, D, E, K, B,H - z lekárne,alebo od iných spoločnosti,ktoré nevykazujú žiadnu škodlivosť okrem predávkovania.
10. nov 2011 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusany daj zdroj o skodlivosti syntetickeho vitaminu C, nejaky seriozny vyskum, clanok a pod., myslim tym cistej kyseliny L-askorbovej, nie tych farmaceuticky prifarbenych tabliet, toboliek a pod plnych pridavnych latok. Ked zalejem sipky vriacou vodou na caj, som zvedava, kolko C tam ostane, ked pri 70°C sa nici. Neviem ako inak by som ich podala dietatu, snad nie hryzt? O obsahu vitaminov v dnesnom ovoci a zelenine, ked nemam vlastnu zahradu, sa neodvazim ani polemizovat.
10. nov 2011 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Okrem toho, ja osobne by som velmi rada jedla aj aceroly na kila, ktore zatienia sipky vo velkom predstihu, cerstvo otrhane zo stromu, aby bol obsah vitaminov co najvyssi, len kde ich vezmem, to neviem. Ked sa mi skrati priebeh virusoveho ochorenia so syntetickym C na tretinu, nevidim dovod pchat sa sipkovym cajom, ktory navyse neznasam od detstva. Samozrejme jem vela ovocia a zeleniny, ale to by som musela zjest denne tomu, aby to malo efekt ako C v prasku
10. nov 2011 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no,mna prave Cečko teraz postavilo na nohy. par dni na mna niečo liezlo a dnes ma to dorazilo,zimnica , bolsti oči,uší,celeho tela a nadcha. o 15.00 som si zacala davat 1 lyžičku cečka z DM ,teraz 2x po polhodine -dokopy po 5 lyzickach sa citim ako uplnezdravy clovek,trochu mam sople ,a to som poobede umierala
15. nov 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosím nevíte někdo, jaká je interakce mezi vit. D a vápníkem a hořčíkem, na tom vit. D od Generica, který mám pro sebe a velké děti je v příbalu psáno, že po dobu braní se nemají brát léky obsahující hořčík, to je pro mě dost neschůdné, bez hořčíku nemůžu být, trpím hypomagnezemickou tetanií. Nyní jsem pár dní brala 400 I.U. vit. D denně a začala mě bolet ramena a brní mě prsty a půlka tváře, což je příznak té tetanie. Musela jsem si vzít větší dávku hořčíku a nyní nevím, jestli já prostě umělý vit. D nemohu, což přes zimu může být problém. Objednala jsem si rybí tuk, nevíte, jestli rybí tuk stačí, rybí tuk také obsahuje vit. D3 nebo jiný?
15. nov 2011 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jaj,ludia,sedim na wecku a lamentujem,ze som dostala črevnu chripku a teraz ma napadlo,že som to asi prehnala s tým cečkom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. nov 2011 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denisocka mne sa minule stalo to isté, začalo ma bolieť celé telo, postupne od rána sa to stupňovalo, poobede som si už necítila nič, chcelo sa mi revať, tak zle mi v živote nebolo, bolel ma každý kústiček tela a nevedela som, čo so sebou, nadopovala som sa Céčkom a zrazu hnačka, tak reku to bude črevná chrípka, večer ma už telo až tak nebolelo a ráno nič a potom na druhý deň mi vlastne došlo, že hnačka bola z Céčka...
15. nov 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@miliharmi Kontaktuj výrobcu a opýtaj sa. O takejto interakcii som ešte nepočul.
16. nov 2011 o 05:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot A prosím nevíš, jak je to s tím rybím tukem a obsahem vit. D, někde se totiž dočítám, že rybí tuk je zdrojem a někde že není. :confounded:
16. nov 2011 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot A asi máš pravdu, že ta iterakce s hořčíkem je nesmysl, že mají chybu v příbalu, že zaměnili hořčík s vápníkem, konkrétně píší, že po dobu léčby vynechat přípravky obsahující hořčík (např. antacida), ale podle mě zrovna antacida obsahují především vápník, pokud se nemýlím. Ten vápník by byl i logičtější a vysvětlovalo by to i moje potíže. Napíšu jim email s žádostí o vysvětlení nebo zda tam nemají chybu.
16. nov 2011 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Tak tady např. píší, že je třeba u lidí s nedostatkem hořčíku brát s vit.D právě ještě hořčík, to co popisují dost přesně odpovídá mému stavu, ta bolest kostí a svalů. Tady odkaz:

http://www.easy-immune-health.com/Vitamin-D-Side-Effects.html
16. nov 2011 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kto kupuje Arthura, našla som ho za super cenu, ak je to aktuálne:
http://www.evitaminy.sk/arthur-zuvaci-multivitamin-s-obsahom-zeleza-pre-deti
16. nov 2011 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no pozerám, že aj na jamiesonvitamins.sk je za tú cenu, inde je trochu drahší...
16. nov 2011 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi Kdesi som čítal, že rybí olej sa vyrába takým postupom, ktorý z neho do značnej miery odstráni vitamín D. Sú tam nejaké rozdiely, do akej miery. Na konci výrobného postupu sa vraj dá uplatniť krok, ktorým sa vitamín D vracia späť, prípadne sa ešte jeho obsah zvyšuje, ale pri priemyselnom spracovaní to skoro nikto nerobí, robia to len niektoré firmy zamerané na výživové doplnky, a takto veia vyrobiť rybí olej s podstatne vyšším obsahom vitamínu D než je prirodzené. Takýto obohatený rybí olej môže obsahovať dostatočné dávky aj pri malom objeme (napr. v kapsuliach). Ale treba si dobre oberiť, koľko toho vitamínu D naozaj obsahuje, pretože sú tu aj šmelinári, ktorí zabalia obyčajný rybí olej do kapsuliek a predávajú ako zdroj vitamínu D, hoci v skutočnosti je obsah v jednej kapsuli smiešne malý.

V zimnom polroku treba vychádzať zo základnej dávky aspoň 2000IU denne pre dospelého a 1000IU denne pre dieťa. Pri nábehu na chorobu sú namieste krátkodobo aj vyššie dávky.
16. nov 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Děkuji za odpověď, ty dávky jsou relativně vysoké, obvykle doporučují výrobci tak 400IU, ale to bude asi jako s C.
Prosím, ty se tak vyznáš v těch zdrojích kvalitních vitamínů a minerálů, nevíš něco o hořčíku, v jaké podobě je nejlepší, nejlépe vstřebatelný a pro tělo použitelný? Také jestli bys nevěděl nějaký konkrétní dobrý doplněk s hořčíkem?
16. nov 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi
@petot to s horcikom zaujima aj mna, lebo tehotnej mi odporucili magnezium, kvoli krcom a predispozicii na kontrakcie od II.trimestra a vsetky preparaty, ktore som v lekarni videla, obsahuju mastenec :stuck_out_tongue_closed_eyes: a podobne lahodky...
16. nov 2011 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi a @blovitc120 pred chvilou som pozerala stranku jamiesonvitamins.sk a na niektore pripravky maju fakt super ceny, asi budem zajtra objednavat. btw maju tam D3 vitamin a 1000 IU tabletka za par eur s cokoladovou prichutou :grinning:
16. nov 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi Ja vždy radšej uvádzam dávky s veľkou bezpečnostnou rezervou. Niektorí lekári považujú za optimum 5000IU pre dospelého a maximálna prirodzená denná spotreba v lete (po slnení) je až 10000IU. Ale v spracovaní "slnečného" vitamínu a tabletiek sú rozdiely, takže v zdraví by som nešiel do dlhodobých 10000IU, ak by som si nebol istý veľkou kvalitou prípravku. 2000IU je taký kompromis, ktorý už má síce výrazný vplyv na výskyt chrípky (čiže zjavne je to už dávka, ktorá funguje), ale ešte je to dávka dosť nízka na nejaké vedľajšie účinky, myslím že aj pri menej kvalitných prípravkoch. Toto je samozrejme len "empirický odhad". Pod 2000IU u dospelého už výrazne klesá efekt proti chrípke, takže sa dá predpokladať, že nižšie dávky sú už pre telo prinízke. Samozrejme, ešte sú tu individuálne odlišnosti, to čo sa uvádza o ktoromkoľvek vitamíne je len hrubý priemer.
17. nov 2011 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no tak ja som ešte stale nejaka chora a dnes to schytal aj mensi.teda neviem čo mu je ale ma horučku a kedže som chora ja, + straši mal teraz herpanginu .teda ešte ma afty v ustach,tak niečo z toho
17. nov 2011 o 07:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lyongirl on je za tu cenu už strasne dlho,ka blba kupila asi 10 baliky :grinning:
17. nov 2011 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka som nevedela, ja som tiež kúpila raz 4 balíky a ešte 3 máme, starší ho nechce, lebo mu nechutí a v lete som im nedávala. Ale robím zdravého Mikuláša, takže synovcovi ho dám do balíčka...
17. nov 2011 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Potřebuji poradit. Mám rakovinu, sehnal jsem nějaké céčka v ampulích a mám problém - lékaři odmítají a sám si to píchat nemůžu. Kdybych to vypil, tak se to asi znehodnotí - je to tak?? Jak dávkovat - je 15 gramů málo??
Moc děkuji za odpověď. petr
18. nov 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som kúpila malej od Jamiesonu Omega3+D3 píšu že jedna polievková lyžica má 1000 IU D3, lekárnička ma upozornila že jej určite nemám dať viac ako malú čajovú lyžičku plus je tam 2000 IU vitamín A . Malá má dva a pol roka
ešte jej dávam cečko ale denne do nej nedám viac ako 500mg + plus probiotika kupujeme Biogaia. Teraz neviem či jej tá malá lyžička oleja stačí. Tiež by potrebovala železo, teraz sme vysadili melasu aby toho na ňu už nebolo vela. Neviem čo mám riešiť skôr či to že je stále chorá alebo jej anémiu. A to má ešte od lekárky predpísaný ribomunil.
18. nov 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peater1 Ústne si môžeš kúpiť neporovnateľne lacnejší vitamín C, napríklad v DM drogérii, alebo iné (viz vyššie). Ampule je škoda piť. Ak máš nejakého známeho zdravoťáka, môžeš sa naučiť si to pichať aj sám, do svalu. Ale zvyčajne sa užíva buď ústne, alebo potom ústne aj IV veľké dávky. IM injekcie sú oproti IV dosť malé a k tomu aj bolestivé. No ale IV si to sám asi podávať nebudeš.

Ústne sa robili štúdie od 10g denne, niektorí odporúčajú dvíhať aj na 60g denne, podľa dopytu tela. Ak je nádor veľký alebo metastázuje, tak treba začať od menších dávok a postupne ich dvíhať, napr. od 12g a dvíhať 1-2g denne, aby nedošlo k náhlemu odumretiu nádoru a z toho šoku (aj keď toto bolo zaznamenané len raritne a výlučne pri vysokých IV dávkach, napr. zrazu z ničoho 60g denne).

Vysoké dávky sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.

Pozri si kapitolu Črevná tolerancia, ako aj Rakovina: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Pozri pre zaujímavosť aj knihu Rakovina - prečo stále zomierame bez poznania pravdy (badatel.sk). Možno si aj v nej nájdeš niečo pre seba. Napríklad námety pre úpravu životosprávy, stravy...

Nie som lekár, toto nie je lekárske odporúčanie, len názor.
18. nov 2011 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@peater1 Mozno si narazil na tuto stranku - http://www.fromgreytogreen.co.nz/ pani tam ma skusenost s IV vitaminu C http://www.fromgreytogreen.co.nz/Blog/?p=180 , blog nie je aktualizovany, ktovie ako to cele dopadlo, v kazdom pripade, mozno to stoji za pokus ,najdes nejake info, slovensky sa s nou dohovoris,myslim, ze je Ceska, hadam sa nieco dozvies. Velmi Ti drzim palce.
19. nov 2011 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok