• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. októbra 2017 
@janea Moc děkuji. Psal jsem tady, že mám rakovinu - ve skutečnosti ji má moje manželka - Bál jsem se, že když zmíním manželku, tak mi nikdo neodpoví - ale jsou tady fajn lidi, kteří jsou ochotní - to už se tak často nevidí. Pro manželku udělám maximum a věřím, že se s toho dostane, i když lékaři tomu nevěří. Moc moc děkuji petotovi i tobě
19. nov 2011 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peater1 Az teraz som si uvedomila, ze vlastne nepises slovensky, ale cesky:slight_smile: a pytat sa treba vsade, nikdy nevies,kde narazis na info, co zachrani zivot:slight_smile: Si pre svoju manzelku velkou oporou, hlavne je to, comu verite vy, a nie lekari! Drzte sa, a skus skontaktovat tu pani, neviem preco, ale ja mam velmi dobry pocit z tych veci, co vidim na tej jej stranke. Prajem Vam vela sil do dni,ktore Vas cakaju...
19. nov 2011 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot bavila som sa o cecku s clovekom "z oboru" . Povedal mi, ze dlhodobe vysoke davky cecka mozu zatazit oblicky. Co moze byt nebezpecne hlavne pre deti. V case chorob a pod s tym suhlasi, ze to moze pomoct, no dlhodobo urcite nie. Tvoj nazor?
20. nov 2011 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 Je to rozšírený mýtus, ktorý doteraz u ľudí so zdravými obličkami nikto nepreukázal. Dokonca bol preukázaný opak - vitamín C vo vyšších dávkach má pri dlhodobom užívaní mierny preventívny vplyv proti obličkovým kameňom oproti nízkym dávkam. Každopádne, vo všeobecnosti sa odporúča dbať na pitný režim, pretože dehydratácia (a tiež infekcia) sú najväčšou záťažou a rizikovým faktorom.

Podrobnosti nájdeš niekde v tomto fóre, alebo v kpitole Vedľajšie účinky http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
21. nov 2011 o 07:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte- aku davku vitaminu C by ste poradili davat 11mesacnemu v chorobe/zdravi? momentalne ma sopliky a kasle. Kupila som mu cebion- ale ta odporucana denna davka je v prepocte asi 50mg C, co urcite nebude dost.
21. nov 2011 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anita79
Ja som všetko čo som potreboval našiel tu. Zatiaľ ma to v ničom nesklamalo a ani v dávkovaniach.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

strana 49 a 258 o dávkovaniach pojednáva (teda pokiaľ ešte dojčíš) daj mu to cez svoje mlieko (tak že sama budeš príjmať viac) a hotovka :wink:

A inak keďže dávkovanie a ani rady s tejto knihy ma doteraz ešte sklamali ba práve naopak 11 mesačnému odporúčajú tuším okolo jeden gram no rozdelený na celý deň samozrejme! (to v obdoby zdravia) (ako dáš ty je na tebe)

A čokoľvek čo by som mu dal "pomimo" materského mlieka by som však dával v podobe Askorbátu teda zmiešaný "4 - diely vit.C" na "1 - diel jedlej kuchynskej sódy" keďže i v prírode je vitamín C vlastne podobne zneutralizovaný a nemení, neznižuje dôležité minerály v tele. (a toto platí jak pre malého tak i pre teba) (neviem ako ty no ja beriem 12-18gr denne v období zdravia)
takže s rozumom :wink:
22. nov 2011 o 02:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peater1 Kamarátka teraz ochorela a diagnóza rakovina a tak som sa trochu zaujímal, a TOTO sa vraj používava aj spolu s C-čkom tak si prečítaj
http://www.vitaminy-mineraly.estranky.sk/stranka/vitamin-b17
ahoj
.
28. nov 2011 o 01:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, chcem sa spytat ako davkovat vit c z dm, pre pol rocne babo,,, a este mam mu davat vit D, ked je uz na um.. dakujem
30. nov 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anita79 ja som sa dozvedela akurat ze cebion nie je velmi dobry, dost som z toho vytocena,,, ze lepsi je z dm praskovy
30. nov 2011 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ahoj, chcem sa spytat ako mam davkovat vit c z dm pre pol rocne babo, dakujem :wink:
30. nov 2011 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,mam výbornu skusenosť s čajom rakytníka rešetliakvitého obsahuje 10x viac vitamínu C ako pomaranč.Ja dávam aj plus šípky ktoré najskôr povarým a potom zalejem čaj.Pijeme ho cela rodinka...S DM C-ečko používam už 2r. davam ho aj do šalatov miesto octu... :slight_smile:
1. dec 2011 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ma76 dobry napad s c-ckom miesto octu :dizzy_face: to sa mi paci :slight_smile: a rakytnik skus radsej stavu, predsa len varom sa C-cko (aspon vacsina) nici ...
1. dec 2011 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anicka1981 ja v zdravi davam 100mg na kg vahy.
Ale nie narazovo,rozdel to aspon na 3-4 davky,aby to telo ozaj využilo.
V chorobe davam dvojnasobok.-vtedy davam cecko aj v noci v cajiku.
Možes to davat do cajika,do obeda,do kase,dokonca aj do mlieka,ked to predtym rozmiesas v malom mn.vody a až potom prilejes do mlieka-tak sa to nezrazi a jedna odmerka sa tam strati-nebude to kysle.
Jedna odmerka DM cecka je cca 135mg .
1. dec 2011 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 takze ked ma 8,2 kg tak cca 800mg na den, to je 9 odmeriek, nie je to vela?, a dakujem
1. dec 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anicka1981 ak sa ti zda vela na zaciatok, tak zacni s polovicnou davkou (rozdelenou na cely den) a uvidis, ako bude maly reagovat ... vysoka davka sa prejavi riedkou stolicou alebo rovno hnackou ... ak nic take nebudes pozorovat, mozes davku bez obav zvysit ...
1. dec 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anicka1981 Suhlasim s pifinou :wink:
1. dec 2011 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kaja73
@pifina dakujem babenky, len co pride muz z roboty, tak idem do dm, nechcela som ist s malym, lebo mu idu zubky a nechcem aby sa ne nadychal studeneho vzduchu, :wink:
1. dec 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj prosim ta iba o kratku radu, dnes mi uz dosiel C-salt ale som trosku v pomykove, kolko toho na den maximalne mozem davat detom, najme tej najmensej, kedze to obsahuje aj mineraly....
mala ma 9 mesiacov a cca 10 kil...
dakujem!
2. dec 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Výrobca odporúča dospelým dávkovanie cca 60mg/kg, čoho by som sa ja osobne nebál ani u väčších detí (cca od 3r). U menších by som dal max. 40mg/kg. Nemyslím si, že by väčšia dávka nejako škodila, som len nadmieru opatrný :wink: Pre vyššiu dávku by som potom dopĺňal kyselinou askorbovou alebo sodným askorbátom.
2. dec 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot aha dakujem...takze okolo 500mg by som mohla dat aj tej najmensej. dakujem!
2. dec 2011 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pifina ja ten čaj zalievam už nie vriacim šípkovým čajom,čaj je velmi kyselí.mnam :slight_smile:
Poradte??? :fearful:
mamina je po operacii zubov-kosti.Bolo to asi pred 3m. a ten zapal sa jej vrátil a ma tam už ložiska :unamused: lekar je dal dvoje antibiot. ktore su vieme ake.Ja jej stale tvrdím nech si dava C-éčko že zapal prejde aj ložiska...AKO davkovať ?je to važny stav...teplotu nema,ale ten zapach s ust je ....sladkovodnu riasu chlorelu vôbec nechce,je to dobre chrumať...som zufala.Dakujem.
2. dec 2011 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka vcera zacali malemu priesvitne sopliky a kasel, tak som mu dnes supla to pitia cca 3 g C-Salts, popijal to asi 2 hodiny
3. dec 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 a pomohlo?
3. dec 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka vyzera to tak, ze ano (okrem toho som mu nastriekala do nosa aj hrdla koloidne striebro a dostal viac D vitaminu, ako mu zvycajne davam)
4. dec 2011 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ma76 Skúsil by som tolerančné dávkovanie, a vyplachovať ústa dezinfekciou, trebárs aj Cčkom.
4. dec 2011 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ma76 Na vyplachovanie by mohol byť repíkový čaj.

Nie som lekár, píšem len vlastné názory.
4. dec 2011 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ma76 Repík však nesmie byť horúci, iba vlažný. Ak si bude vyplachovať viackrát denne, mohlo by to pomôcť. Mne repíkové obklady vyliečili zahnisanú ranu po cisárskom, rana bola celkom naliata hnisom a po 3 dňoch sa mi to takmer celé vysušilo. Ale pri zuboch neviem neviem...ja by som radšej vzala tie atb.
4. dec 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ma76 ja som reagovala na to, ze sipky najprv povaris, takze pri tom sa vsetok (resp. vacsina) vitaminu C zo sipok znici ... a na bolesti zubov je skvela salvia ... idealne tinktura - salviove listy v alkohole ... neviem, ci sa to da kupit v lekarni, my si to doma robime ...
5. dec 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina prosim ta ako to robite a uzivate? lokalne?
5. dec 2011 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot precitala som si celu diskusiu o vit. C, chystam sa vytlacit si ju.. :wink: ale k tomu Cvit. by sa mal uzivat aj zinok..môzem sa opytat kde si ho kupujes ty? Lebo som uzivala z lekarne..a radsej som prestala...asi to bude len nejaka chemia.. :confounded:
5. dec 2011 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok