• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
:grinning: joooj nie nechcem si vytlacit diskusiu... :sweat_smile: , ale knihu...
5. dec 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mackosuta Priznávam, že zinok neužívam, už som o tom ale uvažoval. Neviem, ktorý je lepší.
5. dec 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za rady....

pifina - šalvia je dobra ,ale nesmie sa prehanať,je to sila.

odporučam jadierka - obsahuju vela zinku...nesolene.
6. dec 2011 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Chcem sa ta spytat ako je to s uzivanim vit.C pocas tehotnosti, rsp. v poslednom deviatom mesiaci. Je to bezpecne pre babo? Proste som citila, ze nieco na mna lezie a tak som si dala dva dni za sebou 1gram cmulacich tabletiek a musim povedat, ze som fit. Dufam, ze som neurobila chybu
6. dec 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marianne Chybu si neurobila, Dr. Klenner odporúča podstatne vyššie dávky bežne počas tehotenstva. Pozri kapitoly týkajúce sa tehotenstva: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
6. dec 2011 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj prosim ta da sa ta tvoja knizka o vitamine c kupit na nete alebo v knihkupectve?alebo iba stiahnut....?dakujem :slight_smile:
6. dec 2011 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge Zatial iba stiahnut.
6. dec 2011 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Odporúčali ste tu hlavne Jamieson vitamíny, ale tie žuvacie C sú už dlho vypredané. Majú však kanadské Sunkvist, tie nie sú dobré?
7. dec 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mackosuta ja som kúpil zinok tam kde som kúpil aj C-Salts
7. dec 2011 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, potrebovala by som poradiť, len neviem, či som tu správne, nakoľko sa to teraz netýka C...
Chalani užívajú Imunoglukán, nakoľko v zimnom období bývajú vždy dosť chorí a mladší mi bral od septembra 2x ATB :frowning2:
Okrem Imunoglukánu im dávam Arthura - to sa myslím môže kombinovať...
Mali už aj Marťánkov, lebo dostali od dedka, len nechcem ich nejak prepchávať vitamínmi, asi to zrovna nie je moc zdravé..., teraz dostali aj Imunit multivitamín a Preventan
Moja otázka: môžem kombinovať Imunoglukán s inými vitamínmi? /Arthur, Marťankovia, popr. Imunit multivitamín/
Samozrejme myslím tým dennú dávku imunoglukánu + dennú dávku niektorého z vitamínov...
a čo Preventan?...obsahuje aspartam, ktorý je nezdravý...
8. dec 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Ja by som sa kombinovania nebál (myslím 1:1, nie všetky uvedené naraz) :slight_smile: ale aspartámu by som sa vyhýbal.
11. dec 2011 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 neskoro pisem, ale oleovit je po zmene receptury uz uplne to iste co vigantol (predtym tam bol arasidovy olej a teraz uz su tam tiez triglyceridy = umelina). treba pokukat po inom (napr swanson - ten ma olivovy olej)
11. dec 2011 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Ďakujem :slight_smile:
11. dec 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, citam tuto temu uplne od zaciatku, zatial som asi v polovici. Ale chcela by som sa spytat na C-Salts. Vela krat bol zo zaciatku spominany, ze kupujete od damiana. Ja pozeram jeho stranku, ale vitamin C vo forme C-salts som nenasla. Ktory to je? Niektory z tychto http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=54 alebo z tychto http://www.damianvit.sk/kategoria/skupiny-vyzivovych-doplnkov/vitamin-c/? Moj maly nechce pit kysle C-cko z DMka, tak mu davam od Jamiesona, ale to asi nie je dobre dlhodobo takto dopovat. Davam mu 1 tabletu (rozdelenu na viac kuskov za den) ked je zdravy a ked na neho nieco lezie tak aj 3-4 tablety, obvykle mame do 2 dni pokoj.
12. dec 2011 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa ja som objednala priamo z nutri.com
12. dec 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka ale to je asi drahe postovne nie? Neda sa to objednat z nejakej slovenskej alebo ceskej stranky?
12. dec 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa no bohuzial neda, poradili mi objednat 2x 735g a postovne ma vyslo na necelych 10 eur. ako uz pisal petot, to mnozstvo cecka, ktore za tu sumu dostanes, je este lacne, oproti tym lekarenskym cenam.... :wink:
len musis mat kartu, ktorou sa da takto zaplatit...
12. dec 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka tak taku kartu nemam :unamused:
12. dec 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa napr. masterard, tymi sa da zaplatit....vzadu by mala mat take trojcislie...pozri, ake ma manzel karty, alebo klasicka kreditna...
12. dec 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka okej dik :wink:
12. dec 2011 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky tak ten Vigantol neodporucas? a co mam teda dietatu davat...na stranke Swansobn su len nejake kapsule...a nie je to vhodne pre deti... :frowning2:
12. dec 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mackosuta zalezi na tom, preco nie su vhodne pre deti ... ak len preto, ze by dieta kapsulu neprehltlo, tak ju staci otvorit a nakvapkat dietatu obsah ... treba pozriet, kolko tam toho D-cka je a orientacne to na kvapky prepocitat ...
13. dec 2011 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mackosuta my mame swansonove kvapky - https://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vitamin_d3_400_iu_drops ale momentalne nie su na sklade.
Chcela by som sa ohladne tohto D3 opytat, asi @petot ci sa moze aj v tehotenstve, resp. kolko sa odporuca v tehotenstve. lebo na Vigantolovom letaku je napisane, ze sa neodporuca v tehotenstve, ze moze poskodit plod. Tak ako je to s tymto D-ckom od Swansonu?
13. dec 2011 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ma niekto skusenosti konkretne s tymto praskovym neutralnym c-ckom? http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produkty/vitamin-c-200-g-nekysly/
predtym som mala balenie 250g od Lamberts
http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produkty/askorbat-vapenaty-vitamin-c-nekysly/
Vcera mi prisiel postou. Ake davkovanie by ste mi odporucili pre dcerku (2,5roka), chodieva do skolky, mame za sebou streptokoka a zopar viroz, dlhotrvajuci kasel.... dakujem za radu.
A este sa chcem spytat na davkovanie pre mna, 2. trimester tehotenstva.
13. dec 2011 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@z.vrablova my mame askorbat sodny a vapenaty od Damiana.. :wink: davam ho dcere (2roky), lebo nema ziadnu chut..a davam jej 3x denne po 500 mg...ako odporucal petot... :slight_smile:
13. dec 2011 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky uf a toto sa zase da objednat a zohnat iba v britanii?
13. dec 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. dec 2011 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som znova zavítala na tieto stránky aby som možno na @petot smerovala čo si o tom myslí. Jedna lekárka v jednom médiu sa nechala počuť, že nedoporučuje vysoké dávky C-čka 1000mg až vrcholových športovcom, nakoľko veľmi vysoké dávky C-čka zaťažujú obličky.
13. dec 2011 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka cez manofa to mozes objednat :wink:
13. dec 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok