• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@prsky aku ma stranku?
13. dec 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka nema stranku (teda ne ohladom vitaminov), on ich len pre vacsi zaujem objednava hromadne (ked sa nazbieraju ludia), aby sa oplatilo postovne ... napis mu mail mfillo@gmail.com
13. dec 2011 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mackosuta a to si kde kúpila a ako dlho jej to dávaš???? :slight_smile:
13. dec 2011 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky super, velmi pekne dakujem! na kolko vystaci asi jedna flasticka?
13. dec 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka podla toho, kolko davas, ale vigantol je 10ml flasa, davaju sa 2kv, toto ma mat 29ml, v 1kvapke je 400IU
13. dec 2011 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky ok dakujem!
13. dec 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. mam tento askorbat vapenaty, ale nemam k nemu odmerku.
http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produkty/askorbat-vapenaty-vitamin-c-nekysly/
aku odmerku pouzivate na davkovanie napr. tych 500mg? dik
13. dec 2011 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Uvádzajú tam, že "vysoké dávky zvyšujú riziko", ale ako zvyčajne, alibisticky nenapísali, aké sú to tie "vysoké dávky". Príroda vyrába až 10000IU denne počas slnečného letného dňa bez krému a v plavkách, a keďže tehotné nezatvárame v lete vnútri, tak teoreticky aj takáto dávka by mala byť úplne bezpečná. Navyše, dieťatko potrebuje vitamín D na zdravý rast kostí, a v zime ho matka nemá odkiaľ získať. Lenže vitamín D, ktorý si telo vyrobí, má odlišný metabolizmus než ten, ktorý sa príjma v strave. Tak by som asi nešiel cez 2000IU denne, to je už dosť na prevenciu ťažkého nedostatku a chrípky, a pritom u dospelého veľmi málo na nežiaduce účinky. Doplnil by som o zvýšené dávky vitamínu C, ktorý znižuje toxicitu vitamínu D aj pri vysokých dávkach (o.i. znižuje vysokú hladinu vápnika v krvi).

@basika Sú to populárne mýty, ktoré dosiaľ nikto vedecky nedokázal. Držia sa v obehu "ústnym podaním" už 50 rokov. Pre športovca je 1000mg denne málo.

Nie som lekár, píšem len svoj názor.
14. dec 2011 o 06:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@z.vrablova Je to askorbát vápenatý, bol by som opatrný a radšej volil C-salts.
14. dec 2011 o 06:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot mam pred sebou letak Vigantolu a pisu "Pri podavani pocas tarchavosti je zvysene riziko poskodenia plodu", cize nepisu o vysokych davkach, ale celkovo o davkach. Je mozne, ze chemicke D3 moze nejako uskodit na rozdiel od prirodzeneho slnecneho ziarenia?
14. dec 2011 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte priatelia :slight_smile:
@petot chcela by som sa spýtať, moja švagriná má 2- mes. synčeka, v podstate už mesiac soplí, zistili mu pneumokoka, tak preliečuje. Chcela by som švagrine poradiť liebu C-čkom, aspoň na podporu imunity malého, ona kojí, je lepšie aby to céčko užívala ona, alebo aby ho malému primiešaval do čajíka? Ja osobne mám to c-čko s DM a som s ním veľmi spokojná, keby ho ona kúpila, mohol by ho aj maličký v čajíku? ďakujem za odpoveď :slight_smile:
14. dec 2011 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim, pre male deticky...
14. dec 2011 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Otázka by mala stáť: ktoré riziko je väčšie? Riziko umelého vitamínu D3, alebo riziko narušenia metabolizmu vápnika u matky i dieťaťa a imunity matky nedostatkom vitamínu D?
14. dec 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Povedal by som, aj aj.
14. dec 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
SURNE je tu niekto,kto ma vitaminy Childrens od jamiesonu?potrebujem napisat ake vitaminy a gramaz je v nich,surne

@petot ? alebo niekto,idem dnes objednavat aneviem ci tie,či zas Arthura
19. dec 2011 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Mam len Arthura. :sweat_smile:
19. dec 2011 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no,skusim pozriet večer poriadne na nete,arthura mi už nechcu jest,tak som chcela ten children,tiez pišu že ma Zelezo,len kde vycucat presne zlozenie
19. dec 2011 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka my sme ich mali, ale už som vyhodila krabičku do koša a ten som včera vyniesla von. Takže presné zloženie ti nepoviem, ale objednala som ich znova, majú ich v dobrej cene a chcem ich hlavne kvôli vit. skupiny "B". Detské D3 som objednala zvlášť, majú ho aj cmúľacie pre deti.
19. dec 2011 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
jak chutia?
19. dec 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka mám a idem pozrieť, chuťovo sú oproti Arthurovi výborné
19. dec 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Vitamin A 1600 IU/480 mcg
Vitamin D 400 IU/10 mcg
Vitamin C 100 mg
Vitamin E 5 IU/3?5 mg
Vitamin B1 1,5 mg
Vitamin B2 1,2 mg
Vitamin B6 1 mg
Vitamin B12 6 mcg
Kyselina pantotenova 10 mg
Niacinamid B3 10 mg
Zelezo 5 mg
19. dec 2011 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem,objednam zajtra,uz zas nemam po ruke artura. Ale vravis,ze je lepsi? Je to makke?ci da sa to kusat?
19. dec 2011 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 tak artur tam ma toho viac,snad okrem C a b1 ma vsetkeho viac
19. dec 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka chutovo je to ako C multifruit, velmi chutne, rovnako tvarom, su to gulate tabletky ako C. Mne osobne Arthur nechuti, strasne mi tam razi zelezo ci co, dcera ho zje v pohode. Zlozenie ma az tak netrapi, davam jej na striedacku 2-3x do tyzdna, nie kazdy den a C a D aj tak doplnam, rovnako zinok.

@petot este teba sa chcem opytat, mam 5% Lugol, co s tym :sweat_smile:? Ako pouzivat bezne a pri boleni hrdla? Vdaka
19. dec 2011 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka chuťovo je určite lepší, mojim deťom chutí viac a pre mňa je vhodnejší kvôli tomu béčku. Naša pediatrička mi kázala dávať deťom béčko kvôli virózam dých. ciest.
20. dec 2011 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Dá sa buď kloktať (pár kvapiek do vody, podľa toho, koľko znesieš), alebo sa dá používať ako zdroj jódu pre telo, ale to je na dlhšiu debatu a ak si jód vo vyšších dávkach neužívala, tak radšej by som postupne dvíhal. Pozri kap. Skúsenosti s jódom v knihe...
20. dec 2011 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blovitc120 "Koľko znesieš" som myslel koľko lugolu dať do vody. Kloktal by som to cca 3x denne, možno na striedačku s koloidným striebrom alebo niečím iným.
20. dec 2011 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot dakujem, mna totiz hrdlo aj bolelo, ale nevedela som co s tym, ci do rozprasovaca a striekatalebo kloktat a preslo rychlo s KS. Lugol mozem aj tehotna?
20. dec 2011 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@molka ale v arthuru je viac bečka,aj väčšia gramaž aj viac druhov . vzala som teda jedno na vyskušanie a 6 arthurov pre krsna na vianoce.padlo mi to vhod,lebo sesternica akurat pisala ,žeby som jej objednala 6baliky,že jej dvaja synovia za 10 mesiace zjedli 4 baliky arthura,tak im vezmem tých dalších a budu mat pod stromček :grinning:
20. dec 2011 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok