• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
autor
@blovitc120
@molka chlidrens pisla blo viššie,tak ja pišem zlozenie arthura :

A-1,600ui
beta caroten 250ui
d3-400ui,
E15ui
c- 60mg
b1-1.2mg
b2-1,4mg
niacinamid-15mg
acid phantotenic - 5mg
b6-1,7mg
b12-5mcg
acidum folicum-0.3mg
biotin 20mcg

mineraly.
calcium. 162mg
fosfor 125mg
nejaký Copper ? 2mg
jod 0.15mg
zelezo 4mg
20. dec 2011 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denisocka copper je med s makcenom. Ja mam aj Arthura a zlozenie viem, ale mne absolutne nechuti, tie druhe su vyborne, no vravim, ja ich striedam a nedavam kazdy den
20. dec 2011 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 jj,ja som hlavne molke pisala . :wink:
20. dec 2011 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cize ako tak citam - hladam aj ja pre maleho nieco s obsahom D vitam., Fe a B vitam.
tie Childrens chutia lepsie? pripadne ktore vitaminy by ste odporucili.
C davam, bral na imunitu betaglukan, len stale mame problem s hlienami a prieduskami, ... vdaka za rady
20. dec 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka už to písala blovitc, mám rovnaký dôvod, prečo nekupujem artura. Raz som ho ochutnala a fuuj! Podľa mňa sú tie tbl. nechutné, preto kupujem radšej Childrens. Ale multivit. deti užívajú len v zime, inak v lete dostávajú iba céčko, aj to nie pravidelne.
20. dec 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 a kde si zohnala 5% Lugol? Ja ho mám tiež, ale v lekárni mali problém s koncentráciou, nakoniec som ich ukecala a namiešali mi ho.
20. dec 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Môžeš. Jód je normálny stopový prvok. Pri kloktaní ho môžeš aj prehĺtať. Je veľmi vhodné, užívať popri ňom aj selén, a (s odstupom 2h) aj Cčko.
20. dec 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka od Damiana, prisli mi 2 v baleni, keby som vedela, ze zhanas, ponuknem, lebo s 2 neviem co budem robit.

@petot vdaka, este kolkymi kvapkami by som asi mala zacat, kym najdem kolko znesiem? Aby som sa nepredavkovala jodom. Napr. dam 2 a skusim?
20. dec 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka o tom Arthurovi som si precitala, ze:" u detí sa nedá žiadnym spôsobom vylúčiť nadbytok železa z organizmu. Deti nepotrebujú užívať výživový doplnok s obsahom železa, ak nie je potvrdené, že trpia nedostatkom železa spôsobujúcim anémiu." Chcem sa teda opytat, či si zistovala hladinu zeleza predtym ako si nasadila toho Arthura :sweat_smile: ? Lebo aj ja to chcem kupit a toto ma trocha zarazilo... :confused:
20. dec 2011 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@mackosuta ano,obaja maju malo zeleza a anemiu. Ale nebala by som sa aj tak davat .1denne ,aj keby som to o tom zeleze nevedela
20. dec 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Lugol sa nesmie užívať zároveň s céčkom?
20. dec 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ja užívam 3xdenne 3 kvapky, poradil mi Damián.
20. dec 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Keď ho užiješ naraz, tak aktívny jód zreaguje s vitamínom C a vznikne dehydroaskorbát, ktorý už nie je aktívnou formou vitamínu, hoci telo si z neho vie ešte čiastočne získať späť aktívny askorbát.
20. dec 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot už asi po stý krát - ďakujem! Zase som niečo robila zle. To je fakt náhoda, že si to tu spomenul, užívala by som céčko zbytočne.
21. dec 2011 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. dec 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Nerobila si to zase nejako extra zle. Ale pre istotu som to doplnil do knihy :slight_smile:

Ono celkovo je dobré dodržať pravidlo, že keď užívame viacero vecí naraz, tak ich rozdeliť. Napríklad selén a vitamín C si zase trochu prekážajú vo vstrebávaní. Vitamín E by mal mať odstup od železa. MMS je vitamínom C neutralizované (stráca účinnosť).
22. dec 2011 o 04:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
A cecko a decko naraz? Davam to vsetko krpcovi do jogurtu. Len tam mi cecko akceptuje
22. dec 2011 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot spomenul sa tu v tejto debate aj vitamin D-3. Teda ma zaujíma viac. Ktoré produkty vitaminu D sú podľa teba zložením na našom trhu najlepšie? Aký je rozdiel medzi D a D3? Aký je rozdiel medzi Vigantolom a napríklad tým produktom D-3 od Jemiosonu? A čo rybí olej? Je vitaminu D v ňom malo? Ja viem veľa otázok, ale predtým, ako by som sa rozhodla sebe alebo dcéra dávať vitamin D, chcem o tom čo najviac vedieť.
22. dec 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 C+D sa moze.
22. dec 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím ťa o radu. Uz týždeň sa liecim Ceckom (od damiana, tým nekyslim, horkym :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) mm mal tri týždne nejaku chorobu(čo on chorý nebýva), ked sa doliecil, ochorela som ja. Mám presne to iste, len cela choroba má zrýchleny priebeh. On vybral 4 antibiotika( ešte nestihlo dôjsť poštou céčko :() - odhovarala som ho, ale príznaky choroby mal take silne, že pristupil na atb. No a tak to vyzera, podla krvnych testov, že to bol nejaky druh mononukleozy - ta sa atb nelieci. No a teraz moja otazka. Pocas týždňa som prijala cca 300g cecka. Môžem takto veľa a dlhodobo užívať? Ešte som neskoncila, predpokladám, že asi ešte 3-4 dni ... Ani raz som nemala príznaky predavkovania( hnacku) . No a kojim, takze môže byt, že som bola totálne odceckovana?
26. dec 2011 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dankakk Ak by to bola mononukleóza, tam niektorí užívali aj 200g denne. Inými slovami, táto choroba má veľkú spotrebu Cčka. Ale pri takýchto dávkach, aké si užila, treba dať pozor na to, v akej forme bolo to Cčko. Odporúčal by som iba sodný askorbát alebo kyselinu askorbovú alebo ich kombináciu. Žiadnu inú formu vitamínu C by som v takýchto dávkach neužíval!

Ak nemáš sodný askorbát, najjednoduchšie je (takto narýchlo) kúpiť v DM kyselinu askorbovú (obrázok na str. 30), v lekárni kde namiešavajú prípravky kúpiť sodný bikarbonát (hydrogénuhličitan sodný čiže sódu) ako prášok-surovinu, a potom si to neutralizovať cca 1:4 (1 diel sódy 4 diely kyseliny) v malej troche vody, po vyšumení doliať čaj alebo iný nápoj a piť.
26. dec 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot mám calcium ascorbate. To sa dá zvládnuť, ked vypijem s každou dávkou (cca2000mg každé dve hodky približne, niekedy aj častejšie) 300ml vody (čistá filtrovana). Neviem si predstavit, ako by som to zvládla s ceckom z dm( mame v zásobe asi 6 balení. Myslíš, že by som to mala striedat?
26. dec 2011 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dankakk toto isté céčko (od Damiana) mám aj ja a uživam dlhodobo vysoké dávky kvôli kĺbom, veľmi sa mi zlepšil zdravotný stav. Toto je prvá zima po niekoľkých rokoch, čo som bez liekov od bolesti. Žiadne nežiaduce účinky z céčka nemám, občas ma preženie, ale to len vtedy, keď nechtiac vypijem nárazovo vyššiu dávku céčka. To céčko z DM nie je vhodné užívať dlhodobo vo vysokých dávkach, ja ho už vôbec neužívam.
26. dec 2011 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot aj mna by zaujimalo, co je zle na calcium askorbate. Sodny nemam, len Ca a ja som zase bola v tom, ze vysoke davky sodika su nevhodne pre organizmus, vdaka
26. dec 2011 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
@molka
@blovitc120 my sme používali to dmkove, ale bala som sa prekyslenia organizmu, preto sme kúpili to od damiana...
27. dec 2011 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dankakk ja pouzivam v pohode to z DM, moja dcera stoleruje C v akejkolvek forme a mnozstve, ja uz niekedy rozmyslam, ci vobec ma hranicnu toleranciu v hnacke... Kysle C jej davam do caju s medom, nekysle do vody a mlieka a inych tekutin plus dostava Jamieson cmulacie. Ja osobne si myslim, ze lepsie DM ako ziadne.
27. dec 2011 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dankakk @blovitc120 Rozdiel je v tom, že askorbát vápnika dodáva telu vápnik, a pri vysokých dávkach môže byť telo predávkované vápnikom. Sodný askorbát ani kyselina askorbová predávkovanie nespôsobujú, preto sú vhodnejšie na veľmi vysoké dávky (najlepšie mix sodného askorbátu s kyselinou askorbovou, aby to nebolo priveľmi kyslé).
27. dec 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vdaka. Co su to velmi vysoke davky? Ked dcera dostava denne cca 3g a z toho je polovica Ca askorbat a druha polovica kys. askorbova, to uz je vysoka davka alebo v pohode? Sodik vo vysokych davkach (myslim desiatky gramov askorbatu denne) nevadi?
27. dec 2011 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mozem sa vas opytat? Sestra je tehotna,v prvom trimersti, aka davka C je potrebna v tehotenstve a este ona zije v Sev.Irsku, teda ci nepozname nejaku dobru znacku "ciste cesko" tam, myslim praskove .ako u nas z DM. Ja jej odnesiem do nase,ale chystame sa az na jar. dakujem
28. dec 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Vysoké sú také, ktoré do tela dostávajú priveľa niektorého minerálu. Sodík sa bez problémov vylučuje takže pri ňom predávkovanie (okrem niektorých srdcových pacientov) nehrozí. Pozri kap. Chemické formy v knihe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

@natty53 Podľa Dr. Klennera, 4g v prvom, 6g v druhom a 10-15g v treťom trimestri (samozrejme oficiálne odporúčania sú omnoho menšie). Pozri kapitoly týkajúce sa tehotenstva: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
29. dec 2011 o 03:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok