• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
ahojte odporucila mi tuto temu jedna znama chcem sa spytat ci nepoznate alebo nemate skusenost pre 2r dietatko s niejakymi tabletkamy na inf mocovych ciest preventivne...dcerka tym trpi od malicka...a brali sme sirup uroval ale je to moc sladke cize toto do nej uz nedostanem...naj by bolo keby boli niejake kvapky co o nich viete popr tabletka tu by som jej podrvila a to by mi skor vzala ako tie sladke sirupy...brusnice tiez nechce vziat...dakujem za kazdu radu a poprosim homeo nie dakujem
30. dec 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem... este poprosim o radu,dnes mi volala Slavka, @jonas17, lezi s malou v nemocke, Emka 21mes, ma pravdepodobne zapal moc.ciest,mozno az oblicky..ci moze podavat cecko,a ak ano tak v akom mnozstve. dakujeme
1. jan 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natty53 Teoreticky ano, Dr. Klenner dkonca Ccko odporucal ako antibakterialny pripravok pri zapaloch mocovych ciest, on tvdril, ze uz 3g denne u dospeleho by mali mat efekt. U mojho dietata v takom veku by som daval mozno 4x denne po 1g, lebo viem, ze takato davka u neho este nesposobuje hnacku.

Ale nie som lekar, takze toto ber len ako nazor, nie ako odporucanie. Okrem toho neviem, ake ATB nasadili a ci sa to nejako nebije.
2. jan 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a mne poradit nevies?
2. jan 2012 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra Ako laik môžem len povedať môj názor - že ak netrpíte niektorou kontraindikáciou (niektoré poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi a deficienciou G6PD), tak by ste mohli vyskúšať preventívne užívať Cčko. O dávkovaní aj dostupných formách sa v tomto fóre písalo už veľa, stačí prelistovať. :wink:
2. jan 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot v knihe Doba jedova od Struneckej som sa docitala o vitamine B15 - pangamin a B16 - dimethylglycin, ze zlepsuje recove schopnosti. Bolo to dokazane u autistickych deti. Chcela by som sa spytat ci mas nejake dostupne informacie o tychto vitaminoch, v akej forme sa daju dietatu podavat a ako davkovat? V tej knihe pisu len o pripravku pre dospelych Glukavin s hlivou ustricovou a echinaceou
5. jan 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa O tom som este nepocul. Ak nieco zistis, urcite sa o to prid podelit :wink:
5. jan 2012 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a s dm moze byt?
5. jan 2012 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra V DM take nieco maju?
5. jan 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot maju vitaminy tak som myslela ze aj cecko budu mat
5. jan 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot mozem odcitovat par viet od prof. RNDr. Anny Struneckej, Dr.Sc, z knihy Doba Jedova, str.91-93:
Susene pivovarske kvasnice, nazyvane Pangamin, jsou na nasem trhu po desitky let a predstavuji velice levny zdroj nejenom kyseliny pangamove, oznacovane take jako vitamin B15 - pangamin, ale i sirokeho spektra dalsich B vitaminu, vcetne B16 - dimethylglycinu (DMG)....... Vzpominam si, ze Pangamin byl velmi levny a plechove krabice s tabletami ze susenych pivovarskych kvasnic byly u nas v mnoha domacostech. Jeho objev jako vitaminu ci potravinoveho doplnku pochazi ze Sovetskeho svazu...... V tehdejsim SSSR se pangamin pouzival k leceni mnoha problemu, od alkoholovych a drogovych zavislosti pres mentalni poruchy a poskozeni mozgu az po posilu sportovcu ke zvysovani jejich vykonnosti..... DMG je aktivni slozkou molekuly kyseliny pangamove, kterou si tedy telo po konzumaci DMG musi teprve vytvorit. Bernard Rimland peclive sledoval po 25 let ucinky DMG podle svedectvi rodicu, kteri ho podavali svym autistickym detem..... Ucinek DMG se projevoval predevsim ve zlepseni reci, a to bylo casto tak nahle, ze to rodice velmi prekvapovalo. ucinky se projevi nekdy i za 24 hodin, vetsinou vsak v prubehu jednoho tydne, i kdyz podavan by mel byt alespon mesic..... Pri podavani DMG skupine 39 autistickych deti ve stari 3-7 let po dobu 3 mesicu byly pozorovany prospesne ucinky u 31 deti, zadna zmena u 8. Zlepseni se projevovalo jako zdokonalena rec, lepsi sebeobsluzne ukony - jidlo, pouzivani wc, komunikace....... Rodice autistickych deti casto shaneji drahe zahranicni preparaty a levny Pangamin zustava stranou, vetsinou ho ani neznaji. Pangamin je vsak stale na nasem trhu dostupny. Pro dospele se nabizi Glukavin s hlivou ustricnou a Echinaceou......

Pytala som sa dnes v Lekarni na ten Glukavin a v navode je davkovanie aj pre deti, takze ho mozu aj deti. Kedze to v lekarni nemali, tak to objednali (bude vecer), objednala som 1 krabicku, mala by vydrzat na mesiac. Tak mozem potom napisat ci a ako ucinkovalo. Cena je nieco vyse 4 eura.

@zvonkohra C-cko z DM je najcistejsie, resp. 100% vitamin C, takze urcite moze byt. Mozes ho davat do pitia aj do jedla, v jedle sa ta kyslost dobre strati. Ja davam malemu aj C-cko od Jamiesona, 500 mg tablety ochutene, pre neho je to ako cukrik, rad to cmula. Rozdelujem na polovicu a tak davam.
5. jan 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa a to s dm je vo forme tabletiek?kolko stoji?
5. jan 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra nie, je to prasok a v nutri je mala odmerka, ktora ma 120 mg. Je to modra okruhla krabicka, obrazok mas v tejto teme na strane 30. U nas v DM to stoji 1,99 eura a je tam 100 gramov.
5. jan 2012 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa oki ideme v sobotu na plienky vezmem jej snad to na ten atopicky ekzem moze a nepohorsi sa jej ked to je kysle
5. jan 2012 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra urcite sa nepohorsi, skor zlepsi :wink: teda hlavne ak by si davala vyssie davky C-cka. Odporucam ti pozriet si Petotovu knihu o C-cku http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf a vyhladaj si tam atopicky ekzem alebo aj tie mocove cesty
5. jan 2012 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa dakujem ti
5. jan 2012 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra Jaj to myslis. Moze byt, ak ho tolerujete (bez hnacky)
5. jan 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tak este sme ho nemali...tak neviem ako ho bude tolerovat
5. jan 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra Vyskusaj, uvidis :wink:
5. jan 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot na predoslej strane si pisal, ktore vitaminy sa spolu mozu a ktore nie. Zaujimalo by ma, ci sa mozu spolu komplex B-ciek, C a D? Alebo radsej s rozostupmi?
8. jan 2012 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Môžu sa spolu.
8. jan 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte vie mi niekto poradit alebo poslat link na tie vitaminy jamieson, myslim ten vit. c.... lebo včera som sa pytala na ten cmulaci v lekarni a že ten sa može davat detom až od 12 rokov, tak neviem, ktory davate vy. Može ho aj dvojročne dieta. A ešte by ma zaujímalo či davate niekto detom trstinovu melasu a kolko, lebo mala ma malo železa a nechcem to zatial riešit liekmi dakujem
10. jan 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@caterine vekové obmedzenie 12 rokov je podľa mňa jedine z dôvodu obsahu 500 mg v jednej tabletke, ja ho dávam dcére od cca 2 rokov úplne bez problémov.
Je to napr. tento http://www.jamiesonvitamins.sk/produkty/doplnky/vitaminy/vitamin-c/vitamin-c-500-mg-%E2%80%94-chewable-tangy-orange/ ale ešte lepší je s príchuťou multifruct, no ten momentálne takmer nikde nemajú a aj tento pomarančový majú len v 30 ks balení a vôbec sa to neoplatí
10. jan 2012 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, mam taku otazku. Narazila som tu na radu neutralizovat to Ccko z DM lekarenskou cistou sodou. Je to nutne z nejakeho dovodu-aby sa neprekyslil organizmus,neublizilo zubnej sklovine a tak, alebo to robite cisto pre chut, ze pri tych velkych davkach je toho kysleho uz privela? (mne totizto prave chuti to Ccko lebo je take kysle;), chut askorbatu sa mi zdala nechutna;) tak aby som to nejak neprehnala,sice nepijem ho vela, cca 4-6gr denne, len sa radcej pre istotu pytam. Dakujem za radu a prajem pekny den. ( @petot )
12. jan 2012 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janea detailnu odpoved necham na @petot , ale co si pamatam, suviselo to s vyplavovanim nejakeho mineralu (? vapnika ?), to vsak platilo pri vysokych davkach tusim ... mozno aj kvoli sklovine ... @petot ti to vysvetli :slight_smile:
12. jan 2012 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janea Problém je zložitejší, pretože všetko závisí od celkového pH moču. Ak je skôr zásaditý, vtedy kyselina askorbová môže prispieť k jeho neutralizácii, čo je OK.

Keď je moč viac kyslý (pH<6), tak obličky používajú minerály na neutralizáciu, a vtedy samozrejme nie je vhodné ešte to zhoršovať kyselinou askorbovou. Inými slovami, v takýchto prípadoch by kyselina askorbová mohla prispieť k väčšej demineralizácii. To sa však týka veľmi veľkých dávok. 4-6g podľa môjho názoru nie je ešte tak veľa. Ale sodný askorbát má neutrálne pH takže pôsobí v takýchto prípadoch priaznivo. Ak chceš minimalizovať riziko, a pritom zachovať chuť, tak si kyselinu askorbovú aspoň čiastočne neutralizuj. To znamená, nepoužiješ pomer 1:4 ale napr. 1:5 alebo 1:6. Nájdi si chuť, ktorá Ti vyhovuje. Ak by Ti napriek tomu najviac chutila čistá kyselina askorbová, možno to má svoj dôvod, takže nenúť sa do neutralizácie za každú cenu. Ono je aj rozdielny vplyv na trávenie - kyselina askorbová podporuje činnosť tráviacej šťavy, neutralizovaná (askorbát sodný) ju skôr oslabuje, takže po jedle je lepšie piť kyselinu askorbovú než askorbát sodný.

Pitie koncentrovanej kyseliny askorbovej môže prispieť k odvápneniu zubnej skloviny, tak ako každá kyselina. Avšak riziko sa preceňuje; kyselina askorbová patrí medzi najslabšie kyseliny, a ak nepiješ veľmi koncentrovanú, tak aj jablko alebo pomaranč môže byť oproti nej kyslejšie. Ale opäť platí, že aj čiastočne zneutralizovaná kyselina askorbová je menej agresívna voči zubom, take prečo to nevyužiť...
12. jan 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot @pifina dakujem vam za odpovede:slight_smile:
To som netusila, dobre vediet, ako je schicko zos schickym:slight_smile: prepojene. Skusim teda najskor nejake tie lakmusove papieriky a podla toho sa rozhodnem ako dalej, a v kazdom pripade si teda pojdem do lekarne po sodu bikarbonu. Este raz vdaka za rady:slight_smile:
13. jan 2012 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc 120 dakujem.... dnes som ho objednala, včera som zhanala v lekarnach a len malo kde ho maju a ak ano tak je vypredany, tak som objednala z netu. A to davaš celu tabletku zje mi to mala, stači jedna tabletka denne alebo viac??
14. jan 2012 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@caterine ja jej to kombinujem, dokopy denne dostáva cca 3 gramy vitamínu C. Ale ona mi veľmi dobre pije, aj od toho to závisí. Keď dávam tabletku, dávam celú, pochrúme mi ju ako cukrík. Niektoré dievčatá rozdelili na 4 časti a dávali postupne. Mne to príde veľmi nízka dávka, ale aj tak sa dá, ako ti vyhovuje. A že by ti to nezjedla, to sa neboj, lebo tieto J. vitamíny sú naozaj chuťovo výborné. Keď som naposledy objednávala, boli vypredané, tak mi odporučili tieto http://www.jamiesonvitamins.sk/uncategorized/c-500mg-jahoda/ že sú kvalitatívne ešte lepšie, ale tie mi ona nechce, vôbec jej nechutia. Sú také normálne, trochu jahodovej príchute, ja ich zjem v pohode, ale ona ich nechce.
14. jan 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosim o radu. kolko mg vitaminu C by som mala davat presne 1 rocnemu synovi? nie je chorlavy, len mu idu zubky, ale chcem to kvoli vstrebavaniu zeleza, kedze mu zistili nizsiu hodnotu zeleza (hemoglobin 92) ale lekar nam nechce davat zelezo v kvapkach lebo ze je to tazsie na zaludok a vraj je to bezny jav, ze deti v takomto veku maju nizsie zelezo. takze zelezo zatial davame stravou v potravinach s vyssim obsahom zeleza. dakujem za info
19. jan 2012 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok