• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
Ahojte, nevie niekto nahodou o dakom inom predaji Ccka vo velkych baleniach, kludne aj 5 kg, cez net? to Dmkove jeme osto sest... tak budem vdacna, ak ma niekto skusenost s nejakou firmou a da mi link. dakujem
27. jan 2012 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia ja objednávam z tejto stránky, konkrétne Askorbát vápenatý. Objednala som si celé kilo a mám ho už pekne dlho. Moja malá sa mi raz vyhádzala z céčka, ktoré som kúpila bežne v lekárni, ale toto jej nič nerobí, aj keď užije vyššie dávky.
http://www.damianvit.sk/
27. jan 2012 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka dakujem, akurat pozeram, som cakala lepsiu cenu, ale nie je to ciste Ccko. mam znameho v jednej firme, kt. sa zaobera predajom potrav. chemie a maju aj vazene Ccko, akurat ze su v BA, a dostat sa po to, aby mi isiel odvazit 2-4 kg, to je fakt pruser, je obchodak, vkuse rozlietany, sklady maju na druhom k onci BA...a origos vit.C je baleny po 25 kg :grinning:
27. jan 2012 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia cena je úmerná kvalite - toto céčko je už zneutralizované, netreba s ním nič robiť.
Tak kúp od toho známeho tých 25kg a v pohode to tu predáš. Ak dáš dobrú cenu, určite bude kopec záujemcov. :wink:
27. jan 2012 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@molka no vidis, to je napad :grinning: je to uplne ciste Ccko. este ist do BA, a vymaknut ho... a zistit jeho cenu :grinning:
27. jan 2012 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sofhia Na Tvojom mieste si pýtam vzorku, nejakých 30g, a odskúšam, či z toho nebudem mať hnačku alebo vyrážky. Kvalita býva totiž rôzna, aj keď samozrejme nie všetko lacné je zlé a nie všetko drahé je dobré. Je to aspoň farmaceutickej kvality? Kto to vyrába? To sú legitímne otázky...
27. jan 2012 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@palesandra Dávkovanie sa rozoberalo mnohokrát. Podľa názoru a skúseností mnohých z nás sú tzv. odporúčané dávky (pre dieťa 60mg denne) jednoducho žalostne malé. Oficiálne maximálne odporúčania sú 20-40mg/kg denne. Mnohí ľudia užívajú s dobrými výsledkami ešte omnoho viac. Dávku je potrebné rozložiť na viacero počas dňa a ak nastane napriek tomu hnačka, tak je dávka zrejme privysoká, alebo je prípravok nekvalitný. Dobré je podávať s jedlom a zabezpečiť dostatočný pitný režim. Nie som lekár, toto je len môj názor. Viac: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
27. jan 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja som tiež našla dodávateľa na cečko, aj som sa ťa naň pýtala, či je ok , asi si si nevšimol. dávala som to asi do súkromnej
27. jan 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot nie,toto je potravinarska askorbova.vyraba to daka medzinarodna firma, uz si nepamatam meno (robila som tam pred 8r), dovazalo sa to z Ciny...nieee..nie za kazdu cenu. nam najlepsie sedi Ccko z Dmky, cena nie je az taka zla.
28. jan 2012 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia V Číne sa vyrába 90% svetovej produkcie vitamínu C (a dnes už asi aj všetkého ostatného) :sweat_smile: Takže o kvalite to nehovorí nič.

V potravinárstve sa používajú malé dávky, tam sa kvalita/nekvalita neprejaví tak výrazne ako pri užívaní vysokých dávok. O to dôležitejšie vyskúšať... DMkové je pravdepodobne tiež potravinárskej kvality.
28. jan 2012 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj peto, synovi idem davat to C-cko z DM a neviem ako davkovat - na com to mam odvazit, ked tu kazdy udava len mg ?, ma 18 mesiacov, problemy nechutenstvo - resp malo papa a len vybrane veci, tak idem skusit trstinovu melasu, ferrofortis B a toto C-cko, co vravis na tuto kombinaciu? Mal aj nizke zelezo, ale nie vsetko, len zasoby, lekarka mu na to nic nenasadila,ze netreba zatial, tak chcem to zelezo doplnit prostrednictvom toho rpipravku Ferrofortis a tej melasy. Vdaka za odpoved.
29. jan 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 ved kludne daj za den polku plastovej lyzicky do flase co ma a nech postupne pije,ja tak davam. ak nemate anemiu,opatrne s tym sirupom,nedavaj plnu davku.
29. jan 2012 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja kupujem aj tu: http://www.centralchem.sk/?IDe=40521
je to vo farmaceutickej kvalite
30. jan 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte

mozno ste to tu uz rozoberali, ale nemam cas citat :sweat_smile: mala ma 4 mesiace a uz druhy krat bojujeme so soplikmi, predtym sme s nimi bojovali 3 tyzdne :confounded: .... dojcim, beriem Cecko od Jamiesona, ale nedavno som kupila to z DM .... mozem malej podavat tento vitamin C v dojcenskej vode? ako davkovat? ... dakujem
30. jan 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.. možte mi poradit nejaky dobry vit. D od firmy Jamieson?? potrebovala by som pre maleho, lebo nejak nas v poslednom čase obchadzaju virozy, predtym nebyval vobec chory , na stranke maju vit d a vitamin d3 aky je v tom rozdiel?? Mame už aj vit. c od tejto firmy a celkom sa mi pozdava. a nejaky dobry typ na echinaceove kvapky alebo rykytnikovy olej... dakujem
30. jan 2012 o 18:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, chcela by som sa popytat na Jamiesonove C-cko. Davnejsie si tu pisal, ze to davate detom. Ja to tiez uz par mesiacov preventivne davam malemu, mame Mixed flavoured, 500 mg tableta. Tuto sobotu mal maly teplotu okolo 38 a bol ako mala zdochlinka, tak som mu cely den kazdu chvilku davala tieto Jamiesonove C-cka. Za cely den mohol zjest okolo 5-6 gramov C-cka, nepocitala som to. V nedelu teplotu nemal, ale bol este trochu umrncany, takze som pokracovala vo vyssich davkach. Vcera uz bol uplne ok, ale bol ako z divych vajec, strasne hyperaktivny a nevedel co so sebou. On je najkludnejsie dieta ake poznam, ale vcera som ho nespoznavala. Dnes je uz zas kludny. Mohli tie vysoke davky C-cka od Jamiesonu sposobit kratkodobu hyperaktivitu? DMkove C-cko mi maly odmieta, preto mu len toto davam.

@lucy321 vitamin D3 je vlastne vo Vigantole, ktore sa predpisuju babatkam. Neviem teraz presne zlozenie Vitangolu, ale viem, ze tam nieco nie je uplne ok. My teraz mame D3 od Swansonu - https://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vitamin_d3_400_iu_drops
D3 je nahrada slnecneho ziarenia v zime, je dobre na imunitu, ostatne D-cka nemam nastudovane.
31. jan 2012 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Aj moji, keď začnú chorôbkavieť, a Cčko im zaberie, tak potom nevedia čo od radosti :slight_smile:
31. jan 2012 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja len ci tam nie su nejake latky, ktore by mohli v takych vysokych davkach skodit detom. Nevyznam sa v tych vsetkych pridavnych latkach.
31. jan 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Ja som tam také nenašiel. Povedal som si, že ak občas znesú prifarbenú dochutenú akožeovocnú brblavú vodu, tak znesú aj občas cmúľací vitamín. :slight_smile:
31. jan 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot prosim ta nemas skusenost s vitaminmi pre deti od firmy Jamieson, konkretne to D3. Byvame v poslednej dobe často prechladnuty tak som chcela skusit niečo na imunitu okrem cecka. Vigantol moc nechcem davat dakujem
3. feb 2012 o 12:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ja sa prave ceckujem ... horna hranica hnačky :grinning:
3. feb 2012 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka no v prvom momente som čítala ceckujem namiesto céčkujem :grinning: :grinning: a sekundu som rozmýšľala, čo to vlastne robíš :grinning: jeden mäkčeň a človeka už napadajú somariny :grinning: :grinning:
3. feb 2012 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucy321 Od Jamiesona sme dávali tie jahodové cmúľacie macíky (400IU), ale tie sa museli rozložiť počas dňa, lebo je to veľmi sladké a pri užití naraz viacero to robilo hnačku. Dobré sú aj tie cmúľacie C+D 500 višňové, a teraz majú nejakú novinku čokoládovú, to som ešte neskúšal.
3. feb 2012 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy321 objednaj si D vitamin z nutri.com, alebo skus zohnat D3 od Swanson (vit. je rozpusteny v oliv. oleji)
3. feb 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tie cokoladove som aj ja pozerala, kolko toho treba davat staci jedna na den... dakujem
6. feb 2012 o 13:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy321 Vidamin D council odporuca 1000IU na kazdych 12kg vahy (u deti).
6. feb 2012 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a u dospelých? my si zatiaľ svorne dávame s malým dva kvapky (800IU) každé ráno... on má 15 kg a ja o trošku viac :sweat_smile: :zipper_mouth: :grinning:

jaj a ešte ak môžem.... očakávame kiahne, v stredu začne inkubačná doba (14ty deň). Neviem, či sa nakazil samozrejme, ale ak, tak čo okrem vit. C, ktorý už mám nachystaný, by mohlo pomôcť aby sme to mali čo s najmenšími problémami za sebou?
6. feb 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..dve kvapky... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
6. feb 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus Pre adolescentov a dospelých odporúčajú 5000IU denne, samozrejme v zimnom polroku. V lete sa dostatok vytvorí v koži pod vplyvom nefiltrovaného slnečného žiarenia už za 20 minút.
6. feb 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ok, ďakujem :wink: a len v zime si kvapkáme :wink:
6. feb 2012 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok