• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

8. decembra 2016 
autor
robi niekto objendavku z NUTRI COM ? da sa platit paypalom?
7. feb 2012 o 15:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anicka1981 NAC sa dáva 600mg denne dospelému, nie som istý či sa dáva malým deťom. Ak, tak by som sa držal pomeru k hmotnosti 70kg dospelého. Ono to ale nezaberá okamžite, musí sa to užívať najmenej deň-dva kým to začne pôsobiť. Funguje to tak, že rozpúšťa hlieny. Ak veľa pijete, a veriete Cčko, tak to dosť pomáha. Rýchlejší účinok má cibuľová šťava s medom (ale musí byť čerstvá, nedá sa skladovať).
7. feb 2012 o 18:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot no, uvidim ako mu bude zajtra, zatial sa drzi, troska mu tecie z nosteka, a aj kycha a aj zakasle, ale ku veceru uz menej, musel od muza chytit nieco, lebo aj muz je chory,, tak preskocilo,,,, ale taky maly med este asi nemoze,ci?, ja pametam ako nam mamka robila cibulu s cukrom a z toho sirup potom po lyzickach sme dostavali, ale to sme uz boli vatsi.... dopovala som ho ceckom a cajom aj vodou cely den,,,, a este aj vrchne zubky idu,, no mam vystarane o zabavu,,,, :confounded:
7. feb 2012 o 21:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babule prosim poradte mi nejake C-cko pre 9 mesacneho chlapceka.vdaka
8. feb 2012 o 19:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ludia.aky echinaceovy sirup je najlepsi?
8. feb 2012 o 21:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, mohol by mi prosim niekto poradit ohladit mnozstva vitaminu C, ktory treba uzivat pri viroze, urcite to tu niekde je, ale nemam cas luskat celu diskusiu...
Kupila som cisty praskovy vit.C,na obale je napisane 2500 mg, odporucane davkovanie stvrt az pol malej lyzicky, ale snad pri viroze by sa dalo aj viac, ci? Nechcem to prehnat, neviem, ci to moze mat negativne ucinky, tak budem vdacna za odpoved! Takze :
1.kolko moze denne uzit dospely pri viroze? Je to lepsie naraz, alebo v davkach?
2. kolko tehotna zena?
3. mozem to dat aj 15 mesacnemu dietatu? kolko? Zatial mala nie je chora, ale rada by som na posilnenie imunity, dufam,ze to ani nechyti.
Dakujem!
9. feb 2012 o 17:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bridget to cele balenie ma 2500 mg? To je dost malo.
1. 40mg/kg je oficialne bezpecna davka v zdravi, takze kludne aj niekolkonasobne viac s dostatocnym mnozstvom tekutin (t.j. vela pit) rozlozene v niekolkych davkach pocas dna. Ja si davam 2 g kazdu hodinu, ale ak nie si zvyknuta, daj menej, osobne by som menej ako 1g kazde 2 hodiny necakala, ze bude mat ucinok. Ak by ta prehnalo, davkovanie trochu znizit.
2. Tehotnej sa odporuca tusim 4g denne v prvom trimestri, 6g denne v druhom a 8g denne v tretom, nie som si celkom ista, ale cca tak nejako to bolo.
3. Ja davam C dcere odkedy dostava aj ine tekutiny okrem materskeho mlieka a kludne davaj tych 40mg/kg v zdravi rozdelene pocas dna, vela nech pije, ak by bola hnacka, zniz davkovanie, ale nemyslim, ze bude treba. Ja davam trojrocnej teraz cca 3g denne v zdravi, lebo chodi do skolky, ked je doma zdrava, dostava cca polovicu z toho, ked je chora, priznam sa, ze ani nepocitam, idem do tolerancnej davky, ktoru som ale este u nej nezistila, znesie viac ako ja.
Ak mas kyselinu askorbovu, ktora je kysla, mozes zneutralizovat pridanim sody bicarbony, 1 diel sody, 4 diely C. Najlepsie sodu z lekarne, ked nemas, docasne aj z obchodu.

Vysoke davky sa neodporucaju pri niektorych chorobach obliciek, tie nazvy si nepamatam, presne by napisal @petot, alebo pozri par stran dozadu.
9. feb 2012 o 18:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@blovitc120 Vdaka! Tak ideme liecit, snad zaberie... A 2500mg ma 1 davka, teda podla obalu cca pol kavovej lyzicky. Je toho 200g, tak snad bude dost :slight_smile:
9. feb 2012 o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bridget aha, tak to áno, môže byť, lebo kávová lyžička má cca 4g :slight_smile:. Tak nech zaberie, držím palce
9. feb 2012 o 18:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj, prosím o radu, nečetla jsem celou diskuzi - koupila jsem vitamin C z DM - práškový pro sebe, můžu ho dávat i 18-ti měsíční dcerce? Já jsem teď sama dost nachlazená a mám obavy, aby se nenakazila. Na balení píšou dávkování, ale taky že není vhodný do tří let, ale tady čtu, že dáváte běžně. Kolik prosím? Píšou tam o odměrce, ale žádná u toho není, tak dáváte čajové lžičky? Díky moc za rady :wink:
14. feb 2012 o 13:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anehap lyžičku hľadaj dnu v prášku, maličkú bielu. 3 príspevky nahor som písala odpoveď na tvoju otázku
14. feb 2012 o 13:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte děcka, můžete někdo poradit dávkování Cčka pro kojící matku pro každodenní - preventivní používání a případně co a kde přesně koupit? To z toho DMka třeba? A pak by mě zajímalo, jestli z toho mimčo nebude opruzené. Díky moc.
15. feb 2012 o 21:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot prosim ta ako je to s uzivanim c_cka ak dojcim 2mesacne dieta a citm ze na mna nieco lezie.nadchu uz mam a hrdlo yrochu.neublizi dietatu vyssia davka c_cka. a kolko si mozem dat?
16. feb 2012 o 21:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marianne Pri nadche su efektivne tolerancne davky. Pozri kap. Rychlokurz (na konci): http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Podla dostupnych informacii do mlieka prechadza pomerne malo Ccka.
17. feb 2012 o 17:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@romcovaklarka Hadam by mohli poradit mamicky s konkretnymi skusenostami, ale tipoval by som 5-10g denne (rozdelene do aspon 3 davok). Ak by Ta z takychto davok prehnalo, tak zniz. Treba dostatocne pit a taketo davky sa neodporucaju pri niektorych poruchach obliciek, metabolizmu zeleza/medi a deficiencii G6PD.
17. feb 2012 o 17:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@petot Včera jsem se mezi přáteli zmínila o vit. C a jeho možnostech a radila jsem jim Céčko z DM, že je opravdu levné a byla tam jedna paní z lékárny a oni se tvářili všichni nějak nejapně a že prý C z DM není v náležité kvalitě, že v lékárně je kvalitnější. Jak to vidíš? Jak bys to komentoval, já teda jen řekla, že na rozdíl od většiny přípravků s C z lékárny je to čistá kys. ascorbová bez jakýchkoliv dalších přídavků (barviv, příchutí), ale také by mě zajímalo, jak je to s kvalitou přímo té kys. ascorbové. Může být nějak horší méně účinná ta z DM než třeba v Celaskonu atd.?
21. feb 2012 o 11:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miliharmi tak jasné že pani z lekárni si bude hájiť C-čko z lekárne....
21. feb 2012 o 13:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sima.p To je mi jasné :slight_smile: , ale mě jde o argumenty proti jejím.
21. feb 2012 o 19:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miliharmi to, co je "cistejsie" by sa dalo zistit iba chem. rozborom; ak je niekde napisane 100% kyselina ascorbova, tak tam nie je co riesit.
21. feb 2012 o 19:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miliharmi Skúsenosť viacerých ľudí, aj z tohto fóra je, že z DMkového Cčka ich preháňa aj pri menších dávkach, ktoré pri iných značkách znesú. Je teda možné, že je naozaj nižšej kvality, možno potravinárskej.

Samozrejme, pri chemicky ochutených a farbených tabletkách z lekárne sa dá pochybovať, či sú lepšou voľbou, a to aj v prípade, že by obsahovali Cčko vo vyššej kvalite. Východiskom je čistý práškový askorbát vo farmaceutickej kvalite. Ten sa však dá len objednať zo zahraničia, alebo objednať cez lekáreň (ak budú ochotní).
21. feb 2012 o 20:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot aké potom C-čko mám kúpiť dcéram, ak nie to DM-kové? Ale bud z netu na SR, alebo aj v obchode, či v lekárni, nie zo zahraničia?
21. feb 2012 o 20:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sima.p Môžeš skúsiť DM a uvidíš, či ho znesú. Ak nie, tak dobré skúsenosti a referencie, pokiaľ ide o to čo je dostupné hneď, mám s Jamiesonom, ich cmúľacie tabletky deťom chutia (bez postupného uvoľňovania). Zo zahraničia je odskúšaný napr. prášková zmes askorbátov C-Salts (nutri.com). V Hradci Králové vyrába kyselinu askorbovú Kulich Pharma. Tieto poznám, určite je kvalitných viacej. Prášky majú výhodu, že sa dajú rozrobiť v nápoji a popíjať, cmúľacie tablety zase môžeš brať so sebou kdekoľvek.
21. feb 2012 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ... dobry den, vedeli by ste mi prosim poradit ako mozem uzivat praskovy askorbat vapenaty. Mam silnu nadchu, schadza mi to aj na priedusky a zapalene dutiny... som skoro v 7. mesiaci tehotenstva. Dakujem.
23. feb 2012 o 08:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Poradíte prosím, jak dostat vit C do miminka před očkováním? Když ho do mléka moc nepřejde?
23. feb 2012 o 22:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot Prosím, jak ses dostal k té kys. asc. od Kulich Pharma, prodávají pouze lékárnám jako velkoobchod?
23. feb 2012 o 23:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@z.vrablova V chorobe odporúčam skôr askorbát sodný. Použil by som tolerančné dávky. Viz. kapitola Rýchlokurz na konci knihy http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
26. feb 2012 o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@miliharmi Lekáreň mi ho objednala.
26. feb 2012 o 21:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
dakujem pekne, uz som z najhorsieho vonku.
26. feb 2012 o 22:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ahoj, prosim ta, mam otazku....mam druhe balenie cecka vo forme askorbatu vapenateho, objednvala som cele kilo (aj pre kamosky) a jedna ma zaskocila otazkou, ze preco vapenaty a nie sodny? ako to teda je? co je najlepsie na dlhodobe uzivanie (mame male deti 1-2 roky)? kupit radsej c-salts? a co decko? vogantol alebo nieco íne? prepac, mozno trapne otazky, ale som zaciatocnik :wink:
1. mar 2012 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hobit Názory sú rôzne. Niektorí lekári vôbec neodporúčajú vápenatý askorbát. Na denné užívanie by som skôr odporučil C-Salts, lebo má aspoň vyvážený pomer minerálov, ale na vysoké liečebné dávky (desiatky gramov denne) nie je vhodný. Sodný askorbát je vhodný aj na denné užívanie, a prakticky nemá horné obmedzenie dávkovania (ak nerátame pol-trištvrte kila a podobne, čo sa už prakticky ani nedá zjesť/vypiť) :grinning: Na liečbu vyložene kyselina askorbová, sodný askorbát alebo ich kombináciu. Pozri http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
kapitolu Chemické formy.
2. mar 2012 o 00:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok