• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. decembra 2017 
@petot dakujem...a kde ten sodny kupit za rozumnu cenu? Mam teraz ten vapenaty vyhodit, alebo z toho jedneho balienia sa nam nic nestane? A preco vlastne nie je doporucovany? a to Decko?
2. mar 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit Ja ho vyrábam neutralizáciou kyseliny askorbovej. Bolo to tu viackrát rozobrané.

Vápenatý podľa niektorých lekárov podporuje rast tumorov, čo vraj platí celkovo pre viaceré farmaceutické formy vápnika (čo je na tom pravdy, neviem). Ja by som to nevyhadzoval, ale minul po menších dávkach a ďalší už nekupoval.

Dčko sa tu už tiež riešillo, keď máš Vigantol, môžeš ho minúť, ale dávaj radšej dopoludnia, lebo niektoré deti sú z neho údajne nervózne a nevedia zaspať.
2. mar 2012 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vapenaty je vela 100mg/kg denne? Co je to po mensich davkach? Tiez to chcem minut, len mam problem so sodnym, ze ten je vzdy trochu kysly, tym padom ho dcere neschovam nikam :frowning2:
2. mar 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Myslim, ze to Ti nepovie nikto. Co takto skusit 40mg/kg vapenaty a 60mg/kg sodny? Nestaci to na zamaskovanie?
3. mar 2012 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem, skusim, len ona je strasna potvora, vadi jej aj ked v tom citi tu trochu sody (inak aj mne ta pachut sody vadi, ale ja na rozdiel od nej viem, preco to treba pit :grinning:).
Este sa chcem opytat snad uz poslednykrat k jodu resp. lugolu, pisal si, ze nalacno a potom min. 1/2 hod. nejest. U nej to je nerealne, rano hned ako otvori oci, chce jest alebo minimalne pit pomarancovu stavu. Znehodnoti sa vsetok jod, ked je to s jedlom? Mam toho lugolu kopu, tak sa mi nechce nieco ine zhanat, ak aspon trochu z toho by mala.
Otazka pre vstkych: aj z vasich lekarni uplne zmizlo cmulacie C 500mg Jamieson? Nase mesto ma asi najviac lekarni na meter stvorcovy v republike a ANI V JEDNEJ ho nemaju uz cca od Vianoc.
3. mar 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ja som Lugol prestala užívať preto, že ho treba piť s vodou - mňa z toho fakt napína. Ako-tak som ho dokázala vypiť s džúsom, ale muselo to byť rýchlo, strašne mi prekáža tá dezinfekčná chuť. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. mar 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka no ona mi to vypije aj same, ale hned chce jest alebo pit
3. mar 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 @molka Myslím, že sa znehodnotí tá aktívna časť, a znehodnotí aj vitamíny/antioxidanty v potravine.

Lugol sa môže užívať aj transdermálne, natiete najtenšiu pokožku, zvyčajne na podbrušku alebo pod pazuchami, a on sa postupne vstrebe.
3. mar 2012 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ok, no obavam sa, ze uz mu to nedam po tomto :unamused: posledne otayky a uz nebudem otravovat... ten c-salts je v pohode dlhodobo? ci radsej ani to nie? ako sa vzraba presne ten sodny? ked miniem ten vigantol tak potom co davat? dakujem
3. mar 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit Ak nechceš vápenatý už užívať, daj ho psovi alebo mačke :wink: Sodný sa vyrába tak, že dáš do malej trochy vody 4 diely kyseliny askorbovej a 1 diel sodného bikarbonátu (hydrogénuhličitan sodný). Po vyšumení doleješ čaj apod. Sodný bikarbonát sa dá kúpiť buď v potravinách, alebo kvalitnejší v lekárni, ale nie ako tablety, ale ako prášok (surovinu).
3. mar 2012 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit V tomto fóre sa rozoberalo viacero Dčiek, naspamäť to neovládam, ja objednávam zo Swanson.cz ale to sú kapsule, ktoré musí dieťa vedieť prehltnúť alebo pohrýzť. Sú aj cmúľacie napr. Jamieson, aj nejaké kvapky... Pozri pár strán dozadu.
3. mar 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ok, dakujem este raz...len sa terayz bojim, dufam, ze som nevedomky nenarobila viac skody ako osohu a nechtiac neohrozila zdravie mojho syna tym ceckom...ale tak, treba mysliet pozitivne asi, take velke davky to neboli snad...
3. mar 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit Nestresuj sa, prosim Ta :slight_smile: Ja si nemyslim, ze je to nejake extra skodlive, dietatu si iste neublizila, ale ked riesis, co kupit dalej, tak si vyber nieco ine. Ja som na zaciatku bral megacecko, plne umeliny, kym som to zistil... urcite som si tym uskodil viac nez Ty vapenatym askorbatom :grinning: Podobne ked som nedavno v Tescu kupil v sportovom oddeleni nejake cmulacie v sivom obale... nuz, ulakomil som sa, bola akcia, zlozenie bolo prelepene slovenskym papierom... Ked som ho doma s tazkostami zlepil a videl som (a uz aj ochutnal), co je to za umelinu, tak mi zacalo byt jasne, ze toto si "necham pre seba" a ostatni ostanu pekne krasne pri Jamiesone :grinning:
4. mar 2012 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot hehe, ok, diky, si ma ukludnil :grinning:
4. mar 2012 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
@petot prosim ta vies poradit?bola som v lekarni a namiesto sodneho askorbatu mi dali kvapky cebion,co si o tom myslis?obsahuju kyselinu askorbovu a glycerol 85 percent,...to asi do malej toho vitaminu c vela nedostanem,či?.. ďakujem
6. mar 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 neviem, ci kupis sodny ascorbat na SK v lekarni ... cebion nie je velmi vhodny na vyssie davky ... bud zohnat vitamin C prasok v liekopisnej kvalite (niekde ho maju v ponuke), alebo potom skusit vitamin C z DM drogerie :sweat_smile:
6. mar 2012 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pifina a preco nieje vhodný? pana to jej mozem ubliziť? tam je napisane 5 - 8 kvapiek denne...taze jej to vobec nemam davat?
6. mar 2012 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 vyssie davky som myslela take, ake sa spominaju v tejto teme, tych par kvapiek podla navodu by malo byt ok :sweat_smile: len od toho nemozes cakat zazraky, je to minimum potrebne na prevenciu skorbutu :sweat_smile:
6. mar 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina myslíš že ak je nachladená a trosku pokaslieva ,tak by to mohlo pomoct?
6. mar 2012 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 skor by som povedala, ze to neublizi :sweat_smile: ak mas cas, tak si pozri trochu viac tuto temu, pripadne knihu o vitamine C, je tu niekde linka na nu ... toto je o podstatne vyssich davkach, ako su lekarmi odporucane denne limity, ale ja mam s tym len dobre skusenosti :dizzy_face:
6. mar 2012 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ariela22 pekne ťa obchodnícky oblbli v lekárni, vyvalila si kopu peňazí za mizivé množstvo vitamínu C rozpustené v glycerole :frowning2:. Tak ale to sa čaká od nich. V tvojej fľaštičke je asi 3g vitamínu C za cca 5 €, v DM dostaneš 100g vitamínu C za necelé 2 €
6. mar 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blovitc120 super,som stastna ako som sa nechala oblbnut :angry: .... a v DM to je v tabletkách?ako sa to presne vola?len Vitamin C?
@pifina Ďakujem za odpoveď,............ ja by som toho chcela veľa vedieť naraz a to sa nedá.. Knižku už mam stiahnutu aj som niektore veci pozrela,ale priznam sa ze som sa daleko nedostla... takze ten vitamin C prasok v liekopisnej kvalite by som mala zohnat aj v lekarni?... a preco sa vlastne uz ten sodny askorbat u nas nepredava? alebo ako sa k nemu mam dostat?....
6. mar 2012 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 Das Gesunde Plus Vitamin C Pulver, choď na stranu 30 tejto diskusie, tam máš fotku. A je to prášok, riadne kyslý, môžeš zriediť sódou bicarbónou v pomere 4 diely C, 1 diel sódy a vznikne askorbát sodný, jemne kyslý
6. mar 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ariela22 povedala by som, ze u nas sa velmi tento typ liecby neuznava :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja osobne kupujem vit C v DM drogerie, ale niektorych z neho prehana pri vyssich davkach, preto kupuju ten v liekopisnej kvalite ... ja som zatial s nim problem nemala, ani muz, ale zase neberieme nejake extremne davky, tak do 5g denne, podla situacie :sweat_smile:
6. mar 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Mňa osobne preháňa z C hocijakého, keď neodhadnem dávku, ale keď som teraz bola chorá, robila som si kokteily aj 3-4x po 4g denne a pos...la som sa z neho len raz :grinning:. A je jedno, či je to DM alebo aké, nevidím v nich rozdiel
6. mar 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blovitc120 Dik ...ak ten prasok dam cisty a zmiesam s mlieckom alebo vodou tak to bude ok? no ale pol rocnej to tiez teda mozem davat,ze.... fuu na ja som zvedava ako to zmaknem
@pifina takze ked som spravne citala tak je tam aj nejaka odmerka ktora ma 120mg vo vit C z DM... No ked clovek nevyskusa tak nevie,ale ja neviem ci by som sa nebala davat vysoke davky... :slight_smile:
6. mar 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 ja som dávala od cca pol roka, ale nie toto kyslé, to ti v mlieku zistí, keď si dám do čaju 3 odmerky po 120mg, je to ako pol citróna kyslé. Aspoň si ho zneutralizuj tou sódou, potom je to len jemne kyslé a schováš to aj do mlieka a kúp si sódu v lekárni vo farmaceutickej kvalite, nie v potravinách, tá môže byť znečistená.

Ak budeš dávať do umelého mlieka, tak daj sódu, C a trocha vody a až keď vyšumí (je to sprevádzané šumením tá reakcia na askorbát) až potom dolej vodu a daj práškové mlieko.

"Bezpečné" dávkovanie máš 40mg/kg (ja za bezpečné považujem rádovo iné čísla, samozrejme pri dostatočnom pitnom režime), ale od toho nečakaj liečebný alebo preventívny účinok, skôr že len pošteklíš :slight_smile:, ale zaručene sa nič nestane.
6. mar 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ariela22 clovek vzdy s respektom ide do niecoho noveho, ja som to brala tak, ze som o tom pocula chvaly z viacerych stran, kniha sa mi zdala logicka a jediny vedlajsi ucinok bol hnacka, tak som si povedala, ze to skusim :sweat_smile: zacala som s mensimi davkami a postupne som skusila pridat a vidim na nas oboch, ze to super pomaha, hlavne, ked je okolo chripka alebo podobne pliagy, neboli sme s muzom takmer vobec chori :sweat_smile: a to si muz dava len nejake 2g denne :sweat_smile: ja normalne tiez, ale teraz ma prefukol "teply" jarny vietor (nechala som sa zlakat slnieckom), tak som si trochu zvysila davky a som prekvapena, ako sa pekne mi zlepsilo hrdlo, dokonca mi to ani nezliezlo na priedusky, ako zvycajne :sweat_smile:
7. mar 2012 o 04:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@blovitc120 ja to mam rovnako, len viem, ze tu niekto spominal, ze na DM-kove c-cko reaguje viac ako na to lekarenske, tak som povazovala za potrebne to pripomenut :sweat_smile:
7. mar 2012 o 04:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina jasne, ja viem, ako si to myslela. Mozno par ludi prehnalo, ale komu som to odporucila ja, zatial nikto problem nemal, no jasnacka, ze treba spomenut kazdu moznost. Ja len ze prehnat moze z kazdeho C, nielen z nasho uboziatka DMkoveho, ktore je vlastne jedine siroko dostupne v tejto forme, skoda... Aby sa niekto necudoval, ze ma ine a aj tak ho prehnalo.

Inak ja ked vidim tie tvoje casy prispievania, fuuu :grinning:. Ty starostlivost o babo zvladnes so zavretymi ocami :wink:
7. mar 2012 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok