• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
ahojte

prosím vás, ako postupovať... synátor má dnes druhý deň teplotu 38 po odčítaní. Sem-tam kýchne, ale nesoplí... hlások sa mi zdá trošku zachrípnutý... nechcem ísť k lekárke, lebo mu hneď naordinuje antibiotiká a moja 8-mesačná snaha (úspešná, syn nebol 8 mesiacov chorý) je v čudu.... :angry: :unamused:
19. mar 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
take nekysle cecko vo farmac.kvalite s vapnikom,takze askorbat vapenaty. Kto by chcel do poradovnika,hlaste sa. 1kg za 16,2
20. mar 2012 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka ja sa hlaaasim...
20. mar 2012 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denisocka mas este? aj ja mozes mi prosim napisat na sofhia@azet.sk vsetky detaily, vratane cisla uctu, uhradim...a poslem.. a odkial si? ze ci sa neda spravit osobny odber? dakujem.
20. mar 2012 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@sofhia pytaj sa petota, ja som iba srostredkovatel. je možnost vziat 25kg,takze kto kolko chce
20. mar 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 pisala som vyssie,ake je to cecko,keby si chceladaj vediet,ja vam potom všetkým dam kontakt na toho chlapika co to kupi a prepošle
20. mar 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka vdaka, ale vapenaty askorbat isto nechcem
20. mar 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 a preco taky nie?
20. mar 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
26. mar 2012 o 22:40 • lilli00
ahojte,
nikde tu v tejto diskusii (alebo to bolo inde? :confused: ), sa pisalo o tom, ako je to skustocne s nicemim vitaminu c teplom. mam take tusenie, ze o tom pisal @petot
27. mar 2012 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina46 Čím dlhšie trvá vysoká teplota, tým viac vitC sa zničí. Teplota nad 190 stupňov ho zničí všetok a veľmi rýchlo. Ak teplota pôsobí súčasne s iným vplyvom, napríklad prítomnosťou kovov, svetla, kyslíku, tak úbytok bude samozrejme o to rýchlejší. Pre lepšiu predstavu, termosterilizácia (zaváranie) zničí 94% vitamínu C.
27. mar 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem :slight_smile:
27. mar 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miseles petot si to este asi nevsimol, ale odpoviem za neho, ak mozem, lebo sme to uz preberali. Nie je fanusikom askorbatu vapenateho. Pri davkach do cca 4-5g je vhodny CSalts, na vyssie davky askorbat sodny, pripadne cista kyselina askorbova s dostatocnym mnozstvom tekutin.
27. mar 2012 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte. prosim o radu. viem ze sa tu toho vela popisalo, ale nemam teraz cas na citanie 77 stran. mam dcerku 1,5 rocnu. dostala vcera nadchu a citala som, ze by mohol zabrat vit. C. kupil mi manzel v DM, ale neviem kolko jej mam z toho dat. je tam odmerka, to dam celu alebo polku len? davam jej to do 0,5 l vody. @petot ty si taky odbornik na to som citala, prosim porad :slight_smile: . dakujem
28. mar 2012 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ale mozes aj blizsie vysvetlit, preco ten askorbat vapenaty nie je vhodny? dakujem!
28. mar 2012 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makda môžeš bez obáv dávať 40 mg/kg denne s dostatočným množstvom tekutín
@miseles C-Salts majú na www.nutri.com a tam majú aj askorbát sodný, ale dosť drahý, najlacnejšie si ho vyrobíš
@sirinka podľa niektorých dr. podporuje rast tumorov, nie len askorbát, ale všeobecne vápnik dodávaný umelo, aspoň tak nejako to Peťo vysvetľoval
28. mar 2012 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miseles poštovné na akékoľvek 2 produkty by malo byť 13 usd
28. mar 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 aha, tak diky...tak to potom asi ani ja nechcem...a co vapnik, ktory prijimame v potrave...ten je ok?
28. mar 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Peťo napísal doslova "Askorbát vápenatý podľa niektorých lekárov podporuje rast tumorov, čo vraj platí celkovo pre viaceré farmaceutické formy vápnika (čo je na tom pravdy, neviem)", takže vápnik v strave je OK
28. mar 2012 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. mar 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makda Ja mojim dávam aj 1g každé 2 hodiny, keď sa mi zdá, že začínajú s nachladnutím alebo teplotou. Keď sa mi to vôbec nepozdáva, ako naposledy s 3,5-ročným, tak aj 1g každú hodinu, s tekutinami. Keď nastane hnačka alebo plynatosť, počkám 3-4 hodiny do ďalšej dávky a dávam už trochu menej často v ten deň.

Malá kávová lyžička naplocho zvykne mať cca 1-1,5g, treba si to odvážiť na kuchynskej váhe (napr. odvážiť 20 lyžičiek a potom vydeliť ich počtom).

Nie som lekár a toto je len vyjadrenie môjho názoru. Vysoké dávky Cčka sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Cčko zvyšuje účinnosť inzulínu. Pri nádorových ochoreniach sa neodporúča začať s veľkými dávkami naraz, ale len postupne dvíhať dennú dávku.
28. mar 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem ti :slight_smile:
28. mar 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Dcéru pohrýzol pes, mal majiteľa, pravdepodobne bol zdravý ale nemáme jeho oč.preukaz. Chcela by som jej dávať vitamín C preventívne. V knihe píšete 400 mg/ kg a to 3 krát denne.Pri jej váhe 50kg, by to bolo 20g 3krát denne ? Nie je to priveľa?
Vopred ďakujem :slight_smile:
29. mar 2012 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@milkavanilka no ja byť vami neriskujem a neexperimentujem v tomto prípade - nech donesie majiteľ psa papier od veterinára o vyšetrení, že je zdravý...
30. mar 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok