• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@sofhia jasne, ak musite ist na krvicku, tak jedno s druhym je dobry napad. dufam, ze vam (ne)vyjde znizena bunkova imunita (komu nevyjde?) doteraz nechapem vyznam tohto pojmu .. :pensive:
27. apr 2012 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajaciq co to znamena?
27. apr 2012 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia anémie může být jedním z příznaků potr. alergie, kdy se díky alerg. zánětu ve střevech špatně vstřebávají živiny, železem počínaje...
27. apr 2012 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia ja neviem. v krvnych testov vyslo dcere, ze ma znizenu bunkovu imunitu, vsetko ostatne bolo negativne. z toho lekarka hypoteticko-deduktivne vyviedla zaver, ze je potencialny alergik , kedze aj ta koza je atopicka :slight_smile: daj vediet, ci vam to vyslo/nevyslo tiez.
27. apr 2012 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajaciq do buněčné imunity patří lymfocyty, druhy bílých krvinek, které produkují protilátky (protilátky zvětšují "chutnost" vetřelců pro pohlcovače) nebo podporují tyto producenty protilátek nebo přímo zabíjejí "vetřelce" nebo zajišťují, že si organismus pamatuje, že se s některým vetřelcem už setkal a umí na něj potom reagovat dřív a účiněji. Buněčná imunita je ta, co reaguje se zpožděním po proniknutí infekce, řádově desítky hodin trvá, než se aktivuje. To jen ta pro přiblížení, co to vlastně je...
27. apr 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ale to by bolo treba asi dalsie vysetrenie, nielen z krvi, nie? lebo nam robili zatial len prve.
@zajaciq tak my mame s muzom alergiu obaja, tak je to jasne, podla lekarky, to ze muz roky neberie tabletky...co roky, 2 desatrocia... a ja sa chcem potrapit s alergiou na prir. baze, hoci je to teraz tazke, nechcem brat lieky ani za nic.
a mimochodom ja som malej ten zodac nedala, odmietam davat 15m dietatu zodac, kt. stanovila kozna ktora si nebola ista diagnozou, to bolo jasne z nej na prvy pohlad.
27. apr 2012 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia ani z krve ani jinak testy (na kůži atd.) se potr. alergie zjistit spolehlivě nedá, jedině vysadit alergeny a sledovat situaci, poté znovu postupně zavádět (eliminačně expoziční test).
27. apr 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj prosim ta, pisala mi kamoska, potrebuje vediet ci sa ccko z dmky moze davat aj malym detom, presnejsie 3 mesacnym, neni kojeny.. a ako davkovat?? :confused:
6. máj 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem sa spytat ostrielanych Ceckarov: jedna pai doktorka, alternativna, inak je pomerne za Ccko aj vo vyssich davkach, ale nie dlhodobo, mi povedala, ze by neodporucala davat vyssie davky decku dlhodobo, lebo jednak sa vraj zistilo nedavno, ze predsalen nie vsetko nepotrebne sa vyluci a jednak ked sa podava synteticky, tak telo strati schopnost cerpat vit C z potravin prirodzene... Co si o tom myslite? D.
6. máj 2012 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 Oficiane nie. Neoficialne - ja som mojmu daval, ale volil by som uz kvalitnejsi preparat, napr. C-Salts alebo kys.askorbovu od Kulich Pharma. Davkovanie. Ja som daval cca 40mg/kg, to je aj oficialna dlhodoba hranica bezpecnosti u dospelych. Treba rozlozit na aspon 3 davky pocas dna.
7. máj 2012 o 05:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka144 Ad vylucenie, telo si nevie vytvorit zasobu vitaminu C, takze vyluci sa vsetko co v danej chvili nedokaze spotrebovat, a to az po minimalnu hranicu, ktoru sa snazi telo udrzat aktivnou resorbciou.

Tvrdenie o vstrebavani som uz pocul, ale nikdy som sa nedopatral k nejakemu dokazu, takze povazujem za poveru. Ccko sa vstrebava glukozovymi transportmi, takze si neviem predstavit, ako by sa mohla "stratit schopnost" vstrebavat primarny zdroj energie. Mozes sa jej opytat, odkial to ma? Najlepsie aj s citaciou na literaturu.
7. máj 2012 o 05:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem :slight_smile:
7. máj 2012 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem Ti Peto, ak s nou budem v kontakte, opytam sa.
7. máj 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot môžem sa aj opýtať :slight_smile: Som tehotná , v nedelu prechádzam do druhého trimestru a mám problém so zapálenou mandlou- zatial mi vždy pri takýchto problémoch pomohli vysoké dávky céčka,len teraz neviem ako si ho mám dávkovať,kedže som tehotná. Doma mám len práškove z DM
18. máj 2012 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petka035 Ak dobre toleruješ Cčko, tak nie je žiadny vedecky preukázaný dôvod, pre ktorý by si ho nemala brať v tehotenstve. Práve naopak, fyziologický stres tehotenstva, ako aj nároky dieťaťa na rast, znamenajú zýšenú spotrebu. Podľa Dr. Klennera, Cčko by malo byť pravidelnou súčasťou tehotenstva, v dávkach 4g pre 1T, 6g pre 2T a 10-15g pre 3T. Diskusiu na túto tému nájdeš v kap. Vedľajšie účinky, ako aj v kap. Tehotenstvo a dojčenie. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
19. máj 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, zaujímalo by ma, či vit. C môže pomôcť pri ovčích kiahňach. Najstarší sa dnes vysypal a začala som mu dávať, ale neviem, akú dávku by mal prijať. Ďalší 2 synovia sa pravdepodobne nakazia tiež, chcem dávať C aj im, ale tiež neviem, či len preventívne, alebo nejakú vyššiu dávku, najmenší je kojený, čiže cezo mňa. Vieš mi prosím napísať, akú dávku dať najstaršiemu pri kiahňach a akú dávku dať strednému a koľko mám brať ja, aby sa to cez mlieko dostalo najmenšiemu? Veľká vďaka :slight_smile:
19. máj 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Pozri tamže, ku koncu kapitola Osobné skúsenosti - Ovčie kiahne. Našim to Cčko veľmi pomohlo, dával som menej než bola hranica tolerancie, ale pre plný efekt alebo pri ťažšom priebehu je tolerančné dávkovanie najefektívnejšie. No, aj ten 1g každé 3-4h dobre pomohol.
19. máj 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ďakujem, preštudujem...
19. máj 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, môžem vás poprosiť, aby ste sem znova dali fotku toho nem. vitamínu, čo je zohnať v 101-drogerie? viem, že tu bol už veľakrát, ale dietko mi nedá času to lustrovať. Ďakujem :slight_smile:
21. máj 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. máj 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus ďakujem krásne :slight_smile:
21. máj 2012 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím ťa, ak si ráno zarobím celodennú dávku céčka do pohára, z ktorého cež deň popíjam, znehodnotí sa mi nejaké percento?
21. máj 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@molka Ak chceš byť úplne v kľude, drž nádobu mimo priameho svetla a uzavri ju vekom, aby sa znížil prísun vzduchu. Straty sú vtedy v rámci dňa zanedbateľné.
21. máj 2012 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot Ahojcek, prosim Ta co mi poradis pre dieta, resp. myslis, ze mozem davat malemu 18 m dietatu Vit C farmaceutickej kvality? tie cmulacie mi odmieta uplne,a Ccko z DMky nam nerobi vobec dobre. mala ma atopicky ekzem. to Ccko z DM nemozem ani ja, kedze stale kojim.

Dnes som si nechala v lekarni objednat Kys. askorbovu farmaceutickej kvality a dostala vycerpavajucu prednasku nielen o jej skodlivosti, ale aj o potrebe a uzitostnosti ockovania. fakt lutujem, a asi poslem to Ccko vybrat manzela, on ma o ockovani lepsi prehlad, nech pouci pani Farmaceutku.
Odporucila mi Cebion, kedze mala mi tie Jamiensove vit. vobec nechce, a aj som rozpustila vo vode, a zostalo to take divne.
Tak som jej spravila prednasku o Cebione zasa ja. dufam,ze bola nasrana rovnako :grinning:
26. máj 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia Myslím, že lepšiu ako farmaceutickú kvalitu aj tak nezoženieš :grinning:

Kyselina askorbová škodí! Škodí farmaceutickému biznisu! Zdraví ľudia nepotrebujú lieky!
26. máj 2012 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot atak ona ze je to cista chemikalia, a pozerala na mna ako na komplet salenu... uz som mala pocit, ze ma uda za zanedbavanie dietata, ked som spomenula,ze to chcem davat aj malej... a videla ju v kociku... daco skoro 2 r dieta. nakoniec ale zvitazil u nej cit pre obchod, ze mi to teda objedna. ale je to jej povinnost ma poucit., :grinning:
26. máj 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Prosím nejsi tady? Můžeš se mi ozvat do IP?
30. máj 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi Stalo sa.
30. máj 2012 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja prosím o radu...čosi som už prečítala, ale už mám v tom aj trochu "mišung". Malý 1,5 roka začal ráno pokašliavať takým vlhkým kašlom, teraz som mu namerala 37,8 v zadočku. Chcem sa opýtať koľko mu môžem dávať C-čka denne, máme ten DM-kový. Je ešte dojčený, mám si aj ja dať dáku zvyšenú dávku,koľko?On pije iba čistú vodičku,aj v tej sa to môže rozrábať?Milión otázok, ale budem vďačná za každu odpoveď :wink:
7. jún 2012 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok