• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@petot asi bude lepšie,keď niekoho označím...hore vyššie môj príspevok, ďakujem veľmo...
7. jún 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januss24 Pozri posledné 2 kapitoly (Príloha ...) http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Sú tam opísané bežné formy, spôsoby podávania apod.
7. jún 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, poradte, v tehotenstve sa mozu ake davky vit.C?ked na mna nieco lezie? a ked som OK? dufam, ze sa najde niekto, kto ma tu knihu nastudovanu a bude mi vediet odpovedat, dakujeeeem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. jún 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako podavate vitamin C detom,ktore chodia do skolky?syn mi zacina od septembra skolku na cely den a neviem,ako mu budem to c cko davat.teraz to ma pekne rozdelene pocas dna,no neviem ako to budem riesit potom.Mate s tym nejake skusenosti?
11. jún 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka ja som brala 2-4 gramy rozlozene pocas dna a ked na mna nieco liezlo, 2 gramy kazdu hodinu-dve, vela vody a caju k tomu. V knihe si pozri len kapitolu o tehotenstve, je to par riadkov.

@supocka ja davam dcere 1 gram hned po zobudeni s cajom, 500 mg Jamieson jej vopcham do pusy ked vchadza do triedy, predtym dam napit, to iste ked pre nu pridem a po prichode domov zase 1 gram, resp 2x po 500 mg ak prideme skor, ze nejdeme von, co teraz v lete malokedy.
11. jún 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
12. jún 2012 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
ahoj, vedel by si mi prosim poradit/napisat svoj nazor, mame niekolkodnoveho sunceka - bude mat 2 tyzdne, a hned po narodeni mu zistili slaby krvny obraz, malo erytrocytov a hemoglobinu, zatial nam naordinovali Cebion 3 kvapky 2x denne, mam pocit ze maleho z toho nafukuje, moze to suvisiet? Pripadne, mozem Cebion nahradit nejakou lepsou alternativou? Vo[red dakujem za nazor
12. jún 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxii 3 kvapky je veľmi málo, pochybujem, že by ho z toho nafukovalo. Ak nechceš dávať väčšie dávky, tak takéto dávky Cčka by si dosiahla aj cez mliečko (ak kojíš) keby si sama brala podľa genetického konceptu. Pozri kap. Príloha - každodenné užívanie. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Alebo môžeš skúsiť zmeniť výrobcu a dať napr. DM práškovú kyselinu askorbovú, čiastočne zneutralizovanú, a rozdeliť na 4x denne. Ak by ho nafukovalo aj z tej, skús objednať cez lekáreň práškovú kyselinu askorbovú od Kulich Pharma, tá je kvalitnejšia.
12. jún 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@addaa Skús objednať v lekárni práškovú kyselinu askorbovú od Kulich Pharma Hradec Králové, tá je kvalitná. Prípadne ešte C-Salts z nutri.com

A skús začať užívať selén, ten zmierňuje alergické prejavy.

Ak aj tieto prípravky spôsobia vyrážky, tak ste asi naozaj alergickí... V takom prípade stále ešte môže zabrať lipozomálny vitamín C, ale ten je podstatne drahší.
13. jún 2012 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte.
Na jeseň ide zrejme naša dcérka do jaslí - bude mať 17 mesiacov. Môžem aj takto malej začať dávať preventívne vitamín C, posilním jej tým imunitu? A akú značku odporúčate?
Nečítala som celú diskusiu, je tu už toho veľa, tak sa ospravedlňujem, začínam si len zisťovať info ohľadom tejto problematiky. :slight_smile:
13. jún 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@riamim moja dcera ho preventivne dostava od 6m. Davam Jamieson a praskovu kyselinu askorbovu z DM. Odkedy chodi do skolky, riadim sa davkovanim v zdravi, ze kolko ma dieta rokov, tolko gramov denne uziva. Treba vela tekutin. Ja by som na tvojom mieste zacala uz teraz s davkou 40mg/kg/den rozdelenou na viackrat a postupne pridavala na min. 100mg/kg alebo aj viac, resp. kym by som nasla tolerancnu davku.
13. jún 2012 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot
vdaka, praskove z DMky si davam, takze aj cez mliecko by mu malo nieco ist...

ale skusim asi tu Kulich farmu, vdaka za tip :slight_smile:
13. jún 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem, počkám nejaký čas, kým sa tento aktuálny výsyp vstrebe riadne a skúsim teda v lekárni.
13. jún 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
prosím vás, aký je rozdiel medzi C-éčkom v prášku, tabletách a v kvapkách? :sweat_smile: dnes ma lekárnička chcela odrovnať :sweat_smile:
14. jún 2012 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vefi89 C v prasku je pravdepodobne cista kyselina askorbova alebo niektory jej nekysly askorbat, t.j. s mineralmi, tabletkove C bude castokrat kyselina askorbova s farbivami, pravdepodobne mastencom, prichutami, sladidlami, hlinikom a neviem cim este, aby to malo peknu farbu, tvar a chut a kvapkove C bude kyselina askorbova v glycerole, vode s prichutami a sladidlami a konzervacnymi latkami. Tolko moj nazor, viac asi vie @petot
14. jún 2012 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vefi89 Už si v podstate dostala vyčerpávajúcu odpoveď. @blovitc120 to pekne zhrnula, dodám len, že šumivé a cmúľacie tablety obsahujú kombináciu kyseliny askorbovej a sodného askorbátu. Čím menej umelých prísad, tým lepšie.
14. jún 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot
@blovitc120 skvelé, ďakujem vám obom :slight_smile: :wink:
14. jún 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,chcem sa opytat,za aky cas sa dostavi ucinok vitaminu C.Dcerka ma od prvej hexy a prevenaru oslabenu imunitu.Ma 10 mesiacov a kazdy druhy tyzden je nachladena,zahlienena a dost casto to konci kaslom.Trva to uz pol roka.Asi mesiac jej davam vitamin C(900mg),vitamin D,probiotika a zatial bez ucinku.Zdrava je tak maximalne tyzden a potom zase.A tak stale dookola.Nemate s tym niekto nejaku skusenost?dakujem
15. jún 2012 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka Ako u koho, uvádza sa bežná doba 6 mesiacov. Užívať treba denne v rozdelených aspoň 3 dávkach. Mne to zabralo už po cca 2 mesiacoch.
15. jún 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, prosim ta, mam dcerku 16mesiacov a chcem zacat s uzivanim Cvitaminu z DMky. Ma sa davat 40mg na kilo dietata denne? A to treba rozdelit na cely den? A v pripade choroby davku treba zvysit?
15. jún 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirael Kľudne môžeš takto začať.
16. jún 2012 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirael Samozrejme, to je len môj názor.
16. jún 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem, skusim to teda takto a uvidime :slight_smile:
17. jún 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
prosím vás a ako si vážite ten vitamín c??ja som tiež kúpila ten práškový,mám síce digi váku po 1 grame,ale sypem sypem a ništ...normálne neverím,ale nechcem malého predávkovať......
ďakujem..
18. jún 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 Odváž si 30 bežných kávových lyžičiek, vydeľ, a budeš mať odhad, koľko je 1 lyžička. A potom už dávkuješ odhadom :slight_smile:
18. jún 2012 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot dík,to ma teda nenapadlo..... :wink:
18. jún 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som dnes vymenila Cebion kvapky za Celaskon..toto budem davat mojej 4mesacnej dcerke, polovicku tbl rozpustim a dam zo striekacky...
19. jún 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumka111 tak radsej ine tabletky daj, napr. Jamieson alebo cistu kyselinu askorbovu jej rozpust vo vode, lebo Celaskon obsahuje hliník, mastenec a pod.
20. jún 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 a ktore c od jamiesonu je vhodne pre deti?
20. jún 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 určite hociktoré je vhodnejšie ako Celaskon. Ale tak malému bábätku by som ja osobne dávala práškovú kyselinu askorbovú bez prímesí. Tvojmu by som dala kľudne cmúľacie C od J. podľa veku alebo prášok rozpustiť do vody alebo ovocnej šťavy
20. jún 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok