• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@blovitc120 no on mi nechce nic vypit,ked tam je zamiesany prasok z dm. Davali sme do jogurtov no i to uz odhalil. A to su speci detske? Lebo v lekarni mi od jamiesonu ponukali len multi pre deti.
20. jún 2012 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 tak asi mu je to kyslé, skús mu zneutralizovať 3 diely C a jeden diel sódy bicarbóny (najlepšie z lekárne, tá je bez hliníka a pod. prímesí protihrudkujúcich atď. čo má potravinárska). Vznikne z toho jemnulinko kyslý askorbát sodný. Jamieson cmúľacie vitamíny sú napísané pre dospelých kvôli tomu, že je tam 500 mg céčka, kvôli ničomu inému. Keď si vypýtaš pre deti, ponúknu ti vždy niečo s úbohým množstvom vitamínu C. Klasika chewable/cmúľacie céčko pýtaj a to mu daj, ak nechceš 500 mg, tak mu ho rozdeľ na polovičky a daj na 2x.
20. jún 2012 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 a kde sa da kupit cistu kyselinu askorbovu? lebo hladam na nete a ako si som nenesla... :slight_smile:
20. jún 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumka111 napr. v DM drogerii, na strane myslim c. 30 mas fotku. Alebo objednatv lekarni od Kulich farma
20. jún 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ahaa, dakujem pekne za radu...
20. jún 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Dakujem.skusali sme aj so sodou z lekarne. No akonahle tam nieco je,vodu nepije. Tak preto chcem vyskusat cmulacie(hoc cukriky este tiez nemal :grinning: )ma 12,5kg. Tabletku asi rozdelit na dvakrat,ked to ma byt v podstate jeho denna davka...
21. jún 2012 o 06:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, skusala som listovat pozadu,ale neako sa mi nedari najst, davam malemu 6 odmerok vit C z dmka, je to dost, alebo mam dvihnut davku? maly mal rok a ma 10kg... dakujem

cez zimu som mudavala aj vit D, teraz uz nedavam, mylsite,ze potrbuje neaky iny vitaminovy doplnok okrem toho C ?
22. jún 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este co si mylsite je staci to DM Cecko ciste, alebo je lepsi askorbat ? zatial mi dm c dobre toleruje, ale citam,ze u neakej kulich farmy je lepsi..... @pelot
22. jún 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 zakze ked moj rocny ma 10 kg, tak cca 9 odmeriek by mal dostat ? davam mu 6 na den vo vode,,, a ty davas svojej aj ten askorbat na doplnenie mineralov:? ci pri takchto davkach je to zbytocne?
22. jún 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zigzag Za akýsi "minimálny základ" sa dá považovať 40mg/kg denne, ale je to u každého individuálne. Závisí od zdravia, prostredia, genetiky, stresu apod. Dôležité je, aby z toho nemal hnačky ani vetry ani vyrážky, a treba to užívať v rozdelených dávkach. Ak dobre toleruje 6 odmeriek, fajn, a ak nemá kontraindikácie, tak nie je dôvod neskúsiť vyššie dávky, ale ak by sa Ti čokoľvek nepozdávalo, kľudne zníž. Viac pozri v predposl. kapitole http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
23. jún 2012 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, som chora, chripka, a kojim 3,5 m babatko. Kolko mg C vit si mozem denne dat? Asi sa tu uz pisalo, no som tak vysilena ze nemam energiu hladat. Dakujem pekne
24. jún 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem, v pohode, na tomto mnozstve sme uz dlhsie, a teraz bol troska nachladeny, ako nic strasne, zvladol v pohode,ani sopliky sme neodsavali, len neako rano odkasliava este , niaky strasny kasel, par x tak mokro zakasle, davala som mu cibulovy sirup, ale aj tak sa mi zda,ze uz dost dlho to trva, asi 2 tyzne,, tak som myslela,ze ci nie koli tomu,ze mu treba dvihnut C,
24. jún 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nat28 V chrípke zaberajú tolerančné dávky. Pozri poslednú kapitolu - rýchlokurz. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
25. jún 2012 o 07:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zigzag Samozrejme, pri ochorení sa dávky dvíhajú až na tolerančné. Viz vyššie.
25. jún 2012 o 07:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no, bala som sa koli zubkom, niekde som citala v neakom magazine,,ze sa mozu zacat lamat, dvihla som mu o 2 odmerky na den, nema hnacky ani vyrazky, a dneska rano uz ziaden kasel nemal,,,a aj cibuliaka davam este..... :wink:
25. jún 2012 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magnumkompozitum Citrón sám osebe má veľmi malý obsah Cčka (25-60mg/100g), a v malých dávkach je takmer zanedbateľný.
25. jún 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj...mam k tebe otazocku. Malemu stupla teplota na 38,7 /v zadocku 39,2/ ... nechcem panikarit a teraz ani nedocitam to, co som zacala, tak potrebujem rychlu radu. Aku davku vit C mu nasadit /mam DMkovy - praskovy/ ak mi mozes poradit v davke tej odmerky, co tam je, budem ti vdacna. Maly ma 7,5 mesiaca a 10,5kg.

Dakujem
25. jún 2012 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120
@petot tak sme presli na cmulacie cecko od jamiesonu. Len maly nechce cmulat po polke, ale len cele cukriky. Nie je to naraz privelka davka? Ma 2 roky nieco a 12,5 kg. No a pitnemu rezimu velmi neda. Dostat do neho aj pol litra za den je uspech :confounded:
26. jún 2012 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 moja dcera tak v pohode jedla, ale ona vela pila. My to mame podmienene, ked vypijes pohar vody, dostanes gulku :wink:
26. jún 2012 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 Ak z toho nemá hnačku alebo iné nežiaduce účinky, nevidím problém. Piť by mal, celkovo kvôli optimálnemu fungovaniu tela. Dehydratácia môže viesť k problémom, vrátane obličkových kameňov. Skúšaj, čo by tak chcel piť.
26. jún 2012 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mgrartdrzka Môžem napísať, čo som robil u môjho - hľadal som toleranciu a potom sa jej držal. Dával som 1000mg =cca 7 odmeriek) každé 2h a keď začalo prdkanie alebo redšia stolica, dávky som znížil na tretinu až polovicu (a sledoval, či hnačka vymizla, ak nie, ešte som znížil), a ďalší deň som sa odrazil od celkovej dávky za minulý deň a rozvrhol ju (rozdelil) na dávky každé 3h. Teplota zvyčajne ustúpila do 5-6h alebo do rána, ale treba sa stále držať tesne pod hranicou hnačky, lebo prirýchle vysadenie dávok môže spôsobiť návrat ochorenia. Treba zabezpečiť pitný režim, ináč teplota nemôže trvale klesnúť.

Vysoké dávky Cčka sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.
26. jún 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Dakujem, urcite skusim. A este ak mozem, vies mi povedat, ako je to s potlacenim kyslosti cecka v caji? Citala som cosi o sode, ale nie je mi to uplne jasne a hlavne aka soda to ma byt. Dnes som nejaky praskovy kupila, ale neviem, ci je dobry. Davala som malemu dnes caj s ceckom a strasne sa mracil a ani mi to nechcel pit.
26. jún 2012 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mgrartdrzka Do malej trochy vody, 3-4 diely kyseliny a 1 diel sódy. Vyšumí, občas pomiešať. Potom doliať do čaju alebo iného nápoja.
26. jún 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Dakujem ti. Maly mal dnes rano uz len 36.2 a zda sa, ze je fit. Som rada, ze si tym takto presiel, jeho neockovana imunita - zda sa - pracuje ako ma. :slight_smile:
28. jún 2012 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj chcem sa opytat.Mam dve dcery 5 a 6 rocne a chcem im zacat davat preventivne C-cko askorbat ale neviem v akom mnozstve.Dakujem za radu.
2. júl 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alexandrakiara Skus predposlednu kapitolu (Priloha - kazdodenne uzivanie). http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
2. júl 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem Ti pekne tuto knihu mam uz stiahnutu a z casti precitanu.Pise tam,ze 1gram askorbatu na kazdy rok zivota ak som to spravne pochopila :grinning: tak jednej dcere 5 gramov a druhej 6gramov? a v akom mnozstve napr.vody to mam rozpustit?aby som to mohla potom primiesavat do napojov a podobne?Z toho co tam je napisane mam trosku chaos.Kamoska ma 11 mesacnu dceru a dava je na koncek cajovej lyzicky askorbatu a rozmiesava to do deci a pol vody a pocas celeho dna jej po troske podava.
3. júl 2012 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alexandrakiara Tesim sa.
Kolko vody, to je len na tebe. Nech sa to dobre pije. Tie davky su vyslovene orientacne, treba si najst svoju hranicu. Moze byt nizsia alebo aj podstatne vyssia. Zistis pomocou protokolu C-kalibracie }pozri kap.), potom uzivas 1/2 az 2/3 tolerancnej davky.
3. júl 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot :unamused: co cert nechcel dnes mi mladsia dosla zo skoly a ma teplotu 38,4 ak ma teplotu mam jej zvysit davku?
3. júl 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok