• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@alexandrakiara Samozrejme.
4. júl 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
4. júl 2012 o 21:25 • labaga
@petot davkovanie pri tetane a besnote......... rozum sa zastavuje normálne.... a mamičky tu sa ta s nádejou pýtaju... v snahe pomoc detom
4. júl 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labaga Neviem, na ktorý príspevok reaguješ, ani čo vlastne chceš. Máš otázku? Alebo nejakú informáciu, ktorou chceš obohatiť toto fórum?
4. júl 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot nie obdivujem ta a závidim ti že si objavil všeliek, závidim ti že niesi chorý a budeš žit 120 rokov. musim si tu užasnu knihu prečítat. ale najprv začnem tu o ženšeni, teraz dočitavam tu o hlive. tu o cesnaku som dočítala v zime. azda to Cčko
4. júl 2012 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labaga Vieš čo, načo chceš trápiť samú seba. Veď ortieľ si už vyslovila, a vôbec si na to ani nepotrebovala naštudovať si tému na ktorú tak ostro reaguješ. Jasnozrivé osoby majú určite lepšie diskusie medzi seberovnými. My sme tu len obyčajní smrteľníci ktorí vieme len to, čo sa dozvieme, zistíme, naštudujeme.
4. júl 2012 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petot to akože ja som jasnozriá a ty si obyčajný smrtelník čo si kde čo zistí a naštuduje. závidím ti tu istotu to zdravie, a aj dlhý život
4. júl 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labaga Jediná moja istota je Boh. Ak chceš závidieť, tak iba toto.

Moje zdravie nie je dokonalé, ale nesťažujem sa. Dlhý život ma pravdepodobne nečaká, ale netýka sa to zdravia, ale globálneho vývoja v zmysle blížiacej sa Apokalypsy.

A teraz by sme mali prestať riešiť moju osobu a vrátiť sa k téme.
4. júl 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Máte niekto skúsenosť s užívaním betaglukánov u detí? Synček nastupuje v septembri do škôlky a začali sme dávať práškový betaglukán a tiež vit. od Jamiesonu Arthura. Dúfam, že posilníme imunitu a nebude bývať chorý.
Čo odporúčate ročnej dcérke? Tiež musíme s niečím začať, keď ide synček do škôlky?
4. júl 2012 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@syla Iba sprostredkované. Akýkoľvek efekt nečakaj skôr ako po 3 mesiacoch užívania. Pozor na kvalitu prípravku, niektoré sú len sušené huby za šialenú cenu a s minimálnym obsahom glukánov, niektoré sú koncentrované glukány. Efekt majú údajne len také dávky, ktoré sú vyťažené z niekoľkých kilogramov húb, denne. Neviem Ti povedať konkrétne značky, snáď niekto, kto užíval...
6. júl 2012 o 06:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dávam denne 250 mg beta glucanu z Hlivy ustricovitej (Pleurotus ostreatus), mikronizovaný od natures, pôvodne má balenie 500 mg, tak to len vysypem na dve dávky. Toto je čisto prášková forma. Začali sme teraz v júli, dúfam, že efekt bude a za júl-august sa imunita posilní.
7. júl 2012 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,davate detom okrem vitaminu D a C aj nejake ine vyzivove doplnky?
8. júl 2012 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka ja nie, len C a D plus obcas dam multivitaminovu tabletku (ale vazne obcas, raz-dvakrat do mesiaca, ked si spomeniem)
9. júl 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, zaujala ma táto Vaša diskusia, prepáčte, že do nej len tak vstupujem. Neprečítala som ju celú iba na začiatku a hneď ma to zaujalo, pretože aj ja mám deti stále choré. Mám 3 a 8 r synov. Aké dávkovanie by som im mohla nasadiť a akú dlhú dobu aby to malo nejaký účinok. A ešte + nejaké iné vit. alebo minerály. A aká je najlepšia značka vit. C, lebo ja kupujem iba klasickú zentivu. ďakujem.
9. júl 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5 mesacnej dcerke som dnes kupila vitamin C z Dm-ka...prosim poradite mi ako jej to davkovat?
9. júl 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumka111 @silvikam Ahojte, ak si prečítate povedzme aspoň posledných 5 strán, myslím, že nájdete odpovede :slight_smile:
9. júl 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot takze 40 mg na kg vahy pre moju 5 mesacnu dcerku? mam DM-kove C-cko, to teda skor pre mna? a pre dcerku je lepsie z tej kulich farmy? poslala som tam objednavku, ale neviem v akych baleniach to predavaju, ci vo vacsom mnozstve alebo ako...no som zvedava...
9. júl 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ďakujem, aj som si ich zbežne prebehla. tak to vychádza, že 40mg/kg/deň. Dnes som kúpila ten z DM-ky a idem dávkovať celú rodinu. Bude to tak dobre? Lebo deti bývajú dosť choré a potom to schytáme v druhom kole ja s manželom. A malý mi nastupuje v sempembri do škôlky tak to bude asi tiež pohroma tak už sa ideme céčkovať. A ešte dávam deťom pangamin a probiotiká a imunoglukán. Dobrá kombinácia? Pripadáte mi ako celkom znalý problematiky, tak prosím o zhodnotenie. ďakujem.
10. júl 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumka11140mg/kg je dobrý začiatok. V chorobe je spotreba niekoľkonásobne vyššia. Užíva sa na viackrát počas dňa.

@silvikam Cčko sa môže kombinovať so všetkými uvedenými doplnkami. Probiotiká by mali byť v kapsuli rozpustnej až v črevách, alebo vyrobené nejakou technológiou, ktorá ich uchráni pred žalúdočnou kyselinou, ináč sa 99% zničí skôr než dosiahne črevo.

Výborné sú živé fermentované potraviny, napr. kyslomliečne (bryndza, kefír). Obsahujú niekoľko miliárd prospešných baktérií v každom grame!

Keď moje deti potrebujú (napr. popri antimikrobiálnej liečbe), dávam im radšej bežné dospelácke kapsule. V črevách je 1000mld baktérií, takže ani dospelácka dávka napr. 9mld podľa mňa nemôže ublížiť, práve naopak, ledva sa blížime k hranici, kedy už aspoň začíname niečo reálne ovplyvňovať. Navyše, oficiálne dávkovanie detských probiotík je niekedy skôr na smiech než na reálny osoh, a cena býva šialená. Popri 1000mld baktériách v črevách, aký efekt má napr. dávka 40 mil?

Robím to takto aj preto, lebo nemám čas študovať všetky slabé probiotické prípravky aby som našiel tých pár dobrých, a k tomu primeraných cenovo.
10. júl 2012 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,tak aj ja sa chcem konecne podelit s mojou prvou pozitivnou skusenostou s vitaminom C.Syn mal v noci horucky a po podani vitaminu C mu do pol hodiny klesla teplota z 38 na 37,2 .Je to ozaj zazrak.Tak sa z toho vytesujem :slight_smile:
11. júl 2012 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
ahoj, prosím vás zkušené o radu - používám vit. C z DM, ale teď mě tak napadlo, jestli něčemu nevadí, když ho rozpouštím malé(2 roky) a vlastně i sobě a mm do šťávy? Malá pije hoooodně ředěný jablečný mošt, samotnou vodu odmítá, takže ani vit. ve vodě neprošel, v té šťávě se ta kyselost "ztratí", pije to v pohodě. Nevadí to něčemu?
12. júl 2012 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anehap Kľudne, ovocné šťavy sú na kamuflovanie výborné, najmä ríbezle, pomaranč, lesné ovocie...
12. júl 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte priatelia, neviete poradiť niečo na bolesť hrdla pre 2,5 ročné dieťa? Kloktať ešte nevie a cmúľať nejaké štipľavé pastilky ju nedonútim... Nie je to nič akútne, nemá ani teplotu, len ju bolí hrdielko. C-éčko samozrejme dávam...
@petot
13. júl 2012 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka já bych vytírala pusinku neředěným Citrovitalem, ten má dezinfekční účinky (výtažek z grepových jader).
13. júl 2012 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k ďakujem za radu, skúsim, musím skočiť kúpiť, predávajú ho v lekárni?
13. júl 2012 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ano, dostaneš ho v lékárně, může být i pod názvem Greposept. Je takový hořkosladký, moji kluci ho milujou :grinning:
13. júl 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka moze pit po trochach aj koloidne striebro
13. júl 2012 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tin007 fú, to tiež nemám doma :frowning2: tiež sa dá kúpiť v lekárni?
13. júl 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka niekde ano, skus si vygooglit a overit telefonicky, nemusia to mat vsade
13. júl 2012 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka @luthien.k Citrovital je slabší, ale originál Citricidal alebo GSE by som žiadnom prípade neodporúčal používať neriedený, koncentrát je žieravina ktorá poleptá sliznice.
14. júl 2012 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok