• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@desszi Ak nevie ako začať, tak aspoň ústne. Pauling & Cameron pri rakovine dávali najmenej 12g denne (v rozdelených dávkach). Dôležitá je kapitola Rakovina, ako aj posledné kapitoly (Príloha).
1. aug 2012 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Zase mám problém.. Syn mi asi dostal kiahne. U Dr. sme ešte neboli uvidím ako sa to vyvinie večer. Taplotuje do 39.Na zrazenie tepl.som mu ešte nič nedala. Pozerala som mega liečbu, no vidí sa mi ,že to tam je dáko veľa na neho. Má 15 kg. V knihe je 350mg/kg každé 2 hodiny. Z dm c-vit má 135mg lyžička. Suma sumárum - 5250mgna 15kg ? Veď to je 39 lyžičiek c + 10 sódy./ každe 2 hod. ? To nie je veľa ,alebo som to dáko zle vyrátala? Prosím poraď čo najskôr. Vrelé dík.
1. aug 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. tak našla som ďalšiu super tém.Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s produktami swanson a konkrétne s vit C s bioflavonoids. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a ktoré produkty vit. c sú vhodné pre 14 mes. dieťa????
1. aug 2012 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ercika To je dávka pre infúzie alebo injekcie pri ťažkých vírusových ochoreniach. Nám pri kiahňach zhruba v takejto hmotnosti dobre zabrali už dávky 1g á 3-4h. Vždy sa riadim intuíciou a vlastným pozorovaním: pri kiahňach bolo rozdiel doslova vidno - keď dávka stačila, tak sa stav rýchlo zlepšujoval, takmer "pred očami". Keď nestačila, tak choroba postupovala. Univerzálnym meradlom je črevná tolerancia a univerzálnym dávkovaním je tolerančné dávkovanie, viz. posledná kapitola knihy.
1. aug 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 Swanson je kvalitná firma za dobrú cenu, s týmto konkrétnym produktom nemám vlastnú skúsenosť.

Pre takéto dieťa je oficiálne iba Cebion. Ale osobne som ho ani v tomto veku nepoužíval, pretože je strašne predražený, nevyhovuje mi zloženie, a existujú kvalitné prípravky, ktoré sa dajú použiť a kvalitou nijako nezaostávajú, hoci treba dodať, že nie sú oficiálne deklarované ako vhodné pre malé deti. Inšpirácií je plná celá diskusia :wink:
1. aug 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem , tak idem lúskať diskusiu :slight_smile: no ja som skôr myslela ten vit C swanson pre nás a myslíš, že pre staršie deti 7 a 9 rokov by mohol,alebo tiež radšej nie??? Mám na mysli nie bežné užívanie ale v chrípkovom stave alebo v období prechladnutia.
1. aug 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ...ešte pozerám produkty tianshi,ale to sú už aj väčšie sumy :unamused:
1. aug 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 Ja Ti nič neviem zaručiť, ale môj súkromný názor je taký, že mnoho bežne dostupných prípravkov v našich lekárňach má hodne čo doháňať voči Swansonu. Poviem to jednoduchšie - keby som ho mal doma kúpený, tak by som sa vôbec nebál dať to deťom, a to ani každodenne :slight_smile:

Bežne používam niektoré iné vitamíny od Swansonu a bežne ich dávam aj deťom. Majú formu čistého prášku uzavretého v škrobovej kapsuli, takže sa dajú napr. otvoriť a rozpustiť v nápoji. Páči sa mi, že neobsahujú žiadne zbytočné prísady, či už tabletkovacie, konzervačné, ochucovadlá ani farbivá.
1. aug 2012 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem za názor :slight_smile:
1. aug 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vďaka. tak také dávky som mu dávala cez deň,a ešte večer do mlieka.Dnes je už bez teplôt a v dobrej nálade,tak kiahne to zrejme neboli.
2. aug 2012 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ercika Tak isto reagovali na Cčko aj moji, a kiahne to boli :slight_smile: Vysadenie dávok spôsobilo rýchly návrat ochorenia.
2. aug 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Prosim Ta mas skusenost, ze by Vit. C zhorsoval vitiligo? mamina ho ma a udajne nasla na nete vyjadrenia ludi, kt. sa pozorovali denno denne, a ze vraj uzivanim kys. askorbovej zaznamenali jeho zvacsenie. vdaka za odpoved
3. aug 2012 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Mohla by si mi poradiť ako kupuješ tie vitamíny Sunkist čo si dala link, lebo v lekárňach u nás v Turci niesú schopní zohnať nič . Veľmi sa mi pozdávajú pre našu malú . Alebo aj niekto iný ak máte skúsenosti . Ďakujem pekne.
4. aug 2012 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia Nemám takéto informácie, ani som o tom zatiaľ nečítal, a ani v Pubmede toho veľa nie je. Špekuluje sa, že vitiligo môže byť spôsobené oxidačným stresom, a v takom prípade by vyššie dávky vitamínu C mali mať skôr priaznivý vplyv. Zaujímalo by ma, aké dávky tí ľudia užívali a v akej forme...

Vitamín C je dokonca súčasťou prírodnej liečby: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2807713
4. aug 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, mozes mi vysvetlit, co znamena oxidacny stres? dakujem
4. aug 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Je to situacia, kedy produkcia volnych radikalov prevysuje antioxidacnu kapacitu tela. Viac info: kap. Farmakologicky koncept http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
5. aug 2012 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot dakujem za odpoved.
5. aug 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask ja to kupujem cez internet:
http://www.jamiesonvitamins.sk/tag/prechladnutie-chripka-a-imunita/
dolu nižšie nájdeš výrobky Sunkist, z nich si vyber tie, ktoré Ti budú vyhovovať.
5. aug 2012 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Veľmi pekne ďakujem už to vidím.
5. aug 2012 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot prosim poradis mi? :slight_smile: Mala ma 17 mesiacov. Vahu takmer 10 kg. Kolko C-cka jej mozem podavat kazdy den preventivne a kolko v case, ked je chora (teplota, kasel, nadcha a pod.)?

zatial kupujem len ciste C z DM, davam denne jednu tu zarovnanu malu naberacku, co je v tom baleni. Ale neviem, ci je to dostacujuce. A netusim, kolko jej toho mozem podat v case choroby.

Este ma zaujima, kde by som zohnala to Ccko, ktore nie je kysele, proste nedrazdi zaludok C salt ci ako sa vola. Dakujem!!
6. aug 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poppy1 Skúsim Ťa nasmerovať na zhrnutie, ktoré je v posledných 2 kapitolách (Príloha...) v knihe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Odpovede nájdeš aj v ostatných 5-10 stranách tejto diskusie :slight_smile:
6. aug 2012 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot aha super!! dik! :slight_smile:
6. aug 2012 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neuzivate dakto Omega 3 z DM? zaujimal by ma vas nazor. chcela by som davat i malemu
ci radsej napr. http://www.jamiesonvitamins.sk/uncategorized/omega-3-pre-deti/ popri vitm.C
rychlo rastie, na jesen nech zacneme uzivat
pripadne este dajake D-cko?...
13. aug 2012 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka78 ahoj, ja to užívam, 1tobolku denne, cca na obed, niekedy až večer .. všimla som si, že sa mi vyhladila koža, nie vrásky :slight_smile: ale nemám ju až tak drsnú ako kedysi, aj nechty pôsobia žiarivejšie .. u dieťaťa nemám skúsenosť
13. aug 2012 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, chcela by som sa opytat na odporucane davky vitaminu D3 pre tehotne. Teda kolko sa odporuca v 1. trimestri, 2. a 3. trimestri a potom este po porode pri kojeni?
Inak vsimla som si ze na badatelovi uz nie je tvoja kniha o C-cku, preco?
13. aug 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj petot,mohla by som sa nieco opytat? dnes som bola na imunologii a mam znizenu bunkovu imunitu a na podporu mi dala dr imunor a potom doma som si pozrela,ze ten sa v tehotenstve vobec nesmie,ani na odporucanie lekara.takze to som uplne zavrhla.na nete som si nasla,ze imunoglukan sa moze,tak asi skor na ten by som presla.ale ma zaujima,ze ako by si ty poradil podavanie cecka v tehu pri nizkej bunkovej imunite.ci je vobec cecko na to vhodne a ak ,tak ake davky,aby to neposkodilo babenku.tehotna este nie som,teda neviem o tom,ale snazime sa,teda som max opatrna.inak cecko mam z dmky.dakujem za odpoved.a este som chcela,ze ak by som brala imunoglukan,ze ci je cecko k tomu vhodne alebo nie.ci odporucas len jedno,alebo len druhe v mojom pripade.dakujem
13. aug 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka Podľa dostupných štúdií vitamín C podporuje bunkovú imunitu. Nie sú známe žiadne problémy z užívania s betaglukánmi. Dávkovanie viď kap. Tehotenstvo.
13. aug 2012 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj, prosímtě, kamarádka má syna s refluxem ledviny, čili jedna nefunguje správně, ta druhá ano. Doporučil bys při takové diagnóze megaskorb. léčbu? Zběžně jsem prolétla knihu, ale tam se mluví hlavně o moč. kamenech... Je nějakou studií ověřeno, že zdravé ledviny ty megadávky vit. C zvládají v pohodě?
15. aug 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Neviem o tom, že by reflux obličky bol kontraindikáciou, a ani by mi to nedávalo zmysel (vitamín C nie je pre obličky toxický, takže ak by sa aj dostával späť, nemal by ich poškodiť). V žiadnej literatúre som o tom zatiaľ nenašiel zmienku. To samozrejme nie je zárukou, že je to bez problémov, hoci ja by som ich nepredpokladal. Treba zvážiť riziká a prínosy (aké vážne ochorenie riešia apod), prípadne začať opatrne od oficiálnych dávok (do 40mg/kg) a sledovať. Toľko môj názor.
15. aug 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k Do 40mg/kg denne v rozdelených dávkach som myslel, samozrejme. Vo všeobecnosti je samozrejme najlepšie, keď sú obličky úplne zdravé, v opačnom prípade sa vždy odporúča opatrnosť, ale len pri niektorých prípadoch ide o známu relatívnu kontraindikáciu, a to pri hyperoxalúrii a renálnej tubulárnej acidóze.
15. aug 2012 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok