• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot děkuji za odpověď. Předám :slight_smile: Jinak více maminek se pozastavuje nad tou bezpečností vysokých dávek pro zdravé ledviny. Nemáš k tomu prosím víc informací?
16. aug 2012 o 07:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj @petot, taky jsem četla v několika článcích, že vysoké dávky vitamínu C(cca od 4g) mohou způsobit např. vznik ledvinových kamenů, byla bych taky moc ráda za víc informací, zajímalo by mě, jestli to tak opravdu je :wink: Děkuji :slight_smile:
16. aug 2012 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anehap Ide o nepreukázaný mýtus. Pozri kap. Obličkové kamene. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
16. aug 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte priatelia, mojej malej zistili nedostatok železa, má 2,8 roka, kúpila som melasu a pridávam jej aj s C-éčkom do vlažného čajíka, len neviem či to stačí a čo je najlepšie konzumovať aby som jej to železo doplnila, chcela by som sa vyhnúť liekom. Ak máte nejaké dobré rady budem vám moc vďačná :slight_smile:
17. aug 2012 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka surovu cviklovu stavu.....lyzica denne, cervene maso, cucoridky, cierne ribezle
17. aug 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@sorciera24 ďakujem, vyskúšam :dizzy_face:
18. aug 2012 o 00:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, poradí mi někdo, jaké koupit Cčko, aby bylo bez těch přídatných bordelů? :slight_smile: Hledám, hledám, ale nemůžu nic najít..., díky moc :slight_smile:
21. aug 2012 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikulka1 cisty vit. C z DM v praskovej forme
21. aug 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@halienka skus napisat estterka ona vyliecila svoju malu stravou
21. aug 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nie je to sice o vit. C, ale bola by som vdacna, ak by sa niekto "kukol" na tento vyrobok, ci je ok, nerozumiem sa velmi do toho zlozenia, ide o omega + vit D + vit E + repkovy olej
obsahuje soju a aromu, ale to presne neuvadzaju ze aku....
vhodne pre 17mes. dieta, alebo vie niekto poradit nieco lepsie?
21. aug 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hajanka ty sa nerozumieš do kopu vecí, ale vieš že lekári su zlí, su platený farmaceutickými firmamy niekdy jedia malé deti. ale čo ti najde google je zaručená pravda a šup to do dietata :frowning2: pohladaj na google sama neg.učinkoch soje, repk.oleji..... či stačí ked niekto napíše??????
26. aug 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labaga nemáš čo robiť v nedeľu na obed len hľadať, kde by si zas rypla? A keď už nevieš nič nájsť tak aj 5 dní starý príspevok je dobrý na rypnutie, čo? Založ si záhradku, tam sa dobre rýpe :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. aug 2012 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
26. aug 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot prosím ťa, tak v rýchlosti ak môžeš, pri zápale moč. ciest vit. C neprekysľuje moč ? Môžem aj tak zvýšené dávky? ďakujem :slight_smile:
3. sep 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Ak ide o askorbát, môžu a neprekysľujú. Kyselina askorbová znižuje pH asi na 6. Cčko pôsobí dezinfekčne.
7. sep 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jerryjanka Podľa môjho názoru minimálne 40mg/kg v rozdelených dávkach by mohol.
7. sep 2012 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem nevedela som že je tu táto téma tak som sa obrátila tam kde som vedela že ťa nájdem
no dala som jej dnes 3x 120 mg - má 3 kilečká len to som jej asi dala vela že?
7. sep 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka Keď je nachladnuté, tak to veľa nie je.
7. sep 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka kokos obsahuje vela zeleza, skus z dm kupit struhany kokos, je velmi chutny su to platky , mne to pomohlo pri tehu ked som mala zle vysledky a coskoro boli ok :wink: :wink: :wink: :wink:
7. sep 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka ďakujem, výborný nápad, skúsim ho malej dať, to je aj chutné vcelku, tak na to by sa mohla chytiť :slight_smile: :slight_smile:
7. sep 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot dakujem tak skusim aj dnes jej to tak dat snad čoskoro bude zdrava bo taketo male mimino - a hned chore to je des.
8. sep 2012 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :wink: bude niekto v blizkej dobe objednavat c-salts z usa? ja by som aj rada, ale to postovne sa mi na jednu pixlu moc neoplati, takze ak by mal niekto zaujem pridat sa... resp. ma niekto na predaj?
10. sep 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 aj ja by som sa pridala :slight_smile:
10. sep 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, z vlastnej skusenosti odporucam nakupovat z Nutri produtky vzdy v paroch; t.j. ak chcete, tak 2 alebo 4 alebo 6 atd ks; ja som objednavala min. rok 6 baleni a prisli mi v troch balikoch, vzdy po dvoch. Este som si s nim mailovala (lebo jeden den prisiel jeden balik, dalsi druhy...) a odpisali mi, ze balenie po 2 je najlacnejsie a ze maju skusenosti, ze vtedy colnica nevyrubuje clo (co je aj pravda v mojom pripade, ani za jeden balik som v BA neplatila clo). A dve balenia C-Salts plus postovne ma vysli tesne pod 60 eur (tusim 58,9 alebo tak).
11. sep 2012 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 my sme tentor rok clo na slovensku za dve balenia platili..myslim 14 euro alebo tak dako :angry:

na jedno balenie teda vysla cena 30,6 euro plus postovne 6 euro plus clo 7 euro euro. ale musim povedat,ze nelutujem ani cent co davame na toto cecko :wink:
11. sep 2012 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@estterka @tin007 diky za info. ja som povodne chcela objednavat z amazonu, lebo tam ich mali par dni lacnejsie ako na ich vlastnej stranke a postovne mi vyhodilo cca rovnako pri 4 baleniach ako pri jednom. teraz ale pozeram, ze cenu zas zvysili na rovnaku ako na nutri.com a tam mi navyse postovne pise 18.95 na dve balenia. takze, ako pise tin007, tak v paroch to bude najvyhodnejsie. na to clo som zvedava, mne uz davno nic na colnici nechytili a nedali zaplatit... ale mozno prisiel cas na zuctovanie :wink:
11. sep 2012 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 velke balenie teda vyjde cca 29-30 eur, plus postovne cca 8 eur, clo sa uvidi, ked to dorazi... napis mi prosim do ip, ci ti mam objednat a tam sa potom dohodneme :wink:
11. sep 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@estterka to clo asi zavisi od toho, cez aku colnicu ide zasielka; mam info, ze KE clo uctuje, hoci zasielka (tj. 2 produkty) je stale v norme pre sukromny "odber" zo zahranicia. http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_VQ#o2 bod 2.
11. sep 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok