• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@petot Ahoj, mohol by si mi poradit, ake davky vit C by som mala brat ak dojcim? Mam cisty vit C v praskovej forme z DM (ozaj, bola tam pribalena taka malinka odmerka, ak to poznas, kolko mg to zhruba ma? :grinning: )
13. sep 2012 o 01:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beronsche Nie som lekar, nemozem Ti radit :slight_smile: Ale pozri na konci knihy kap. Priloha - kazdodenne uzivanie http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ta odmerka ma 130mg.
13. sep 2012 o 06:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot poznas prosim nejaku kliniku idealne v eu, ktora sa venuje liecbe rakoviny vit C?
16. sep 2012 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leishmania Viem, že v Rakusku aj Švajčiarsku sú, ale neviem, ako presne sa volajú. Skús sa obrátiť na Dr. Kelovú, možno Ti poradí. benevita.sk
16. sep 2012 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem
16. sep 2012 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako ste prosim vas dostali do svojich dojciat pocas nejakej choroby vacsie mnozstvo vitC p.o. ked im to nechuti? mate nejake tipy?
18. sep 2012 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leishmania možeš to Cčko neutralizovať v pomere 4:1 s jedlou sodou z lekarne ( 4 diely Cčka z DMky a 1 diel sody)
ja to maskujem v čaji alebo ovocnych šťavach resp.muštoch :wink: alebo davam cmulaci Jamieson :wink:
18. sep 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leishmania kedze moje dieta vypije iba cistu vodu a C-ko mi tam okamzite odhali, tak ten praskovy primiesavam do jogurtu, alebo si naporcujem na stvrtky velku 500mg cmulaciu tabletu od Jamieson a to si vypyta aj sama od seba, lebo jej to chuti.. :wink:
18. sep 2012 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisaha
@martinka1981 dakujem vam, mne maly vypije len vodu tiez, skusim tie jamieson, a ktore presne? musim este kuknut to ich zlozenie
18. sep 2012 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leishmania ja som malemu robila vlockovu kasu (iba s vodou) a do toho rozmackany banan plus Ccko, pekne zjedol, ten banan to zamaskoval
18. sep 2012 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 no to by som vedela skusit rano je tiez vlocky s ovocim
18. sep 2012 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot mohol by si mi prosim ta odporučit nejake D-čko teraz na zimu. Vigantol nechcem davat. Nevieš nahodou kolko dečka obsahuje Rybi olej pre deti, či by to bola dobra nahrada, alebo je tam toho dečka malo? Dakujem
19. sep 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem. :wink: da sa niekde kupit tvoja kniha o megaskorbickej liecbe? Zatial som nasla len odkazy na stiahnutie pdf formatu...
20. sep 2012 o 01:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot poprosím veľmi pekne: koľko mg pre cca 13kg 2,5 ročné dieťa pri opakujúcej sa chorobe + koľko mg pre také dieťa preventívne. Dávam teraz cca 500 v 3 dávkach (opakuje sa im nádcha kvôli nástupu do škôlly) ale mám pocit,že možno aj viac? Ďakujem krásne,mám chorè dvojičky a nemám moc časuhľadať to v diskusiách či na bádateľovi :wink:
20. sep 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosííím vás ,ak máte skúsenosti, môžem podávať Céčko z DM-ky 16 mes. doeťatku,ak áno aké je dávkovanie????Ďakujem :slight_smile:
25. sep 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@caterine Obsah Dčka v oleji si musíš zistiť pre konkrétny výrobok. Sú aj obohatené oleje, tie majú obsah vyšší. Dčko pre deti - existuje napr. swanson, ale ten sa objednáva z USA, obráť sa na manof.
V lekárňach dostať aj cmúľacie tabletky od Jamieson, ale neviem, či Tvoje dieťa už dokáže zmúľať. Od Jamiesonu dostať aj cmúľacie C+D. Akurát oficiálne to asi tiež nie je pre malé deti. Nie že by to bolo nejaké škodlivé, ale klinické skúšky pre deti do 3r stoja strašné peniaze, takže pre každú firmu je jednoduchšie stanoviť oficiálnu hranicu používania nad 3r a majú pokoj.
26. sep 2012 o 01:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kablika Je to úplne individuálne, spotreba rôznych ľudí sa môže líšiť až o 2 rády. Spotreba organizmu sa dá zistiť napr. zvyšovaním dávok - dávka, ktorá spôsobí redšiu stolicu alebo dokonca hnačku, je už privysoká a treba znížiť na cca 1/2-2/3. Pozri obe kapitoly Príloha: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
26. sep 2012 o 01:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@beronsche Viď IP.
26. sep 2012 o 01:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot to C s D-čkom od Jamieson sme mali minuly rok teraz by som chcela skusit ten rybi olej maju ho na stranke NUTRACEUTICA.SK nejde mi sem vložit link, neviem prečo, ale bola by to adekvaktna nahrada za D-čko bud ten pre deti alebo pre dosleplych? Niekde si spominal, že len jeden rybi olej obsahuje dostatočny vit. D len neviem konkretne ktory, vedel by si poradit prosim ta.
26. sep 2012 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ďakujem veľmi pekne!!!! Idem pomaličky čítať celé...:slight_smile:
26. sep 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.. kupila som to C z Dm...
viete mi poradit ako to treba davkovat?.. :sweat_smile: mala ma 2 a 1/2 roka.. a 13 kg... :slight_smile:
26. sep 2012 o 15:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linuska1 40mg/kg v zdravom stave, čiže cca 520mg denne, ale to je len odhadovaná dávka, treba priebežne dávkovať a dieťa sledovať, ak dostane hnačku, tak dávku znížiť, spotreba môže byť vačšia napr. v chorobe, v strese, v záťažových situáciách, musíš sledovať a dávkovať :slight_smile:
26. sep 2012 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl dakujem...:slight_smile: takze to su presne 4 odmerky... tie malicke.... je lepsie to davkovat 4 x denne po odmerke?..alebo 1x denne tie 4 odmerky?... a potom uz dam pokoj..: :grinning:
26. sep 2012 o 17:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linuska1 ak môžem odpoviem aj za lyongirl :slight_smile: lepšie je 4xdenne po odmerke, rozložiť to množstvo na viac dávok, keď je dieťa choré a pýta aj v noci piť, tak kľudne aj v noci do toho pitia mu šupnúť za odmerku, nech je stále v tele dostatok vit.C :wink: Ja to presne tak isto robím dcérke, ona zrovna tak tie cca 4 fľaše čaju za deň vypije, tak jej do každej hodím odmerku :wink: a má len 11,5 kg ale nemá s tým žiadne problémy ani redšie kakanie, takže v chorobe pridávam aj viac :slight_smile:
26. sep 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@halienka dakujem velmi pekne..:slight_smile:
26. sep 2012 o 19:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@linuska1 presne ako píše
@halienka , nie naraz, ale "cuckať" celý deň...

@halienka som rada, že si mi uľahčila "prácu" :grinning:
26. sep 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte, pred par dnami som zacala uzivat C a som z toho uplne paf :slight_smile: hned obrovska zmena, takze rozpravam o tom kade chodim jak amway-ak :grinning:
chcem sa spytat, mate nejake skusenosti resp. stretli ste sa s pouzitim C pri alzheimerovi? budem vdacna za kazdu odpoved.
30. sep 2012 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anduk ja osobne neviem, ale adresuj svoju otázku @petot -ovi, on je v tom expert :wink: :slight_smile: Inak videla si dokument Záhada Alzhaimerovej choroby ? Možno by si aj tam našla niečo na vylepšenie stavu tohto ochorenia... Držím moc palce :wink: :slight_smile:
30. sep 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anduk Teoreticky by mohol zastaviť postup, možno trochu zmierniť príznaky. Boli by však asi potrebné vysoké dávky (podľa rozumnej tolerancie na dlhodobé používanie) a asi by sa mal kombinovať s kyselinou lipoovou, vitamínom E, vitamínmi skupiny B, selénom a jódom.
1. okt 2012 o 07:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka dakujem. nevidela som to, je to niekde v archive, nevies?
@petot dakujem ti za odpoved.
1. okt 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok