• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
ocuvajte, pocula som, ze uzivanie vitaminu c vo vacsich mnozstvach moze drazdit mocove cesty, nemate s tym skusenosti resp. necitali ste niekto o tom?
1. okt 2012 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosím vás poraďte mi ako mám dávať C-čko dieťatku, ktoré veľmi málo pije, mám doma xy hrnčekov,ale nič ho nemotivuje k tomu aby viac pil a keď je nachladnutý a potrebujem mu zvýšiť dávku C-čka (ako aj teraz) tak neviem ako.Mohla by som mu to C-čko z DM-ky (myslím jednu odmerku) roztopiť v kúsku vody a potom by to len zapil??? Dík :slight_smile:
1. okt 2012 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 a mlieko pije? ja mu davam do mlieka, ani si to nevsimol. 240ml mlieka a 4 odmerky, uplne v pohode vypije, viackrat za den pije mlieko, tak mu tam vzdy Cecko supnem. :slight_smile:
1. okt 2012 o 22:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
my ledva vypijeme mlieko ráno cca 180ml :frowning2: tak neviem ,
@petah82
1. okt 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 lepsie ako nic, hod mu tam zajtra 2 a uvidis :slight_smile: alebo do jedla, do jogurtu, alebo co ma rad. vyssie davky sa daju aj neutralizovat sodou bik., aby to nebolo kysle. ale ja by som asi pocas dna miesala do jedla. ked bol maly okolo pol roka az 9m, tak som mu davala tabletkove cecko, drvila som na lyzicke, nabrala som aj jedlo a zjedol, sice mu skrivilo usmev, ale zjedol, potom ma prekukol a jedina moznost bola v striekacke, podrvene cecko s vodou, sice mu tiez krivilo usmev, ale aspon sme sa vyliecili z beznej choroby, teraz pije preventivne v mlieku a je pokoj :slight_smile: mlieko zatial miluje.
1. okt 2012 o 22:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petah82 dík no budem teda skúšať, inak nevedela som,že mu ho môžem zamiešať aj do jedla, myslela som si,že len do tekutiny :slight_smile:
1. okt 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 inak máme skoro podobný vek detičiek, koľko mu dávate c-čka dene???
1. okt 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 riesili to tu par stran dozadu 2-3strany, ze aj do jedla sa moze, do 60st, najlepsie, az ked ide jest, sak ziadne dieta neje 60st jedlo. davam mu */- tych 40mg na kg na den, vazime okolo 12.5kg., to je 500mg denne, naberacka ma vraj 100-120mg, tak tie 4 ma take tabulkove. tiez tu pisali, ze pre kazdeho je aj prevencia ina, pokial ho neprehana znesie aj viac. moj znesie viac. neprehana ho a to ma denne aj 8 naberaciek, po 1 alebo 2 v mlieku, rozdelene pocas dna, takze si myslim, ze je to v pohode. ci? @petot :slight_smile:
1. okt 2012 o 22:55  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 dík :grinning: inak my vážime 9,5 kg a chcela by som do neho dostať aspo 3 odmerky ak sa mi podarí :slight_smile:
1. okt 2012 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj... dobre ranko.. som rada ze som natrafila na tuto temu. Chcem sa spytat na vit.C z Dm-ky. Malicka ma rok a 10kg. Ake davkovanie jej mat dat pri prechladnuti? dakujem krasne za odpoved :slight_smile:
2. okt 2012 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@myounghee Spotreba je pre kazdeho cloveka a kazdy den ina. Da sa to zistit len metodou pokusu a empirickeho pozorovania, kedy zacne cloveka prehanat. Ak chces dosiahnut maximalny ucinok, da sa to tolerancnymi davkami, napr. 40mg/kg kazde 2h az kym sa nedostavia prdiky alebo redsia stolica, potom sa davky mierne znizuju.

Nie som lekar, vysoke davky sa neodporucaju pri niektorych poruchach obliciek, metabolizmu zeleza/medi a deficiencii G6PD. Je vhodne vela pit. Viac tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
2. okt 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@keziah Ja som pri angine bral 10g kazdu hodinu a nijake drazdenie som si nevsimol :slight_smile:

Oblicky reguluju pH mocu. Vitamin C moze pomahat v regulacii pH ak sa pouzije spravna forma podla potreby (kyselina vs askorbat).
2. okt 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot
@petot dakujem za odpoved. cenim si to :slight_smile:
2. okt 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dcerke zacina nadcha, kupili sme jej C-ko z DM, dala som jej uz jednu odmerku, co bola v baleni..kolko jej mozem dat max za den?
A este by som sa chcela opytat, kolko kvapiek Vigantolu treba davat pocas jesenneho a zimneho obdobia?
Dakujem.
@petot
2. okt 2012 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a koľko tekutín si pri takej spotrebe (10g/hod.) vypil? Pretože mne sa v niektoré dni žiada prijať viac céčka, ale nedokážem prijať dostatočné množstvo tekutín.
2. okt 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Vtedy som pil asi 3 deci na 10g. Ale takto som to uzival len asi pol dna. Potom som spravil chybu - uzil som paracetamol.
2. okt 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja vypijem na 10g asi 1,5l vody. Ak vypijem menej, už sa to prejaví. A prečo si užil paracetamol? To ti bolo tak zle?
2. okt 2012 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Nerozvážnosť. Mal som už druhý deň teplotu cez 39, pri týchto dávkach som sa už začínal cítiť lepšie, no mama (lekárka) ma nahovorila, aby som si dal niečo proti teplote. Moja chyba, že som sa prehovoriť dal. Teplota sa síce znížila, no zároveň to asi spôsobilo aj zníženie vstrebávania Cčka takže ma riadne prehnalo, a ochorenie prešlo do hnisavej angíny.
2. okt 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, od akeho veku sa moze dojcatam podavat cisty vit. C (napr. ten z DM). A ako sa davkuje? dakujem
3. okt 2012 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasla som tu trocha dozadu diskusiu o glycerole....vedeli ste, ze glycerol obsahuje aj pre mamicky znamy BRUMIK????
4. okt 2012 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tara brumik a jupik a vsetko na ik mi dviha hladinu tlaku v krvi, najma ked mamicky na ihrisku riesia, ze ich dieta nechce papat brumika :confounded: , su to svinstva. treba citat zlozenie! zaberie to troska casu, ale v kazdom druhu potravin sa daju najst aj take, ktore na prekvapenie neobsahuju ziadne hnusy. na pocudovanie chemicky jogurt a prirodny jogurt sa cenovo ani nelisia, ani chutovo, ale podvedome si ho viac vychutnavam, nekupujem striktne bio, normalne produkty v supermarketoch... toto je sice starsi clanok, ale celkom poucny, ktory ma nakopol chodit po obchode s listockom s eckami, teraz uz mam svoje overene produkty a viem, ze zbytocne nejem chemiu navyse, viem, ze je vsade, ale daju sa najst aj produkty, kde nie je udavana, cize jej tam je podla mna ovela menej... nizsie su suvisiace clanky, tam je dalsich 5 dielov http://www.biospotrebitel.sk/clanok/876-vyhodnotenie-sutaze-kto-najde-viac-eciek-5.htm
4. okt 2012 o 14:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@petah82 vyborne, presne moje zmyslanie. brumik som uviedla len pre ten dovod, co pises aj ty. kazda mama na ihrisku strka dietatu do ruky brumika a ten co brumik nema, je akysi chudacik. neuznavam ziadne sladene kupovane napoje pre deti a dospelych, ziadne brumiky, a ine reklamove desiaty. tiez chodim po obchode so zoznamom e-cok, bez neho ani nevojdem do obchodu. inak, moja kolegyna mi povedala, ze ona nema cas citat zlozenie. no comment. :angry: ja citam vsetko, co davam alexovi, nedovolim si kupit ani jogurt bez toho, aby som neprecitala zlozenie. a vrcholne neznasam, ked je v zlozeni jogurtu modifikovany skrob, inak molekula, o ktorej nevedia ani vedci, ako sa bude spravat v ludskom organizme. takze som strasne rada, ze dalsi clen do mojho sukromneho klubu, ktory cita co konzumuje. a este jeden dotaz, ani lieky nekupim, pokial je tam nevhodne zlozenie pre male dieta. napr. ethanol, glycerol, benzoan sodny a pod. :wink:
4. okt 2012 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petah82 a aky jogurt kupujes?
4. okt 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Helou vsetci, len ze nas oblubeny C z DM ma novy odev :slight_smile:
4. okt 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
4. okt 2012 o 21:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@crysmile ja odporucam este aj kaufland biely milblu 3,9% a vynikajuce su aj selcianske jogurty. a inak v teste obstala aj jogobella ovocna, ale nie light!
5. okt 2012 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte. kupila som si cečko z dm. viete mi povedat, kolko mg vitaminu c obsahuje ta odmerka, co je prilozena? Neviem sa k tomu dopatrat.
7. okt 2012 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andy1978 myslim ze petot pisal ze ma 130mg. :wink:
7. okt 2012 o 08:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andy1978 120mg, je to na dozicke pod nalepkou po nemecky napisane.
7. okt 2012 o 08:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok