• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@sima.p Na prehĺtacie tablety pozor, môžu obsahovať mastenec (talc), ktorý je pre deti nevhodný (a pochybujem, že je vhodný pre dospelých). Cmúľacie by ho obsahovať nemali.
19. okt 2012 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem, pozriem na obal
20. okt 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ,viem ze to je mimo temy,ale neviete mi niekto poradit kde zozeniem bio zeleninku v blizkosti Starej Lubovne?
Mozu byt aj blizsie mesta Poprad,Presov...
Potrebujem to na metabolicku liecbu rakoviny.Uz som z toho zufala.Ak mozte a poznate niekoho budem velmi vdacna.Dakujem
20. okt 2012 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Mám doma od Jamieson prehlátacie aj cmúlacie, tie by mohli byť obe vhodné pre deti 3 a 5 rokov?
20. okt 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sima.p Oficiálne nie, neoficiálne by cmúľacie mohli byť.
Prehĺtacie len v núdzi (kvôli tomu mastencu). Mastenec sa na Slovensku bežne používa aj do tabliet pre deti, ale v niektorých krajinách je zakázaný pre podozrenie z karcinogenity v žalúdku.
21. okt 2012 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a ostatni, neviete nahodou, ci sa vit. C (ten praskovy z dm) da pouzit aj zvonku - lokalne na drobne ranky, vyrazky, opar atd.? :slight_smile: a ma zmysel ho pri bolesti v krku kloktat, alebo si len vypalim sliznicu? :grinning:
21. okt 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anduk Mne kloktanie 3% roztokom kyseliny askorbovej pomaha viac nez cokolvek ine, ale je to priserne kysle a chce to velke sebaovladanie :slight_smile:
22. okt 2012 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj všichni a @petot, mám prosbu, kolik dávat vit. C sobě a kolik malé, když plně kojím? Já jsem zdravá, malá dnes začla mít rýmu a trošku pokašlavá. Vodu pije pouze když ji dám po lžičkách, z lahvičky pít zatím neumí. Děkuji moc za rady :slight_smile:
22. okt 2012 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikulka1 Pozri poslednych 20 stran diskusie, pripadne knihu http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf kap. Tehotenstvo a dojcenie, kap. Priloha-kazdodenne uzivanie...
Kratko po porode su naroky podobne ako pri tehotenstve.
23. okt 2012 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikulka1 ja sa drzim toho, ze tolko, kym ma neprezenie :wink:. davam si 2-3x denne C-salts jednu kopcovitu lyzicku do asi pol litra vody a pijem to ako sa podari (niekedy, ked som smadna, tak naraz a inokedy postupne pocas celeho dna). takze mam prijem cca 8-12g denne a z tohoto neprehana ani mna ani maleho. lyzickou som sa mu este neodvazila davat, je vsak zdravy a pevne verim, ze z mliecka sa mu dostava tolko, kolko potrebuje... naroky su asi individualne, lebo moj chlap (no nekoji :stuck_out_tongue_closed_eyes:) neznesie ani gram naraz a uteka na wc...
23. okt 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
No u nas teda zaberaju
24. okt 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tin007 moc ma to zial neprekvapuje, ten clanok je dobre neseriozny - ake su zdroje, z ktorych cerpala jeho autorka "Simona"? o ake konkretne studie islo, co presne skumali, kde sa uskutocnili...???
24. okt 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot diky za odpoved. no fiha, cize cca 3 g C na 100 ml vody? dobre ratam, ze to vychadza 25 tych mini odmeriek? brrr :confounded: :confounded: :confounded: :grinning: a preplachnutie nosa (take co sa robieva slanym roztokom) si nahodou neskusal?
24. okt 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anduk Skúšal, ale nos z toho radosť nemá. :sweat_smile:
25. okt 2012 o 06:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anduk nekomunetujem ten clanok, tiez viem taky napisat (bez zdrojov, vsak nieco pogooglim a dam tam to, co sa mi bude hodit)
25. okt 2012 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anduk Mini odmerky nepoužívam, putujú do koša. Odvážil som si koľko znesie malá čajová lyžička (30x na váhu, výsledok vydeliť 30) a dávkujem odhadom pomocou nej :slight_smile:
25. okt 2012 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ešteže ste dali v očkovacej téme link na túto tému, práve ju potrebujem. Mám pár otázok:
1. môže sódu ročné dieťa?
2. Max. koľko denne?
3. Má sóda aj nejakú inú funkciu ako neutralizáciu chuti?
4. Ako dlho môžem dávať dieťaťu mega dávky? Aj niekoľko dní, kým sa nezlepší zdravotný stav?
Ďakujem.
27. okt 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj,dnes som v DM kupila ten prípravok Vitamin C Pulver,malá má 2 roky,váhu 12 kg,a má nádchu je po liečbe atb pred týždňom /CRP mala vysoké,opakovane odber už negat./,teplotu nemá,nepodávam žiadne iné lieky,kolko jej môžem dat odmeriek?Je to teda dost kyslé,ako to riediť - neutralizovať s tou sódou či?ďakujem za každú odpoved
28. okt 2012 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot, ja tiež prosím odpoveď na moju otázku, ďakujem.
28. okt 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matja ak ti Peto neodpovie hned, mozem skusit aj ja
1. Kup sodu v lekarni vo farma kvalite, potravinarska moze byt znecistena zluceninami hlinika a inymi protihrudkujucimi a pod. latkami. Ja som davala aj rocnemu dietatu, v podstate som davala odkedy zacala jest prikrmy, tam som schovavala.
2. Max kolko denne myslis sody alebo vit C? 40 mg/kg vit C je minimalna davka, kde mozes vidiet efekt na zdravie, pri chorobe davam ovela viac.
3. Toto neviem, ale myslim, ze len neutralizuje kyslost a vznika askorbat sodny
4. My vsetci ceckari davame detom megadavky az kym sa nezlepsi stav a po zlepseni pokracujeme, abysa nevratil spat a postupne uberame. Napr. ja pri prvych priznakoch choroby davam dcere 1-2 g kazde 1,5-2 hodiny. Keby ju prehnalo, znizim, ale ona toleruje viac nez ja. Ak zacneme hned, do 36-48 hodin je po nadche, ak neskor, tak to trva dlhsie, lebo sa uz rozsiri. Aj po ustupe choroby este aspon 2 dni davam mega davky, ale uz nizsie.

To len aby si mala aku-taku odpoved, kym Peto odpovie :slight_smile:. Inak tej sody nie je az tak vela v askorbate, ja osobne robim kyslejsi ako sa odporuca a davam do caju s medom, kde sa to schova a tym zabezpecim, ze vela pije, lebo jej chuti.
Btw dcera ma sice 4 roky, ale biednych 14 kg
29. okt 2012 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 - ďakujem za odpoveď, mala som na mysli, koľko sódy môžem dávať ročném dieťaťu, či je to nejako ohraničené, či neškodí...
29. okt 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matja ja si to vzdy poviem takto: nedavam detom ziadne lieky, ziadne Panadoly, Nurofeny a podobne latky, rovnako sladkosti plne chemie a ta trocha sody, ktoru dostanu je isto mensie zlo ako spomenute dobroty. Vies, vacsina rodicov bez mihnutia oka napcha do deti atb osladene aspartamom a tesi sa, ze neobsahuju cukor a detom neskodia na zuby, rovnako ich pri 37,3'C teplote nastopu liekmi proti teplote a vsetkymi moznymi sirupmi proti kaslu, proti soplom a proti neviem comu este. Ja to nerobim, moje deti maju trochu sody :wink:
29. okt 2012 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, mám otázečku.... jde koupit kyselina askorbová i v lékárně? Včera jsme byli v DMku a oni ji tam nevedou :astonished: a jet do jiného DM už nebyl čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: Díky
29. okt 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek v DM ju isto maju, len sa vola Das gesunde plus vitamin C pulver, len asi o tom nevedia :grinning:. Par stran dozadu som davala fotku. V lekarni ti objednaju, ked si vypytas
29. okt 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek tmavomodry je stary, svetlomodry je aktualny, ale niekde mozno este dopredavaju
29. okt 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Přímo tento objednají v lékárně? nebo od jiné firmy?
No já ho tam právě hledala, prošmejdila a nic. Když jsem se zeptala, tak to prý tam nemají.... tak nevím no :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak díky :slight_smile:
29. okt 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek nie, tento je len v DM, skus poriadne popozerat medzi vsetkymi vitaminmi, u nas ho maju vzdy, v lekarni objednaju iny, napr od Kulich farmy.
29. okt 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 díky :wink: no vážně ho tam neměli, ptala jsem se dvou prodavaček a prý ho nemají. Ale díky za tip na kulicha :wink: :slight_smile:
29. okt 2012 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek ten od Kulich farmy je myslim este lepsi, lebo je vo farma kvalite
29. okt 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok