• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@blovitc120 Ďakujem, našla som si tvoju odpoveď. Naša má 3roky a otrasných 24kg :frowning2: . Dúfam, že to vyrastie :wink:
30. okt 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, kto ma C-cko z kulich pharma mozte mi povedat cenu ?(kludne aj do IP) Lebo mne lekaren objednala z ineho laboratoria (myslim Ban. Bystrica) a platila som 40 eur za kilo. To sa mi zdalo teda prehnane aj ked bolo v liekopisnej kvalite.
30. okt 2012 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa opýtat, poradte ake prirodne Cčko možem davat 8 mesačnemu drobcovi a kolko denne???
1. nov 2012 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ja davam rocnej ciste cecko z DM drogerie
1. nov 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@indy Je to primerana cena, dokonca este velmi dobra za tu kvalitu. Je to len dvojnasobok ceny DMkoveho.

Ked si spocitas, kolko by Ta stalo kilo Ccka v podobe lubovolneho tabletkoveho, cmulacieho alebo sumiveho pripravku z lekarne, to by sa Ti este len zatocila hlava! :wink:
1. nov 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@matja to práškove?? a kolko jej davas toho???
1. nov 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Petot , som tu novy a mam specialne na teba par otazok ohladom vit.c. pocitvo som studoval tu tvoju publikaciu a myslim ,ze mala velky ohlas v nasej rodine(pozitivny),tak by som ti chcel takto podakovat ,ze si sa podelil s ludmi a nenechal si tieto informacie len pre seba. Som sportovec a minulu zimu sa u mna vyskytli vo zvysenej miere virozy, co predtym nebolo ,takze som sa rozhodol tuto situaciu riesit formou pravidelneho doplnania vit.C. Vzhladom nato ,ze podla inych vysetreni mi okrem ineho bolo dopporucene doplnat vapnik ,rozhodol som sa pre preventivne davky cecka doplnat ho vo fore askorbatu vapenateho.Otazkou je ci je to podla teba vhodna forma pre dlhodobe uzivanie v dennych objemoch povedzme 2-6gramov?(pre zaciatok). Druhou otazkou na teba by bolo ,co v pripadoch ked budem chciet liecit lahsie nadchy ,respektive virozy , s ktorymi sa bezne cez zimu pri mojom sportovom vytazeni potykam.Odporucas akosrbat vapenaty? Alebo radsej kys.askorbovu, ci je lepsie kombinacia tychto dvoch? A este jedna otazocka...z prvkovej analyzy mam dlhodoby deficit Fe a Cu. Je treba sa mat na pozore a ziadat o nejake specialne vystrenia,alebo mozem bez obav uzivat vit.C? inak dnes som pri miernej unave (vsetci naokolo soplia ) som zhustil davky na nejakych 8g a je po unave. super a dik este raz.
1. nov 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miro81 no nech ti petot odpovie, aj ja som zvedava, ale to posledne co sa pytas, ohladom Fe atd.... kup si melasu, ta ma vsetky tieto veci v prirodnej forme
1. nov 2012 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot prosim ta aky je rozdiel medzi askorbatom vapenatym a kys. askorbouvou? to z DM je kys. askorbova. nie?
1. nov 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miro81 melasu veľmi odporúčam ako @xlucia aj ja, nasadila som ju dcére pre nedostatok železa, ktorý jej v lete zistili a robí to s ňou doslova divy, od pol roka mi jedávala veľmi málo, ako som nasadila melasu tak doslova žasnem (prejav nedostatku Fe môže byť aj nechutenstvo), dieťa mi konečne po 2 rokoch začalo normálne jesť :slight_smile:
1. nov 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka do ktorych potravin si jej ju miesala?
1. nov 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xlucia ja jej ju dávam do pitia, čaju alebo sirupovej vody, niekedy aj do čistej, ja jej to dávam kvázi namiesto cukru a namiesto citrónu tam šupnem práškové C-éčko z DM :grinning: má to ako osladený a ocitrónovaný čaj a chutí jej to veľmi :grinning: dávam jej pol čajovej lyžičky zhruba do 2 deci, a takto to vypije 3-4x denne.
1. nov 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka
@xlucia baby dakuejm za tip melasu urcite vyskusam, ono pri mojom sposobe aktivneho sportovania sa ani necudujem ze to zelezo dlhodobo chyba ,moze to ale suvsiet nielen so zvysenou spotrebou pocas sportoveho vykonu ale aj fakt ze mam zvyseny bilirubin(gilbertov syndrom). na toto uzivam vytazok z ostropestreca marianskeho a bilirubin mi pri poslednej sportovej prehliadke v sere dost klesol....pri inych doplnkoch co uzivam sa mi hladiny mineralov upravily akurat u toho Fe mi to akosi nezabera ((. Petot este ma napadla jedna vec.. podla analyzy ale aj pocitovo mam velmi rychly metabolizmus ,nebude mi uzvivanie vit.C metabolizmus este viac zrychlovat a nasledkom toho budu naroky na ziviny este viac stupat? uz teraz si pripdam ze jem za troch )))...
1. nov 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xlucia to v DM je kyselina askorbova
1. nov 2012 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte citam vsetko o Vitamine C a je tam uvedene aj ako pri ochoreniach proti ktorým sa ockuje???? to je naozaj pravda??? a kolko by som mala davat preventivne 8mesacnemu denne mg aby mi nebol chorlavý ked nechcem dat ockovat????
2. nov 2012 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, hodne me tato diskuze zaujala. Já mám doma ročního syna a dávám mu rakytníkový sirup, je to bohatý zdroj vit. C mimo jiné další výhody.

Ta melasa je i pro malé děti? Je tam napsané až od 3 let, ale to je na rakytníkovým sirupu taky a dr. mi doporučila, že ho můžu v malé dávce dávat i teď.
2. nov 2012 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miro81 @xlucia Askorbát vápenatý niektorí lekári vyslovene neodporúčajú, lebo podľa nich vápnik v takejto forme dlhodobo môže zvyšovať riziko tumorov. Neviem, toto som nejako špeciálne neskúmal, ale v bežnej strave by malo byť dosť vápnika, aj keď necítim sa byť odborníkom na túto otázku. Nedostatok vápnika by som radšej riešil nápravou hladiny vitamínu D - užívaš ho v zime? Ak áno, koľko?

Pokiaľ ide o Cčko, ja dávam prednosť kyseline askorbovej mierne neutralizovanej sodným bikarbonátom (tak, aby to bolo ešte kyslé, čiže de facto zmes kyseliny askorbovej a sodného askorbátu). Na vysoké dávky (povedzme nad 4g denne) je najvhodnejšia práve takáto forma, aj na liečbu, vtedy je lepšie ponechať trochu viac kyseliny, pôsobí rýchejšie.

Nedostatok železa pomáha vitamín C prekonať. Železo a meď sú vzájomne previazané prvky. Melasa môže byť dobrý spôsob doplnenia. Vysoké dávky Cčka sa neodporúčajú pri niektorých metabolických poruchách železa/medi, najmä hemochromatóza/hemosideróza/stredomorská anémia. Pozri kap. Kontraindikácie. Ak žiadnu z porúch z tejto kapitoly nemáš, tak by si nemal mať problém ani s vysokými dávkami Cčka.
2. nov 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Táto otázka tu bola riešená už 100x, pozri predošlých cca 20 strán :wink:
2. nov 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katrenka111 prevencia je 40 mg na kilo vahy dietata

@nasekuratko rocnemu mozes melasu kludne davat do caju
2. nov 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tamix zacni davat b komplex a melasu. bude ti papat lespie
2. nov 2012 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@xlucia dakujem pekne....ciže na 8,5kg vahy to je 340mg??nie je to vela??? a hovorite že ten dmkový je najlepsi??? este je aj nejaký iný napr. vo forme kvapiek pre deticky???
2. nov 2012 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 vsetko ostatne ma primesy. ak sa ti to zda vela, zacni s 20 mg na kilo, a rozdel to do davok pocas dna, nie naraz
2. nov 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xlucia a podla coho to mám odmerat??? treba to zamiesat do vody ci ako takemu malemu drobcovi???aby to pekne vypil???
2. nov 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ten askorbat vapenaty co mam doma,obsahuje na cca 1000mg cecka 130mg vapnika.
Denna davka vapnika by mala okolo 1000mg.
Ak nepijeme mlieko,nejeme moc sardinky,nejeme jogurty-max 1 za tyzden,syr tak raz za dva dni,tak ake mnozstvo toho vapnika v askorbate je este bezpecne?
Ak by som si dala 10 000 cecka-co si ale nedavam,tak by som prijala dennu odporucenu davku vapnika.
Bezne si davame-ja a mm- za den 4-5 tisic cecka-v podobe askorbatu vapenateho-teda cca 600mg vapnika v tejto forme. Je to este bezpecne,co sa tyka toho vapnika?
syn dostava 2-3 tisic cecka v tejto forme-ma 14 rokov a on neje mliecne vyrobky vobec.
Ak sme chori navysujeme davkovanie kombinovanim dm koveho ceckca a cucacieho jamiensonu.
2. nov 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot zle som napisala na 1000mg cecka je len 103mg vapnika, nie 130mg.
2. nov 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 do vody, do vlazneho caju. a potom mu to mozes dat striekackou od nurofenu. daj rano jednu naberacku, na obed aj vecer
2. nov 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot
ahoj petot dakujem za postrehy a odporucania.vit.D som neuzival ,cez leto nie je problem dost vela sa pohybujem na slnku ,mas ale pravdu cez zimu to moze byt horsie a tak skusim nejku vhodnu formu D-cka najst.
@kaja73 vsetko zalezi aky typ metabolizmu si.Pri rychlom metabolizme prevlada fosfor nad vapnikom a tym padom ho aj z tela vytlaca , co je aj moj pripad. v tomto pripade nie je riziko ked do tela dostavas nejake davky Vapnika(aj v podobe askorbatu vapenateho).Podla toho co vsak Petot pise zrejme nebude vhodny uz pre vysoke liecebne davky. Ja uzvam Ca+Mg spolu (300mg vapnika a 160mg horcika).Potom ale treba prisposobit aj stravu,lebo osoby s velmi rychlym metabolizmom by mali prijmat viac bielkovin a tukov a obmedzit zlozene cukry(spomalenie metabolizmu a udrzanie zivin) a v maximalnej moznej miere sa vyhybat cukrom s vysokym glykemickym indexom.Naopak ak mas metabolizmus pomaly tak musis obmedzovat tuky a bielkoviny a gro stravy by malo byt zlozene sacharidy.Ale zacinam byt uz dost mimo temy tak radsej koncim.
2. nov 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xlucia ok dakujem za radu :wink:
2. nov 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miro81 Vobec nie si mimo temu.
2. nov 2012 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, bol niekto na seminári " Vysoko dávkovaná infúzna terapia vitamínom C " ? Konalo sa to 23.10. v KE a 24.10 . v Ba, zaujímavé je, že to bol normálny seminár pre lekárov, usporiadateľ Udukafarma v spolupráci so slov. lek. komorou.
Jeden článok o vit. C vyšiel tiež v časopise pre lekárov / Medikom 3/2012 / s názvom: " Vitamín C - nové pohľady na terapeutický potenciál "
Takže podľa mňa super, nie všetci lekári ho podceňujú :slight_smile: .

@petot
4. nov 2012 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok