• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

29. novembra 2017 
A kolik mg tělo dítěte využije?
5. nov 2012 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tí čo dávate deťom Céčko od Jamiesonu, ktoré konkrétne dávate? Dávam im väčšinou Céčko z DM-ky, ale občas by mi "bodlo" dať im ako tabletu, resp. vycmúlať.
5. nov 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sima.p dávala som toto, teda aj dávam....
http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzivove-doplnky/vitamin-c-500-mg-tablety-na-cmulanie-mix-troch-ovocnych-prichuti-120-tbl-chewable-vitamin-c-mixed-flavours/

ale tuším "manof" mi osvietil rozum a popísal, aké je ich presné zloženie a poviem ti, som sklamaná...no naše deti ho zbožňujú...
5. nov 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl aj ja to davam a urcite to ma lepsie zlozenie ako ovocne cocky,ci lizatka pre deti-takze to neriesim a davam -maly by aj tak doco cmulal-on neje vela sladkosti-takmer nic- a toto ma aj ako sladkost :slight_smile:
5. nov 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl a nepamätáš si, čo je tam "zlé"?
5. nov 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 si ma upokojila, napriek tomu vysvetleniu, čo je to zač to podávam ďalej...aj keď už nie toľko, radšej im dám do nápoja C salts...
ak by mal niekto záujem o ten popis, tak tu to začína, na vrchnu môj príspevok, čo sa týka zloženia, neskôr v diskusii odpovede, treba si to len prečítať...
http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/?page=1570
5. nov 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mám doma toto: http://www.evitaminy.sk/akcia-1-1-c-500-mg-pomaranc, baby majú 3 a 5 rokov
5. nov 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sima.p to bude to isté, len rozdiel počítam v príchuti, kuk môj príspevok vyššie :slight_smile:
5. nov 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ved ani ja toho nedavam na kila,maly dostava v zdravi 1 a pol ,plus v caji Dm kove cecko a ked na neho nieco lezie,tak dostva askorbat vapenaty plus askorbat sodny a aj jemienson-proste to nakombinujem aby nicoho nebolo vela,ale cecka aby bolo dost.
5. nov 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
5. nov 2012 o 23:18 • lilli00
@lyongirl no už som to čítala............ no a to som si myslela, že aké fajn viamíny (nielen C-čko). Ale asi lepšie ako napr. nejakí Marťankovia z reklamy (dcéra ked to vidí, tak chce aby som jej to kúpila, lebo chce Marťaprsty)...
5. nov 2012 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 no tak budem aj ja tak kombinovať z Dmky väčšinou a občas aj ten Jamieson... A ten C-salt nebudete niekto objednávať? By som sa pridala...
5. nov 2012 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alebo sa to dá od niekoho aj tu v SR objednať?
5. nov 2012 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sima.p presne ako píšeš, deti chcú nonstop Marťanov, pre tie lákadlá, čo vidia v reklame, stále sa im snažím vysvetliť, že to nie je vôbec zdravé a ešte aj v lekárni to vypytujú...a ešte Vibovit vidia v reklame ,tak aj ten chcú :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Min. rok dostali Marťanov od dedka a nevedia na to zabudnúť...
Či bude objednávať niekto C salts netuším, ja som sa pridala náhodou k jednej objednávke, keď sa tu dotyčná pýtala, či sa niekto pridá...ináč ma vyšlo balenie na 40€, čo je dosť, ale aj napriek tomu, že nás je toľko spotrebiteľov na to 735g balenie, tak myslím, že nám to na celú zimu vydrží. Myslím, že tu na SR to nezoženieš...
6. nov 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl som si myslela, že to tu asi nezoženiem... Ak by niekto objednával, rada by som sa pridala. My sme Marťanov ešte nemali ale dcéru to láka tie blboviny, ked počuje, čo k tomu dávajú...
6. nov 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. nov 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak ja som si kupila to Cečko z DM a po troch dnoch som sa cela vysypala a vsetko ma svrbi..predpokladam,ze je to z toho,lebo nic ine nove som si nedavala a toto som nikdy nemala.stretol sa stym uz niekto? :confused:
6. nov 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim ta existuje tvoja kniha pre zaujemcov aj v papierovej forme, alebo len elektronickej ? dakujem
6. nov 2012 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veve39 Zatiaľ nie. Môžeš si ju vytlačiť ako brožúru A5 a nechať zviazať.
6. nov 2012 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, narazila jsem náhodou na tuhle diskuzi, dost mě to zaujalo. Koupila jsem teda to rozpustné céčko z DMka a teď bych se ráda zeptala, jak to mám dětem dávkovat, kolik jim toho můžu dávat (jednorázově, pokud mám dojem, že na něco leze, kolik těch odměrek). Mladší má cca 13 kilo a starší 16 kilo. Díky moc!!
7. nov 2012 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petka80 je to tu už riešené velakrát stačí prečítať pár strán dozadu :slight_smile:
7. nov 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adra22 hm, tak díky, no :sweat_smile: :grinning: :grinning:
Já se snažím dočítat, ale úplně moudrá z toho nejsem. Našla jsem teda, že někdo dává 40 mg na kilo na den, tak se asi budu řídit tím..... Snad je to ok.
7. nov 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petka80 já teda nejsem odbornice, ale z toho, co jsem vyčetla a co radily holky, jsem taky pochopila dávat 40mg/kg, moje malá má taky 13kg, takže jí dávám denně do pití cca 4 ty odměrky, preventivně. Zhruba do každého pití jednu. Klidně i do UM, docela se to tam ztratí. Když na ni něco leze, dávám tak jednou tolik a častěji, když má malá řidší stolici, tak uberu :wink: Vždycky se z toho nachlazení rychleji dostane :wink:
7. nov 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anehap jé, díky moc za zkušenost!!
Takže ty 4 odměrky klidně i dlouhodobě, jo? Tak dobrý.
Já jí udělala lipový čaj, osladila medem a pak to céčko. Naštěstí to vypila. Takže budeme pokračovat takhle.
7. nov 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte vsetci, mozno ste to tu uz rozoberali, budem rada ak mi niekto kto ma viac skusenosti poradi
jedna otazka mi stale vrta hlavou: Kedze najpristupnejsi a aj "najcistsi" vyzera byt ten DMkovy - ako je to s jeho vyuzitelnostou organizmom ? kedze ide o cistu chemiu ?
Na nete som sa docitala ze len nejakych 20%. ( samozrejme pokial si ho nepichas
Naproti tomu prirodne cecko (strava, extrakty z rastlin) ma vyuzitelnost niekolkonasobne vyssiu.

Co to teda znamena? Prirodne cecko mozem uzivat v polovicnych mnozstvach a dosiahnem rovnaky, resp. mozno aj vyssi efekt ako ked sypem DMkovy?
9. nov 2012 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte potrebovala by som poradit. Vitamin C z DM-ky je vhodny aj pre 2,5 rocne dieta ??? ak ano, aku davku ? mala ma 13kg. Dakujeeem
9. nov 2012 o 20:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xlucia ahoj mohla by si mi poradit prosim. vitamin C z dm-ka je vhodny aj pre 2,5rocne dieta ? ak ano,kolko jej mam davat ? ma 13kg. dakujem pekne
9. nov 2012 o 20:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adri2211 podla toho co som tu vycitala za ten cas co debatu sledujem, tak 2,5rocna moze vit. C z DMky a davka je 40mg na kilo vahy, cize cca 520 mg, to je 4-5 odmeriek (jedna odmerka je cca 120 mg) najlepsie zamiesanych do pitneho rezimu pocas celeho dna. Ale pre istotu by to mohol @petot potvrdit, ci som daco nepobabrala :slight_smile:
9. nov 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 dakujem pekne, pomohla si mi. tak pisem rovno aj @petot. Potrebovala by som vediet davku vit. C z DM-ky pre 2,5 rocne 13kilove dievcatko. dakujem pekne
9. nov 2012 o 23:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim vas, poradite mi, ako C-ko riedit aby sa "zjemnila" kyslost? Ja som niekde zachytila tuto moznost, ale neviem to najst...
9. nov 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok