• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

29. novembra 2017 
Ahojte, prosim o radu, mozem vitamin c bezpecne uzivat aj v tehotenstve, kedze som nachladena.
Mam jamieson 1000mg. Dakujem za odpoved
24. nov 2012 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@savana12 v tehotenstve je c vitamín veľmi dôležitý, potrebuješ ho viac, pretože telo je vystavené záťaži. Ja ho užívam tiež, kľudne si tú tisícku dávaj každý deň.
24. nov 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@savana12 ja teraz v tehotenstve uzivam 1-2 gramy denne, pouzivam DMkove C-cko. Ak na mna nieco lezie, napr. ta nadcha, sople, kasel, tak si dam aj 5-7 gramov za den. Tiez sa snazim jest vela surovej zeleniny a ovocia. Denne aspon 1 surovu cviku, alebo 1 kalerab, alebo stvrtku surovej kapusty, alebo niekolko kvietkov z brokolice. Z ovocia aj 2-3 jablka denne, alebo banany, pomarance, mandarinky a pod.
24. nov 2012 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dakujem baby
24. nov 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :wink: davam vam do pozornosti, ze c-salts sa da len dnes v ramci cyber monday objednat zo stranky vyrobcu so zlavou 30%.
26. nov 2012 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Ahoj, užívam dm cečko jednu odmerku denne - taká je vraj odporúčaná denná dávka, no tu na fóre som našla viacero názorov na dávkovanie, koľko si dávaš denne ty - myslím mimo tehu? Vďaka za radu :slight_smile:
26. nov 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liviadanova mimo tehotenstva som si v zdravi davala okolo 1 gramu denne, cize 7-8 kopcovitych odmeriek rozdelenych na viac krat za den. Ale ak som v ten den zjedla vela ovocia alebo zeleniny, tak som si niekedy nedala nic. Snazila som sa co najviac C-cka a inych vitaminov prijat v strave, ak mi to v niektory den nevyslo, tak som takto doplnala.
26. nov 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alikaa Ďakujem a aj drobcovi dávať toto cečko?
26. nov 2012 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liviadanova ano davam, ale ak je chory, tak mu davam aj od Jamiesona cmulacie 500 mg tablety, ochutene, lebo mi odmieta tolko DMkoveho C-cka vypit/zjest, kolko by potreboval.
26. nov 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Ja som našej kúpila z finclubu cmúľacie tbl. zatiaľ jej to drvím a tak to pekne spapá. Ďakujem za radu a pekný deň! :slight_smile:
26. nov 2012 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babýýýý súrne potrebujem poradiť :frowning2: syna začalo od včera prehaňať, tie stolice nie sú objemné a sú také ako u kojeného dieťatka ako praženica, týždeň už poriadne nejeme , uprednstňuje ovocie, tvaroh, zeleninu .Môem mu preto ďalej dávať vit.C keď ho preháňa? dííík
26. nov 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
26. nov 2012 o 20:37 • mamina19844
@lucia2207 no ten tvaroh a ovocie teraz teda nie je zrovna vhodný, veď to tiež podporuje hnačku, to treba vylúčiť, okrem banána a pečeného jablka z ovocia teraz radšej nič. Tvaroh tiež nie. Zeleninu najlepšie koreňovu varenú, inú tiež obmedz, hlavne všetko čo je na K - kapusta, karfiol, kel. Dieta pri hnačke má byť hlavne z ryže, mrkvy, banán, vajce na tvrdo, čučoriedky zavárané, tvrdý syr, mäso môže byť podusené na vode alebo varené nekorenené. Kurací alebo slepačí vývar s uvarenou cibuľou v šupke (tú nemusí jesť, podstatné je to čo sa vyvarí z tej šupky do vody - pomáha proti hnačke) je tiež vhodný. Vit. C iste môže, neviem aké vysoké dávky dávaš, možno skús trošku znížiť pre istotu.
26. nov 2012 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a ako je to pri onkologickych ochoreniach, konkrétne pri leukemii /AML/...má vobec nejaky význam?
26. nov 2012 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Význam môže mať ten, že telo potom môže potrebné vitamíny použiť na iné ciele. Rakovina (a jej konvenčná liečba) je typická vážnou podvýživou - deficitom dôležitých vitamínov a stopových prvkov. Pozri napr. kap. Hospitalizácia ako aj Rakovina: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
26. nov 2012 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ďakujem za odpoveď, dnes som mu dávala len ryžu a mrkvu, iné odmietal, mal aj slabý vývar, mäso nemá rád ani ho neje, po slabom vývare ho hneď prehnalo, dávky vit.c nedávam vysoké,len jednu odmerku denne , probiotiká tiež denne , tak neviem.Inak je celkom v pohode ďakujem za odpoveď :slight_smile:
26. nov 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot čiže iba ako doplnenie tohto vitaminu, nie cielene na liecbu...
26. nov 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Rakovina vzniká poškodzovaním tkaniva a následným zlyhaním regulačných mechanizmov. Napríklad pri rakovine prsníkov sa za možný spúšťajúci vplyv považuje hliník z antiperspirantov za stavu deficitu jódu, ktorý je dosť častý. Jód totiž pomáha vylúčiť z tela nadbytočný hliník.

No a kurkumín je takisto veľmi výkonný a bezpečný detoxikátor hliníka, takže mohol by mať úlohu v prevencii. Možno aj v liečbe, pretože ak by sa podarilo zastaviť toxické poškodzovanie tkaniva, telo by ho mohlo ľahšie zahojiť a neprovokoval by sa vznik ďalších nádorov. Teoreticky.
26. nov 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a pri leukemii?
26. nov 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vedeli by ste mi pradiť dávkovanie pre mňa ale aj pre malého má 18kg.hlavne teraz ked sme obaja nachladený :frowning2: dakujem
26. nov 2012 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam precitaj si tu kapitolu v linku, co ti dal petot, od strany 225
27. nov 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 a čo mlieko, neurobili ste nejakú zmenu v poslednej dobe? Napr. prešli z umelého na kravské, alebo zmenili značku...niekedy to môže byť aj takéto dačo...
27. nov 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka nie neurobili sme žiadnu zmenu, ani mlieko sme nezmenili :frowning2: dnes už napríklad nehnačkoval, ale jedol iba ryžu s mrkvou , no ako som písala už dlhšie máme zas nechutenstvo :frowning2: veľmi rýchlo cez neho jedlo prebehne , kôli nechutenstvu sme boli aj v nemocnici a nič sa nezistilo. Jeho jedálniček je dosť biedny :frowning2: dnes napr. voda a cca 2polievkové lyžice ryže :frowning2:
27. nov 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 ahoj, zaujal ma tvoj problem s nechutenstvom.. pisala si, ze v nemocnici nic nezistili. predpokladam, ze skusali robit testy na alergiu, intoleranciu a anemiu.. ? vysli vsetky negativne ? este by som sa spytala na probiotika, ake berie ? vytery mu brali nejake z koncnika ?
27. nov 2012 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 nám na nechutenstvo hrozne pomohla trstinová melasa, dá sa kúpiť v takých tých predajniach so zdravou výživou, bio produktami, možno aj v lekárňach alebo DM-drogérii, ale to neviem naisto. Skús či by aj vám nepomohla. Je to také ako čierny med, je to aj sladučké. Malej som to najskôr skúsila dať na lyžičke ale bola to nová chuť, tak to nechcela, tak som jej to začala pridávať do čaju, necelú malú lyžičku 3x denne. A už po týždni som videla ako malá začína lepšie jesť, dokonca si sama pýtala jedlo, čo som dovtedy nezažila, mi pripadla, že jej by jedlo nechýbalo ani keby nejedla týždeň. Asi po 2 mesiacoch to znovu okúsila zjesť z lyžičky a už jej to strašne zachutilo, tak teraz to má doslova ako motivačnú odmenu :grinning: a čo som sa ja s ňou natrápila pre jedlo viac ako 2 roky...
27. nov 2012 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dena69 Ahoj, pozri posledné 2 kapitoly "Príloha" ku koncu knihy: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
27. nov 2012 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ďakujem pekne, no musím to skúsiť, toto je prírodné, lieky odmietam :confounded:
27. nov 2012 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 veď práve, ja tiež lieky moc nemusím, a toto je ozaj čisto prírodná záležitosť, melasa je dokonca na niektorých stránkach zaradená medzi superpotraviny :slight_smile: dá sa pridávať kdekoľvek kde aj med, aj do pečenia. Držím palce aby vám to pomohlo ako nám :dizzy_face:
27. nov 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ďakujem , hneď zajtra pošlem muža kúpiť melasu, lebo ja už normálne chytám depresie z nechutenstva môjho syna.Varím a varím ,ale nič :frowning2:
27. nov 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucia2207 nie je chudokrvny?
27. nov 2012 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok