• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
@xlucia nie, všetko má úplne v poriadku :slight_smile: dokonca elezo na hornej hranici :slight_smile:
27. nov 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
@petot
mala dostala kiahne -teda ma necele dva roky a teplotu 39,1 ako vysvetliť doma že nepotrebuje žiadny nurofen ani paralen. lebo už včera pri 38,4 robili hysaky a terza ked mala tych 39,1 tak na mna už tlačia. ja si myslim že by som ešte mohla počkať a ak jej to ešte stupne skôr urobiť kupel v 37 stupnovej vode ale oni proste chcu aby som jej davala lieky
28. nov 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Budem odveci trochu, ale malu mam od septembra stale choru, dnes sme dostali vysledky odberov, vobec sa mi nepaci, ze lekarka nas hned ide pchat na alergologiu-imunologiu, lebo ma trosku rozhadzane vysledky. No okrem toho ma mala vysoke rastove nieco... cize mame brat 4kv Vigantolu (cez leto sme nebrali vobec, zacali sme vlastne az v oktobri zase) + nizke zelezo (dala nam sirup)... kedze su to same chemikalie a mam pocit ze moje dieta naozaj ma pestru zeleninovu stravu + dostava Cko denne, pride mi to hned prehnane.. hlavne ked viem, ze zo zeleza jej moze byt akuart tak zle od zaludku. Nemate nejake overene prirodne preparaty, alebo nieco prirodnejsie vyskusane? :slight_smile:)
28. nov 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka Ak je to Tvoje dieťa, jednoducho :slight_smile: Nech sa do toho nemiešajú.

Koľko Cčka dávaš?
28. nov 2012 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot okolo 5-7 gramov denne zaleži od toho kolko vypije tekutin.
ma 14 kil
no len to je aj mužove dieťa nie len moje sama som si ho neurobila :grinning:
28. nov 2012 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, chcela som sa Ta opytat: je to ok, ak pri leukemii sa užíva kazde 2 hod. 1000mg. vit.C?...nie je to priveľa?
28. nov 2012 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka A už ste narazili na hranicu tolerancie? Na koľko dávok to delíš?
Môj nechcel jesť ani piť, teplotoval, potom dostal naraz 1500mg Cčka a za pol hodiny už jedol, pil a skákal ako keby dostal nové duracelky :grinning: Tým chcem povedať, že niekedy sa mi osvedčilo najprv dať Cčko, aj veľa, a po zlepšení stavu už sa upraví aj pitný režim.
28. nov 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Pri leukémii je spotreba aj 40g u dospelého. Leukémia vedie k ťažkému deficitu Cčka a skorbutu. Pozri si príslušnú kapitolu...
28. nov 2012 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja jej z toho robim 2x mlieko- večer o 8 a potom v noci okolo 3 to ma tak 4 gramy a ostatne tak 3 gramy ma počas dna v čaji a to pije postupne - tolerančna hranica zatial nepokorená skusila som uz aj viac asi 8 - 9 gramov a nehnačkuje. ale teploty teda brutal najviac mala 40
inak 38,3 - 38,8 - 39,1 - 39,3 - 39,8 :pensive: zatial bez antipyretík stale ale kontrolujem ju pre istotu
ak to stupne k 40tke tak jej dam
ale inak papa aj pije aj sa hra aj tancuje takže nejak problem nema fungovať možno aj kvoli tomu že som jej to cečko v megadavkach dala hned na začiatku
28. nov 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka mozno to vyznie vlbo, ale je dobre, ze organizmus si vie vytvorit takuto teplotu. Moja dcera tiez bud nema teplotu alebo ma medzi 39-40 C. Ale znasa ju dobre, beha, lieta, hra sa, neznizujem. Ja osobne teplotu nikdy nemam a kazda choroba sa mi vlecie dlhu dobu... Drzim palce. Ako pocuvam, kiahne su teraz riadne rozsirene
28. nov 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka preco nejdes s nou k lekarke? :confused:
28. nov 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Lekári majú liek proti kiahniam? Odkedy? :grinning:
29. nov 2012 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@billam a načo lekarke? :confused: som jej volala a ona povedala že netreba.
29. nov 2012 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj ak mame nedostatok zeleza,tak mozme brat c v normalnom mnozstve(zarovnana lyzicka z dm cecka za den,nevypije na raz),ale nemoze vysoke davky,dobre som to pochopila?
29. nov 2012 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@billam kiahne su infekcne, nie su na ne lieky a doktorovi sa nechodi aby sa nakaza dalej nesírila.
29. nov 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky (+ samozrejme tato @petot), viete mi niektora poradit? mam doma 5 a pol mesacne bejbinko, plne kojene, uz dva dni velmi kycha a ma zvysenu teplotu (38 stupnov). mozem resp. mala by som mu zacat davat Ccko? ak ano viete mi niektora z vas poradit ako to davkovat? viem petotove pravidla, skor by som ale chcela vediet skusenosti maminiek ktore maju doma taketo drobatka :slight_smile: a ako to Ccko podavate bejbinku ak je len plne kojene a nepozna flasku-cajik ani vodu? tiez mi mozete napisat ze stresujem ak ma len 38 stupnov, som prvo matka tak sa v tom vobec nevyznam. ale urcite nechcem davat nurofen a podobne zbrndy. velka vdaka!
29. nov 2012 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nae
@jerryjanka
@senoble nevedela som, že má kiahne, citala som len ten príspevok o zvysujucej sa teplote
29. nov 2012 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@senoble Pri bežnom nedostatku železa je Cčko bez problémov, dokonca pomáha. Problémom sú len vrodené metabolické ochorenia, ako je napr. hemochromatóza, hemosideróza, stredomorská anémia, nočná hyperhemoglobinúria apod. Tam sa z opatrnosti vysoké dávky Cčka neodporúčajú.
29. nov 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlnka81 ahojky, moj malý prďoch mi minulý týždeň kašľal a soplil prvú ligu - teplotu som presne nemerala, ale jednu noc mal určite horúčku a potom deň ešte okolo 37st. Skúšala som mu dať Cčko vo forme askorbátu na lyžičke vody, ale pri každom pokuse ma úspešne opľul (skúšala som, či to je kyslé, ale nebolo). On nechce žiadne iné tekutiny okrem mm. Takže som to vzdala a ládovala som sa Cčkom ja, aby aspoň niečo málo prešlo do mlieka.
Tiež nemám rada tie chemické žbrndy, ale keď išli staršiemu zuby, tak to bolo jediné, čo mu pomohlo, aby v noci pokojne spal :frowning2:
29. nov 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,kde kupujete vitamin C 500 od jamiesona?nikde to nemozem najst a linky ,ktore tu boli este skor nejde otvorit.dakujem
29. nov 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nae dakujem moja, tak skusim ten askorbat, aj ked mam doma len vapenaty a ten podla petota nie je vyhra :frowning2: ale snad zaberie. moj prdosko stale kaka o 106, ale aspon je spokojny :grinning: a necuduj sa ked mas miesto mlieka smotanku ze sa mu do ziadneho askorbatu nechce :wink:
29. nov 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
4. dec 2012 o 11:01 • nadoviva
@petot ahoj, prosím ťa, čo je šetrnejšie s ohľadom na zachovanie vitC v zelenine (pre potreby príkrmov) - blanšírovanie, varenie v pare alebo krátke varenie v tlakovom hrnci? Ďakujem.
4. dec 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nae Úbytok je tým väčší, čím je vyššia teplota, tlak a dĺžka varenia. Neviem, aké sú presné zásahy týchto parametrov, ale teplota bude zrejme na prvom mieste: smaženie zničí prakticky všetok vitamín C, a termosterilizácia - zaváranie takisto, zatiaľčo bežné varenie napr. polievky, ak netrvá zbytočne dlho, zachová cca 40%. Blanšírovanie je čo? :sweat_smile:
4. dec 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Mozes mi prosim ta poradit? Chcela by som davat synovi vitamin c, teraz ho trapi trosku kasel. Ako by som to mala davkovat? A hlavne cim to mam odmerat, su na to nejake odmerky?
4. dec 2012 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadoviva V prepočte na gram je to rovnako drahé ako Cebion, a ten je teda neskutočne drahý. Možno tu je vyššia kvalita, a vyhovujúcejšia forma. Ak vysoká cena nie je problém a nechcete doma skúšať lacnejšie alternatívy, tak kľudne vyskúšajte jedno balenie a uvidíte.
4. dec 2012 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dejka77 Pozri posledné 2 kapitoly (Príloha...) v knihe, tam je všetko zhrnuté. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
4. dec 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, pri akom mnozstve cecka za den je potrebna neutralizacia. Davam si do vlazneho caju za lyzicku spolu s melasou a tak to pijem cele dopoludnie(rano si navarim dzban). So sodou mi to totiz nechuti. Dakujem
5. dec 2012 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ahoj, tak po týždni podávania melasy to má na nás úplne opačný účinok, prestali sme jesť úplne :confounded: neverím ,že by nám melasa nejako uškodila ,len jednoducho prestal jesť jeho strava tvorí cca 1 polievková lyžica ryže, :cry: inak je v pohode ,tak neviem :confused:
5. dec 2012 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 doprčíc Lucka, to ma mrzí, neskutočné, že mu vôbec to papanie nechýba... A nechce ani kaše alebo jogurty? Alebo neodrádza ho skôr forma jedla? Ja som mala pri našej skúsenosť ke´d sme prechádzali z kašovitej stravy na popučenú s malými kúskami, že mi malá nechcela, myslela som si, že proste jej tam tie kúsky vadia, tiež som sa riadne natrápila, nie a nie do nej niečo dostať, a raz keď som ja jedla polievku z riadnymi kusiskami mrkvy, petržlenu, mäska kuracieho, tak načiahla ruku a také veľké kusiská čo som ani nesnívala začala jesť s takou chuťou až zjedla skoro celú polievku, ale teda tak že si to chytala do ručičky sama a dávala do pusy tie kúsky zeleniny a mäska. Tka som vtedy usúdila, že ten spôsob jej vadil ako som jej to chcela dávať do pusy popučené drobné kúsky lyžičkou, keď som jej to isté jedlo dala na dospelácky spôsob a dovolila jej aby si to ručičkami sama dávala do pusy tak jedla ako divá. Teda netvrdím, že u vás ide presne o toto, len chcem povedať, že možno nejaká zmena v spôsobe papania by mohla pomôcť, proste sú deti tvrdohlavé ako to moje :grinning: a keď to nie je tak ako chcú tak jesť proste nebudú aj keby čo. Už si nepamätám, možno si aj písala, kakanie máte v poriadku? A mliečka vypije koľko za deň?
5. dec 2012 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok