• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
jogurty neznáša, tak ako píšeš aj my sme mali problém s prechodom na tuhú stravu a tak som ani ja nepučila ,ale rovno jedol celé kusy, presne to ho bavilo jesť rukami, teraz už naozaj neviem čo sa stalo, ešte idem pozrieť kedy idú posledné stoličky, lebo s nechutenstvom sme mali problém aj pri prerezávaní zubkov ,len už nám chýbajú len posledné 4 stoličky ale tie idú neskôr Ja som už zúfalá :pensive:
5. dec 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. dec 2012 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 to ti verím, veď si pamätám ako som aj ja bola z toho na prášky, už som aj kričala aj prosila aj podmienky dávala (hrať sa pôjdeme s tým a tým ak spapáš 5 kúskov tohto) a proste hocičo, najviac sa mi darilo popri hre aj keď som vedela, že sa to nemá, ale to bol asi jediný spôsob ako som do nej nejaké jedlo dostala, proste normálne behala a hrala sa a ja za ňou jej strkala do pusy kúsky jedla a ona keď si neuvedomovala že papá popri tej hre tak aj dačo zjedla, ale akonáhle si uvedomila že papá, tak koniec. No tiež som yvmýšľala taktiky, jedlá všelijake a proste slabota až do tej melasy, tak možno jej fakt chýbala nejaká látka čo v nej je a možno to bola len časová zhoda, že začala konečne jesť lepšie, proste možno len musela do nejakého veku prísť alebo čo. No ak nemá iné problémy a prospieva, skús sa k tomu (aj keď viem, ľahko sa to píše, ťažko urobí) postaviť proste tak, že proste prestať tomu prikladať takú dôležitosť, proste venovať tomu toľko pozornosti. Niekedy tie decká akoby natruc, keď sa im furt niečo nasilu dáva a omieľa celý deň tak to odmietajú, akoby cítili, že toho rodiča tak nejako držia v šachu. Tak sa proste skúsiť k tomu tak postaviť, že prestať o tom hovoriť, prestať ho každú chvíľku niečím núkať (len aby dieťa zjedlo aspoň kúsok, šak to poznám :grinning: ) stanoviť si proste približne časy, zhruba raz za 3 hodiny, kedy mu niečo ponúknem, zje pár kúskov tak fajn, nezje nič, tak nasledujúce 3 hodiny nič nenúkať ani o tom nehovoriť, až keď príde čas tak znovu ponúknuť. Túto taktiku nemám odskúšanú, lebo som sa o nej dopočula neskoro, ale niekomu to vraj zaberie. Zúbky tiež môžu byť, nám posledné ale vyšli až v 25 mesiaci. Možno keď prejde toto "zúbkové" obdobie, tak sa to samé upraví.
5. dec 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka no fakt ako čítam tvoje riadky ,tak ako keby som čítala o Alexkovi, viem,že sa to nemá ,ale my sa napapáme len pri hre a najnovšie pri počítači, ale teraz ho nezaujmem ničím. Asi urobím to čo píšeš jednoducho mu ponúknem jedlo ak nechce , tak ponúknem ďalšie až o tri hod možno sa to upraví,ale melasu mu aj tak dávam aj keď ju neznáša a ako náhle vidí, že otváram melasu utekááááá :grinning:
5. dec 2012 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka @lucia2207 U nás to zaberalo - ponúknuť jedlo, keď nechce, tak ďalšie až za nejaký čas. 3 hodiny boli ale veľa, u nás stačilo tak 1,5-2 hodiny. Robím to teraz rovnako, aj keď má starší 3,5 roka - keď nad niečím ohŕňa nos a nechce, tak nemusí, nikto ho nenúti, ani ho nikto s lyžicou nenaháňa. Jedlo odnesiem, aby nebolo na očiach a ďalšie je až za 2 hodiny.
5. dec 2012 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
5. dec 2012 o 14:05 • nadoviva
@lucia2207 @halienka Náš Oliverko zase cca v 2 rokoch začal odmietať jedlá, až kým sme neprišli na to, že on už nechce byť kŕmený, ale chce sám jesť lyžičkou. Keď dostal lyžičku do ruky, tak jedol s veľkým nadšením :slight_smile:
5. dec 2012 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@petot veď práve, človek si niekedy myslí, že zrovna tie jedlá čo navaríme im nechutia, tak skúša a skúša, a pritom to celé je niekedy v tom spôsobe :grinning: a že mi to trvalo asi 3 mesiace kým som na to prišla vtedy :grinning: :grinning: A keď to tie deti nevedia ešte povedať tak človek musí byť doslova jasnovidec :grinning:
5. dec 2012 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petot dakujem za tvoje rady a skúsenosti - Janke teploty 40tky skončili a 4ty den kiahní už ani jedna nová nevyrašila, dokopy ich bolo asi 80 čo je vysoko pod priemer, Takže vlastne kiahne sme vyliečili za 4 dni s tým že potom už len chrastičky zostali a tie sa hoja pomalšie no. ale zazrak fakt tato liečba.
mam však jednu otazočku taku intimnu heh asi si budeš ale myslieť že mi ťuká na hlavu. Niekedy mam problem s ako to povedať vyprazdnenim a plnosťou, nechcem však si davať nič na prehananie. Tak som si dala 10 gramov céčka, další deň znova a další den znova a dokonca ani 15 gramov cečka /naraz/ nespôsobilo to že by ma prehnalo. znamena to že na mna možno niečo lezie a telo to dokazalo spotrebovať? alebo mam len divny metabolizmus? nemohla som si uškodiť takou velkou davkou naraz? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
5. dec 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, patrim k spokojnym vyuzivatelom tejto liecby resp dlhodobeho podavania Ccka...len maly poddotaz @petot ked je odporucenie davat k Ccku sodu bikarbonu, ak sa dava napr do dojceneckeho mlieka, aby sa nezrazilo, nezneguje sa to C uplne? Teda nielen jeho kysla chut, ale nie je to uz s tou sodou bikarbonou proste ina latka, kt uz nema pozadovane vlastnosti? Snazila som sa to zistit u nejakych chemikarov, zatial nemam ziadne odpovede.... Dakujem velmi pekne
5. dec 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím vás objednala som si čistý vic C v práškovej forme v lekárni, ako ho mám dávkovať? dííík :wink:
5. dec 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no náš Alexko by rád papal sám ale všetko končí mimo jeho úst :grinning: ale napr, dnes to u boli dva taniere zemiakovej polievky :grinning: to je u neho pokrok, no musela som ho samozrejme zabávať hlúposťami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dec 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, viete mi poradiť ake C je najvhodnejšie kúpiť - od akej firmy, v akej konzistencii a mg?
5. dec 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam vseobecne sa tu asi najviac pouziva cisty praskovy vit. C z DM-ky a C-salts - ten sa objednava z USA
5. dec 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivanka.7 aha...ďakujem, ja som užívala obyčajný celaskon z lekarne - to asi nebolo to iste :slight_smile:...avpredavaju rozne gramaze?..ktory je vhodný kúpiť?
5. dec 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V Dm-ke sa predava 100-gramovy :slight_smile: C-salts netusim, nikdy som ho neriesila
5. dec 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 a davkovanie by malo byt ake?...viem, pýtam sa ako debil, len doteraz som si dávala len klasicky celaskon :slight_smile:
5. dec 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam aaa ja sa v tom tak nevyznam, dobre je zistit svoju tolerancnu hranicu (tzn. uzivat postupne vyssie a vyssie davky, az kym nezacne telo protestovat - hnackou), vseobecne je tu taka odporucana davka 40mg na kilo. Ale plno ludi uziva ovela viac. Niekde na predoslych strankach urcite najdes pdf subor s knihou od @petot tam je vsetko popisane podrobne.
5. dec 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivanka.7 ďakujem ti veľmi pekne :slight_smile:!
5. dec 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 @billam C-salts sa predava v baleniach 227 a 735g. Udajne sa oplati objednat dve vacsie balenia naraz, vtedy vyjde najvyhodnejsie postovne. http://nutri.com/index.cfm/product/54/c-salts-26-oz.cfm

Akurat to balenie treba v rozumnom case spotrebovat, lebo mineralne askorbaty su omnoho haklivejsie na spravne skladovanie (NESMIE sa davat do chladnicky!) a maju kratiu trvanlivost nez kyselina askorbova. Da sa napr. s niekym dohodnut a zasielku si potom rozdelit.
5. dec 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kablika Nie, bikarbonatom sa Ccko nepokazi, stale je to ucinny vitamin C, hoci pri akutnych ochoreniach posobi trochu pomalsie nez kyselina askorbova.
5. dec 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
megadavky vitaminu C nemaju z hladiska imunity velky vyznam: vid. vyskum
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=2705&magazine_id=12
ja odporucam Detske kalcium, Biozinok, Spirulina/Kordyceps, vid. http zonazdravia
5. dec 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj kontaktné údaje firiem".
@petot ďakujem :slight_smile:....a aky je tvoj nazor, ktore C je v našich obchodoch najvhodnejšie?
5. dec 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka Mechanizmus je nasledovný: organizmus vstrebe toľko vitamínu C, koľko potrebuje a koľko mu umožní rýchlosť tranzitu (preto pri užití s jedlom je vstrebateľnosť lepšia, lebo sa tranzit spomalí). Nevstrebaný vitamín C ostane v črevách a osmoticky viaže vodu (ako čerešne), čím spôsobí hnačku. Na tento efekt stačí pár zvyšných (nevstrebaných) gramov v črevách (preto je pri ochoreniach také ťažké udržať sa tesne pod hranicou tolerancie - manévrovací priestor medzi účinnou dávkou a hnačkou je malý, našťastie tá hnačka nie je zase taká katastrofa).

Ak tieto dávky (10-15g) u Teba nespôsobia hnačku, znamená to, že buď Tvoje telo využilo dodaný vitamín C bez významnejších strát, alebo je upchatie čriev také masívne, že ním nepohne ani "skvapalnenie" v tej oblasti čreva s prebytkom vitamínu C. Ak netrpíš kontraindikáciami, možno by stálo za to skúsiť zvýšiť dávky a nájsť svoju hranicu.

Disclaimer: Nie som lekár, píšem len svoj názor...
5. dec 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dobry vecer, xcela by som sa opytat, aky mas nazor na domacu vyrobu lipozomalneho vit. C pomocou ultrazvuku? ( na youtube je viac videi ako na to, napr toto http://www.youtube.com/watch?v=1cBp879mfgI ) ( potrebujeme ho pre osobu, ktora nestoleruje dostatocnu davku vit C a nema odvahu na infuzne Cecko, ultrazvukovu cisticku uz ma zakupenu ) vdaka
5. dec 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot nie nemam take upchate čreva že by som mala velke problemy len niekedy proste to nejde tak ako by si človek zelal - tri dni mi to hnačku nespôsobilo a dnes už ano. ale len taku dvojrazovu :grinning: tak asi to telo spotrebovalo možno ako bolo vystavene tym kiahnam a začalo si robiť nove protilatky tak spotrebovalo viac cečka. ale to len tipujem aj tak dakujem za odpoved. snad si neubližim ale nemyslim si to no čo maximalne si prečistim črevo heh
5. dec 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Každý si musí nájsť svoju preferovanú značku. Mojimi najpoužívanejšími je DM prášok, Jamieson cmúľacie. Je to vec kompromisu medzi dostupnosťou, cenou (počítanou na gram vitamínu C) a kvalitou. Za subjektívne najkvalitnejšiu možnosť z našich končín považujem Kulich Pharma kyselinu askorbovú, plus sodný bikarbonát (ako farmaceutické suroviny). Tú využívam pri ochorení pri vysokých dávkach, lebo je lepšie tolerovaná než DM.

Skrátka mne to takto vyhovuje. Iste sú aj iné, kvalitné prípravky, skôr však zo zahraničia, a cena je vyššia. C-Salts je ešte z tých relatívne lacnejších a kvalitných. Swanson je ďalšia moja obľúbená značka, ale forma toboliek mi vyhovuje skôr pri iných vitamínoch, nie pri Cčku, lebo ja ho radšej pijem v nápoji.

Treba si spraviť exkurziu s kalkulačkou - popozerať zloženie, spočítať si cenu, nádejné značky vyskúšať a vybrať to, čo najviac vyhovuje. Z môjho osobného výberu ako prvé vypadli prípravky masívne ofarbené, konzervované a ťažkou chémiou ochutené (aspartám, benzoan sodný apod) a s dávkami vitamínu pod 500mg na tabletu. Pri mojom štýle užívania pre ne skrátka nemám žiadne uplatnenie :slight_smile:
5. dec 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janea Treba dať veľký pozor na kvalitu surovín, pretože lipozómy to všetko dopravia rovno do buniek. Takže kyselinu askorbovú farmaceutickej kvality (ja osobne by som na to nepoužil DMko, nakoľko niektorí ľudia z neho hnačkujú a nevieme prečo), veľký pozor na lecitín - odporúča sa vyslovene hľadať iný než sójový, alebo dať aspoň bacha, aby bol deklarovaný ako vyrobený z nie-GMO surovín. Jeden postup mám aj v knihe v kap. Chemické formy: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
5. dec 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot mame v rodine človeka, ktory má akutnu leukemiu /AML/, tak by som chcela nejake C, ktore by aj zaberalo...uz viem, že kazde 2 hod. by mal užívať az 1000mg...len neviem, ktore je to naj pre neho.
5. dec 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot momentálne užíva rusky liek "polyoxidonium" a behom 2 týždňov má výborne vysledky krvi...hodnoty biely a červených krvinik prekvapivo narastli...len s dostickami sú problemy :frowning2:
5. dec 2012 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok