• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@ivalam V neúspešných štúdiách používali také "megadávky", ktoré sa ani zďaleka nepribližovali bežnej spotrebe tela, ani bežnej syntéze cicavcov. Nepostačujú ani v zdraví, a už vôbec nie v chorobe, kedy môžu byť nároky až 50x vyššie.

Podľa genetického konceptu je minimálna denná spotreba V ZDRAVÍ od 3g denne, a takáto dávka napodiv vykazuje zrýchlenie presunu fagocytov a ich zvýšenú životnosť. A to sme stále len pri bežnej spotrebe; efektívne dávky pri nachladnutí a chrípke sú 30-150g denne - ak nájdeš štúdiu, ktorá aj pri takýchto dávkach nepreukázala žiany efekt, prosím, daj mi vedieť.

Ak by Ťa zaujímali ďalšie štúdie, pozri príslušnú kapitolu Nachladnutie a Chrípka: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
5. dec 2012 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot velka vdaka za rychlu odpoved:slight_smile:
5. dec 2012 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. dec 2012 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím vás! Včera jsem objevila vaší diskuzi a mám velkou radost, můžu se přidat?
Chápu správně že @petot je přímo autorem té skvělé knihy?
6. dec 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím ťa, prečo sa askorbát nesmie dávať do chladničky? A akú najnižšiu teplotu znesie?
6. dec 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte..detom podavam vit.c v tabletach od Jamies...500mg 2 krat denne...ale kedze sa tu tvrdi ze je to umelina tak som si kupila ten práškový v DM...mensia dcérka mi uz 2 mesiace kasle a aj sopli...dnes som je sla dat prvu davku ze na zaciatok do cajiku 500mg a po hodinke znova...ta mala lyzicka co je v krabicke od vit.c z DM ma v slovenskom preklade obsah 60mg..ale v nemeckom 120mg...a ja som sa riadila tymi 60mg...a pravda je taka ze som jej dala teda okolo 1000mg a po hodinke zas 1000mg...teraz neviem co mam robit...ci uz jej do vecera nedavat...alebo co??ako jej to mam vlastne davkovat??a je potrebne riedit so sodou bikarbonou?mam cistu z lekarne...poprosim vas o nejake rady...Dakujem
6. dec 2012 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa tá lyžičôčka má 120mg, slovenský preklad je naprd, lebo tam to píšu, že na špičku noža je 60mg, nie tá odmerka. Ak ti to malá stolerovala aj také množstvo, tak to je dobre, asi by som dávku trochu znížila ale neprerušovala určite, treba jej dávať ďalej, najlepšie nejako rozložené počas celého dňa, teda nie len raz alebo 2x za deň ale radšej rozdeliť aj do piatich dávok za deň. Čiže kľudne jej dávaj aj 2000 mg za deň ak to zvládne ale rozlož do viacerých dávok, čiže 5x za deň po cca 400mg čo sú asi 3 tie malé lyžičočky. A tiež ak ti to malá vypije bez tej sódy, že to nie je pre ňu neznesiteľne kyslé, tak nemusíš tú sódu pridávať, ale ak by sa ti to zdalo moc kyslé tak jej trošku môžeš pridať, dáva sa v pomere 4 lyžičočky vit.C na 1 lyžičočku sódy. Ale môžeš aj menej, len aby to trochu stlmilo. A malá ti tých 1000mg vypila v pohode? To muselo byť riadne kyslé :sweat_smile: :grinning:
6. dec 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Takze mam urobit napoj s 2000mg a davat jej to popijat po cely den?? malá to v pohode vypila..pridala som jej tam trochu medu a ona ma rada kysle..takze vypila..zatial ju ani neprehnalo..len neviem ci mam este dnes v tom pokracovat kedze dostala uz tych 2000mg do seba...alebo az zajtra od rana zacat...podavam jej este 3 krat do dna bylinkove tinktury na kasel a imunitu z gemoterapie..neviem ci sa to s tym vit.c moze podavat..
6. dec 2012 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa Áno, kľudne si urob nápoj na celý deň, C-čko pridaj keď nebude úplne horúci ale len teplý alebo vlažný, aby ti ho vysoká teplota moc nezredukovala a tak to malej dávaj. Kľudne pokračuj, to nevadí, že malá toho včera tak veľa vypila, telo v pohode vylúči nadmerné céčko ak ho už nepotrebuje močom preč, ak ti malá nehnačkovala tak je dosť možné, že telo ho spracovalo veľkú väčšinu, asi ho aj potrebovalo keď je malá chorá. Ono to nie je tak, že keď užila vysokú dávku, tak jej to vydrží aj na 2-3 dni, lebo telo ho spracováva hneď, vezme koľko potrebuje a zbytok po pár hodinách vylúči, takže to čo bolo v malej možno navyše už je dávno preč, no keďže je chorá tak stále ho potrebuje dopĺňať, aby ho stále malo k dispozícii pre dobrú prácu imunity. Preto sa to aj rozkladá do viacerých dávok za deň, lebo telo si nevie uložiť vit. C do zásoby, on spotrebuje hneď a zbytok ide preč, za pár hodín už nemá nič a zase potrebuje. Na tie ostatné prípravky ti neviem povedať, nepoznám to, možno @petot by vedel, ale myslím, že by nemal byť problém, že by sa to malo nejako pobiť s vit. C, pozri pre istotu či tie prípravky tiež neobsahujú vit. C a ak hej tak o to množstvo môžeš znížiť tú dávku práškového. Ale inak myslím, že by to nemalo robiť žiadny problém, pre istotu to podávaj inokedy a nie naraz s práškovým vit. C.
6. dec 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka Dcera to dnes vypila..nie vcera :wink: ...preto sa pytam ci mam pokracovat este dnes,alebo az zajtra rano s 2000mg na cely den...a dakujem za rady :slight_smile:
6. dec 2012 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Ahoj, :slight_smile: Nechcem porieknúť ,ale syn sa trošku umúdril, od večera dobrovoľne papá melasu a od dnes sa napapal, nebolo toho veľa ale myslím, že sa pomaly dostavuje úspech.Ešte raz ďakujem za rady :slight_smile:
6. dec 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa jáááj :grinning: som to zle pochopila :grinning: no myslím, že poobede kľudne môžeš pokračovať, ale pre istotu v menšej dávke aby tá hnačka náhodou nedorazila :slight_smile:
@lucia2207 to som rada, ono zas to ani nie je tak, že zrazu papá ako divá, ale je to podstatne lepšie a zlepšovalo sa to tiež tak pomalšie, po týždni to začalo a asi tak po troch týždňoch si už aj sama začala pýtať jesť :grinning: No keby to aj na to nechutenstvo nejako moc nezaberalo tak melasa uškodiť nemôže, sú tam samé zdraviu prospešné veci, a ak nemá dostatok všetkých tých potrebných látok zo stravy tak aspoń dačo získa z tej melasy. :slight_smile:
Dnes som zase kúpila Goji - kustovnica čínska, tiež patrí medzi superpotraviny, skúsim najskôr na sebe a potom dám možno pár bobečkov aj malej :slight_smile: :grinning: :grinning:
6. dec 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nějaká rada, zda to dávkovat normálně pokud jsem těhu a nachřapaná? :sweat_smile: mam C-čko z DM
6. dec 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majule_j podľa mňa úplne v pohode, aj keď neviem čo konkrétne myslíš pod tým "normálne", že teda koľko si toho vlastne dávaš?
6. dec 2012 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka davam si 1000mg na den.. Ttrpim dost na opary a infekce hornich cest dychacich bo mam snizenou imunitu :frowning2:
6. dec 2012 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@crazzi Ahoj, či skvelej sa neviem nestranne vyjadriť :grinning: ale autorom som.
6. dec 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Preto, lebo v chladničke je vlhko. Z toho istého dôvodu sa tam nemôže skladovať napr. ani cesnak.
6. dec 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@molka Neviem, akú najnižšiu teplotu znesie, ale zmrazenie samotnému chemickému vitamínu C nevadí (pokiaľ je zabezpečený proti vlhkosti).
6. dec 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majule_j Podľa Dr. Klennera je spotreba v tehotenstve 4, 6 a 10-15g denne v zdraví (podľa trimestra), pretože tehotenstvo predstavuje fyziologický stres pre telo matky a navyše dieťa potrebuje vitamín C na tvorbu kolagénu a celkovo rast. Pozri si kontraindikácie v prísluš. kapitole http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf ale podľa môjho názoru keď trpíš zníženou imunitou, o to viac vitamínu C potrebuješ a ak nemáš niektoré zriedkavé kontraindikácie, tak je pre Teba i dieťa omnoho menším rizikom užívať radšej viac vitamínu C, než riskovať nejakú vírusovú infekciu, ktorá by mohloa poškodiť plod alebo Ti spôsobiť vážne ochorenie. Viac o vitamíne C a tehotenstve v kapitolách Tehotenstvo, ako aj celý Genetický koncept. Mne vitamín C výborne zaberá na herpes, jednak preventívne, jednak keď prešvihnem svoju záťaž a opar sa objaví, tak pri dávkach 3g 4x denne zmizne do 2 dní.
6. dec 2012 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petikaa Závisí od ochorenia a ďalších okolností, ale ak nemáte známe kontraindikácie (niektoré poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencia G6PD), tak by možno potrebovala aj viac než 2g denne, najmä keď je tak dlho chorá - z vlečúceho sa ochorenia mám z publikácií Klennera veľký rešpekt, lebo telo je vyčerpané a môže dôjsť k náhlym komplikáciám.

Skutočnú spotrebu zistíš podľa tolerancie - rozlož si dávku na viacero počas dňa, alebo urob pitie na celý deň ako Ti poradila @halienka a ak sa dostaví hnačka, dávka je privysoká. Ak sa nedostaví, tak telo vstrebalo všetok vitamín C a je možné, že potrebuje viac.

Sóda nie je nevyhnutná, môžeš ju použiť na zníženie kyslosti nápoja - práškovú kyselinu askorbovú rozmiešaš cca 4:1 (kyselina:sóda) v malej troche vody a po vyšumení doleješ do čaju apod.
6. dec 2012 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem za radu..dnes dcerka prijala skoro 3 g cecka a zatial nehnackovala...mozno by zvladla aj viac ale radsej ostanem pri tejto davke...kasel zatial pretrvava..uvidim aka bude noc :wink:
6. dec 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, dnes jsem konečně sehnala Cečko v DM, tam kam normálně chodívám jej nemívají :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vím, že jste to tu někde probírali, tak se omlouvám, že se opět ptám... jakou dávku 3leťákovi a 1ročnímu prckovi?
Díky moc
6. dec 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot moc děkuji za vysvětlení :wink: :dizzy_face:
6. dec 2012 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot správne som pochopila, že mam zvyšovať dávku pokial sa nedostavi hnacka?...to je signál, že uz je to "over"? A koľko odporucas na prevenciu?...pojdem si kúpiť to C z dmka a mam si rozlozit dennú dávku na 4?
6. dec 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Keď narazíš na hnačku, mala by si spočítať, koľko si v daný deň spotrebovala Cčka, to je najlepší údaj o Tvojej skutočnej celodennej spotrebe, hoci tá sa môže meniť. Spotreba je výrazne odlišná v zdraví a v chorobe. Pozri posledné 2 kapitoly (Príloha...) v knihe, tam sú zhrnuté základy. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
6. dec 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ok, vďaka
6. dec 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa moja dcerka v chorobe zvladla 11 gramov bez hnačky a to nema ani dva roky takže skus kludne ešte pridať. ja som už viac nedavala mozno by zvladla aj viac ale neskušala som
7. dec 2012 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa Ja som skôr za komplexnejšie produkty ktoré pôsobia tak že jedna zložka podporuje vstrebávanie druhej a mám veľmi dobre skúsenosti s VitaAktivom LR a Aloe Vera ktoré tiež obsahuje vitamín C.
7. dec 2012 o 02:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helulicek štandardne sa doporučuje na 1kg váhy 40mg vit.C na deň. Čiže ak má dieťa 10 kg, tak 400 mg na celý deň rozložiť do viacerých dávok, alebo navariť ráno liter čaju, dať tam celú dávku a dávať popíjať dieťaťu počas celého dňa. Ale to je úplne minimum, kľudne môžeš dávať aj viac, a v chorobe kľudne aj 5-násobne viac, pokiaľ ti dieťa nedostane hnačku tak by to malo byť v poriadku. Telo bez problémov prebytočný vit. C vylúči. :slight_smile:
7. dec 2012 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majule_j kukám že Petot už odpovedal :slight_smile: prajem skoré vyzdravenie :wink: :slight_smile:
7. dec 2012 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok