• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

29. novembra 2017 
@halienka dekuju,snad to bude rychle za nami :slight_smile:
7. dec 2012 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Ahoj, chcela by som sa opytat, ci je mozne, aby sa z vysokych davok C-cka roztiekla krv z nosa. Cez vikend ma velmi bolelo hrdlo a asi 3 dni po sebe som sa dopovala C-ckom z DMky, bez neutralizacie, asi 20 gramov za den. Ked mi bolesti po 3 dnoch ustupili, tak som znizila postupne davku, ale po tych 3 dnoch mi asi dalsie 3 dni tiekla trochu krv z nosa. Teda nie prudom, ale ked som sa vysmrkala, tak tam bola krv. Este dodam, ze som sa dopovala cesnakmi (3x denne 3 struciky cesnaku s medom a pecivom) a inak mi velmi nechutilo jest, Asi 2 dni som bola len na tych cesnakoch a nalievala som sa tekutinami a C-ckom.
7. dec 2012 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co hovoríte na toto C: firma Swanson - Buffered C with Bioflavonoids...a zloženie: vitamín C usp (from calcium ascorbate ) - 1000mg /daily value 1,667%/, Calcium (from calcium ascorbate) - 120mg ...daily value 12%...Citrus bioflavoid comp EX 200mg
7. dec 2012 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa ja si myslím, že keď ti tieklo trochu krvi pri smrkaní, že to bolo skôr dôsledkom vysušenej sliznice v nose. Mne sa to stáva, keď mám nádchu.
7. dec 2012 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jerryjanka fuuuha tak to dost zvladla malinka...ja asi ostanem pri tych 3g...moja dcerka nieje ani tak chora..nic jej nieje len stale kasle..
7. dec 2012 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka nadchu som nemala, ani vysusenu sliznicu v nose, smrkala som mozno 3-4x za den (co je u mna bezne v uplnom zdravi), bolelo ma iba hrdlo.
7. dec 2012 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Mohol by to byť dôsledok oslabenia sliznice infekciou. Orálne Cčko takýto nežiaduci účinok nemá dokumentovaný, iba pri intravenóznych veľmi vysokých dávkach (povedzme cez 100g denne) to môže nastať následkom vytlačenia iónov vápnika, lenže to nastáva pri hladinách v plazme asi 100x vyšších než je vôbec možné dosiahnuť ústne, a dá sa tomu predísť tým, že sa do infúzie pridá glukonát vápnika.
7. dec 2012 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam @jerryjanka @petikaa Treba si uvedomiť rozdielnosť režimov pri zdraví a pri chorobe. Základom je síce vždy naplnenie potrieb organizmu, ale pri zdraví to dosahujeme ináč než v chorobe. V zdraví sa snažíme nájsť našu bežnú spotrebu, slúži na to apr. Jaffeho C-kalibrácia, kedy v jeden deň postupne dosiahneme hranicu hnačky, zistíme tak naše denné maximum, a z tohto maxima potom cca 2/3 môžeme užívať každý deň, rozloženú na viacero menších dávok počas dňa, čím nevyvolávame hnačku (dlhodobá hnačka by nebola pre telo priaznivá). Tých 40mg/kg je taký približný minimálny základ bežnej dennej spotreby. Spotreba sa samozrejme aj tak mení zo dňa na deň, a v prípade nábehu na ochorenie alebo výrazný stres si doprajeme prídavné dávky.

Choroba je iná, tam dávkujeme "ráznejšie". Podľa Cathcarta, v chorobe má Cčko najväčší efekt až tesne pod hranicou hnačky, a keďže dávky sú pri chorobe celkovo niekoľkonásobne vyššie, tak sa poľahky stáva, že to prepískneme a hnačke sa nevyhneme. To však jednorázovo resp. krátkodobo nie je až taká tragédia a ak pri takýchto "tolerančných" dávkach ochorenie trvá deň-dva, tak to za miernu hnačku stálo.

Treba si uvedomiť, že v zdraví sa vlastne len neohrabane snažíme napodobniť zvieratá, ktoré si plynule regulujú hladinu vitamínu C v krvi podľa potrieb, čo človek žiaľ nedokáže. V chorobe zase máme výhodu, lebo zvieratá si niekedy nedokážu vytvoriť toľko Cčka koľko potrebujú, a my si ho vieme chemicky vyrobiť a použiť vo vysokých dávkach na podporu uzdravovania.
7. dec 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Mam tomu rozumiet tak..ze..ak dcera nieje akutne chora..cize teploty..bolest hrdla a silna nadcha..tak nemusim davat tie raznejsie davky?? ked ma len neustaly kasel tak postacia aj tie 3g ?
7. dec 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa Na to vie odpovedat jedine organizmus sam :slight_smile:
7. dec 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Ok..diky :slight_smile:
7. dec 2012 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Co je genetický koncept? 3 gramy minimálně denně?
Že vyšší dávky než zhruba jeden gram denně mohou vést ke krvácení z GIT, adrenálnímu selhání, hemolytické anémii nebo tvorbě moč. kamenů vám žíly netrhá?
Lidi fakt věří všemu. Ještě chybí, aby si kupovali askorbát v prášku a píchali to svým dětem do žil :roll:
8. dec 2012 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fel Ale ale racerunner alebo snáď kolostrum sa nemusíš schovávať za druhý nick.
8. dec 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask
Nerozumím. Nečetla jsem celou diskuzi a kolostrum a ten druhý nick mi nic neříkají.
Zato jsem četla tu slavnou knihu o céčku. Obsolentní studie, kazuistiky jako důkaz, zdroje, které snad autor ani nečetl, protože by je jinak těžko mohl uvádět jako podpory svým tvrzením....
Trochu mě děsí, že se někdo takovou knihou může řídit, toť vše. Já mám svoje děti ráda a nic takového jim provádět opravdu nehodlám, jestli vy ano, prosím, vaše věc,ale doporučuju si informace nejdřív ověřit.
8. dec 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fel ale uz aj v ofice lekarskom casopise-myslim ze sa vola Medicinsky monitor-bolo pisane o liecbe vitaminom C.
A to napr pri rakovine,ale aj inych vaznych chorobach.
Liecba o ktorej sa tam hovori je pomocou intravenozneho podavanie vysokanskych davok cecka.
Malo by sa to uz postupne zaviest aj na SK ako ofice liecba,ci podorna liecba-ten casak som mala osobne v rukach-ak ho este vyhrabem aj cislo ti mozem povedat.
8. dec 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@fel pardon ,nazov casaku je Medikom-je to casopis Slovenskej lekarskej komory-cislo 3/2012,strana 15.
Pre klinicku prax je k dispozicii liek vitamin C-Injektopas7,5g,ktory je viazany na lekarsky predpis.
8. dec 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
hojte po sto rokoch.
mozno ste to riesili, ale postrehli ste zmenu nariadeni pre koloidne striebro? neda sa k nemu dostat, jedine co sa da je akoze tonikum na tvar a vnutorne oficialne nie. ja z toho moderneho sveta uz naozaj asi nechapem....
8. dec 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73
Dík, podívám se. Ale pokud jsi sama zdravotník, tak víš, že jeden takový článek nic neznamená.
A mě nejde o to, že by léčba vit c byla vždycky k ničemu, ale vadí mi ta slátana, kterou někteří lidi berou jako bibli a napráskají do svých dětí céčka co snesou. Když to perou do sebe, jejich problém, ale děti se bránit nemůžou a pokud rodič postrádá kritické uvažování a uvěří kdejaké ptákovině, tak to slízne potomek.
8. dec 2012 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73
Díky za článek. Je hezky vidět rozdíl mezi ním a tou praštěnou knihou.
8. dec 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fel Vieš ono sa predpokladá, že si to každý naštuduje sám aktívne a prispôsobí si dávky céčka pre seba individuálne ako mu vyhovuje. Ja mám zásadu že napríklad nikdy nie nalačno, lebo mám dráždivý žalúdok. Ono nijaká kniha nieje stopercentná, vždy sa musí zohľadniť individualita každého jedinca. Tak ako to robia lekári hlava nehlava jeden liek dajú viacerým a niektorým vôbec nemusí zabrať. A tak podobne je to so všetkým. Vždy treba rozmýšľať a nie slepo sa riadiť tým čo ktosi povie a napíše.Ešte lepšia škola ako štúdium je poučiť sa na chybách iných, to je najlepšie.
8. dec 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irenkask Hezky napsáno, souhlasím. Bohužel se tim lidé mnohdy neřídí. Proto mi tyhle knihy příjdou nebezpečné. Třeba i ty od Strunecké. Kolik lidí si ty informace kriticky zhodnotí? A když člověk nemá aspoň základní znalosti biochemie nebo fyziologie, snadno skočí na špek šarlatánům. Hlavně když ještě neumí anglicky.
8. dec 2012 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fel Vieš ja už neskočím na nič, lebo ja si všetko skúšam sama na sebe kým to komusi odporučím. Mňa k tomu dotlačili ťažké životné skúsenosti a mám preveľmi zlé skúsenosti s lekármi a ich liečbou . Mne život zachránila homeopatka, ktorá ma postavila na nohy bez toho že by odomňa niekedy pýtala peniaze. Bola to primárka ktorá tiež odišla z verejného zdravotníctva robila v kúpeľoch a keď videla že procedúry a liečba sa dáva pre biznis a nie podľa potrieb pacientov neľutovala odísť z tohto výhodného postu .
A z tej knihy od petota je to myslené taktiež aby si každý vybral čo potrebuje. Je to výborná vec, aby sa ľudia nespoliehali len na to že niečo im bude stále servírované pod nos , ale aby boli aktívnejší.
8. dec 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fel Presne tak, ľudia veria kadečomu. Napríklad Ty veríš nepreukázaným hrôzostrašným mýtom o škodlivosti vitamínu C. Všetky cicavce majú asi naprogramované samovražedné gény, zabíja ich vlastná pečeň?!

Svoju knihu nemám potrebu obhajovať, ja som totiž svoje zdroje uviedol, na rozdiel od Teba.
8. dec 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petot Ano, a to je přesně způsob, jakým tihle lidé diskutují.
Já nic takového, co mi vkládáte do klávesnice, netvrdila.
8. dec 2012 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fel Tvrdila si, že už 1g vitamínu C môže spôsobiť krvácanie z žalúdočnej steny, hemolytickú anémiu, zlyhanie obličiek, močové kamene. Predpokladajme, že si hovorila o človekovi. Ak vezmeme do úvahy, že väčšina cicavcov každý deň vyrobí v pečeni mnohonásobne vyššie dávky než 1g, a dokonca aj tie, ktoré to pre genetickú poruchu nedokážu (tak ako človek) skonzumujú vysoké dávky v prirodzenej strave, tak niečo tu na tých hrôzostrašných scenároch nesedí.
8. dec 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@fel užívam céčko ja, môj muž aj moje deti a mnoho mojich známych už viac ako rok, možno 2 roky, možno viac, nesledujem to a nik nemal žiadne problémy, práveže si céčko nemôžeme vynachváliť ako pomáha
9. dec 2012 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petot prosim ta, od akych dennych davok je nutna neutralizacia dm cecka pre dieta a pre dospelaka? Dakujem
11. dec 2012 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
@luly13 ahojte, mame 7tt syna, momentalne ma sopliky.. kolko gramov a ako casto mu mozem davat C-cko z DMky?momentalne pijeme cebion,ale koncime s nim :wink: a ako mu to mam podavat?v com rozrobene?dakujeeeem :wink:
11. dec 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a ktore Ccko od Jamiesonu si kupujes?cmulacie?ochutene?aj ja chcem pre seba nieco.. ficim zatial na C-cku z DMky :wink:
11. dec 2012 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka Zuvacie/cmulacie 500mg.
11. dec 2012 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok