• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. októbra 2017 
@brumka111 kup si z lekárne práškovú sodu bikarbonu...je to taká istá škatuľka ako DM-céčko, len celá biela a v práškovej forme, v DM majú v tabletkovej...pridávaj toľko sody, aby ti to chutilo...alebo dieťaťu :wink:
9. nov 2012 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adka0029 Využiteľnosť závisí od 1, aktuálnej spotreby tela 2, formy vitamínu c 3, od prítomnosti stravy.
Kyselin askorbová sa vstrebáva o niečo slabšie než sodný askorbát, jedlo spomaľuje tranzit cez tráviacu sústavu a tým zvyšuje vstrebateľnosť.

@ivanka.7 Nepobabrala, 40mg/kg je pravdepodobne minimálna spotreba.

@adri2211 Pozri predposl. kapitolu (Príloha - každodenné užívanie) http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

@brumka111 Pozri kap. Chemické formy
10. nov 2012 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dávate pred očkovaním dieťaťu vitamín C? ak áno, koľko dní pred očkovaním a koľko po očkovaní a v akých dávkach? Som sa dočítala, že takýto postup je vhodný na zníženie negatívnych vplyvov očkovania a tiež na zvýšenie účinnosti očkovacej látky? čo vy na to? :slight_smile: a čo ty @petot?
11. nov 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martini my , tu, väčšinou, neočkujeme :wink: a céčko dávame denne, stále, bezprestania :wink: :wink:
11. nov 2012 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ahojte, chcela by som sa vas spytat (mozno mimo temy, neviem) aky caj najcastejsie davate detickam? Mojej malej idem davat tiez Ccko z DM a len ma zaujima do akych cajov to rozpustate vy....ja zatial davam HIPP feniklovy, v ostatnych som vsade videla obsah cukru :unamused: dakujem za tipy
12. nov 2012 o 02:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii hipp by som nepila ani ja, ja dávam čistú vodičku, ked čaj, tak ovocný, klasický, čierny, ale moja je už veľká , vo veku tvojej som ešte veľa kojila a pridávala len vodu na pitie. :wink:
12. nov 2012 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jonas17 dakujem za odpoved, ale možno mi odpovie aj niekto k nepatrí do tejto väčšiny :slight_smile:
ale aj tak si dovolím sa ťa opýtať, že kolko cčka dávaš denne detom? a aké céčko, z DMka?
Ja som doteraz dávala len v prípade, že na malého "niečo liezlo" a dávala som lipozomálny vitamín C, ale je to dosť drahé, tak zvažujem aj lacnejšie riešenie, len sa musím zorientovať :slight_smile:
12. nov 2012 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii ak myslis ten granulovany hipp feniklovy, tak v nom mas tiez cukor, akurat ze ako dextrozu, teda hroznovy cukor. na co vsak ucit deti na neprirodzene sladke? ja malemu davam len cistu vodu, pripadne aj s tym ceckom. cistu vodu vypije hocikedy, no s ceckom sa mu niekedy nepaci ta chut a odmieta vypit. tak dostava cecko do vyzivy, kde sa ta chut pekne schova :wink: .
12. nov 2012 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martini Ja už neočkujem. Dať vitamín C je rozhodne lepšie než nedať, ale pred nežiaducimi účinkami ochrániť nemusí. Niektorí lekári odporúčajú aspoň 2-3 týždne pred aj po dávať zvýšené dávky, aj 500mg denne u menších detí. Treba rozdeliť na viac dávok počas dňa a dbať na pitný režim. Pozri posledné 2 kap. Príloha... http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
12. nov 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 dakujem za rady, a cierny caj davas? fuh to by som ja zas nedavala malej ani neskor, tein v nom sa mi nepaci, to nepijem ani ja...
@kkl82 ano ten jej davam, ale mne sa teda nezda sladky, a hroznovy cukor som myslela ze nie je nejak skodlivy...lebo aj ked ju kojim, tak uz len v noci a nadranom, cez den ma zasadne odmieta hryzenim, au :frowning2: takze sa snazim riesit tekutiny inak, aj UM cez den....a dakujem, Ccko schovam do prikrmov :slight_smile:
12. nov 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii ja robím pigi na dva litre jeden sáčok, alebo roibos, moja si čaj chlipne raz za týžden , je zvyknutá na čistú vodu, takked raz za čas vypije pár glgov čaju, nevadí mi, ked hocijaký, ale stále len bylinkové, ovocné , biely, zeleny, ja striedam, máme strašne veľa čajov doma.. :wink:
12. nov 2012 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 ten hroznovy cukor je Kohlenhydrate? alebo ine z toho? diki :slight_smile:
12. nov 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii toto je sice ine zlozenie ako na slovensku, tu pisu, ze obsahuje dextrozu. ta sice nie je "skodliva", ale ide o to, ze ak dieta naucis na neprirodzene sladke, tak ti ine bude odmietat. sama vidim, ze nasa generacia je nezdravo zavisla na sladkom, co dalej prenasame aj na nase deti. navyse cukor v akejkolvek forme poskytuje rychlu energiu, co si myslim, ze pri babatkach nie je ziadane. radsej pomale uvolnovanie... na tom co si dala fotku je cukor skryty za "isomaltulose". o nej som nasla toto (ale po anglicky, nemecky bohuzial viem len trochu, takze v tomto jazyku som radsej nevyhladavala :wink:):

Isomaltulose (chemical name: 6-0-α-D-glucopyranosyl-D-fructose), also known by the trade name Palatinose, is a disaccharide that is commercially manufactured enzymatically from sucrose via bacterial fermentation. It is a natural constituent of honey and sugar cane and has a very natural sweet taste. It has been used as a sugar substitute in Japan since 1985. It is particularly suitable as a non-cariogenic sucrose replacement. Isomaltulose is fully absorbed in the small intestine as glucose and fructose. Like sucrose, it is fully digested and provides the same caloric value of approximately 4 cal/g.

takze je to komercne vyrabana chemicka zlucenina, aj ked v prirode sa vyskytuje aj v prirodzenej forme. ale ako som pisala, radsej nech je sladke len to, co ma byt prirodzene sladke (napr. ovocie).
12. nov 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eniii este, radsej malej kup normalny sackovy caj, co sa luhuje. aj tento fenyklovy vyraba hipp ako sackovy. je s nim sice viac roboty (prevarit vodu, vyluhovat, vychladit), ale nie su v nom ziadne zbytocne pridavne latky. vsetko co je granulovane musi mat zakonite nieco zbytocne ako nosic toho extraktu. ak jej ho potom budes chciet osladit, tak uz si vyberies akym sposobom - napr. ovocnymi stavami, medom, ryzovym sirupom, resp. hocicim, ked uz musi byt sladky :wink:
12. nov 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eniii kohlenhydrate je uhľohydrát a dole máš napísané zloženie isomaltulose ( glukoza a fruktoza) , vraj je to prírodná forma, ale pripájam sa k
@kkl82 načo učiť deti na sladké? ja sama vidím, ako som na sladkom závislá a chcem tomu predíjsť u dcéry. papá ovocie, sem-tam sladké domáce jedlo, napr. palacinky, tam jej doprajem aj čokoládovú polevu ( vyrábam z kakaa ) a ked tak javor. alebo agáv. sirup, jasne, že v ceste je aj cukor...ale na pitie nie, v tom som striktná, žiadne sladké nápoje, ani džúsy, od tých je len krok k malinovkám...
12. nov 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@kkl82 @jonas17 dakujem vam :slight_smile: a praveze ja si velmi davam pozor co malej davam jest/pit, a to som fakt netusila ze v tomto granulovanom je ten cukor :unamused: a ani len nechuti sladko, mam aj ten sackovy, budem davat ten a hlavne na tu vodu ju musim presvedcit :slight_smile: este raz dakujem
12. nov 2012 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte ja davam Hipp cajik ale praskový v sklenenej flaske cisto bylinkový žiadne ine prisady... tiež chcem skusit to Dmkove Cčko, má 8,5kg takže možem dat 2odmerky???
13. nov 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem za radu. vážim si to.
14. nov 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
možno sa to tu už niekde písalo, ale kam dávate to DMkové Céčko, aby vám ho deturence zjedli? My sa dosť trápime, v čaji ani trolinku kyslého cčka nemože byť. V mnohé jedlo, kde som to primiešala tiež odmietol. Jediné čo sa mi podarilo, je namiešať to do jogurtu, ale nie som si istá správnosťou tohto postupu. BUdem rada za každú radu.
14. nov 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martini skus to zneutralizovat lekrenskou sodou bikarbonou v pomere 1ku 4-teda 4 odmerky cecka a jedna sody-ono to nebude tak kysle a strati sa to hocikde :wink:
14. nov 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ano aj ja som o tom istom Hipp caji pisala a ze teda tam je hroznovy cukor, kuk co mi odpisali baby vyssie...lepsi je ten sackovy...

@martini ja som zacala davat do prikrmov, a ani si nevsimla, ma cez 10kg takze 3 odmerky za den.... a ja si davam aj 3g naraz do vody a asi som divna ale mne to vyslovene zatial chuti, ale to je asi len na zaciatku :grinning:
14. nov 2012 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii ale ja nemyslim granulový, ale v skle ten neobsahuje cukor ani nic ine iba bylinky a aj to citi tento to je:
http://www.feedo.sk/shop/hipp-napoj-pre-detske-brusko-23g.html
http://www.feedo.sk/shop/hipp-mamickine-pohladenie-23g.html

tie ostatne hipp granulovane su vsetky s cukrom tieto nie....
15. nov 2012 o 07:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHhjte, určite to tu už bolo :unamused: ale potrebujem na rýchlo info. aby manžel kúpil v meste / v lekárni nejaký vitamín C, alebo z DMka neviem nikde nájsť nejaký názov, Ten cebion či ako sa volá vraj to nieje najlepšie...... JAMIESON kúpim vôbec v lekárni, ak áno tak ktorý? mala ma 15 mesiacov....Ďakujem za kždu info. :slight_smile:
15. nov 2012 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už máme doma vitamín C z DM, takže radu už nepotrebujem :grinning: :grinning: a postupne si čítam diskusiu ....
15. nov 2012 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. nov 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dakujem za rady v tejto diskusii :slight_smile: mam otazocku, mozem davat C-ko, konkretne kys askorbovu aj do tepleho caju, neznehodnoti sa tym? a ked caj s C-kom ohrejem? lebo mne mala nikdy nevypije naraz flasku caju v korej to ma, tak ci jej to mam rozdelit este na mensie davky, aby som nemusela prihrievat, lebo studeny caj nevypije vobec. dakujem
17. nov 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte! mám doma 3 ročnú a 3 týždňovú... staršia soplí odkedy sme prestali dojčiť(cca 3 mes.) vkuse dookola sme zasoplení, kašleme, pomôžu nejaké sirupy, chvíľka dobre a potom to isté dookola... viete mi niečo odporučiť? ako je to s tým Cečkom pri dojčení a takých malých detťoch? prepáčte, nemôžem čítať celú diskusiu... zaregistrovala som Cečko z DM a ako to je s celaskonom?
17. nov 2012 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marusik celaskon ma kopu pridavnych latok, zle sa davkuje, C z DM naopak
17. nov 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tu baby pisu,ze to detom davaju aj do mlieka, jogurtu...myslim ten DM kovy vit. C....nezneutralizuje sa tym ked sa dava do mliecnych vyrobkov a mlieka, lebo vsade citam,ze by sa s Ceckom nemalo mlieko. Diky
17. nov 2012 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marusik ja davaj aj 100mg celskon vycmulat mojej 3 rocnej kazdy den a popri tom jej supnem aj to DM-kove do pitia pocas dna, ked je zdrava tak menej a ked na nu nieco ide ,alebo je chora tak viacej
17. nov 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok