Za aký čas zaberú antibiotiká?

lucinka82
10. feb 2013

ahojte, chcem sa opytat, maly dostal minuly piatok kasel, tak sme dostali summamed v pondelok, ktory vyuzival, no pocas branie vo stvrtok dostal 39 teploty, tak sme dostali dalsie antibiotika, no on ma stale 39 teplotu rano a vecer a chcem sa opytat, kedy by konecne mali tie antibiotika zabrat? neni to uz vela dni? Som uz zufala, sice nurofen na teplotu mu zaberie, ale nemoze to brat stale. Dakujem

zuzulica
10. feb 2013

Nie som lekár, ale tá teplota nemusí byť z toho, že atb nezaberajú.Teplota je signál, že telo sa chorobe bráni.Keď tak asi ráno cinkni doktorke a spýtaj sa čo máš urobiť.Skoré uzdravenie prajem.

anjelicek26
10. feb 2013

@lucinka82 - zlepsenie do 24h aspon tak to viem ja. Ale to nutne neznamena, ze zmizne teplota. Ale ze sa zacnu lepsit priznaky. Brali mu vlastne krv? Co mu je? Ano berie to uz pekne dlho aby mal dnes este teploty...

pingu1
10. feb 2013

24 az 48. ako ktore. penicilin najskor

vivusika
10. feb 2013

naša už berie druhé balenie penicilínu na hnisavú angínu a zlepšenie žiadne, ešte navyše k bolesti hrdla jej pribudla aj nádcha a začína kašeľ, takže zajtra sa chystáme k dr. Ja neviem, tie bacily sú už akési imúnne voči atb, a to dcére užívala naposledy pred 1,5 rokom 😒

katka1981
10. feb 2013

Aku mal diagnozu, ked dostal ATB? Teraz su chripky s vysokymi teplotami, nato ATB nepomaha. Sumamed sa beru 3 dni, no ucinok trva dlhsie, su to velmi silne ATB. ATB zacnu ucinkovat spravidla az na 3. den, niekedy vsak pride k docasnemu zhorseniu, ja som ozaj tolko ATB ako decko pojedla ze az, tak si pamatam. Ake mal hodnoty CRP? Aky mal moc? Ake boli vysledky vyterov? Toto je doslova strielanie do vetra davat len tak ATB, nici sa tym imunita, som nazorna ukazka. Kludne moze mat virus, preto mu ATB nezabera, navyse ak uz ATB tak na konkretne bacily. Ja ked som bravala ATB samozrejme vtedy sa nerobilo CRP ani vytery bezne, tak mi trval tyzden kym som bola zdrava a ked som ATB nebrala tak podobne.

lucinka82
autor
10. feb 2013

brali mu len vyter, no vysledky budu az v stredu a dovtedy cakat teda nebudem. Zajtra zavolam doktorke co mam robit, to su nejake strasne imunne bacily, toto sa nam este nestalo

anjelicek26
10. feb 2013

@lucinka82 - no z vyteru moc mudrejsi nebudu, treba aj krv 😖 Hlavne nech nenakazi este aj teba v tehu 😖

mimuska1115
10. feb 2013

ATB musia zabrať do 3 dní inak znamená, že sú zbytočné. Toď, že v tele je vírus a nie baktéria.

lucinka82
autor
10. feb 2013

takze ked do 3 dni, zajtra by uz nemal mat teplotu vobec, podla tych druhych antibiotik, no urcite budem ale volat, dakujem baby

xenicka13
10. feb 2013

nam summamed zaberie po tych 24 hod.,inak to su najsilnejsie atb

lucinka82
autor
10. feb 2013

anjelicek26, ja som uz chora bola, sice len obycajna nadcha, ale skoncila som bez hlasu, takze ja uz som dufam vysporiadana.... 😒

anjelicek26
10. feb 2013

@lucinka82 - ja som bola dva tyzdne v januari a teraz som zasa, imunita volakde :( A to mam deti zdrave :( Teda takto,anginu nema ziaden z nich 😀 Davaj si na seba pozor. U nas v okoli je teraz chripka s vysokymi horuckami, vela deti to polozilo.

ivuska027
10. feb 2013

CRPčko mal ake? Ci vobec boli nutne atb 😒 ?Mne krpec teplotoval 39tkami skoro 6 tyzdnov, aj v nemocnici sme boli, pocas celej tej djhej doby bral atb jedny za druhymi a nic. Potom jedno rano vstal a bolo vsetko ok.. Tak ja uz neviem 😖 Nezisitli mu nic kokretne 😝

mimuska1115
10. feb 2013

@ivuska027 Veď toto ☹ Často sa robia chyby v tom, že sa dávajú atb zbytočne bez vyšetrení a potom sme rezistentný keď ich potrebujeme. ☹

linuska1
10. feb 2013

@lucinka82

nam summamed tiez vobec nezabral... na 3 den som isla k doktorke po ine.. lebo mala bola na tom ovela horsie.. tie druhe zabrali po 48 hodinach.... na 3 den bolo uz relativne dobre...

lucinka82
autor
10. feb 2013

CRP mu vobec nerobili, to je asi chyba 😒

jananinka
10. feb 2013

moja starsia v utorok horucka, v stredu u dr jej dala atb. penbene, ze ma zapaleny krk a uzliny, horucka cez 39 kazdy den, v nedelu som uz isla na pohotovost, tak jej dal ine atb, klacid, v pondelok som isla k svojej dr a ona, ze ma podozrenie na zapal pluc, rengen preukazal zapal priedusiek, krv ok, tak sa vyjadrila, ze ako sme boli u nej, tak sme tam museli chytit tie priedusky, lebo ona v stredu na prieduskach nemala nic. od pondelka bola bez teploty a stav sa zlepsoval. takze podla mna nespravne atb alebo ina pricina choroby, na ktoru atb nezaberaju, do 48 hod. max musia atb zabrat a stav sa zlepsovat.

stanislavao
10. feb 2013

@lucinka82 antibiotika zaberaju naozaj do tych maximalne 48 hodin. pokial mate stale teploty, treba ist na odbery, telo bojuje s infekciou a zrejme tie antibiotika nezaberaju na dany tip bakterie.

lenkadotri
5. sep 2021

Uz treti den beriem amokslikav mam zapal tlačí mi do zuba bolest tlak a uz ma boli pol licnej kosti normalne mi to pumpuje strašná bolest kedy uz mi záběru tie ATB