Zápal močových ciest a Biseptol. Pomohol vám?

zvonkohra
21. jan 2011

Ahojte mamicky...dcerka ma zapal mocovych ciest..teploty nemala..klop klop len ma zvysene leukocyty 70 a norma je tam od 0-10..dr poslal moc aj na kultivaciu vysiel tam zapal 10 na 5...predpisal nam biseptol...tie ktora mate s tym skusenot zabral???dcerka ho ma uzivat 14dni 2x do dna 1 tabl....mali ste aj vy take davkovanie???co este mozem spravit preto aby to preslo???je v pohode da sa to niejako este zistit ci ho este ma?myslim zeby plakala alebo nieco take???po tych 14 dnoch ideme na kontrolny moc..drzte palce a dakujem za odpovede 😉

kaktusik007
21. jan 2011

no co ja viem, tak vzdy, ked som mala zapal mocovych ciest, dostala som prave biseptol 😀 uz od dietata...
tu je hlavne dolezita jedna vec, poctivo dobrat cele balenie - ono sa dost zlepsia priznaky uz o take 2-3 dni, ale aby sa to nevratilo, treba to poctivo dopapat.... k davkovaniu - si pozri pribalovu informaciu 😉
co mozes spravit aby to preslo??? no... nenechavat ju pocikanu a casto prebalovat do suchej plienky.... ale to asi robis, a nic viac ma nenapada

mateson
21. jan 2011

ja som dobrala lieky na zápal močových ciest v utorok. Mala som ciprinol. Kamarátka je zdravotná sestra a hovorila že dnes už su aj lepšie lieky ako biseptol. Ale myslím, že malej určite pomože, roky predpisovali lekári iba biseptol a učinkoval. Ja som mala také všelijaké pálivé problémy ☹ tak som si kupila v lekárni test na moč a veru dopadol katastrofa ☹ Možeš jej to skusit urobit, ja ako som začala brat lieky tak na tom zo dna na den bolo vidiet ako sa to lepší. Volá sa to Hexa phan, je tam 50 kusov a stojí cca 7 eur. Niečo Ti to určite napovie.

pink_lady
21. jan 2011

ked vam predpisali take davkovanie, tak je to dobre davkovani, neznizuj, nezvysuj 🙂 zapal sa da zistit aj cez testovacie pruzky - pentaphan, hexaphan, atd, ... ale ked pises ze idete na kontrolny moc tak vam skontroluju potom 😉

sana15
21. jan 2011

ja som brala biseptol ako mala,celkovo 4 roky, uz si napamatam ci vkuse,alebo s nejakymi malymi prestavkami 😒 Od dvoch rokov som trpela zapalom mocovych ciest a az do dospelosti mi nikdy nezistili z coho a preco,napriek dodrziavaniu vsetkych zasad: vela tekutin,teple obliekanie,ziadne kupaliska,nezadrziavanie mocu atd. Opakovane sa v moci nachadzali leukocyty a to aj napriek tomu ze som nebola chora,ani som nemusela citit ziadne bolesti,ani rezanie. Dufam,ze na kontrole uz bude mala ok,viem co to je 16 rokov behat kazdy mesiac po doktoroch,po vsetkym moznych aj nemoznych vysetreniach a pricina zostala neobjavena 😔 Urcite vyberte ten biseptol a co mozem odporucat je hlavne vela,vela,vela pit. Drzim palce 🙂

erikaka
21. jan 2011

môj drobček dostal zapal pred 3mesiacmi a odvtedy berieme vkuse 2x denne 1 tabletu biseptolu. Mam ho predpisuje nefrologička, lebo odvtedy stle mme v moči bakterie coli 10 na 4. Dodržiavame všetky rady lekárky ako je časté prebalovanie, pitný režim, nekupať ale sprchovať. a s každým kontrolným odberom dúfame,že to už konečne bude dobre.

macka23
21. jan 2011

vela tekutin, nie vsak kysle ovocne stavy, nie kysle ovocie ako pomarance, grepy, citrony, vyhybat sa slniecku pocas uzivania a z vlastnej skusenosti poradim brusnicovy dzus...ten pomaha /aspon v UK ho odporucali/ a pomohol...
skore uzdravenie 🙂

susik77
22. jan 2011

moja sarsia uzivala v 15 mes,. pri zapale moc. ciest sumetrolim sirup. je to to iste ako biseptol, neviem preco vam to nepisu, ked mate take male deti, forma lieku je lepsia pre ne sirup ako tablety, hoci tablety sa daju drtit, ale chutovo nic moc...
inak, ci je to vyliecene sa da zistit akurat tou kontrolou mocu. pekne to douzivajte d konca. ak by ste to prestali brat, tak vznikne odolnost a nabuduce byvam tie lieky nemuseli zabrat.

mariynka
22. jan 2011

ja som si nasadila uroval drink, urologicky caj a snazim sa vydrzat bez ATB 😒 😉

inak, ak mozem odporucit, na tento zapal je dobra pohanka a fazulky azuki-polievka z nich,alebo fazulky na cibulke, pohanku ako kasu, alebo vlocky.. 😉 😝 😝

duhoscsaj
9. nov 2011

mne pomohol biseptol 480 mala som velké bolesti brucha a ladvinové krče :(už po druhéj tabletke sa mi velmi ulavilo 🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poleva
26. jún 2013

nikdy viac,také zvracanie,že som akurát žalúdok malému poškodila,hm...

nikolinochliebavino
24. aug 2014

ahojte....ja akurát beriem Biseptol 3 deň každých 12 hod 2 tabletky...tiež som sa to snažila riešiť brusnicovými sirupmi,džúsmi,urologickým čajom, Céčkom...prvý x keď som cikala krv tak to zabralo za 5 hodín a nemusela som ATB, no ono sa to stále a stále vracalo len v menšom štádiu bez krvi...až teraz ma to tak draplo, že ma aj obličky začali bolieť a dva dni a jednu noc som nespala rezalo, palílo :/ tak som dala aj antibiotiká dúfajme že pomôžu a zbavím sa toho nadlhšie...aj keď všetci vravia "ak to raz chytíš, už sa toho nezbavíš"... neprečítala som si pribalený leták, ako vždy veľa Céčka a brusnicového džúsu (samozrejme ten ma tiež veľa céčka) nie že mi to spomalilo účinok ATB, ale som sa celá vysypala a svrbí to...a na slniečku som nebola... takže ani BRUSNICOVÝ DŽÚS NIE!!! iba čaje,vodu....prajem vám všetkým čo najskoršie uzdravenie a zbavenie sa týchto problémov raz a navždy :/

nutrimas
4. sep 2014

@zvonkohra - Velmi ucinnymi prirodnymi prostriedkami pri zapaloch moc. ciest a pri problemoch s oblickami je petrzlenovy olej, najlepsie 100% za studena lisovany, odporuca sa uzivat dlhodobo, aj preventivne, 1KL rano a vecer. bez obav ho mozu aj mensie deti, aj tehotne.
U deti starsich ako 3r je velmi silnymi prirodnym atb - kapucinka väcsia, tinktura, ktr. je zvana tiez ako "mocovy penicilin" vdaka svojim silnym ucinkom.

mocka123
5. máj 2016

ja by som povedala, ze Biseptol urcite ano ! vraj je to humus, ale mne napríklad pred rokom super pomohol, treba to cele dobrat, aj ked uz mozno po 2 dnoch sa dcerka bude lepsie citit. ... zrovna teraz mam tiez zapal a dostala som Gynazol a este Prokanazol pred 2 dnami, no zial , stale sa citim zle ... a neodchadza to ... ☹ som z toho na nervy a chcem Biseptol ... prajem Vam skore a rychle uzdravenie a nech sa to uz nevrati , je to hrozne neprijemne ...