Zápal/vydraté pri cikulke u dievčaťa. Čo na to pomáha?

pointka
21. okt 2009

Ahojte.
Mozete mi poradit? Mala ma take akokeby vydrate/zapalene na jednej strane medzi velkymi a malymi pyskami, tesne vedla vchodu do posvy. Viete mi prosim poradit, co na to pomaha?
Po velkej potrebe ju vzdy hned prebalujeme, nikdy nema zakakanu plienku dlhsie na sebe.
Stale je kremovana sudocremom, zajtra ideme k Dr. Len jej mozem dovtedy nejak pomoct, boli/stipe ju to, ak jej to tam utieram. Dakujem.

pointka
autor
21. okt 2009

jaj a na noc som jej to natrela sudocremom (za normalnych okolnosti az tam nenatiem, len ritku) a teraz jej to umyvam kamilkami.

siouxsie
21. okt 2009

ahoj pointka.
moja mala ked ma akykolvek problem ci uz v okoli ritulky, alebo genitalu, pri prebalovani pouzijem po umyti cistou vodou, repikovy odvar (silnejsi, ako ked sa pripravuje caj). proste jej to tam s nim potriem, chvilocku necham posobit a jemne osusim. repik robi zazraky. ver mi.
priprav si repikovy odvar do maleho poharika a pocas dna ho takto vzdy pri prebalovani pouzi. bol by v tom cert, keby to nezafungovalo. repik je proste jedna uzasna bylinka. samozrejme musis byt trpezliva, urcite do dvoch - troch dni budes vidiet zlepsenie. ak to vyskusas, daj vediet, ci sa to zlepsilo.

pointka
autor
21. okt 2009

Dakujem za radu, vyskusam 🙂

icejane
21. okt 2009

pointka ja som mala so starsou dcerou take problemy od narodenia...obehali sme vsetky kozne lekarky v okrese a vyskusali aj rôzne krémy a nic nepomahalo aj ked tak len na chvilku...nam sa osvedcil a stale jej zaberal detsky krem aviril rozrobeny s pytiolom v pomere 1:1 a to sme jej natierali a krasne zaberal ... ten pytiol kupis v lekarni 🙂

pointka
autor
21. okt 2009

hej, len na pytiol som pocula, ze sa smie davat az od 10. roka, lebo obsahuje nejake hormony.

caly8
21. okt 2009

ja ked mám pocit, že to má veľmi začervenané a sem tam nejaká vyrážka natriem jej to imazolom a sa to ukludní 🙂

blesk44
21. okt 2009

baby, ja viem, ze sa velmi odsuduje puder, ale je to ta naj vec na taketo veci...
kamilka podla mna dost drazdi, ked je silna,je doslova az kyslasta, ale repik je super, len ten puder ma aj hojive a antisepticke ucinky.

siouxsie
22. okt 2009

pytiol by som radsej nedavala...

pointka
autor
22. okt 2009

nie, pityol nie. Umyvam repikom a natieram imauol krem pastou, vyzera, ze pomaha. Dakujem.

siouxsie
22. okt 2009

drzim palce... nech sa rychlo hoji 🙂

petra1985
22. okt 2009

moja mala ma take na vonkajsich pyskoch raz to ma raz to zmizne a ked to natriem pytiolom zmizne to nacisto.. len pytiol sa bojim davat.. doktorka mi povedala, ze mam davat kalciovu mast ale mam pocit, ze to prd pomaha.. nevidno vysledky.. na vsetko kalciova mast stale ta mast a zda sa mi velmi slaba.... davam aj repik a je to fakt uzasna vec.. ja mam pocit, ze moja to dostala zo sudocremu co som nestastastna lebo to je skvely kremik.. teraz skusam nejaky ochranny krem co mi doniesla teta - sestricka, ze vraj je skvely vola sa Menalind a mam pocit, ze jej to mizne.. tak som zvedava.. ale repik je fakt nenahraditelny to urcite vyskusaj..

siouxsie
22. okt 2009

petra1985 - presne ako pises, po pouzivani sudokremu sa aj nasej malej urobil na inkriminovanom miestecku vyssie spominany problem :( takze asi nesadne kazdemu, hoci sa vo vseobecnosti propaguje ako maly zazrak... esteze nam priroda nadelila trochu toho repiku 🙂

petra1985
23. okt 2009

siouxsie no co uz no hlavne, ze vieme co pomaha.. 🙂

baby a ked ste to potierali repikom a tak balili do plienocky este ste to predtym natierali nejakou mastou? Lebo mne sa to vidi byt somarina .. nestraca potom ten repik ucinok?

pointka
autor
23. okt 2009

takze vcera sme boli ukazat to dr a povedal, ze umyvat repikom a natierat betadinovou mastou.
hoji sa to pekne. Este raz dik za rady 🙂

dzio2
23. okt 2009

uvar salvijovy odvar a capkaj jej to nam to pomohlo

milota164
29. jún 2014

my sme to mali tiez teraz a umyvala som jej to repikom a davala Bepanthen masticku za 3 dni to bolo ok