Zázračný Heparoid. Je to tak v poriadku?

danielala
19. mar 2008

Ahojte maminky, nikde som tu nenasla temu o krvnych podliatinach z porodu na hlavicke babatka. Moja dcerka ma z porodu naozaj nepeknu pamiatku - velke kriklavo cervene podliatiny na cielku a po celej zadnej strane hlavicky, ktorych intenzita sa nijako nezmenila ani po styroch a pol mesiaci veku. Pytala som sa na to detskej lekarky a povedala, ze s tym nemam nic robit a moze to trvat aj rok, kym to zmizne. Dost ma stvalo, ze nebudeme mat pekne fotky babatka na pamiatku (vdaka za dnesnu techniku a moznost retusovania na pocitaci) a aj kazdy, kto vidi hlavicku malej, sa zhrozi, ci je taka "dobita" alebo ci ma taky rozsireny ekzem. Vcera som kupila mast Heparoid, v pribalovom letaku bolo napisane, ze ho mozu pouzivat aj dojcata, pokial netrpia poruchou krvnej zrazanlivosti a vecer som jej to natrela na tie flaky. Dnes rano pozeram - a zazrak!!! Podliatiny takmer uplne zmizli!

Chcem sa spytat, ci som nieco neurobila zle - ved ked je riesenie take rychle a jednoduche, preco mi to pediatricka ani nikto z rodiny neodporucil?

Pevne dufam, ze je to v poriadku a mozno to pomoze aj inym neinformovanym mamickam s rovnakym problemikom...

danuska24
19. mar 2008

nasa to ma stale a kamoskina dcera ma 5 rokov a tiez ma fliacik na cielku

elise
19. mar 2008

dani môj malý mal fliačik vzadu na hlavičke ale ešte to nemá uplne vstrebané fakt treba len čakať (stále sme holohlavi 😀 tak je to vidieť ale menej ako po pôrode)

gangulienka
19. mar 2008

Heparoid je na podliatiny vyborny ale s tymto nemam skusenosti...este je dobre na podliatiny homeopatikum Arnica montana, mozes to skusit a malej to isto neublizi

jeny
19. mar 2008

tak to pocujem 1x a celkom sa mi to paci lebo nasa mala ma tiez vzadu na hlavicke taky skaredy velmi vyrazny flak,ma ich viac ale take tmavsie tie mi nevadia ale tento jeden je fakt hrozny a stale vysuseny az take supinky tam ma,je to normalne???Lebo dr mi hovori ze ano ale mne sa to nejako nepozdava 😒

ivet100
23. apr 2008

ahojte maminy, az teraz som si vsimla tuto temu, ktora sa tyka aj mojho maleho. Ale velmi ma prekvapuje, ze vase deticky podliatiny maju tak dlho. Maly mal krvnu podliatinu na vrcchu hlavicky a to naozaj velmi velku, ale jemu sa vstrebala pocas mojho pobytu na porodnici takym sposobom, ze podliatina na hlavicke mizla, ale sa vytvorila mala modrina za uskom, ktora potom zmizla do 8 dni. V mojom pripade maly dosledkom tejto podliatiny dostal silnu zltacku, ktora trvala takmer 2 mesiace. Nemate niktora skusenosti s tym, ze by vase deti z podliatiny mali zltacku a nemoze to mat v buducnosti nasledky na zdravi dietata?

tilly
23. apr 2008

môj malý má tú podliatinu stále a to má 2,5 roka 😠

nata97
Autor odpoveď zmazal
Zobraz