Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

1,5 ročné dieťa bije, hryzie a štípe celú rodinu

cajova_lienka
14. aug 2012

ahojte zienky, mam 1,5 rocneho chlapceka ktory je ako zive striebro, neobsedi a od 13 mes. kedy mnu vyrastol prvy zub hryzie a stipe az do krvi. je to strasne, mam uz par jaziev, a najhorsie je to ze to robi zamerne, uplne skrivi pusinku, vystrci spodnu sanku , zaskaredi sa a vrhne. niekedy stiham zakrocit vcas niekedy nie ☹ navyse som teraz v 7 mesiaci takze aj s tym nahananim a korigovanim je to uz poslabsie bo som jak slon a ledva sa hybem. zatial mne najviac zaberalo ho capnut a dat do ohradky s tym ze ked blizi mame a ludom (tato, babka, deticky) tak to nesmie a mama sa na neho velmi hneva a nebude sa s nim hrat. je z toho strasny rev ale obcas to zaberie az na tyzden. ale kedze este stale mame len 7 zubov, osmy na pol ceste a zvysne v roznom procese rastu pod dasnom je niektore dni strasne zurivy a vobec sa s nim nic neda. to su dni kedy mam pocit ze na neho len vrieskam a ho otlkam. ☹ strasne ma to potom mrzi ale neviem v nervozite reagovat inak. dnes po mne v hneve hodil nejaku kravinu a zvladol mi nou odstepit zo zuba ☹ to uz dostal riadnu po ritke..... ale mam dojem ze takto to nevyriesim, nemate nejake napady co s jednym zurivym stipajuco- hryzucim diablikom? Dik za vsetky rady 🙂

strapco13
14. aug 2012

@cajova_lienka juj moja..tu sa na teba vrhnu za tvoje slova...diablik, bijem, otlkam...
skus to riesit bez emocii, kriku, neudri ho, lebo to si len zafixuje, ze je to normalne...proste mu povedz, ze toto sa nerobi a daj ho do tej ohradky
ak ma bolesti, daj mu gel na zubky, alebo sirup od bolesti
viem ze sa lahsie radi ako realizuje, ale skus sa ukludnit, stres skodi aj tebe a babatku, a duplom bude syncek vymyslat
cize ziadna emotivna reakcia, s kludom ho nachvilu odizolovat, ze robi to co nema, a prizvukovat mu co je spravne
dostala som raz radu..dieta neuc to co sa nema robit, ale uc ho co je spravne

ivv
14. aug 2012

ja by som prave skusila opak toho co maly ocakava a to ziadna pozornost po takomto stipano-hryzavom extempore 😉 ja viem, je to tazke, ale ste v nekonecnom kruhu stipanec/hryzanec-capanec-nakricanie-odlozenie.. maly si tymto mozno len vynucuje pozornost a ide mu to skvele 😅 skus vydrzat a ked to takto urobi opat, tak mu s kludom povedat ze to maminku boli ze sa to nesmie, dat maleho na zem, a nevenovat sa mu.. on vie ze to nesmie, rozumu ma dost, neskor by som mozno skusila len to odlozenie a nevenovanie bez mentorovania.. skus, uvidis, mozno pomoze..
no a potom je tu este jedna drastickejsia metoda.. 😝 snad ma tu nikto neukamenuje ze som mater bez srdca, ale mna mala tiez iste obdobie hryzla, skoncila vtedy ked som jej to vratila 😕 😅 samozrejme s mierou, ano, pocitila to a nepacilo sa jej to. neplakala 😉 a viac ma uz neuhryzla 🙂 ja som sa totiz bala ze raz pohryzie nejake dieta na ihrisku. toto je dost caste u takto malych deti, kamoskin syn hryzol deti, raz pohryzol aj mna 😝 a preslo ho to 😉

sarinka123
14. aug 2012

@cajova_lienka Aj ja capnem po zadku, taku slabu, ked dokola dohovaram a robi to naschval, este sa mi smeje a vie, že robi maminke zle. Ked akože placem, tak pride za mnou a hladká ma po vlasoch, vraví mama, mama a pobozka ma. Veľmi sa lubime, ale hryzt, kopat, buchat po hlave ma nesmie. To kde sme. A dieta musi mat svoje hranice, za ktoré nesmie prejst.

cajova_lienka
autor
14. aug 2012

@sarinka123 tebe aspon pomaha ze ta pride polutovat - mna minule kusol cez saty do bradavky ´tak ze mi tiekla krv, to som seriozne revala a nielen ze akoze a prcek sa z toho len rehnil ☹
@strapco13 len ked nie vzdy sa viem ovladnut
@ivv aj ja som mala ten pokus - kusnut o spat ze aha to boli, nemal ani otlacok ze som prilozila zuby, reval jak keby ho vrazdili a zacal ma mlatit ☹

strapco13
14. aug 2012

@cajova_lienka ja viem, ze je to niekedy tazke..a duplom v tehu, ked este k tomu zacnu aj hormony uradovat..to sa clovek nevie niekedy ovladnut aj pri mensich nezbednostiach
ale fakt naozaj najviac plati nereagovat..ked dieta nema odozvu, nebude ho to bavit

sarinka123
14. aug 2012

@cajova_lienka lienka, ale to co pises, tak to už je moc. Mala mi nikdy neublizila tak, že by ma to extrémne bolelo, a este mala jazvy a tiekla krv. Ja si myslim, že ma bolesti zo zubami, preto to robi. Alebo si vynucuje tvoju pozornost. Neviem, nepises to o nejakom havkovi ? 🙂 Musi vediet, že robi zle.

anjelicek26
14. aug 2012

@cajova_lienka - predovsetkym skus zabranit amoku, ked vidis, ako sa tvari, vidis, co ide robit, znehybnit, zabran mu skor, ako to spravi a odved jeho pozornost inam. Ide ta pohryzt, chyt ho tak, aby to nemohol spravit a povedz, ze ak ho pustis a bude dobrucky, budete si citat knizku, stavat lego, nieco, co ma rad. Ono aj tak male dieta vie, co ma rado a za taketo - ovladnutie - svojich vlastnych emocii ho mozes odmenovat. Dieta nevie kanalizovat pocity a u neho je to agresia, navyse vidi, ze ta tym zranuje a trapi. Ma tym pozornost, ktoru chcel - aj ked negativnu - ale to dieta este nerozlisuje. Mne dcerka pol roka hryzla, takze viem o com 😖 Nie mna, ale ine deti. Na mna si netrufla, lebo ten vrazedny pohlad ju zmrazil asi uz pri prvom pokuse 😅

Kazdpadne - zakladom je predchadzat, vyhnut sa eskalacii, odputavat pozornost. Ty predychavaj, zvolni tempo, vyhnite sa veciam, ktore vies, ze su pre neho stresujuce, chodte nacas - s rezervou - nie na poslednu chvilu, ukladanie na spanie majte ritual, upratovanie izbicky robte spolu. Navyse ho skus zapojit, ze je velky, ze je partak, do domacich prac, do vsetkeho, co robis. Nech nahliadne do tvojho sveta. Nebud diktator, ale proste... ako to povedat... ukaz dietatu, ze veci, co chces ty, robilo aj ono a dobrovolne 😅

cajova_lienka
autor
14. aug 2012

@anjelicek26 no o to sa vacsinou snazim 🙂 niekedy to funguje a niekedy je proste jak divy - udrzat ho zial neviem lebo je schopny takej sily ze bud mu ublizim alebo ma napr. kope do brucha, trha mi vlasy skrabe a stipe do krvi - ked ho chcem znehybnit. este aj pediatricka konstatovala ze tak osvalene dieta a s takou silou este nestretla - a ja ho nechem dolamat - preto aj ho davam do vyhnanstva aby sa ukludnil - ale to sa da len doma ☹ rezim mame si myslim ze celkom fajn a pozornosti ma podla mna dost - v podstate takmer furt ked nespi - aj ked nemozem byt bezprostredne pri nom ze napr. varim tak sa mu snazim rozpravat a vysvetlovat....... a ked vidim ze ide hryzt alebo stipat ho dorazne upozornim ze nesmie a ze mamka je smutna ked jej ublizuje alebo ze sa na neho potom hneva ze je neposlusny - niekedy zaberie a niekedy ide natruc - a tam zu neviem ako reagovat ked napriek doraznemu upozorneniu - bez kriku, robi nieco o com jednoznacne vie ze nesmie. nemozem to nechat len tak - ale viem aj to ze to ze ho capnem je take dvojsecne - ono to obcas zaberie, obcas nie ale nechcem ho ucit reagovat nasilim ☹

anjelicek26
14. aug 2012

@cajova_lienka - nasilie fakt nepomoze, kamoska to tak riesila, maly si na to zvykli a uz im moze aj facku dat a varechu vytiahnut a smeju sa jej do tvare :( Uz je tam, kde nikdy nechcela byt :( Ako je na tom s rozpravanim? U nas akoby utalo, ked sa naucila rozpravat, vlastne zo dna na den zacala riesit konflikty recou a nie hryzenim. Inak pocuje v poriadku a uzdicku nema skratenu? Vela deti reaguje agresivne aj kvoli problemom s vyjadrenim toho, co chcu.

igiana
14. aug 2012

@cajova_lienka mna tak napadlo, ze ci si ma kde vybit energiu, s mojou malou musim casto chodit von kde moze byt neustale v aktivnom pohybe, hrat nahanacku, lozit... lebo tiez je nervozna, ak sme dlhsi cas dnu, hoci sa jej venujem, ale su to skor take pasivnejsie aktivity. Vediem ju k tomu, ze ked ma capne alebo uhryzne, ze ma to boli a musi ma pekne pohladkat a dat mi pusinku.Uz to robi coraz zriedkavejsie a vacsinou zo zartu a bavi sa na tom, ako ma potom cmuka 🙂

evka4
14. aug 2012

@cajova_lienka musis len vydrzat, presli sme si tym aj my a ako to prislo, tak to odislo...trvalo to dost dlho, ale cim viac sme to riesili a vysvetlovali, ze sa to nema, tym horsie to bolo...ked sme prestali reagovat, dcerku to prestalo bavit a teraz sa stane malokedy, ze nas uhryzne alebo postipe...

slniecko2
14. aug 2012

@cajova_lienka uf-to je tazka rada-ja mam svagrinu ktora ma dvoch synov-ked mala prveho-byvali sme spolu v jednej domacnosti a mojho syna stale ten jej kusal,skrabal, tatina,babku, neskor zacal aj mamu-zacalo to s prichodom prvehozuba-najskor sa tomu smiali, neskor tovadilo,ale neexist aby mu capli vychovnu po zadku a teraz ked maly bude mat pomaly styri roky-uz sice nehryzie,ale nema problem poskriabat alebo dat facku hocikomu-to uz ho teraz vyrubu po riti,ale nezabera... mojmu synovi som to zatrhla hned ako zacal hryzt-a to aj ked to nerobil ze mi chcel ublizit-skoro ma svokra so svagrinou ukaenovali,ale doteraz s tym uz nemam problem-iba druhy syn niekedy chce uhryznut braceka,ked mu robi zle,ale mna ani nijakeho dospeleho si nedovoli. no ale k tebe- syncek este nie je taky stary aby sa s tym nedalo nieco robit-ja by som ti navrhla a dufam sa nenahnevas-poradit sa s odbornikom,lebo podla svagriny viem,ze na neho neplatilo ani dohovaranie,ani vysvetlovanie, ani citove vydieranie ani bitie. Mozno bi ti poradili a pomohli-ze ako reagovat v takej situacii,lebo kym to prestane robit ze dospeje-to je este dlhy cas a ty musis chranit aj svoje dalsie babatko-mohol by mu strasne ublizit-ked vravis ze je taky silny. napr. ja nemozem nechat svoje 3 mesacne babo so svagrovej mladsim synom,lebo ten tak ziarli (inak tiez mamu hryzie),ze ju hned chce skrabat... drzim ti palce,lebo viem co prezivas

cajova_lienka
autor
14. aug 2012

@anjelicek26 no rozpraveme take ako mama, daj, havo hav, mau mau je cica, lopta, vrrrn vrrrm je auto, ham, bim bam je zvon ked bije na kostole a tak podobne. fyziologicky by mal byt v poriadku - pediater nekonstatoval v tomto smre nejake anomalie. mozno ked sa bude vediet este viac vyjadrit co chce tak sa to zlepsi 🙂 a naozaj sa snazim to riesit s chladnou hlavou a bez nasilia - ale nejak ho potrestat ked robi vyslovene napriek proti zakazu vedome musim..... ☹ dohovaranie nepomaha....

cajova_lienka
autor
14. aug 2012

@igiana hmmm vyskusam to mojkanie na oplatku - aj ked neviem ako ho na to ukecam 🙂 a ano chodim s nim malo von - je strasne rychly a akcny a ja s mojim pupkom a kopajucou princeznou v brusku uz moc akcna niesom. aj ked aj doma je strasne akcny - lezie a beha vsade - a z nabytku ma preliezacky 🙂

anjelicek26
14. aug 2012

@cajova_lienka - drzim moc palce, hlavne to skuste poriesit, kym sa malinka narodi, lebo ak by bol taky aj k babu, moze to nedobre skoncit 😖 Dieta si este svoju silu neuvedomuje. Plus narodenie surodenca je aj tak strasne narocne na psychiku dietata, straca svoje postavenie v rodine.

alice107
14. aug 2012

@cajova_lienka tvoje dieta je batola.ty o nom rozpravas ako o nejakom detskom delikventovi, ktory zamerne ublizuje inym . ☹ tebe pediatricka nepovedala,ze v takom veku si dieta este neuvedomuje uvedomelost konania? co lekar konstatoval na to chovanie? ze je fyziologicky jeho mozgova cinnost v poriadku?ak ano tak treba hladat inu pricinu jeho chovania..pravdepodone takymto sposobom kumunikuje.pretoze nenachadza odozvu na svoje potreby.nie preto ,ze umyselne chce ublizit.ale ty mu umyselne ublizujes,ked pouzivas nasilie.ucis ho,ze je to normalny jav.uplne som v uzase nad tvojim chovanim.
dieta potrebuje podnety a starostlivost.a ked sa mu toho dostava tak nereaguje agresivne.ak je zdrave.
tak hladaj pricinu jeho chovania.vsimaj si,kedy a za akych okolnosti sa chova agresivne.ak je uz v amoku,tak zbytocne k nemu hovoris.nevnima ta.v jeho veku vysvetlovanie nepomoze.musis odstranit pricinu.
to,ze ty si tehotna dieta nema pocitit.ani pri starostlivosti ani vychove.ved si vedela,ze tak male dieta ta este velmi potrebuje.a ze by si mala byt v tomto obdobi jeho zivota fit,aby si jeho starostlivost zvladla.

sendy182
14. aug 2012

@cajova_lienka noo tak to je detský vzdor a ukážková sila..........viem bude to asi ťažké to prekonať ale skús toto namiesto ohrádky.........alebo potrestania.......vezmi ho na ruky aj keď bude so sebou lomcovať pritúľ si ho a snaž sa ho upokojiť aj keď bude vrieskať, kopať,.....atď.........ty máš väčšiu silu.....on to pochopí len nedaj ho na zem.....vydrž kým sa ukľudní môže sa pritom aj spotiť , viem že čakáš teraz bábatko .....upokoj ho láskaj ho aj keď ti bude ubližovať.., kľudňe rozprávaj že ho ľúbiš, budete sa hrať a teraz si odýchne lebo ho máš rada....alebo len ho tíš , .......ja mám doma časopis dieťa ešte z roku 2001 tam bol článok o deťoch tyranoch........a tam bola táto vec odskúšaná aj na väčších deťoch a fungovala........väčšinou sa deti ukľudnili pochopili že mama má väčšiu moc aj psychickú......a predstav si že tie väčšie deti sa po tejto metóde aj rozplakali.......ono ho to prejde........pred amokom skús inú činnosť alebo zmenu izby......držím palce.....je v krásnom veku tak aby boli spomienky krásne čo najkrajšie tak veľa úsilia za to stojí.....ak sa vraví nič nie je zadarmo 😉

cajova_lienka
autor
14. aug 2012

@alice107 dakujem aj za tvoj nazor - a nie ja si nemysllim ze je moje dieta delikvent a velmi velmi ho lubim a snazim sa byt pre neho tou najlepsou matkou ako som schopna. su dni kedy je to to nazlatsie a najrozkosnejsie dieta ktore si viem predstavit a su dni kedy vsetkym trieska, stipe a hryzie ma cely den a hadze do mna veci az mi odstepil zo zubu. prepac ale neviem ci si niekedy mala na rukach tvoje dieta ktore sa najprv mojkalo, potom sa na teba vrhlo z nicoho nic a ksulo ta do krvi. ked si ho upozornila ze nesmie tak sa zacalo specificky tvarit a zacalo ta stipat az som mala modriny vyse tyzdna. a to niesom len ja. je to aj manzal, obe jeho babky a este aj jeho kamoska - trosku starsia a vobec nie agresivna Petka ktora mu poda kazdu hracku. Lekar mi na to povedal ze iste vybjanie si hnevu a frustracie je normalne a ze sa mu mam sice snazit zabranit blizit ostatnym ale ze to aj tak nezmenim a ze z toho pstupne vyrastie ked bude viacej vediet dat najavo co ho hneva. ked by si nahodou mala nejake dalsie konstruktivne napady ocenim ich. Dik

boska79
14. aug 2012

ked pohryzies Ty jeho? akoby reagoval? a ked stipe postipat nazad? nedocitavala som, tak ak Ti to niekto radil- tak ja sa priklanam k tomuto...

alice107
14. aug 2012

@cajova_lienka takze aj lekar je toho nazoru,ze dieta ma z niecoho frustraciu.takze treba odstranit zdroj frustracie. mozno ma nepohodu,bolia ho zubky, je unaveny a podobne.rada je len jedna.perfektna a permanentna starostlivost .nie kricanie a bitie po zadocku.
skus ho chytit za rucky a objat tak,aby nemohol hryzt ci skriabat. ak nie si fyzicky zdatna na to aby si ho zvadla,musis si najst osobu co sa o dieta bude vediet postarat.
ved je to len 1,5 rocne batola. 😕

liave
14. aug 2012

@cajova_lienka fuuuha...nooo rozmyslam co budes robit ked bude druhe babatko na svete a frustrovane budu neskor obe 😖 toto treba riesit a veeelmi rychlo,lebo ste vsetci terorizovany 😖
ja robievam take veci ked drobec kusne obcas alebo dorbcula(prejav unavy ci unavovej aktivity) ze ich postrestam zakazom nejakej aktivity...starsia to samozrejme chape viac ako drobec (21 m) no ak nepochopi tak zvecsa s nim trest (napriklad do kuta) opakujem dovtedy kym tam neostne tu minutu stat!ak zacne byt agresivny tak odidem prec!ak nas bije alebo podobne odideme prec a necham ho kym s avyreve vyhadze o zem ,vykope do syta!ked stichne pridem preverit ci je ok a pockam co bude nasledovat...zvacsa sa upokoji a chova s aakoby nic,alebo chyti dalsi hysak!a to sa zase zobereme a idem evedla...a takto to robim do chvile kym s auplne zbavi "nervov" a frustracie...potom pride ako baranok a liska sa a mojka ...mne s avelmi paci ta rada ktoru dostala strapco ja som ju dostala tiez 😉 a pokusam sa to aj s detmi robit...ked napriklad maly hodi niekomu piesok do tvare ,najpr ho napomeniem ze to robit nesmie a potom mu ukazem ako ma lopatkou narabat aby nesypal piesok...i ke dviem ze to robi naschval!a robim to s nim dovtedy kym nepochopi ak nepochopi pride prve varovanie...nesyp piesok lebo ti zakazem hrat s as nim..druhe varovanie pride potom ako neprestane...nesyp piesok lebo pojdes z toho pieskovidska von ...na co mi on odpovie nie!!!a ak neprestane pride tretie varovanie ze ak neprestane pojde von a nebude sa moct v piesku nejaky cas hrat (cca5 minut ,alebo kym neslubi z ebude posluchat)a po tretom varovani ak neprestane ide na lavicku a tam musi sediet ...najvecsi trest pre dieta na ihrisku sediet na lavicke podla mna 😀 a ked zacne byt jedovity tak s aho opytam ci bude dobry chlapcek...a po odpovedi ano je ubvolneny z trestu 😉 a takto to robime pokazde...a akejkolvek situacii bez ohladu na to co robi a zaradila by som do tychto varovani aj tieto utoky...a este jedna vec na zaver...DETI SA DOSTANU VZDY TAK DALEKO ZA HRANICE ...kolko im my dovolime!

PS:ak je to znak frustracie z unavy napriklad...tak treba urobit nieco preto aby sa drobec oddychol!ak je to v hodinahc ked ide psat tak zvolnit tempo nez pojde spinkat ...ak je to pred obednym spankom ulozit ho skor a pod...
kazdu frustraciu podla mna treba odlsedovat a nasledne riesit dovod frustracie,nie uz samotny nasledok

cajova_lienka
autor
15. aug 2012

@alice107 fyzicky zdatna som az az ide skor o to ze sa bojim aby som mu tou zdatnostou neublizila ☹ k tej frustracii ano idu mu zuby - strasne dlho a pomaly a bolestivo ale tiez ho nemozem mat vecne niecim nadrogovaneho s hlaskou idu mu zuby - a frustrovany je zo vsetkeho - ze mu vezmem nieco co si ukoristil aj ked vie ze nesmie - napr. ovladac ktory uz ukladame hore na skrinu lebo vsade nizsie vie vyliezt ( od 15 mes. je schopny si prisunut stolicku a vyliezt aj na kuchynsky stol) z toho ze ked vonku leje nevie ist vonku za havom, z toho ze mu nedovolim do nekonecna zapinat a vypinat ruru a pod. proste ze mu nedovolim veci ktore su pre neho nebezpecne alebo ktore nepovazujem za rozumne aby ich znicil. (ale je to naozaj len par veci ktore striktne nesmie) ako odstranit tuto frustraciu to netusim lebo si myslim, ze dieta by malo mat mantinely co smie a co nie a jednoducho mu nedam do ruk nieco cim si ublizi ani keby sa kolko hneval, hadzal o zem a stipal a kusal.

cajova_lienka
autor
15. aug 2012

@liave no mame to trochu komplikovanejsie - na ihrisko nechodime lebo v nasej dedine nemame ziadne vhodne pre tak male deticky ☹ hrat sa chodime na dvor alebo kocikovat po dedine - co sa mu moc nepaci lebo by chcel chodit po svojich. ked ho necham chodit po svojich sa mi rozbehne a je schopny ujst odo mna aj na 50m - ked som na nom parkrrat skusala ze ahoj Lukasko papa ked ides od mami prec tak mi zakyva papa a uteka dalej.... ☹ za rucku mi nebol ochotny chodit ani ked sa len ucil chodit - od zaciatku je to ja sam...... teraz ho pomalinky ucim chodit za rucku - najprv po byte - pod idemem umyt dupku, alebo pozriet co robi tato a pod. ale na ulici to vacsinou dopadne tak ze sa mi posadi kvazi vysiac na ruke ze on za ruku nikam nejde.
co sa tyka nervov a nechat ho sameho aby sa ukludnil - skusam to ale musim ho nechavat len v ohradke - on vazne vylezie kdekolvek a skace ako kamikadze aj zo stola aj z gauca - nehovoriac o tom ze ho najdem ako nieco demoluje alebo robi nieco co nesmie. ale snazim sa ho dat do ohradky a zmiznut mu z dohladu. niekedy zaberie niekedy nie.
ja som si vedoma toho, ze je este malinky a niektorym veciam nerozumie ale jednoducho nechcem nechat bez povsimnutia ked evidentne robi zle a vie o tom ze robi zle. si myslim ze to chce reakciu a mam pocit ze po x-tom upozorneni ked zase urobi zle a este pozera na mna ze ako zareagujem tak nejak reagovat musim. len neviem ako ☹ krik nema efekt, capnutie tiez nie - ale nemam ani napad ako a co zakazat takemu mrnatu ☹ (hrat sa v zmysle ze si hopne a niekde sa hra takmer nepraktizuje - vacsinou len lieta, lezie, skriabe sa niekam) takze ani nejaku hru alebo oblubenu hracku mu zakazat neviem, jedine co mu viem zakazat som ja - ale ja mam byt predsa istotou a bezpecny pristav) preto som taka bezradna ako ho potrestat, aby si uvedomil, ze ked robi zle a vie o tom tak, ze to nielen nesmie ale ze musi niest aj nejaku zodpovednost za to ze vedome urobil zle.

liave
15. aug 2012

@cajova_lienka zuhlu mojho pohladu tam vidim hned dve chyby v tom co pises 😖 za prve reagivat stale len na to co robi dieta zle ma zvacsa opacny efekt!prilis vela pozornosti v jednej davke a zaroven nespravne nasmerovanie...takze este raz sa vratim k tomu napomenut 3 x a dost!!!a potom ho posadit na jendo miesto a musi tam zotrvat az kym nezacne psolupracova...dolezity je ocny kontakt pri tom ked ho trestas posadenim na dane miesto a musi tam ostat sam aspon 1-2 minty...pokazde kednepsolupracuje bez slova ho odniest naspat...u nas toto plati na obe deti...co s atyka toho ze neche dat ruzku a vala sa po zemi...moj syn to robi tiez a ked to robi takl bez slova stojim pri nom a cakam kedy sa postavi a poda ruku..niekedy to trva dlhsie inokedy kratsie alenapokon polavi lebo vie ze inu moznost nema bud s atam bude valat cely den alebo pojde dobrovolne za ruku... a chyba cislo dva?try mas byt oporou a istotou nie fackovaci mech!!!!nehnevaj s a,ale opora a istota mas byt v situaciach kedy ta dieta potrebuje nie ked ta zneuziva ☹ vychovat a naucit dieta aby robilo to co od neho ocakavame ,alebo urobit z neho slusneho cloveka vyzaduje obrovsku davku trpezlivosti a hlavne stat si za svojim....nehovorim ze mne nikdy neuslo,alebo ze som nezlyhala ...zyhavam denne mam dve male deti ktore su tesne za sebou a nebolo to vzdy med lizat,ale toto by som zo seba nedala robit...neber to v zlom odmna,myslim to dobre...ja zijem v cudzine sama bez rodiny!nemam nikoho kto by mi pomahal ...ihrisko mame najblizsie 40 minut dolu kopcom od domu co znamena ze s dvoma malimi prdelami by som musela ist vyse 2 hodin do obrovskeho kopca...stale popri ceste pretoze tam bie su plochy ako na sk =mezdi domamy...denne ideme von na prechadzku alebo s odrazadlami...po pri ceste denne riesim to aby nevybehli musia ist za ruku!naucili sa...neslo to hned ale naucili...jednoducho ja s nimi nevyjednavam!a ked ma potrebuju pri sebe tak som vzdy tam ci je bolacka ci je frustracia ci je cokolvek moje pohladenie a naruc poznaju...no ak je ta frustracia v stadiu ublizovanie inym odchadzam do vedlajsej miestnosti...je ot tiez sposob ako si deti naucia sami v sebe frustracie spracovat...ked sa ukludnia idem k nim objimame s a ahladkame a hovorime si co bolo zle a ze nas to mrzi...
neviem ak si tak velmi zufala zadovaz si nejaku knizku v ktorej najdes nejake uspokojive odpovede na tvoje otazky...
mozno budem aj trosku nefer voci tebe ,a viem ze si tehotna ,ale myslim z eje najvyssi cas aby si prekonala to ze s ati s malym neche pracovat dokola na tom istom 😖 a zacala prehodnocovat nejake "zle" navyky lebo to pojde k horsiemu... 😒 ruzumiem ti chapem ta zazial som vela z toho co pises a prisla som na to ze ak nevynalozim vacsie usilie na usmernenie prvej dcery tak potom ma dve deti zjedia za ziva...vela stastia prajem

ps; ak s abudeme chovat k dietatu ako ze je "zle" a hovorit mu to ake je neposlusne a zle ono tomu uveri a zacne sa chovat zle...neviem ci chapes co sa tym snazim povedat ..🙂

doska
15. aug 2012

ahoj, no vidim ze rad tu mas neurekom, sice som ich necitala ale pridam sa...ja mam tiez doma chlapca a ma 15mesiacov, a tiez ma poriadne skusa, vacsinou si pripadam, ze nerobim nic ine len vrieskam ze nono, ale to uz zacina uplne ignorovat, vtedy pride jedna dve po zadku a snazim sa mu vysvetlit, ze to nemoze robit a preco to nemoze robit....a snazim sa ho tiez zaujat niecim inym, niekedy sa mu tak dve minutky venujem aby sa odreagoval a potom mu podam hracku a robim si svoju robotu dalej(ak to zaberie 😝 )...moj tiez casto hryzie, teda hryzol, kym som mu nepovedala ze ani maminka ta nehryzie tak nehryz ani ty, a kedze som ho zvykla tak hryzkat na nozicke ked bol malicky tak s tym som uplne prestala, teraz ked ma sem tam nabeh na hryzenie, tak ho hned upozornim a uvedomi si to, no niekedy, hlavne ked je unaveny, hladny, smadny alebo ho nieco boli, tak vtedy to upozornenie nezabera....urcite ti uz babenky napisali daco podobne, takze sa mozno len opakujem, ale podla mna je vychovna po zadku potrebna ak ju nasleduje aj nejake rozumne vysvetlenie. to je jedno ze ake je to dieta male, cim viac sa mu rozprava a vysvetluje a opakuje tym skor sa nauci tie spravne veci...co sa tyka tej ohradky, ak sa tam nema cim zabavit, ja by som to nebrala ako formu trestu, lebo - ak si budes chciet nieco urobit a dat ho do odhradky aby sa pohral bude ti tam iba vrieskat, a to sa ti mozno zide ked mas dalsieho drobceka na ceste... drzim palcoky pri malom hryzuuunikovi aj pri dalsom prirastu 🙂 😵

alice107
15. aug 2012

@cajova_lienka dieta musi mat mantinely.to ano. ale hlavne musi mat v jeho veku rezim a musis pocitat s tym,ze je to batola.preto v tomto veku je najdolezitejsia este len starostlivost.musis mu venovat cas ked ho nieco boli ci sa chce len hrat a podobne. zabavit ho,aby nebral ovladac a ked vezme,odputat jeho pozornost.a tym,ze ho chytis za rucky mu ich nedolames,ver mi.len musis mat kondicku/co v tehotenstve nemas/ aby si sa mu mohla dobre venovat.
to je fakt a nic ine ti nezostava. 😉

bambinkaa
15. aug 2012

@cajova_lienka ahoj, my sme si tiez presli istou agresivitou zo strany dietata. Nam sa osvedcilo nevsimat si to a byt velmi dosledni, vsetci drzte za 1. Pamataj ze agresivita plodi len dalsiu agresivitu. Preto sa musis schladit a na jeho krik a besnenie odpovedat kludnym spravanim, vela ho uč kludu. Deti v jeho veku uz velmi dobre chapu uplne vsetko, sleduju Tvoje reakcie, vyuziju situaciu. Ak chce kusnut, kludne mu vysvetli, ze preco je to nevhodne a daj ho do ohradky. Alebo mu povedz, ze dospelaci tiez nehryzu, hrajte sa, ze aj on je uz velky, daj mu napr. malu aktovku, nieco v tom style. U nas trvalo cca 3-4 mesiace, kym sme uplne zabudli na agresiu. Niekedy sme sa vystriedali s manzelom, ked uz som fakt nevladala a vyplakala som sa poriadne, ale nie pred babom. Pred babom som sa dalej tvarila, ze pohoda, milo, privetivo, skratka "mna nerozhadzes".
Vela mi pomohla aj kniha: Respektovat a byt respektovan od Kopriva, aj ked niektore casti som len tak preletela. Trocha mi to zmenilo pohlad ne niektore veci, alebo ked som vyskusala dat dietatu na vyber som sa prekvapila ako vsetko chape. Ako lahko ju zvladnem a pritom zmenim tak malo 🙂 Ked by Ta to zaujimalo, ja som to citala na nete tuto: http://respektovat.howto.cz/respektovat_a_byt_r...

cajova_lienka
autor
15. aug 2012

@bambinkaa dakujem krasne aj za link 🙂

a aj vam ostatne zienky za rady - este som v noci browsila a dosla som k zaveru ze sme proste dospeli do prveho obdobia vzdoru - a nasla kopu dobrych rad. budem skusat ci objatie alebo radsej ignoracia - verim ze nieco uz len zaberie. potom dam vediet ako pokracujeme vo vyvoji a ci sme sa uz s lukym nejak dohodli 🙂

Dakujem Vam este raz vsetkym za rady a nazory a pekny dnik Vam zelam 😀

andrejka1983
15. aug 2012

@cajova_lienka ahoj, myslim že si tým prešlo skoro každe dieťa a každa maminka s vačšou či menšou intenzitou.... 😉 takže odporučam ti to iba pretrpiet a ono prejde samo, možno za mesiac si na to už ani nespomenie 😉

cajova_lienka
autor
15. aug 2012

@andrejka1983 diiik 🙂 kiezby si mala pravdu a naozaj by to tak rychlo preslo 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli