1,5 ročné dieťa bije, hryzie a štípe celú rodinu

cajova_lienka
14. aug 2012

ahojte zienky, mam 1,5 rocneho chlapceka ktory je ako zive striebro, neobsedi a od 13 mes. kedy mnu vyrastol prvy zub hryzie a stipe az do krvi. je to strasne, mam uz par jaziev, a najhorsie je to ze to robi zamerne, uplne skrivi pusinku, vystrci spodnu sanku , zaskaredi sa a vrhne. niekedy stiham zakrocit vcas niekedy nie ☹ navyse som teraz v 7 mesiaci takze aj s tym nahananim a korigovanim je to uz poslabsie bo som jak slon a ledva sa hybem. zatial mne najviac zaberalo ho capnut a dat do ohradky s tym ze ked blizi mame a ludom (tato, babka, deticky) tak to nesmie a mama sa na neho velmi hneva a nebude sa s nim hrat. je z toho strasny rev ale obcas to zaberie az na tyzden. ale kedze este stale mame len 7 zubov, osmy na pol ceste a zvysne v roznom procese rastu pod dasnom je niektore dni strasne zurivy a vobec sa s nim nic neda. to su dni kedy mam pocit ze na neho len vrieskam a ho otlkam. ☹ strasne ma to potom mrzi ale neviem v nervozite reagovat inak. dnes po mne v hneve hodil nejaku kravinu a zvladol mi nou odstepit zo zuba ☹ to uz dostal riadnu po ritke..... ale mam dojem ze takto to nevyriesim, nemate nejake napady co s jednym zurivym stipajuco- hryzucim diablikom? Dik za vsetky rady 🙂

nicka44
27. sep 2013

@cajova_lienka ahoj ja mam to iste...17 mesacne dievca....uz ma vsetky zubky a vkuse ma dokrvi hryzala a plakala mnaucala...som bola psychicky na dne este aj teraz som:-// ale uz nekuse takze skonci to ked vyjdu zubky:D...buchnut po ritke nezaberalo..kusla som ju aj ja potom nech vie ako to boli aj tak nic....niekedy si poplacem....tak zavidim muzom ze nemaju take starosti ako my

cajova_lienka
autor
27. sep 2013

@nicka44 no my sme uz mali kus lepsie obdobie 🙂 a teraz idu stolicky a sme spat - uz nei az v takom tragickom - predsa uz je trochu starsi rozumnejsi, uz aj rozprava takze vie uz aj povedat ked je to strasne bolave ale protivny je opat kvalitne ☹ ale ja tak ho lubim ;.-)

miciluci
29. mar 2015

@cajova_lienka ahoj,chcem sa opytat za ako dlho to vasho maleho preslo?riesim podobny problem.dakujem!

cajova_lienka
autor
29. mar 2015

@miciluci asi pol roka - potom to preslo a potom sa to znova zhorsilo prichodom noveho surodenca - reda zaciatok bol v pohode kym sa mal nenaucila plazit a nezacala mu brat hracky - od vtedy to trva viac menje do dnes ze ju bije a pod. ale uz je to trosku lepsie predsa len uz ma 4 roky a obcas si necha aj dohovorit. Drzim palec

miciluci
29. mar 2015

@cajova_lienka dakujem! aj ja Vam drzim palce,nech to prejde co najrychlejsie !

megika1
29. mar 2015

@simca06022011 môj švagor po facke,ktorú mu zasadil jeho syn bez meškania vrátil,samozrejme primeranou silou ( malý otvoril očiska a viac si nedovolil ) zato mamu tyranizoval a hryzol aj do prsníkov ) ona nenastavila mantinely,tak trpela a vždy ho pritúlila.....chlapec chápal všetko ( bystrý,ale ubližovanie mu zjavne robilo dobre ),pochopil,že otec je autorita

hameeda
29. mar 2015

@cajova_lienka : môj syn to tiež začal robiť v takom veku, pohrýzol ma tri krát, štvrtý krát uhryzol staršieho brata, vtedy som mu to vrátila, uhryzla som ho primerane k jeho veku ale aby cítil že ho to bolí, odvtedy to viac neurobil, ja by som sa bála nechať to tak, keď teraz hryzie čo bude robiť potom?

cajova_lienka
autor
29. mar 2015

@hameeda no on uz nehryzie dlhsie - tiez som ho parkrat uhryzla a pochopil.... ked mala toto obdobie dcerka tak detto - ona kusla dokopy mozno 5x za zivot a mna napr.. asi len 2x - skor potom maleho si skuslala - a on jej to vratila potom zborovy rev a pod. ...

simca06022011
29. mar 2015

@megika1 presne tak, ked nie su mantinely, tak je to hroza... ale niekedy to nepochopi cast rodiny a potom je to este horsie :( polka je prisna, polka dovoli... 🙂 ja som zasiahla raz ked mala bila svokru a este som bola zla.. ved co... tak som zvysila hlas aj na rodinku uzasnych, ze hadam sa nenechame otlkat vsetci, len aby sa mala neurazila ;) no som proste vraj macocha :P

andreasiskova3
6. júl 2015

Moj síce nehrýzol, ale štípal. Poštípala som späť, nie preto, aby som ho potrestala, ale preto, aby som mu ukázala, že to bolí. Povedala som mu, že druhých to bolí tak isto ako jeho a viac to nespravil 🙂