10 mesačná dcéra mi neschádza z rúk

marianna2468
27. jún 2013

Moja dcera strasne vyvadza ked ju niekto iny ako ja vezme na ruky,drzi ju to uz tyzden. Predtym to vobec nerobila,Mate aj vy taketo deti alebo aspon skusenost s tym kedy to preslo vase deti a nejake postrehy ako ju uistit v tom ze sa nemusi bat,ze som s nou a nenecham ju nikde.

andelok
27. jún 2013

@marianna2468 Pre 10 mesacne deti je typicka separacna uzkost, cize naviazanost na mamu a strach z odlucenia. Myslim, ze to bude len docasne obdobie, preto by som ti mozno radila to chvilu vydrzat, urcite to pominie velmi skoro. Este je malicka na to, aby si jej nejako vedela vysvetlit, ze nikam neodides a nikde ju nenechas. Naopak, cim viac jej doprajes svoju pritomnost (aj ked chapem, ze to niekedy musit byt frustrujuce), tym skor sa osmeli aj sama 🙂

sehra78
27. jún 2013

to prejde ja som to mala pri oboch deťoch, varila som tak že v jednej ruke dieťa v druhej varecha, postupne to prešlo keď začala chodiť

lubina
27. jún 2013

to pozname 🙂 . dieta si zacina uvedomvat, ze ludia sa delia na "jeho" ludi a cudzich ludi. A niekedy ti jeho ludia su vlastne iba mamina ......nasu mladsiu to drzalo velmi dlho (asi tak do roka a pol!!), niekedy to bolo na zufanie, drzala sa ma ako kliest a aj ked uz ma 4 roky a chodi do skolky, tak este aj teraz ju to obcas na chvilu chyti, ale je to uz ovela lepsie a trva to kratsie........

potvorka20
27. jún 2013

ahojte babenky,tak presne toto robi moj 10mes syn.dnes som ho aj na zachod musela brat zo sebou,ale nastastie inych ludi sa neboji len je namna dost naviazany a to tiez tak posledne 2tyzdne a uz pomaly zacina aj chodit 🙂

aristka
27. jún 2013

vydrž má fázu..a prejde táto nastúpi iná,stále niečo budeš riešiť ,patrí to k vývoju dieťaťa a nič ti neostáva ako vydržať... 🙂

marianna2468
autor
27. jún 2013

@andelok tak to si ma potesila ze to prejde,dufam ze cim skor lebo aj na zachod so mnou chodi a umyvat sa mozem iba ked ona spinka.

marianna2468
autor
27. jún 2013

@sehra78
@lubina
@potvorka20
@aristka to ste ma potesili baby,dakujem. Aspon viem ze je to normalne u takych malych deti a hlavne ze to prejde 🙂

patkobo
27. jún 2013

separacna uzkost ..nic viac nic menej .. aspon vies ze Tvoje dieta sa vyvija spravne .. ked uz bude samostantnejsia, tak Ti bude luto za tymto obdobim .. tomu ver! 🙂

lubina
27. jún 2013

@marianna2468 no ja som sprchovanie riesila tak, ze som malu dala do hojdacieho kresielka a to dala so mnou do kupelne aby ma mala v dohlade, kym som sa za tri minuty osprchovala, to bolo ako na "vojne" 😀 , ale preslo a uz sa na tom aj zasmejem

andelok
27. jún 2013

@marianna2468 Moja dcera ma 18 mesiacov a uz si ani nepamatam, kedy som na WCku bola sama 😀 Akurat ked je manzel doma, alebo ked sa sama zabavi pri hre..ale to uz som si zvykla, odkedy chodi, je to v pohode, docupka tam za mnou 🙂 Urcite to nebude trvat dlho...ja na mojej malej pozorujem, ze kazdy novy jav trva tak plus minus dva tyzdne. Deti sa rychlo menia.

marianna2468
autor
27. jún 2013

@lubina no len my mame ten problem,ze ked vidi vanu a vodu tak hned plac ze ona chce ist sa kupat,tak to by sme sa kupali dost casto tak radsej to r,iesi ked spi 🙂

marianna2468
autor
27. jún 2013

@andelok to wecko mi nevadi,hoci zo zaciatku sa mi to zdalo dost neprirodzene ale je to zrejme sila zvyku 🙂 moja este nechodi len lozi a to ju po par metroch zacnu boliet kolienka a spusti plac.

ollynka
27. jún 2013

tiež mám 9,5 mesačnú dcérku, som na wc -po štyroch chúďatko príde za mnou,keď ma nevidí.Keď je manžel doma a zabava ju,tak mám chvíľočku pre seba niečo urobiť,ale ak ma zameria, hotovo.Musím sa s ňou hrať,chodiť s ňou,venovať sa jej,.manžel ju nesmie večer ani uspávať.Bije ho,plače,vrieska,keď sa objavím ja,tak okamžite stíchne.Mne už nedávno bolo z toho do plaču, Manžel mi na to povedal:veď môžeš byť rada že ťa tak potrebuje, a má pravdu, je to krásne, len keby tie povinnosti ,ktoré mám mal niekto za mňa urobiť,..)

euka210
28. jún 2013

ako pisu...separacka. Aj nasho to chytilo po 10m. Dovtedy ruckoval a kamos s kazdym...ale potom sa to zhorsovalo. Je to normlane a prirodzene...k cudziemu predsa nepojde, ked pozna najviac mamu a tata 🙂

marianna2468
autor
29. jún 2013

@ollynka ale moja mala nechce ist ani k babkam,dedkom ani k surodencom mojim, proste k nikomu okrem mna a niekedy ked sa zabudne tak pobudne na chvilku aj s ocinom. Asi nam nic ine neostava len toto obdobie nasich deti nejak prekonat a tesit sa z toho ze nas tak lubia a nevedia bez nas byt.

marianna2468
autor
29. jún 2013

@euka210 drzi ho to este stale alebo sa to nejako zlepsuje ze uz pojde aj k niekomu inemu?

euka210
29. jún 2013

@marianna2468 no asi okolo roka a pol bol vrchol sa mi zda, to len aj jest som mohla len ja, cudzich sa stale boji, ale ked si zvykne, tak potom nema problem. Vie byt aj s babkou co ju denne vidi aj niekolko hodin, ci ide s dedom sa prejst po dedine. Aj k detom zacal mat teraz blizsie a rad je s nimi. Tak myslim ze sa zacal socializovat pomaly 🙂