10 mesačný syn má problém vydržať, kým mu pripravím jedlo

babulka28
3. máj 2015

Ahojte, viete mi poradiť ? Každé ráno si mladší synátor po prebudení blaboce, kope, hrá sa. Akonáhle však uvidí mna alebo manžela, začne strašne žalostne plakať. Netrápi ma to kôli tomu, že ma zobudí, pretože hned ked mu dám fľašu stíchne a ked dopije mlieko tak si už len brble a ja si ešte môžem chvíľu poležať...trápi ma to preto, že sa začínajú susedia sťažovať že idú ráno do práce a on ich budí, bojím sa aby nás kôli tomu nájomca nevyhodil :( deje sa to aj v noci, ten plač kým mu zarobím mlieko je fakt hrozný... viete mi nejako poradiť ?

lulabelka
3. máj 2015

To čo sú za susedia, veď každý normálny človek pochopí, ze deti skratka placu... Predpokladám, ze neplače polhodinu, ale minútku-dve, kým zarobíš mliecko. Možno by som skúsila ísť pripraviť mliecko už keď sa začne vrtiet a kým spusti plač, už bude flaska v pusinke ☺️

babulka28
autor
3. máj 2015

@lulabelka hej to sú len minúty...no cez den sa to tak snažím robiť, len nanho to príde zrazu 😀 nehovoriac o tom, čo robí ked náhodou zazrie fľašu...no cez ten den ešte v pohode ale ráno nás zobudí až ten plač...

babulka28
autor
3. máj 2015

Keby jedol presne v rovnakých intervaloch ako starší syn v 10 mesiacoch, tak ráno vstanem, spravím mlieko a viem, že do pár minút je malý hore...ale on sa budí ako kedy...niekedy sa zobudí až okolo 8 to sú super rána 😀 no niekedy už pred 4 a zobudí aj staršieho a potom už nespíme nikto...

janinah
3. máj 2015

nerieš susedov,plač u detí je normálna vec,veď ho netýraš a nereve pol dňa....

lulabelka
3. máj 2015

Aj nas je taký hlados, cez den keď zbadá ponorny mixer, už ide z koze vyskočiť, lebo vie, ze sa ide jeeeeest 😀 nas tiež papa z fľaše, lebo odsavam, v noci sa mi niekedy podarí ísť hrať mlieko o minútku skôr,, kým spusti rev, ale veru vačšinou tiež zrazu spusti rev 😀 no ale mame normálnych susedov, aj oni mali kedysi deti, tak to chápu, chvalabohu

esterba
3. máj 2015

@babulka28 no, susedia su teda na prd. Mozno dat mu zatial flasku s vodou?

babulka28
autor
3. máj 2015

@janinah
@lulabelka bohužiaľ, naši susedia deti nemajú, tam je ten problém...náš sa pri mixéri zaraduje a to je všetko 😀 tedy čaká pekne a sleduje ma čo tam dávam 😀 no ked uvidí fľašu koniec...je jedno či v nej je mlieko či čaj 😀

babulka28
autor
3. máj 2015

@esterba keby mi tak vodu chcel 😀 ked vidí že ja držím druhú fľašku a idem mu dať mlieko tak sa ide zblázniť 😀 😀 ae ked je smädný tak mu dám čaj a v pohode to je sekunda...

ikika
3. máj 2015

@babulka28 necitala som diskusiu, takze neviem, kto co radil... mozno sa budem opakovat... 😉
Ja som musela prestat kojit z jedneho dna na druhy, lebo som sa dostala do hrozneho zdravotneho stavu, som rada, ze som to vobec prezila 😒 - ja som to robila tak, ze som stale mala zapnuty ten ohrievac detskej stravy (napr. http://www.avent-cz.cz/ohrivace-lahvi-avent/ohr... - nemala som tento, co som sem dala link, tak s tymto Aventom by bol mozno postup iny)... mala som vzdy nachystanu prevarenu vodu vo flaske, mozes si nachystat aj presny pocet davok mlieka do davkovaca (napr. http://www.avent-cz.cz/jidelni-potreby-avent/da... )... ja som, akonahle zacala pytat, strcila nachystanu flasku do toho ohrievaca, voda bola tepla, takze nebolo treba cakat na jej rozohriatie, aj ked som ho znova vypla a zapla, aby zacal trosku viac hriat a o chvilinku uz bola voda ok, pridala som mlieko a pilo sa... 😉
A co susedia? Zabudol vol, ze telatom bol... 🙄 😠 ☹

susanne6
3. máj 2015

môj tak reve v noci, jak tur, kým mu nestrčím fľašku do pusy, od mala a už má 16 mesiacov 😀 v noci si teraz zvyknem natáčať budík na mobile a strčím mu fľašku ešte v spánku 😉 a zatiaľ to vychádza

mimla
3. máj 2015

Asi ti ide hlavne o rýchlosť. Takže skúsim napísať niečo, čo sa nebude každému páčiť. Dieťa, ktoré má 10 mesiacov nepotrebuje prevarenú vodu. Ani ohriate mlieko. Vlastne, akokoľvek kruto a neuveriteľne to znie zvládne dokonca aj studené mlieko. Áno viem, ako to znie, ale ak je dieťa inak zdravé, presne takto to je. Takže môžeš mať nachystanú fľašu s vodou, kam dosypeš iba mlieko, ktoré budeš mať predtým nachystané v nádobke zvlášť. Napríklad v to Avent kelímku. Alebo hocičom inom. Ak dieťa odmieta piť tekutiny izbovej teploty, treba pridať k nočnému arzenálu aj termosku s horúcou vodou. Časom prídeš na to koľko horúcej vody presne doliať do fľaše, aby bola teplota ideálna. Zvyčajne stačí fakt málo. Poznám aj osobu, ktorá praktikovala studený odchov a z podobnej príčiny (neuveriteľný nočný rev) vyberala nachystané mlieko vo fľaši priamo z chladničky a ani ho nezohrievala. Nie že by som ti radila túto radikálnu metódu, ale aj takto dieťa prežije. My sme mali podobný problém. Ale bez priblblých susedov. Mala som nachystané fľaše s vodou a do nich som iba dolievala horúcu s konvice a nasypala dopredu odmerané mlieko v dózach. Postupne som mlieko menila za čaj, ten sa nemusí po dvoch hodinách vyhodiť.

Majú susedia nejakú reálnu páku, aby vás nájomca vyhodil? Deti sú predsa súčasťou života. Možno by pomohlo trošku menej sa pred nimi hrbiť. Deti plačú, s tým sa nedá nič robiť. Aj oni plakali, keď boli malí. Nabudúce doporučujem, ak sa budú zase sťažovať, poriadne sa vystrieť, usmiať sa od ucha k uchu a hrdo zahlásiť, že super, že má malý také dobré hlasivky, možno z neho bude slávny spevák.

ikika
3. máj 2015

@babulka28 este ma napadlo, ze teplu vodu mozes mat prichystanu aj v termoske... tak som to robila zozaciatku, poradili mi to kamosky... ale nakoniec mi to viac vyhovovalo s tym ohrievacom... 😉

@mimla ano, na pitie som uz v tom veku nedavala prevarenu vodu... ale mlieko dodnes robim tak, ze dam studenu vodu a dolejem teplou prevarenou vodou, aby to malo adekvatnu teplotu... este by ma zaujimalo, ako sa v studenej vode rozrobilo mlieko bez toho, aby v nom neboli paradne hrcky... 😎
Co sa tyka studeneho odchovu, ano, aj tak sa da - a da sa aj vselijak inak... len moze sa stat, ze matka sposobi dietatu zdravotne problemy s travenim do buducnosti, nemusi sa to prejavit hned, moze sa to prejavit neskor, kudne aj v dospelom veku... velmi lahko sa da mlieko pripravit ci uz v tom ohrievaci detskej stravy alebo vdaka termoske s teplou vodou...
Zarobene mlieko by sa nemalo pouzivat dlhsie ako dve hodiny po zarobeni (aj sama to pises)... toto je, podla mna, len lenivost zarabat mlieko, lahsie je vybrat rovno z chladnicky hotove a nestarat sa viac - moj nazor... kym pride z postele do chladnicky vybrat zarobene mlieko, zatial pripravi v spalni zdravotne vyhovujuce mlieko... 😉

duracko
3. máj 2015

Tak ako uz bolo napisane, v spalni sme mali termosku s horucou vodou, studenu vodu, zliali sme dohromady (neskor to uz islo sup-sup, bez rozsvietenia svetla od oka), pridali sme mlieko z odmerky, zamiesali, netrvalo to ani 10sekund, rychlovka. Je normalne, ze dieta place, ked chce papat, trpezlivost vacsinou malym detom nadelena nie je...😉

daanuska
3. máj 2015

ja zarabam mliecko len co sa zacne vrtiet fakt to odporucam -necakat kym zacne plackat a naozaj ani prva dcerka mi v noci neplakala ani teraz druha-zatial 😉 😉 inak divny susedia len co je pravda 😝 😝 nechapem

mizu89
3. máj 2015

@babulka28 neviem ci ti to pomoze ale skus si kupit termosku na flasky.zarob vecer mlieko zohrej daj do flasky a do termosky.hadam nejake 4 hodiny vydrzi teple mlieko.Ja som to raz skusila ale mlieko som mala studene lebo termoska nebola polystyrenom vyplnena ale akousi penou a ta tak dlho teplo neudrzi.

susanne6
3. máj 2015

presne, teraz ma napadlo, sprav si do termosky a ked sa začne mrviť hned šup do pusinky 😉

kocurikova1
3. máj 2015

@babulka28 Ahoj Babulka neviem kolko ti trva pripravit mlieko ale ak potrebujes skratit cas prípravy mlieka na minimum tak ti odporučím používať samoohrievaciu flasu yoomi. Mlieko si pripravís dopredu napriklad vecer. Ked ho budes potrebovať tak ho len premiesas a stlacis tlacitko na ohrev mlieka na ohrievaci ktorý sa nachadza vo vnutry flasky. Za 60 sekund mas ohriate mliecko na prirodzenu teplotu materksého mliecka. Pozri si na nete yoomi sk. Prípadne ti posuniem moj zlavový kod FB-MF001 je to na 21%. Ja už ho nevyužijem. Snáď to tvoj problém vyrieši. A zo susedou si nic nerob. 😉

mimla
3. máj 2015

@ikika Nie, dieťa má 31 a stále nemá žiadne problémy. Vtedy to bolo takto doporučované, ráno si zarobíš celú dávku a v priebehu dňa vyťahuješ z chladničky a ohreješ. No ona neohrievala. Neviem prečo, neriešim, jej dieťa, jej pravidlá. Hlavne je to už dospelý človek, takže ťažko riešiť teraz rozhodnutia z minulosti.Ako zarobíš mlieko bez "parádnych grciek"? No normálne, nerobíš v studenej, ale vo vode izbovej teploty, Zatrasieš a máš. Ja viem, že napríklad Hipp sa celkom dobre rozpúšťa aj v chladnejšej vode. Ako som písala, niekomu sa to nebude páčiť, ale ja som pochopila, že zakladateľka témy hrá o čas a pradepodobne sa bojí o strechu nad hlavou. Hádam si vyberie z rád, ktoré dostala, tú ktorá jej bude vyhovovať. Ani dolievať horúcu vodu z termosky nie je to pravé orechové, voda je v termoske dlho a tiež sa tam môžu niektoré baktérie množiť. 10 mesačné by to ale malo zvládnuť.

ikika
3. máj 2015

@mimla tak to ma ten chalan stastie a jeho matka tiez... 😉
@mizu89 tento sposob nevyhovuje hygienicky... odporuca sa konzumovat mlieko max. 2 hodiny po zarobeni... aspon, ako viem ja... 😕

duracko
3. máj 2015

@ikika hygienicky-nehygienicky, trochu odbocim od hlavnej temy, ked som bola s polrocnym syncekom v jednej bratislavskej nemocnoci tyzden so zapalom mocovych ciest, tak nam vzdy pripravili do flias mlieko na 24 hodin a ulozili do chladnicky. Ked bol hlad, vybrala som flasu a zohriala. Tam sa s tym neparali. Bolo to pred dvoma rokmi. Doma sme vzdy robili cerstve, videli sme, co po par hodinach robilo umele mlieko pri izbovej teplote (v chlade 24 hodin vydrzalo). Bolo nechutne, zgrclo sa. A vyskusali sme vela typov, malemu to bolo uplne jedno, vypil vsetko. Takze sme striedali.

zuzka_puska
3. máj 2015

@ikika
@duracko presne ako pise duracko, mam rovnaku skusenost, dcerka bola operovana v martine .....a tiez podobne, mlieko urobili a dali do chladnicky, ked bola mala hladna, zohriali v mikrovlnke a s usmevom dali 🙂 neriesili nic,ziadne 2 hodiny po zarobeni alebo co 🙂

ikika
3. máj 2015

@duracko @zuzka_puska moze byt... asi by osediveli, keby kazdemu jednemu dietatku mali pripravovat mlieko, nerobili by nic ine asi... ale aj tak to nie je ideal... ved, ked tam ma to babatko mamu, tak by nemal byt problem pripravovat cerstve mlieko pravidelne... 😕
Ok, ale to je jedno... ja som len chcela dat tip maminke/zakladatelke temy, ako moze pripravit mliecko rychlo a tak, aby bolo cerstve (ohrievac detskej stravy alebo termoska - ohrievac mi vyhovuje viac)... to je vsetko... viac tu riesit fakt nechcem... 🙂

zuzka_puska
3. máj 2015

@ikika hej, tak na jednej strane to chapem, nemaju cas, atd..... ked sme boli v nemocnici my, na oddeleni bolo len jedno dieta do roka, a to bola nasa mala 🙂 takze mlieko robili len jej, cize nemali z coho osediviet.... Ale to je jedno, doma som jej robila vzdy cerstve. tiez som dala vodu do termosky, a ked bola hladna len som rychlo rozmiesala mlieko a mohla jest 🙂

duracko
3. máj 2015
duracko
3. máj 2015

@ikika suhlasim, ale v nemocnici to bolo tak, ze sme si nemohli sami mlieko pripravovat, museli sme mat nemocnicnu stravu, akurat prihliadli na to, aky typ mlieka chceme

daanuska
4. máj 2015

@ikika
@duracko
@zuzka_puska ano v nemocnoci ho pripravuju dopredu ale pozor oni ho pasterizuju. alebo tak -nepamatam si to presne ...ja som tiez bola nadsena ked som to videla ze jej super budem robit dima dporedu ale hned ma upozornili ze sa to nemize ze oni to specialne pripravuju .... ja tiez miesam vodu horucu s teplou a davam len do dvoch hodin inak ked mliko vo flasi dlho stoji tak to je potom iny zapach z neho ☹ ...

zabina27
4. máj 2015

ja vodu na mlieko zohrievam v mikrovlnke, cez den alebo pripadne aj v noci, ak sa zobudi, ale len vodu, nie uz zarobene UM, zevraj v mikrovlnke sa nemaju zohrievat tuky, vtedy je to skodlive, cize vodu mozem... no a ked sa maly obcas v noci zobudi a viem, ze chce mlieko a ze by zacal hucat, ak by som odisla zarobit, tak ho proste vezmem o sebou do kuchyne. ma sice slusnu vahu, ale tak jednou rukou chvilu podrzim, druhou zarobim UM, ale aspon je ticho a kuka, co robim a nepobudi nikoho.
nadobky na UM ma aj dm, su lacne, dobre, su tam 3 ks @babulka28

krupka2108
6. máj 2015

Ja zarobim mlieko zo studenej kojeneckej vody nalejem do samoohrievacej flase a o minutu mam dieta spokojne, ma teplucke mliecko a ja ziadny stres 😎

teedynka
6. máj 2015

Jednoznačne odporučam dat si horucu vodu do termosky, nachystat pocet odmeriek uz vecer a v noci to mas za par sekund, par-krat si vyskusaj pomer studenej vody a tej z termosky a hotovo...urcite rychlejsie ako okokolvek ohrievat

krupka2108
6. máj 2015

@teedynka to som skusala ale ked som to zle namiesala malý mal koliky, pri yoomi sa mi to nestalo minutu vydrží každe dieta. Ale možno je to len zvyk a rutina