Používame cookies. Viac informácií tu. OK

13 mesačný syn doma nezaspí bez cicika

bakuska
29. jan 2012

Ahojte.. Potrebovala by som poradiť s mojím problémom.. môj syn mi večer nezaspí bez toho, aby som mu dala cicik... už ma to unavuje, a často krát aj bolí, kedže jeho 6 zubkov sa 20 min trie o moju bradavku.. Ak mi vietie niekto poradiť, napíšte ako drobca naučiť zaspávať...... 🙂

jaroe
29. jan 2012

tiez budem vdacna za radu, moj uz ma rok a pol a mam dojem, ze je to s tou zavislostou na prse ovela horsie ako ked mal rok. To zaspavanie mi ani tak nevadi, ako to, ze si potrebuje cucnut aj vzdy, ked sa v noci prebudi.

katy1979
29. jan 2012

@bakuska no ze jednoducho nedas a tym padom pomaly odstavis. my mame 18mesiacov a bez cicika zaspava vynimocne a v kociku ci v aute. takze bud ho to odnaucis uplne alebo mu zarazis pouzivat jeho zuby

bakuska
autor
29. jan 2012

no len ked mu nedam, tak to su take place, ze neviem ako by zaspal.. a zase neviem, ci je moc vhodne nechať ho vyplakať.. aj keď iným spôsobom to asi nepojde... 😒
jaroe - mne takisto pyta ked sa v noci zobudi, no to nieje moc casto, niekedy prespi celu noc...
a zaujimave je to, ze niekedy pri ciicku ani nezaspi, sam sa odtiahne, poprehadzuje sa a potom zaspi sam..... ale vzdy si potrebuje "poceckat" aspon na chvilu...

lillah
30. jan 2012

my to teraz riesime... Odstavila som dcerku koli tomu, ze bola na cici zavisla. V noci sa budila aj 6x a mala som toho dost. Jednoducho som jej cicik nedala a hotovo. Dostala flasku. Prve tri noci prerevala a chcela cicuskat. Potom sa to zlepsilo. Teraz uz vecer zaspava vo svojej postielke s flasou ale cez den ju neviem uspat. Uspavam ju tak, ze ju hojdam v autosedacke. Dam jej flasku, zirafku, decku a hojdam ju kym nezaspi. Alebo ju dam do kocika a ideme von...ani z domu poriadne nevydeme a uz spi

sewka
30. jan 2012

ahojte my mame tiez problem s nocnym budenim. nas patrik ma 8 mesiacov a tiez potrebuje ceckat hlavne v noci kazdu chvilu niekedy aj kazdu hodinu a cim dalej tym je to horsie.cez den ho kojim tak 2 krat to mu staci inak uz papka vselico cez den ale ta noc je hrozna ked mu nedam didi tak dokaze ,,prerevat ,,aj hodinu kym sa znova ukludni ked chcem aby spal musim mu dat a za chvilu znova spime ale tiez ma to uz unavuje sme hore aj 7 krat za noc.nema niekto radu ako to zmenit?
cez den nema problem so spanim spava v kociku a prespi doobeda 2 hodiny a poobede hodinku ako kedy ale vacsinou tie 3 az4 hodiny cez den prespi.

renatka83
30. jan 2012

my máme rok,ale vyriešili sme to tak že kojenie som skratila aby pri cici nezaspal a potom som ho pohojdala v hojdacom lehátku...teraž už pri cici nezaspí ale zase nezaspí bez lehátka.Takže ako sa vraví z kaluže do blata....potom začnem ako ho uspať bez lehátka,ked mu bude male to bude sranda.. 🤐

inka070707
30. jan 2012

Aj my sme mali problem s nocnym budenim, kazdu polhodinu-hodinu sa budil, uz to bolo neunosne, tak sme po roku to vyriesili tak, ze syn uz nespava so mnou, ale s manzelom a je to o moc lepsie, budi sa 2krat za noc, ten druhy je vacsinou uz rano k piatej, siestej, takze pohoda 😉 my v dalsom kole ideme riesit, aby spal vo svojej postielke a aby chodil skor spat, nie o 22hej ako niekedy. Jaaaj, furt je co riesit 😀

inka070707
30. jan 2012

Este som zabudla dodat, ze tiez na prsniku mi zaspava, jedine moja mama ho vie uspat hladkanim, ci hojdanim a celkom rychlo jej tak zaspi. Mne ani za svet 😀

miskap
30. jan 2012

To je úplne normálne. Treba to brať ako výhodu- dieťa si cucne a zaspí bez problémov. Inak ho treba dosť dlho uspávať, čítať rozprávky a neviem čo ešte. Časom sa dieťa samé naučí zaspávať aj bez prsníka. Netreba sa obávať toho, že bez prsníka nezaspí. Samozrejme záleží aj od toho, ako dlho budete dojčiť.
Moja trojročná dcéra sa stále dojčí, večer si trochu pocucká, potom sa otočí na bok a spí. Najprv som zostávala pri nej, kým nezaspala, teraz spí už v izbičke so starším bratom a zaspávajú sami. Na obed však pri mne zaspí len s prsníkom v puse, pri mužovi bez problémov, v škôlke tiež. Ono to dojčenie nie je len o hlade, dieťa sa potrebuje trochu pomojkať, pritúliť a dojčenie ho upokojuje.

@sewka A nerozmýšľala si o tom, že dieťa si dopĺňa deficit mliečka cez deň v noci. Skús cez deň dojčiť častejšie, nedávaj vodičku, ale prsník. Možno ti potom v noci dopraje viac spánku 😉

zloba_z_pd
30. jan 2012

ahoj ja mám rok a pol starehop chlapca a on tiez zaspi len n ciciku ale musim ho pochvalit ze v poslednom case pekne si potiahne s cicika a spinka niekedy potiahne len pár krát a naucil sa pekne zaspavat v posteli takze som stastná,neboj vsetko prejde aj maly si inak zvykne

teddynko
1. feb 2012

Ani môj 11 mesačný nezaspí bez cicika, má 8 zubov, niekedy zahryzne a pozrie na mňa, 😀 vie, že nesmie, strašný beťárisko je to, ale nechám ho ešte aspon pol roka.. nebráňme im v tom, nebojte sa, nebude to natrvalo. 😵

Tu začni písať odpoveď...

Odošli