14 mesačná dcérka sa všetkého bojí

hopeja
12. okt 2013

ahojte, potrebujem poradit, mam dcerku 14 mesacnu a hrozne sa boji niektorych zvukov, napr. ked niekto zakasle alebo sa vysmrka, vysavaca a zacala sa bat aj niektorych ludi, ktorych aj pozna...je to normalne a casom to prejde? vzdy spusti velky plac a nemozeme ju utisit....ale napriklad ked je von, tak mozeme prejst aj okolo zbijacky a v pohode, niekedy nechapem

marylis
12. okt 2013

@hopeja Ahoj, mame doma to iste. Ale syn to ma od narodenia. Ked zakaslem, kychnem si, dojde mi smska, rychlo vstanem z postele atd. tak spusti taky rev, ze az srdce trha.. ale ked mu moj pes stekne pri zaspavani do ucha, tak s nim ani nepohne 😀 Nechapem tiez.. No jedine co robime, ze sme sa naucili kychat a kaslat po tichu, alebo odideme do inej izby. Zvonenie mame tiez len na vibrovani 🙂

hopeja
autor
12. okt 2013

@marylis no to my tiez sa snazime kychat a smrkat potichu, ale neviem ci je to spravne....vsak raz si musi zvyknut...a ked sme na navsteve nemozeme upozornovat nekaslite a nesmrkajte....to je to, ze neviem ako sa k tomu postavit, ci ju pred tymi zvukami chranit, alebo nech si zvyka

marylis
12. okt 2013

@hopeja no ja tiez netusim. Tiez mame problem s vacsou spolocnostou, ked nahodou hlasnejsie hovoria, tak sa nevie ukludnit.. 😒 Podla mna z toho vyrastu. Casom. Ako vidim, ze maly robi pokroky ako rastie. Na zaciatku to bola katastrofa. Teraz uz lepsie sa mi zda 🙂 Podla mna to s vekom odznie.

evka555
12. okt 2013

@hopeja naša bola tiež taká celkom bojazlivá hlavne detí a všetkého čo sa ich týkalo, keď nahlas pišťali, vykrikovali a podobne a napodiv v škôlke ani raz nezaplakala a krásne sa so všetkými hrá, takže myslím že z toho určite vyrastie 🙂

smario5
12. okt 2013

@hopeja Dobrý, moju malú to prešlo okolo 16 mesiaca.... ale este aj teraz sa bojí niektorých nových ludi - nechce ist ku nim na ruky, ale aspon prestala plakávat.... Sestra ma 26 mesačnú a ju to prešlo až kolo 24 mesiaca - ale teraz vobec nemá problém s nikym a so žiadnymi zvukmi... prejde aj Vašu..... 🙂

hopeja
autor
12. okt 2013

@evka555 tak to nasa zase deti uplne zboznuje 🙂 to skor mam pocit, ze oni sa jej niekedy boja, ona je normalne dost hlucna, stale vykrikuje a hned bezi ku kazdemu dietatku.....doma bezne pusta na zem takze hracky na podlahu a to jej nevadi, minule v garazi hadzala tatkove kluce na seba, ten hukot som pocula az na tretie poschodie a vraj sa na tom smiala...takze niekedy nechapem, ale kychnutie a smrkanie jej vadi