Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

14 mesačné dieťa bude jednu noc bez maminky

bobaska6
2. okt 2015

Ahojte, potrebujem radu a vaše skúsenosti, chcem dať 14 mesačného synčeka na jednu noc ku krstným rodičom aj so 6 ročným súrodencom. Krstných rodičov pozná nie sú pre malého úplne cudzí, ale zas nie sme s nimi ani každý deň. Som totálne vyčerpaná ,malý od narodenia zle spáva a som sama na 2 deti + manžel , ktorý nonstop pracuje 😖 , teda krstný sa ujali že mi pomôžu aby som si oddýchla , starý rodičia nechcú pomôcť alebo nemajú čas. Čo si myslíte o tom, že bude jednu noc v cudzom prostredí ale s bráchom🙂?

hanka_april
2. okt 2015

@bobaska6 supeeeeer! oddychni si 😉

darina1952
2. okt 2015

@bobaska6 v pohode, nevidím v tom problém 🙂

bosoriak
2. okt 2015

@bobaska6 Skus, uvidis. Ved telefony mate, keby bola vazna kriza, tak zavolaju. Oddychni si, ked sa sami nukaju 🙂

bejbulik33
2. okt 2015

Neváhaj a daj, deťom to neublíži. Krpec bude mať istotu, že má pri sebe blízku osobu v podobe staršieho súrodenca. A keď si aj trocha pomrnčí, neboj, neubudne z neho. Hlavne si zamestaj myseľ, chodťe do kina, na koncert, na večeru, na vínko...neseď doma a nepremýšľaj, čo tvoje decká práve robia. Ja mám už dieťa 7 ročné, ale nikam nechce chodiť, občas spí u babky, raz za kvartál, to je všetko. Vtedy si môžeme povyraziť. Ja som tiež bola taká lútostivá mamka, nikam som ju nechcela dávať a teraz, keďže nie je zvyknutá, tak štrajkuje. Využi to, máš právo si trocha oddýchnuť, nie?

horana
2. okt 2015

Smelo do toho! 🙂
(a dufam ze nezostane pri ojedinelej pomoci touto formou, ale zacnes si ju dopriavat pravidelnejsie, prave preto aby si mohla byt lepsou mamou pre neho potrebujes obcas vypnut)

sense
2. okt 2015

ak to vyhovuje tebe ano dala by som....ved ako vravis uplne cudzi nie su...ja si sice neviem predstavit dat na noc moju 2,5 rocnu k niekomu ale napr. cez den s tym problem nemam...hoci asi by mi to osobne tiez prospelo....ale u mna je to mozno aj preto ze pracujem a nechavam malu cez den od polroka na par hodin...4x tyzdenne...

ub
2. okt 2015

ahoj odporúčam daj. ja som tiež krsná a malého sme mali na noc už keď mal 2mesiace a teraz zhruba každý druhý mesiac, má 1,5roka a vôbec neplače a nerobí problémy ked maminka odchádza a my si to užívame

modrofuzik11
2. okt 2015

samozrejme, chod do toho 🙂 . sarku som dala prvy krat spat k nasim, ked mala 8 mesiacov. teraz ma 6 rokov a je to uplne vyrovnana mala slecna. oddychni si.

moni244
2. okt 2015

@bobaska6 jasné, daj, neváhaj, dieťaťu to prospeje, tebe tiež

zuzi0911
2. okt 2015

Urcite ano...neboj sa dieta si zvykne..nech si zvykaju byt aj bez mami...ja som sice baby davala pravidelne od narodenia k mame to je trosku ine..no aj som par krat skonvila v nemocke a bola som kludna bo som vedela zw e su zvyknute byt bezo mna....oddychni si....

katrin21
2. okt 2015

@bobaska6 v pohode.. my sme boli s manezelom na vikendovom pobyte, ktory sme vyhrali, ked mala dcera asi 9 mesiacov.. 🙂 ona bola u starych rodicov...

bajana
2. okt 2015

Samozrejme, aj na viac dni. Prilisna vzajomna fixacia neprospieva matke ani dietatu.

bobaska6
autor
2. okt 2015

Ďakujem, ďakujem , ďakujem za vašu podporu . Ja sa len bojím tej separačnej úzkosti 😒 ale to už asi veľa čítam 🙂

barbibednarikova
2. okt 2015

Ahoj, ja som to riesila podobne ako UB. Dcerka tiez bola od narodenia urevana,no neverila by si, ked spala u mamy, spala celu noc zazracne...aj cez den ze bola perfektna. Asi aj jej zmena prospela, kedze som bola na nu sama a uz som kolkokrat nevladala a bola nervozna...mala to asi vycitila. Zhruba od dvoch mesiacov chodi viac menej pravidelne spat prec (k rodicom , ale aj ku krstnej) a sme vsetci velmi spokojni. Hlavne neries, co dietatko robi, zbytocne sa vyhecujes. 14 mesiacov je dost, musi vyjst aj bez teba.
Vela stastia!

sardinka333
2. okt 2015

@bobaska6 presne tak...velmi to riešiš a už o tom nečitaj. Načo sa dopredu stresovat?
Nechápem prečo sa niektoré citite previnilo za to že na chvilu date dieťa do dobrých ruk. Deti často tie zmeny zvladaju ovela lepšie ako samotní rodič.... 🙂

terezka1947
2. okt 2015

@bobaska6 bud rada,ze ti chce niekto pomoct...a ked ty doverujes ludom,kt.deti davas,ver,ze oni deti zvladnu a ze deti zvladnu noc bez teba 😉

seahorse27
2. okt 2015

Uplne v pohode, vyuzi pomoc, oddychni si a nerob si vycitky 😉 V 14-ich mesiacoch to zvladne paradne a pre kazdy pripad je tam bracek 😉

tinapa
2. okt 2015

@bobaska6 Jednoznačne áno! Musíš si oddýchnuť...využívaj toto aj častejšie..ak sa dá.

franka211
2. okt 2015

Určite neváhaj,ked sa ti ponukli sami...ja som s malym uz 2 roky vkuse, nikto mi ho nezoberie ani na par hodin na prechadzku nie tak este na noc,ale uz citim,zeby som to potrebovala a aj maly... 😉

prego81
2. okt 2015

@bobaska6
jednoznacne ANO ! Oddychni si, a snad sa to krstnym zapaci a bude to pravidelna zalezitost 😉

bobaska6
autor
2. okt 2015

@hanka_april ak je to ešte aktuálne, odporúčam Partizán 😎 😵

hanka_april
2. okt 2015

@bobaska6 boze, kazdy inak 😀 asi to dam vikend po vikende 😀 😀 😀

xmamalea
2. okt 2015

Ja som dala malú 3 mesačnú ,5m,10m a od roka každý víkend u našich na noc 🙂
Takže príjemný oddych ,využite 😉

timea7
3. okt 2015

@bobaska6 máš zlatých krstných rodičov a tvoje deti ťa potrebujú oddýchnutú. Svoje drobča si poznáš, tak sama zvážiš, ši bude lepšie, ak pôjdu deti k nim, alebo oni k vám a deti budú v domácom prostredí. Možno by bolo lepšie aj pre teba vypadnúť z domáceho prostredia, tam to zvádza k tomu - aspoň obloky prebehnúť, keď som bez detí 😝 a ty potrebuješ podľa mňa spať, čítať, vyvaľovať sa pri telke, spať, ísť na prechádzku a znovu spať. Nič sa neboj, deťom to neublíži, naopak, prospeje. Dnes majú kopu problémov práve deti, ktoré sa od matky nepohli a sú na ňu nezdravo naviazané. Ak by to bolo možné, tak túto ponuku od krstných využi opakovane, veď im to vrátiš, keď ti deti podrastú a budú potrebovať pomoc oni. Príjemný oddych.

stary_ujco
3. okt 2015

Jediný problém, ktorý tu vidím je ten, že mamička bude jednu noc bez dieťaťa.... Dieťa jednu noc bez mamičky zvládne kedykoľvek.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli