14 mesačný syn stále capka/bije, čo robiť?

3m3chaela
8. aug 2019

Ahojte, prosim o radu, nas 14 mesacny syn nevie prejavit radost ani nikomu urobit “moj” pohladit jemny sposobom, skor zacne oboma rukami bit. Rychlo capa aj nas aj deticky naokolo, hlavne po tvaricke. Vidiet ze to robi od radosti, ale ked mu zacnem nadavat mam pocit ze to uz robi schvalne. Raz dva krat som mu capla po rucicke ale touto cestou nechcem ist a ani to nepomaha..ked mu pevne zovrem ruky a razne poviem nie alebo nono hocico tak pozrie sa mozno na 2 sekundy pochopi a pohladi a potom sa zacne smiat a znova🤦‍♀️ Vyrastie z toho ma to len nejake stadium, alebo co robim zle? Druhe deticky vedia pekne pohladkat a pritulit sa a on je taka nasa mala besnotka. Preistotu: nie doma sa nemlatime absolutne, a ani to od nikoho nemal kedy a ako odpozerat.

lenka2710
8. aug 2019

@3m3chaela myslim,že z toho vyrastie,ja mam dcérku ta bola skôr taká,že každého pomojkala,pohladkala! A mám kamosku,ma chlapca rovnako stareho a ten bol presne ako pises! Proste capal po rodičoch,babke rozbil okuliare,keď stretol nejaké dieta tak hneď sa k nemu rozbehol a spoza hlavy mu capol,keď sme boli spolu v detskom centre tak z ničoho nič hodil po niekom autíčko alebo kladivko zo zatlkacky! Kamoska uz nevedela co s nim,prešlo to keď nastúpil do.l škôlky,nehovorim ze je teraz anjelik ale už je to oveľa lepšie

3m3chaela
autor
8. aug 2019

@lenka2710 on zas taky extrem az nie je.. len vzdy ked poviem sprav moja zacne capat..alebo stoji pri dietati a zacne ho zase capat, vcera to uz vyvrcholilo tak ze stal pri 17 mesacnej sesternici ta mu zacala robit moj on ju naspat zacal bit a mala padla na beton a strasny plac..asi z toho naozaj bude musiet len vyrast🤷🏼‍♀️

mimka11111
8. aug 2019

@3m3chaela ahoj,synček mal 15 mesiacov a boli sme v nemocnici, zoznámili sme sa tam s jedným dievčatkom, bola o 3 mesiace staršia ...prechádzali sme sa spolu po chodbe a on jej z fleku vylepil zaucho. .z ničoho nič, hanbila som sa ako pes a ospravedlnovala jeho mamičke....ona to samozrejme chápala....synček to neurobil naschvál....mal také obdobie,aj keď som vysvetľovala,že to nesmie....prešlo ho to asi o 3 mesiace...akurát on sa pri Tom nesmial,akože to robí naschvál....prejde to,neboj...akurát mu treba aj tak vysvetľovať,že to nesmie robiť...

evkamotka
8. aug 2019

Myslim ze do 30ky to robit nebude :D

lula313
8. aug 2019

@3m3chaela hlavne buď pri ňom a hneď zasiahni, nekric, nebi ho po rukach, vyžaduj, aby sa ospravedlnil. A doma všetko hľadkajte, bábiku, plysaka, muž nech teba hladka a teste sa z toho, nech vidí, že hladkanie vyvoláva radost s pozitívne pocity.

stanulik33
8. aug 2019

A prečo má hladkať iné deti? Keď ich skôr bije než hladká, tak by som sa mu snažila skôr zabrániť v takom osobnom kontakte s inými malými deťmi. A keď dostane viac rozumu tak potom sa môže socializovať aj kontaktne. Prejavovať radosť by som ho naučila tlieskaním rúčkami.

domiinikka
8. aug 2019

@3m3chaela My tiež máme doma to isté . Niekedy je zlatý ,hladká mojka sa. Príde za mnou vystíska má . Potom mu "prepne" dá mi facku. Dúfam že ho to prejde .