15 mesačná sa chce stále iba nosiť. Čo s ňou?

susik77
15. dec 2010

Ahojte, mala chce byt skoro stale len na rukach, hoci uz je proficka v lezeni a chodi pri nabytku uz tiez suverenne, sama urobi 3 kroky. Co s nou?Ako ju motivovat aby namiesto toho nosenia aspon liezla?Ked ju polozim tak strasne place. Na zemi je chvilu ked sa napr. hra...

strapco13
15. dec 2010

@susik77 skus lozit s nou, hrat sa s nou na zemi, motivovat ju nech lezie za hrackami, poodist od nej..cupnut si a volat ju k sebe...nech si vychutna tu radost, ze sa niekam dostala sama

ichbinich
16. dec 2010

@susik77:
A kedy sa chce nosit? Moj nechce byt pri mne na zemi, ked chce vidiet. co robim. Najhorsie to je v kuchyni 😉 To mu je jedno, ze ma niekolko variech a inych veci na zemi, s ktorymi sa moze hrat. On chce proste vidiet do hrncov, do slova a do pismena... Takze uz som aj krajala syr jednou rukou 😕
To, ze sedim a pracujem za pocitacom uz vacsinou akceptuje. Hlavne ho, ked pride a chce byt pri mne, bud zoberiem na kolena a dam mu "pisat", alebo si pozrieme video na youtube (teraz leti toto:

https://www.youtube.com/watch?v=eYofRIeJ9_Y

alebo necham robotu a idem sa s nim pohrat.
Inak mi casto tiez neostava ine ako ho nosit, kam mi ukaze 😀 Ale ked napr. obideme cely byt, zase skusim ho dat na zem k jeho Legu, alebo mu dam nejake auticko a tak.
Napad od @strapco13 je tiez super, hlavne nedat na zem a nechat revat. To by nepomohlo nikomu. Skus jej pobyt na zemi resp. lozenie "sprijemnit". Napr. moj si vie uz drzat auticko a chodi s nim brrm-brrm. Mozno by sa tvojej dcerke pacilo nejake zvieratko na kolieskach, ktore si moze posuvat pri lozeni? Alebo nejaku hracku na snurke, ktoru ty budes tahat od nej prec a ona bude musiet za nou liezt, aby sa k nej dostala...

susik77
autor
16. dec 2010

Ahojte, dakujem za motivacku🙂 Najlepsie je v detskej, ked som pri nej, tak sa v pohode hra na zemi. Najvacsi problem je v kuchyni, uz varim vacsinu jedal s nou, dokonca aj krajam a supem zeleninu, aj peciem palacinky. Akurat minule si blbo spalila rucicku, tak to nechcem prave robit. Ale teraz som si uvedomila, ze to asi fakt bude mozno je zvedavost ako varim...Pri pocitaci nevydrzi moc na kolenach, skor chce tukat do klavesnice aklebo mi vypina pc...
Myslite, ze ju mam vodit za ruku?Ona v poho chodi uz dlho pri nabytku ale nechce sa pustit. Uz mi aj mama aj mm hovoria ze aby som s nou uz chodila za ruku. Uz sme aj sli, aj za jednu ale po par krokoch chce na ruky...

ichbinich
16. dec 2010

Ja maleho drzim za ruky, ked dhce chodit. Samozrejme, ze ho netaham a snazim sa mu ruky drzat dole a nie uplne nad hlavou. Zo zaciatku som ho drzala za trup, ale teraz sam chce, aby sme ho drzali za ruky. Ja viem, ze sa hovori, ze by sa to nemalo, ale ako som uz napisala, ja ho netaham, ako som to uz bohuzail casto videla ☹

Uz som aj ja rozmyslala, ze dam jeho stolicku do kuchyne, to je trochu vyssie a videl by, co robim. Skus aj ty, mozno to pomoze. Ked bude lepsie vediet stat, tak mu kupim stolcek alebo ho necham stat na stolicke. Uvidim. A palacinky som uz tiez robila jednou rukou, ale po troch som to vzdala... Najprv mi totiz vypinal ruru (mame elektronicku ovladanu prstom), potom som ho zobrala na ruky, ale jednou rukou sa to dobre neda. Tak som to nechala...

No to s tym tukanim do klavesnice poznam 😀 Preto ho niekedy necham "pisat" do prazdneho suboru, ale jednu ruku musim mat na mysi, lebo vie postlacat kadejake kombinacie, co mi otvara ine programy a specialne funcie, o ktorych ani neviem, hihi.

Skusala si uz klokanku alebo satku? Ja s nim pravidelne tak vysavam, to sme spokojni obaja 😀

susik77
autor
16. dec 2010

@ichbinichja mam ergo, ale terka je uz dost tazka-odhadujem tak 12 kg, tak sa mi ju uz nechce tahat, nech radsej lezie al. chodi okolo nabytku, ma najvyssi cas do 18 mes. sa to naucit...inak, probl. si myslim ze nema, ked chodi, dava rovno nozicky, skor mam pocit, ze je na mna fixovana, preto sa chce nosit.

strapco13
16. dec 2010

@susik77 za rucicky mozes s nou chodit ale tak, ze ju nepodopieras, cize akoby na prechadzke..maôla asi este nema odvahu pustit sa sama, ziadne pod pazuchy a pod polohy..proste nech chodiu sama, a teba sa vlastne len pridrza
a pozbudzuj ju..ked je pri nabytku..klakni si tak meter od nej natiahni k nej ruky, nech spravi ten krocik sama..a samozrejme daj najavo velku radost..ale nie prehnane..nech sa nezlakne 😀

ichbinich
16. dec 2010

@susik77:
Ja som ten nosic nemyslela na stale, ale na tie chvile, ked potrebujes nieco spravit a Terka just vtedy chce byt pri tebe 😉
Moj ma sice "len" 9,25kg, ale tiez to nie je sranda ho dlho nosit...
Aj ja si myslim, ze moj je jednoducho na mna fixovany. Lebo sa vie pekne hrat sam, ale samozrejme vzdy vtedy, ked nieco musim spravit, tak chce byt na mna nalepeny... 🙄 A ked sa neda nijak oblbnut, aby sa hral sam, davam ho do nosica...
Ale vo vseobecnosti, ked prisiel na to, ze sa dostane kam chce lezenim, je radsej na zemi. Ma Duplo na chodbe, v kuchyni varechy, v obyvacke auta, na gauci knihy... a tak si lozi kam chce a hra sa s cim prave chce. Skus aj Terke rozmiestnit hracky po byte/izbe a tak ju motivovat.
Uvidis, ked zacnu behat uplne sami, budeme spominat, ake to bolo, ked sme ich mali ako-tak pod dohladom 😉 😀

martija
16. dec 2010

ja mam 30 mesacne a stale sa chce nosit hlavne vonku! 😒

ichbinich
16. dec 2010

@martija:
A od kedy sa chce iba nosit? Ak teraz v zime, je mozne, ze sa jej v cizmickach alebo zimnych topankach horsie chodi a nezvykla si na ne. Mozno sa jej zle ide po snehu a lade... Mozno je tak zababusena, ze chodi ako tucniak, neviem...
Ked som robila babysitterku kamoske, jej baby mali rok a pol a styri a pol, tak som z prechadzky casto sla tak, ze mensiu na rukach a vacsiu v kociari 😒 A to vedeli obe pekne chodit a neboli sme daleko. Ale proste ta starsia si povedala, ze uz nechce ist peso, ak som to riesila takto, ked uz sa nedala inak motivovat...

martija
16. dec 2010

@ichbinich mam chlapcekov dvoch 🙂 . Betar mensi sa chce nosit odkedy pamatam,teda ked bol uplne malinky a nevedel chodit,to sme museli zohnuti cela rodina za rucicky s nim cupkat,a ked sa mlady panko chodit naucil, tak len ruky, no proste katastrofa mala....vonku je schopny aj hodinu revat,ale cim vacsie sceny robi,tak tym viac si ho nevsimam,a na ruky ho brat nechcem....takze robime divadielko a vobec nemam chut s nim nikam chodit,je to proste dost casto na nervy s nim.

susik77
autor
27. dec 2010

Ahojte, tak uz asi tyzden terezka chodi-prejde asi cez pol miestnosti. Ona sa strasne rada nosi a mojka, takze je velmi rada na rukach, ale tusim ju uz zacina bavit, ze uz jej ide chodenie 🙂