15 mesačný syn sa zasekol a nechce kráčať

20nina14
24. feb 2015

Ahojte konikarky, mam 15 mesacneho synceka a asi mesiac chodi....asi pred tyzdnom sme boli na prechadzke...dala som ho na nozicky a krasne isiel sam...ale boli sme na prechadzke cez vikend a dnes...polozila som ho na zem a ostal stat a stonat..chcel ist na ruky...ako keby sa zasekol....nechcel ani vôbec kracat ked som isla od neho a lakala ho na jeho oblubene veci...ostal stat...baby poradte co mam robit? je to normalne u deti?.dakujem

sonka_d
24. feb 2015

Mohli ho tlacit topanocky? Alebo unava?

zitaje
24. feb 2015

Nemal pokrcenu ponozku v topanke alebo take daco? Alebo hrubsiu ponozku, nie su mu male topanky?
Nerovny teren? Moj dost dlho nechcel chodit po hrbolatom terene, lebo vecne padal.
A doma ako chodi, normalne? AK to robi len vonku, tipujem to na obuv 😉

cerez
24. feb 2015

Možno necíti ešte vonku takú istotu ako doma. Predsa je to len mesiac čo začal chodiť.

20nina14
autor
24. feb 2015

Aj ja som rozmyslala nad tymi topanockami ci su mu neni male ale pozerala som ich a este su mu dobre a ponozky nemal pokrcenu....doma beha ako strela...ma protismykove ponozky..🙂

mimik79
24. feb 2015

mozno sa mu nepacilo miesto kde mal bezkat, nas tiez nemal rad jednu ulicu a park kde boli obrovitanske stromy a nikdy tam nechcel chodit a mozno aj unava ak to bolo v takom case ze by mohol uz byt unaveny

majkaa
24. feb 2015

To bude topanockami daj mu po byte sandalky je normalne ze mu vadia topanocky ked ich nemal na nozickach aj my sa lepsie citime bez topanok ako s nimi 🙂 to je len zvyk 🙂

pribinak
24. feb 2015

Topánku skontroluj tak, ze vyber vložku z topánky, pilot ju na zem a na nu daj synovu nozicku, tak najlepšie uvidis ci mu nie je topánka mala, lebo ak stláčas špičku topánky ci cítiš prsty dieťaťa, tak dieťa reflexívne stiahne prsty a potom sa môže zdať, ze topánka nie je mala

meluela
24. feb 2015

@20nina14 moj sa v tom veku bal niektorych povrchov ... napr. listia ... ani zanic na to stupit ... zato teraz by sa v nom vkuse hrabal 🙂
a uplne na zaciatku sa vonku vobec nechcel postavit, strasny plac .. a to doma uz behal celkom pekne, trvalo to par tydznov a potom sa osmelil

bonaqa2013
24. feb 2015

Ja by som to povedala, že to je vývoj. Po čase sa osmelí a bude behať v pohode.

bubu1111
24. feb 2015

Moj maly ma 16 mes, beha od roka, uz doslova beha, leze kade tade, ale ked si zmysli tiez zastane a reve a pyta sa na ruky. To su deti, nikdy nevies co je dobre 😉

ajka30
24. feb 2015

@20nina14 ak vnutri normalne bezka, tak je to v pohode. Mozno mu vadi "nevhodny teren"- blato, kopcek, mlaka, kamene..., pripadne sa mu zle hybe naobliekanému....

dendy1
24. feb 2015

@20nina14 Dcéra mojej kamarátky nechcela chodiť keď bolo popršané... 🙂 na mokrý chodník ani za nič...
Moja malá zase jednu dobu ešte keď bola v kočíku a bola zima a skôr sa stmievalo nechcela byť vonku po zotmení...

farky12
26. feb 2015

ahojte mamičky..pridávam náš príbeh.. Lejko bude mať v júni 3 roky. od bábätka bolo všetko v poriadku.. pretáčal sa kedy mal, začal sa stavať na nôžky pekne "tabuľkovo", začal chodiť za 2 rúčky asi od roka, ale za jednu (stále padal do strany) až zhruba na 18 mesiacov.. čakali sme, pretože porovnávali so starším bračekom, ktorý začal chodiť na 17 mesiacov.. p. doktorka nás poslala na neurológiu, odtiaľ na metabolické vyšetrenia, to všetko dodnes absolvujeme každé 3 mesiace.. CHVALABOHU je všetko na metabolickom v poriadku, jedine mal menej vitamínu D, tak dávame vigantol.. kojený bol 2 roky.. prvé samostatné kroky urobil minulý október, normálne už bežkal, ale radosť trvala zhruba 3 dni.. určite nespadol, stále som s ním, zas sa zasekol, začal kolienkovať a doma sa pridržiavať nábytku.. zas vyšetrenia, všetko v poriadku, už nás strašili všelijakými svalovými poruchami, mňa však stále držalo a tešilo jedno, že nemá problém sa stavať na nožky, že vidím, že chce chodiť, že neplače a to znamená, že ho nič neboli 🙂 len má nejaký blok v hlávke a patrí medzi opatrné detičky.. zhruba 2 týždne doma v byte už bežká, nepridržiava sa nábytku, prestal kolienkovať, ale vonku si stále opýta rúčku, (normálne mi ju pobozká, keď ho chytím za ruku, akoby prejavoval svoju vďačnosť),chce to snáď viac času a dúfam, držte palce, že je to len v opatrnosti.. máte prosím nejaké skúsenosti - poznáte niekoho v okolí s podobným príbehom? Dúfam, že v lete si už zahrá s bračekom futbal a v septembri pôjdeme do škôlky.. už som aj rozmýšľala, že je dosť na mňa naviazaný a tou rúčkou si vyžadoval neustálu pozornosť.. budem vďačná za každý názor.. ďakujem za prečítanie.. majte sa 🙂 Janka

jaja018
26. feb 2015

@20nina14 moja 14 mesacna toto tiez robi. Doma jak strela... Ale ked ma ist na prechadzke postavi sa a jak prilepena v kociku sedet nechce, len na ruky. Ale ked prideme ku nasim na dvor a tam je pes, macka, obcas susedove deti beha jak besna 🙂 takze topanocky to nie sú. Podla mna je problem v tom ze oni nevidia dovod ze preco by mali ist niekam co ich nezaujalo a nebavi ich to...