17 mesačná dcéra váži 10 kg. Nie je to málo?

slavica18
24. okt 2012

Ahojte ,som tu nova a velmi rada si pozeram tuto stranku.Kedze zijem teraz v zahranici a na S lovensko pridem asi 3 x za rok preto by som bola rada keby mi niekto poradil.Inac som skoro stale s dcerou sama manzel aj ked je casto doma akokeby nebol ,ale to je uz ina rozpravka....No musim vydrzat koli dcere.Chyba mi Slovensko a hlavne ludia..Moja dcerka ma 17 mesiacov.Narodila sa mesiac skor s vahou 2650 g a 47 cm.Teraz vazi 10 kil a meria 79 cm.Nie je to malo?Dalsia otazka je ohladom jej jedalnicka a dennika Je spravny?Nema prilis vela mlieka?Rano vstava okolo 7 to vypije 3 a pol dc mlieka.Pije trvanlive plnotucne.Okolko pol 11 spapa keks s mliekom ,alebo kukuricnu krupicu,alebo chlieb s maslom a k tomu nejaka zelenina.O pol 12 ide spat a spi 2 az 3 hod.Ked vstane ma obed a papa vsetko co aj my dospeli len menej slane.A mame kazdy den meso.Myslim si ,ze papa aj vela slaniny a salamy to jej dava manzel tak aby som o tom nevedela ,lebo ona to zboznuje.On vravi,ze jej to neuskodi prave naopak.Asi pol hodinky po obede jej dam nejake ovocie a pred vecerou papa este raz ,niekedy aj 2 x a to bud krupicu,alebo z obedu,alebo niekedy vajicko,maximalne 2 x tyzd.Ide spat o 20.00 hod kedy vypije zasa 3 a pol deci mlieka.Pri nom aj zaspava.Ma trocha zvysene zelezo.Este jedna otazka niekedy hlavne pri piti mlieka sa akokeby trhala tak strasie nohami a to sa stane aj ked sa mi v noci zbudi niekedy a place.Co to moxe byt.Ako keby ju nieco bolelo ,alebo svrbelo.Dakujem za kady jeden komentar.

alabama0011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendy182
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamajka
24. okt 2012

Môj syn bude mať 17 mes., má 81 cm a 11 kg. takže si nemyslím že by bola malinká. Čo sa týka množstva mlieka, staršia dcérka mala obdobia ked vypila liter mlieka denne, niekedy aj viac a k tomu aj kaše, jogurty a tak. A časom ju to prešlo a pije mlieko ráno a večer. Myslím že ked malá papá všetko ostatné, tak by to nemal byť problém, horšie by bolo keby ju mlieko tak zasýtilo že by už jesť nechcela... A čo sa týka slaninky a tak, mne zase starí rodičia krmia deti sladkosťmi, myslia si že to nevidím, ešte im hovoria "nepovedz to maminke" a často sa preto hádame... Ale... nemôžem ich strážiť nonstop 🙂

lucia20
24. okt 2012

myslim, ze to je ok. hlavne to mliecko. ja mam tri deti a denne padnu tri litre mlieka. starsie dievcata denne cca 500ml kazda a ta mladsia cca 700ml za den.

anjelicek26
24. okt 2012

Vaha a vyska ok, jedalnicek ma tiez fajn, len manzelovi zatrhni to, co ona "zboznuje", je na to primala a skodi jej to... Mlieko v tomto veku malej netreba obmedzovat... ale skor volit umele detske mlieko, kravske cerstve alebo ponuknut aj kefir, to krabicove fakt nie je boh vie co... Niektore deti maju rastove bolesti, ine maju chorobu nekludnych noh. Spomen to u lekara. A skus sa pridat k mamickam, co maju rovnako stare deticky ako ty, najlepsie ti poradia, do vyhladavaca si daj mesiac a rok a najdes tu spravnu skupinu.

simca06022011
24. okt 2012

Podla mna dcerka je v poriadku vzrastom, ale ten jedalnicek 🙂)) No co ja viem... a krabicove mlieko pit cely den? Oproti nasmu jedalnicku je tam mlieka vela (ale napr. kamaratka dava dcere tiez aj 3x denne,ale iba nejake 2dcl). Ale ked to malej vyhovuje... Udeniny zatrhnut. Na moj vkus je tam strasne malo ovocia a zeleniny, ale my sme taki ovocnickovia, cize znovu nie je moj nazor podstatny 🙂 Ja by som jej aspon raz tyzdenne urobila nemaskovy obed... ved ona toho chuda musi mat dost, este popri slaninke a klobaske 🙂)) Nezabudni ze aj dieta moze mat vysoky cholesterol a nemusi byt ani tucnucke.

feb13
24. okt 2012

No moj syn ma 22 mesiacov a mlieko mu pred jedlom striktne nedavam pretoze je schopny vypit aj pol litra naraz a potom uz nechce jest. Davam mu ho k ranajkam alebo aj cez den ked si pyta. Na ranajky mava chlieb (+ syr, maslo, sunka, dzem, domaca natierka...), na desiatu ovocie alebo mlieko ked rano nepil, na obed to co my, na olovrant jogurt alebo ak mame od babiciek nejaky kolac a na veceru bud zase chlieb alebo kasu (krupicovu, ovsenu, ryzovu... robievala som aj pohankovu, prosovu, kukuricnu) ale tu jedine ak varim pre vsetkych, my s manzelom ju lubime tiez. 🙂
Pokial viem tak mlieko sa ma davat detom cerstve ale zase som pocula aj to, ze trvanlive mlieko je jedina trvanliva potravina ktoru mozeme konzumovat neobmedzene bez skodlivych ucinkov, pretoze ta trvanlivost sa dosahuje dvojnasobnou pasterizaciou a nie chemikaliami. Ale tym asi obsahuje aj menej zivin. To strhavanie neviem ale z coho jej davas pit to mlieko? Myslim ze v takomto veku uz by mala pit z normalneho pohara, skus vtedy to mozno prestane.
Neviem ale podla mna ak papa kazdy den maso a este k tomu tak vela mlieka, nema prilis vela bielkovin? Ale neviem mozno je to OK.

drmaja13
25. okt 2012

Kravske mlieko nie je pre ľudí a trvanlive mlieko je toxicke takouto stravou pretazujete dieťaťu oblicky a pečen a zahlienujete plucne vačky bude často choré !dávate viac ovocia doobeda viac zeleniny. Ryžu .vodu nukajte doobeda potom uz nebude dieťa smadne a nebude veľa pit

anda2
25. okt 2012

Váha je ok, môj vypil denne 2l mlieka, kravské. Mlieko potrebuje.

lalinko2010
25. okt 2012

zase ide propaganda NEPIŤ KRAVSKÉ MLIEKO!!!!!! mamička sa nie na to pýtala, či jej ho má dávať alebo nie!!!!! daj malej papať čo jej chutí, nehovorím, že slaninu, klobásu a podobne, veľa ovocia a zeleniny. a mlieko nech pije ďalej, koľko jej chutí!!!!!!! a kto nechce dávať kravské mlieko nech nedáva, nech dá ryžové, sójové alebo kokosové!!!!!!!! nikto nikoho za to neodcudzuje, takže poznámky typu kravské mlieko nie je pre ľudí a trvanlivé je toxické nech si nechá pre sebe. koľko toxických ľudí behá po svete, lebo to trvanlivé mlieko ide na odbyt!!!!

karamel
25. okt 2012

Vsetko je naprosto OK, len by som zatrhla udeniny aspon do troch rokov🙂

zaneta08
25. okt 2012

ahoj, môj malý má 17 mesiacov, narodil sa v termíne s váhou 2620 g a 48 cm, teraz má 9800 g a 78 cm. Lekárka vraví, že je to v pohode. On je ešte kojený a denný jedálníček máme takýto, ráno okolo šiestej pije materské mliečko, okolo pol deviatej raňajkuje zje pol chlebíka s nátierkou, maslom, džemom, prípadne vajíčko atď., okolo pol dvanástej zje jogurt alebo dráčika, potom pred spaním papá materské mliečko, spí cca 2-21/2 hodiny. Keď sa zobudí má obed, nevarím mu už zvlášť papá to čo my, niekedy polievku aj druhé jedlo, niekedy len hustú polievku s mäskom a cestovinami, poobede ovocie, najradšej má jabĺčko, banán, príp. sezónne ovocie a večer buď krupicovú kašu alebo detskú kašu, niekedy už nechce nič, lebo ho svokra nakŕmi všetkým možným (ale väčšinou zdravou stravou keďže konečne pochopila, že sladkosti nie sú ešte pre takéto malé deti) a potom pred spaním mliečko. V noci sa zobudí na kojenie 2-3 krát, ale to je už len taká zotrvačnosť, nie od hladu. Ja si myslím, že váš jedálniček je v poriadku, až na tie údeniny. Ale snáď jej to manžel bude dávať s rozumnou mierou. Ja napríklad keď zjem niečo údené, hneď reagujem vyrážkami na nohách, ktoré strašne svrbia. Ja si myslím, že keby to bolo neúnosné, tak by dieťatko reagovalo. A čo sa týka toho strhávania, možno sa jej len niečo sníva. Môj malý sa napríklad zatrasie stále po cikaní. Ak ešte budeš mať otázky, kľudne napíš, máme rovnako staré detičky 🙂 🙂

ankaevka
25. okt 2012

Jedálniček v úplnom poriadku, menej mäsa ak je veľa železa a ustriehnuť manžela aby to nebolo až také časté (vymeniť salámu za šunku)..ak sa dcérka hnevá na to trhanie nôh, spomenula by som to pediatrovi 😉

lucina7
25. okt 2012

určite by som nedávala trvanlivé mlieko škodí, treba dať umelé sušené mlieko, ani salámy, slaninu podobne. je to dosť skoro. pre 17 mesačné. je tam veľa alergenov. 🙂

habibi78
25. okt 2012

moja dcera ma od narodenia vela zeleza v krvi a to okolo masa ani len nechodi... 😠 inak jedalnicek tvojej malej je taky, ze dovidenia!!!! sa spamataj!!!!

evabb35
25. okt 2012

váha, výška v poriadku, jedálníček dosť málo ovocia a zeleniny - aspoň si nespomenula, mäso - by mala jesť v množstve 1 g na 1 kg na 1 deň, niektoré štúdie varujú pred nadmernými dávkami bielkovýn prevažne mäsitých, resp. živočíšnych z dôvodov vyššej produkcie odpadových látok, pravdepodobne tiež zvyšuje počet hnilobných mikroorganizmov v hrubom čreve, ktoré produkujú škodlivé látky...
deti od 2 do 6 rokov by mali zjesť 4 a viac porcií ovocia, zeleniny, ovocné šťavy, zeleninové šťavy - jedna porcia je 1 polievková lyžica varenej zeleniny na každý rok veku, pol hrnčeka ovocnej šťavy, polovica stredne velkého kusu ovocia,
chlieb, obilniny a potraviny s obsahom škrobu od 2 do 6 rokov - denne 4 porcie: jedna porcia je polovica plátku chleba, polovica šálky instantných obylovín varených obilín
mlieko, syry: do 3 rokov dojčenské mlieko z lekárne
od 2 do 3 rokov podávať mlieko v malých dávkach a v častejších intervaloch, vždy tak polovica, štvrtinka šálky mlieka
od 2 do 3 rokov by dieťa malo konzumovať 2 porcie mlieka, syrov, jedna porcia je 240 g mlieka, 30 g syra , polovica šálky tvarohu, 240 g jogurtu
dôležitý je príjem tekutín /okrem mlieka/ u batoľata je to 115-135 ml na kg a na deň, pitný režim by mal byť v priebehu dňa priebežne vyrovnaný.
údeniny, mäsové výrobky nie sú pre deti vhodné.

kristiii
25. okt 2012

výška, váha v pohode a podla mňa ani ten jedálniček neni nijak strašný. tie keksíky s mliekom skús občas vymeniť za nejaký jogurt a občas by som vymenila mäsko na obed za nejaké cestoviny so zeleninou alebo vajíčkom alebo proste niečo iné ale neviem prečo sa tu hned všetci poburujú. Každý nemusí decko stravovať podla najnovších trendov bio módy a tá slaninka, klobáska a pod. fungujú za chrbtom maminky vo väčšine rodín /naši zlatí tatinovia, babičky, tetičky 😎 ale prežili sme to my, prežijú to aj naše deti/. Mliečka by som jej dala kolko jej chutí, podla toho čo píšeš sa jej kvoli tomu apetít na iné jedlá neznižuje 😀 tak nevidím dovod. A ja osobne dávam tiež normálne plnotučné, aj doktorka nám to odsúhlasila a čo si o tom myslia iné mamičky je mi fuk, ja by som zas nedala decku to čerstvé kravské, proste tomu neverím, ani pre seba by som to nekúpila 😕 Občas mu pre zmenu kúpim ešte aj umele mlieko ale poznám kopu mamičiek ktoré s ním v roku vyslovene sekli, prešli na krabicové a ich detičky to čuduj sa svete prežili 😀

maruska123
25. okt 2012

Ahoj, tak podla mňa tiež váha a výška ok, vôbec sa nestresuj, moja dcéra má 2 a pol roka a váži 10 kg a meria asi tak 86 cm, ja meriam 158 cm a vážim 43 kg teda pred mojim dalsím tehotenstvom, teraz som tehotná, takže vôbec sa nie je čo čudovať🙂)) moji rodičia tvrdia, že ako malá som tiež nikdy nechcela jesť ani spať takže moja dcéra to podedila, jasné že patrí medzi menšie detičky, ale ja som tiež taká bola a nič jej nechýba od 11. mesiacov je v jasličkách, prekonala bežné virózy, nebýva chorá a všetko má v poriadku🙂 podľa mna Tvoj jedálniček je ok, ja to tiež nejako nesílim, a dávam jej čo jej chutí nakoľko som rada že zje aspoň čosi, a tiež mi jasliach tvrdia, že niekedy sú prekvapení ako dobre papá a niekedy nepapá vôbec🙂) doteraz som ju kojila, ked som zistila že som tehotná som prestala potrebujem pred dalsím kojením oddych,

čo sa týka mlieka - teda iného ako materského, podľa mňa sa mu pridáva velký význam a vôbec nie je potrebné, pokiaľ má dieťa vyváženú stravu ovocie zelenina atd mlieko vôbec nepotrebuje, mlieko vôbec neobsahuje tolko vápnika ako niektoré strukoviny a podobne, ja svojej dcére teraz už mlieko dávam - kravské plnotučné ráno aj večer ale ona vypije tak asi 1 dcl a už je najedená, skúšala som dávať aj umelé a je to to isté , niekedy vypije " až 2 dcl"🙂))) dávam jej ho len preto, aby mala v jedle aj nejakú zmenu a hlavne ráno pred jasličkami , lebo v jasličkách ked príde má hned raňajky, tak aby doma mala niečo iné

zuzka38
25. okt 2012

nie je to malo, ja mam syna 18m a mame takmer 10kil... dobehne ostatnych neskor 😉

ladytt
25. okt 2012

Aj môj váži niečo máličko cez 10kg, meria asi 82cm a má 19 mesiacov. Myslím, že je to v pohode papá až na tú salámu 🙂 ale to je každého vec ako sa k tomu postaví...

gubcikova
25. okt 2012

váha je super.neviem prečo si väčšina myslí že ich dieťa váži málo.každé je iné.každý človek je iný.každý má iný mechanizmus.moja dcéra v 25mes.vážila 9870g.a tú slaninu no neviem.a toho mlieka teda vypije veľa

k_a_j_k_a
25. okt 2012

K tej vahe- Moja 2,5rocna ma 10,3kg. Aj to ked je najedena, cize podla mna mate pomer vahy a vysky je ok. A to moja sa narodila v termine s 3500g.
K jedalnicku- salamu a slaninu by som jej pravidelne nedavala, max.1-2x mesacne, vtedy by jej to ublizit nemalo. Podla mna to je, lebo chut je ina, vyraznejsia ako co jedava normalne. Mlieko jete podla mna ok, aj moje tak pili, v tom nevidim problem, pravdaze zalezi od nazoru, ci pit KM alebo nie. My doma sme mliekovi, cize ja som za. Masa by som jej ale davala menej, nepotrebuje ho kazdy den, treba viac zeleniny. Inak sa mi zda, ze doobeda jej davas toho malinko a dotlaca sa poobede. Ja by som jej to skusila rovnomerne rozdelit na cely den.
S tym spanim, neviem poradit, podla mna spracovava zazitky z dna, zatial by som to neriesila, mojim sa to obcas stavalo, postupne z toho vyrastli.

janyka
27. okt 2012

Váha sa mi zdá priemerná a mliečka nech pije koľko chce. Moje staršie dieťa nepije mlieko vôbec, neje ani jogurty a v poslednej dobe býva viac a častejšie zahlienená ako mladšie dieťa, čo vypije denne 0,7l mlieka! Nespomínaš jogurty, syry, ovocie. Dieťa by malo mať pestrý jedálniček. Aj naši občas pojedia salámu, ktorú si náš tato kupuje. A čo mu ju mám zakázať jesť, aby ho nevideli? 😉

velvet26
27. okt 2012

ja si tiez myslim, ze vahu ma tvoja mala v poriadku, nasa ma 17 mes. a 12 kg, este ju kojim a popri tom je davam tiez kravske mlieko aj bebu, no tej vypije menej, kravske jej chuti viacej..ked ide poobede spat nakojim aj vecer nakojim a v noci tiez pyta tak dva krat..co by som ti odporucila tak davaj malej aj viac jogurtov, nasa zboznuje biele jogurty, jeden zje aj rano, niekedy aj pribinacik, tych sa uz objedla...potom si da trochu chlebika s masielkom pre deti, obed klasika zelenina s masom a zemiakmi, to co my, niekedy davam aj prikrmy od HIPP - ma ich rada..ked vstane tak zje vyzivku ovocnu, pripadne zas biely jogurt, medzitym nejake ovocie, rada ma hrozno, jablka a hrusky, banany uz nechce ani vidiet.. 😀 vecer zje kasu, alebo kolacik tvarohovy, ten si namaca do mliecka - kravskeho 🙂 a tak ho papa...no a niekedy si da na veceru parok.... 😀 kupujem detske, ja som toho nazoru ze raz za cas neuskodi dietatu, no tie udeniny co dava tvoj manzel by som vymenila za detsku sunku...

ducci
29. okt 2012

my sme mali tiez 10kg v 17 mesiacoch...vtedy nechcela moc papat, bolo leto, jedla iba ovocie a jogurty. teraz mame 19 a vazime 11 kg, celkom pekne pribala za tie 2 mesiace. podla mna je taka akurat, vobec nie je chuda 🙂

usiko
29. okt 2012

nie je to malo, nasa ma dva roky a este len teraz prekrocila 10kg, aj to len o par stovak gramov a ma 83 cm...narodila sa ako 2750g/49cm v termine....ak ti dieta prospieva, niet co riesit...ale k dalsim veciam..jej jedalnicek sa mi nepaci, lebo nie je velmi prospesny a zdravy pre dietatko, ale to si asi nechcela.....kazdy normalny clovek by ti povedal, ze toho mlieka je strasne vela,o mlieku sa popisalo uz strasne vela, ak chces, najdes, ak nechces, davaj dalej, nebudem presviedcat...ale ak bude mala zahlienena, bude mat sople, alebo susne stale, tak budes vediet aspon od coho.....to v noci moze byt nocny des, alebo aj hocico ine, aj nieco v strave. nieco zo dna, myslim podnet a tak...nepises, ci byva chora, aku ma stolicu, ako sa sprava a podobne. takze tyazko radit, alebo komentovat...moze to byt uplne zdrave dietatko,a moze mat aj vazny zdravotny probem....napriklad nasa, ked mala nadchu, tak odmietla acidko /davala sm acisko, nikdy nie obyc. mlieko/ , tak pediatr. napadlo, ze jej vysetrin krv na alergiu BKM -bielkoviny kravskeho mlieka...a vysla jej alergia , a to nemala vobec ziadne priznaky, len dobre kakalaP znamena ze 2x denne,a take tortove....a cudujsasvete, nasadili sme dietu, a stolica sa upravila, takze predsa jej to mlieko a mliecne veci skodili, len sme na to neprisli, lebo spala cele neci bez zobudenia, ziadne bolesti bruska, ani vracanie, nic...preto ti vravim, ze tazko, musis pozorovat, niekedy veci menit a sledovat...napriklad ja som si vsimla ze ked dostava vecer nieco so skoricou, zle spi, tak som si nasla ze skorica a tam, ze stimuluje cinnost mozgu, tak odvtedy ju vecer nedavam...a taketo veci sledovat.......ale co sa tyka vahy a veku, je uplne oki.....

pancake
7. nov 2012

naša má 8. nič nechce papať iba kakao, cici, a jogurty 😖

sendy182
7. nov 2012

tak slavica už by si aj mohla odpísať......čie rady ti pomohli........a ako pokračujete...........v zdravom stravovaní.......dúfam že tento príspevok admin nezmaže................lebo tomu neverím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀