18 mesačná dcérka je veľmi naviazaná na mamu

bajka411
31. júl 2015

Mamicky,mam hlavu v smutku. O mesiac nastupujem do skoly-VS na externe studium. Mam 18-mesacnu dcerku,je velmi sikovna a bystra,ale ja na mna velmi naviazana. Nechce byt z nikym inym,iba s tatom vydrzi,aj to len ked ma naladu. Nevedela som,ze mi slahnu tyzden vkuse vyucby. Netusim, co spravim s malou,lebo tata je cele dni na cestach,musi pracovat. Uz si ju zobral tak aj zo sebou. 1x v pohode,bez placu no 2x hotova katastrofa,riadne revy. Prosim vas o nejaku radu alebo skusenost. Aj sama neviem,co v takejto situacii robit. Som z toho zufala ☹

simca06022011
31. júl 2015

Treba si zvykat, casom to prejde... a ani ty nemozes z toho stresovat, lebo mala to vyciti... ja mam skusenost, ze napriek tomu ze moja mala je riadna maznacka, ak dieta zaujme niekto s niecim ani si nespomenie na mamu... revy treba riesit hrou alebo niecim na odputanie pozornosti a nestresovat. Je to podla mna normalne... treba na to zvyk a nie sa trapit s tym co budeme robit.. no nic, vsetci musime sem tam prezit bez mamy, svet sa nezruti... poplace si a bude existovat dalej.

kacena4
31. júl 2015

po pravde je v obdobi (tesne po nom), kedy si dieta vytvara citovu vazbu na cloveka s ktorym travi najviac casu v tomto pripade si to ty. mas viac moznosti. bud si mm vezme dovolenku a bude s nou doma, kde ma svoje prostredie a nebude mala v strese a tolko plakat (nebrat ju do prace) alebo sa dohodni v skole ze si ju vezmes so sebou, neviem na akej skole studujes ci ti to umoznia, ja ked som studovala externe mne obcas tolerovali vziat si babatko so sebou na viacdnove staze, vydrzalo v kociku na hodinach ale bolo to vacsinou zazitkovou formou, takze nebolo to az take narocne a bolo to viac menej v samostatnom zariadeni nie priamo na skole, takze to bolo jednoduchsie. ucitelom to neprekazalo ked tam cavotala a ja s nou pobehovala. alebo poziadaj o prerusenie studia a o rok ked dcerka bude vacsia sa mozes vratit do skoly (najhorsie resenie pre teba najlepsie pre dcerku). alebo junechaj u niekoho tretieho mm v praci ty v skole a vsetci v strese 😝 najsamhorsie drzim palceky v rozhodovani

lenka_21
31. júl 2015

@bajka411 moje deti mali ledva rok (dojcenie v plnom prude) ked som zistila, ze musim ist do nemocnice na vaznu operaciu... Nebol cas nic riesit, deti to zvladli v pohodke, manzel rodina a ja tiez. Bola som totalne spokojna, vedela som, ze su v najlepsich rukach a ziadnu hysteriu som nerobila. Nevidela som ich viac ako mesiac...
Ak zostane so svojim otcom, tak ten je rovnoceny rodic ako ty...ked zacne plakat, tak raz aj prestane. Podla mna netreba z toho zbytocne robit paniku, ked budes panikarit ty, tak to prenesies aj na malu... Napr.ja odveziem deti rano k rodicom, vydrzim chvilku kym sa ponoria do hry a nenapadko sa vyparim... Ziadne lucenie, vysvetlovanie a pod.nerobim. Rodicia im povedia, ze som isla nieco vybavit, popr.ze som v praci a je vybavene.
Obcas vidim extremne naviazanie dietata na matku...dieta je dieta a nie nahrada za partnera, preto treba budovat vztahy v tejto rovine... Malej nezaskodi ked zostane par dni s mm, aspon sa trosku od teba odputa, co jej nakoniec prospeje....

simca06022011
31. júl 2015

A este... kopec deti je v 1,5 roku v jasliach a preziju to.. zvladne to aj mala na tyzden ;) To je len ten prvotny sok, ja by som ju uz teraz "trenovala", ostane sobotu s ockom, alebo babke.. postupne nech si zvyka. A ver, bude aj tebe lepsie... Ja som tomu tiez neverila, nervy som chytala co bude (mala isla cca 20 mesacna do jasiel), ukludnovala ma iba moja teta co ma mladsie deti a tiez boli v skolke, ze nam bude iba lepsie, ked bude mala tam a v klude si mozem vsetko urobit a nie odbiehat hocikedy na chvilku... mala si zvykla a aj cas co spolu travime je o VELA kvalitnejsi ako predtym (ine je homeoffice apod,, ked okolo beha dieta a ine je to ked sa v klude urobi praca a potom sa clovek venuje len dietatu)... ale to je trochu z ineho uz 🙂) Aj ked predpokladam, ze studovat budes teraz pravidelne, nie len v tyzden.. cize plati to rovnako...

bajka411
autor
31. júl 2015

Diky baby 🙂 popravde,ja to tiez potrebujem,lebo som s malou vkuse a badam na sebe,ze si to tak neviem s nou uzit a nevazim si to. Chcela by som manzela prehovorit aby s nou bol on. Viem,ze si aj poplace,ale ke to predsa jej otec. Aj by som mu ju postupne nechavala viac a viac,ale je stale v robote. Zas na druhej strane sa bojim,ze sa ten nas vztah narusi a mne na nom velmi zalezi. Ale hadam jeden tyzden a par vikendov nepokazia to,co sme zi za ten rok a pol vybudovali. Ci?

lenka_21
31. júl 2015

@bajka411 tak toho sa vobec nemusis bat... dieta treba viest k samostatnosti...aspon trosku, nemoze byt na teba nalepena nonstop...to nie je pre nu dobre...a ani pre teba... 😉

dievcatko79
31. júl 2015

u nas je to preeesne ako cez kopirak... moja ma 19 mesiacov a cele dni je so mnou doma... asi posledne dva mesiace nepocujem doma nic ine iba mama mama, akonahle prejdem do inej izby, uz za mnou krici, ak sa jej neozvam, tak spusti neskutocny rev... tiez zacinam byt z toho zufala, stve ma aj to, ze nechce byt ani s muzom, pritom ho ma velmi rada, ale ked si zaumieni, ani ruku mu nepoda, nechce ho ani vidiet.... no proste zle zle zle... ale.. od septembra ide do jasiel a ja do prace, comu sa celkom tesim, lebo si myslim, ze to bude pre nu to spravne a dobre riesenie... ma rada deti, tak dufam, ze pri nich zabudne tolko plakat :

bajka411
autor
31. júl 2015

Som taka rada,ze taky pripad nie sme len my. Lebo vsetky deti z nasho okolia su lepsie,lebo vedia byt aspon parhodin bez mamy. Stale to mam vyhadzovane na ociach,az mi je z toho smutno :( akokeby som to robila schvalne.

bajka411
autor
31. júl 2015

Som taka rada,ze taky pripad nie sme len my. Lebo vsetky deti z nasho okolia su lepsie,lebo vedia byt aspon parhodin bez mamy. Stale to mam vyhadzovane na ociach,az mi je z toho smutno :( akokeby som to robila schvalne.

peneloppe
31. júl 2015

@bajka411

Moji dvaja chalani su najviac naviazani na mna. Ale boli uz aj na prazdninach tyzden u starych rodicov toto leto ale mladsiemu bolo riadne smutno a mne tiez. Ale zvladli sme to.
Len trenovat a trenovat a naucite sa byt aj bez seba. Mne to stale pride divne. Sme tak zvyknuti, vzdy sme boli spolu, ja som bola s nimi doma, manzel stale pracoval.

lucul
31. júl 2015

@bajka411 hlavne ked odchadzas skus tak ze ten kto ju bude varovat ju zabavi a ty odides 😉 mam to doma uz druhykrat a zvladame v pohode odchody aj dokonca uspat vie aj tato aj babka a to je kojena

siska53
31. júl 2015

@bajka411 ona si casom.nejak zvykne...nas siel.do skolky ako 4,5r. A 3m.mu trvalo,nez si zvykol,bolo to dost tazke aj pre nas,aj pre skolku.. Dcerka sla ako 3r.,neda sa povedat,ze si uplne zvykla,lebo nesuhlas s odlucenim.davala najavo inak ako syn.. Raz denne sa im.tam.pocikala,co uz teda ona vydrzala bez plienky aj na noc,doma vyrazne zhorsene spravanie...
Teraz su deti so starymi rodicmi,kedze aj choroba bola a su uz prazdniny,mala vacsinou za mnou aj tak chvilu place,potom.je dobre. Ale to je domace prostredie,nie cudzi ludia.

Pre istotu sa priprav na to,ze prve dni,tyzdne,u dakoho i mesiace (ako u nas), to moze byt tazsie. Ale ked bude v znamom.prostredi ci so znamymi ludmi (manzel,stari rodicia),je to pre to dieta lahsie.
Drzim.paste a hlavne-aj ty s tym.musis byt vyrovana,lebo dieta to dost vyciti... Sice..ja som a tym.bola,najneksor do tyzdna a aj tak to trvalo...