18 mesačné dieťa náhle bezdôvodne plače

pampeliska11
3. apr 2017

Ahojte. potrebovala by som poradiť, ak by nejaká maminka mala skúsenosť bolo by to fajn. Mám dcérku, nedávno mala rok a pol. vyšše týždňa sa mi raz do dňa náhle hystericky rozplače. úplne bez dovodu, buď pozerá rozprávky, alebo sa hrá, alebo len tak sedí na mne,,, hocico... proste akoby ju preplo a z ničoho nič rev, ale taký naozaj silný plač a musím ju vziať na ruky a uťešovať.. trvá to tak 5 min... stávalo sa to raz do dňa ..včera vobec, ale dnes 3x ... ešte nevie dobre rozprávať, takže keď sa jej opýtam čo ju bolí, alebo čo sa deje, tak jasné že nič nepovie a plače.. ušká som jej stláčala, či to nie sú uši a to nie...tak neviem.. bývame v CZ a pred 10 dňami sme boli na povinnom očkovaní proti spalničkám. Neviem ako je to slovensky. máte niekto skúsenosť ? bojím sa o ňu. Vyzerá to akoby ju náhle niečo veľmi zaolelo.. Mama mi dnes povedala, že keď sa to stalo trepala nožičkami keď plakala.

kaja73
3. apr 2017

@pampeliska11 presne na 10 den sa najcastejsie prejavuje vedlajsie ucinky tohoto ockovania..nie hned vecer,alebo na druhý den ako po inych vakcinach-je to jasne pisane v letaciku od tejto vakciny a dr ta na to mala upozornit.....teraz len verit že ako prisli tak aj pominu...podavaj jej vela C vitaminu...može ti zacat aj teplotvat aj sa vysypat..

pampeliska11
autor
3. apr 2017

to ma upozornila, že na 7-10 deň sa možu objaviť horúčky.... ale ona mi takto plače asi týždeň už... možno viac..zo začiatku som to neregistrovala, lebo som si myslela, ze zle stúpila alebo tak, ale je to naozaj z ničoho nič

pampeliska11
autor
3. apr 2017

@kaja73 neviem, či to má s tým súvis. Zavolám zajtra dr.

kaja73
3. apr 2017

@pampeliska11 dam ti link na letacik su tam popisane vedljsie ucinky.. https://www.adc.sk/databazy/produkty/spc/priori... je tam aj abnormalny plač

pampeliska11
autor
3. apr 2017

@kaja73 Ďakujem

narayan
3. apr 2017

.. ako trepala nožičkami? Bolo to pravidelné ako keby vystrelovanie nožiek? Či len také bežné kopanie, keď sa dieťaťu niečo nepáči...

pampeliska11
autor
3. apr 2017

@narayan hm to neviem.. s mamou uz nie som... dufam, ze to prejde zachvilku, lebo som z toho vystrašená

narayan
3. apr 2017

@pampeliska11 držím palce, nech je to len dočasné....

prevenar
3. apr 2017

@pampeliska11 nemusis volat, presne ti poviem ..vysmeje ta ,ze je to "nahoda" ^^ a odmietne to zapisat do karty, ako neziaduci ucinok (aj ked je to v letaku) .

takyto "bezdovodny" plac samozrejme ma dovod. jedna sa o neurologicke poskodenie vakcinaciou , vacsinou docasne ..obcas trvale. tak tiez drzim palce.

do buducnosti odporucam postudovat nieco o ockovani (myslim nieco ine, ako reklamne letaciky v cakarniach)

https://www.modrykonik.sk/group/1799/

cukrik951
4. apr 2017

@pampeliska11 ked začne plačkat tak náhodou nespinka alebo nezadriemala?? Moja dcérka ro.mala.tiež..jednu noc plakala druhu nie a boli to zúbky este aj nachladena do toho bola a aj nočny des...zúbky ma už všetky??

pampeliska11
autor
4. apr 2017

@cukrik951 nie nie ona sa bud hra alebo tak

sasa1310
4. apr 2017

@pampeliska11 neutíchajúci plač je písaný v príbalovom letáku danej vakcíny, takže na 100% to má nežiadúci účinok. Držím palce, nech sa to nerozvinie do horšieho.
Takto začína bohužiaľ ťažký následok s ďalšími zmenami správania

senta_sofia
4. apr 2017

@prevenar
@sasa1310
Skuste sa vzit do koze tej mamicky a prestat tu pisat vase katastroficke antivakcinacne scenare. Ano,neobvykly plac je v pribalovom letaku, rovnako ako zapal mozgu. Keby vsak islo o encefaliticky plac, ktory by mal povod v tomto zapale, dieta by vykazovalo aj ine priznaky, ako opuch fontanely, nechutenstvo,vracanie. Na vracanie je momentalne mne z vas.

sasa1310
4. apr 2017

@senta_sofia mám v rodine také dieťa po tejto vakcíne, takže viem veľmi dobre sa vžiť do duše matky. A bolo to bez tých príznakov ako ty píšeš a začalo to nevinne neutíchajúcim plačom. Radšej som nenapísala ako to dieťa dopadlo, pre dobro mamičky

prevenar
4. apr 2017

@senta_sofia skus sa starat o seba.

cukrik951
4. apr 2017

@pampeliska11 a zúbky ma všetky?? 😊

senta_sofia
4. apr 2017

@prevenar to iste by som radila tebe

cukrik951
4. apr 2017

@senta_sofia oni sú presvedčení ze je to z očkovania nič iné nepripúšťajú a nemá cenu sa o tom hádať lebo stále si stoja za svojím 🙄

senta_sofia
4. apr 2017

@cukrik951 ved mne je to uplne jasne, ale uz to na tomto fore prekracuje medze unosnosti...neutichajuci plac je urcite plac,ked dieta matka za 5 minut utisi.

sasa1310
4. apr 2017

@senta_sofia
@cukrik951 nestojíme si za svojím za každú cenu, ale nepríde vám divné, že dieťa začne plakať pri hre len tak?
Samotná vakcína to píše, že to je nežiadúci účinok.

sisita999
4. apr 2017

Nemam skusenosti z ockovanim, kedze ziadne nemame. Moja Sa napr. rozplakala ked bola hladna alebo smadna. Trvalo to dlho kym sme si to dali Do suvislosti. Chorob je momentalne tak ci tak dost. Hlavne tento vietor a klamlive pocasie. Vela trpezlivosti a vsetko dobre...

cukrik951
4. apr 2017

@senta_sofia mne sa zdá že keď ešte nemá zúbky všetky tak môže ju bolieť dasienko a keď sa zúbok tlači tak hnusne pichne zabolí a sa rozplače ... tu už sú hádky na dennom poriadku očko-neočko
A po očkovaní by sa mi zdalo ze keď plače tak sa vôbec neutisi a malicka pri prituleni je kľudná

moni244
4. apr 2017

@prevenar
@sasa1310 zase ta vasa ockovacia sekta, uz je trapne, ako to vsade strkate, ostante si vo svojich temach, skupinach a ostatne nespamujts

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
4. apr 2017

@moni244 https://www.modrykonik.sk/group/1799/ ..o chvilu bude mat skupina 4000 clenov, aj ty mozes byt pri tom 😀

moni244
4. apr 2017

@prevenar mne je tvoja skupina vies kde, tam si ju mozes aj nechat

sasa1310
4. apr 2017

@moni244 tak za prvé, ja som neni v žiadnej antiočkovacej sekte, ani v skupine ani nič.
Za druhé autorka sa pýta, z čoho to môže byť, tak píšem, keďže máme takú skúsenosť a samotný výrobca to aj udáva v letáku.
A za tretie, že ty sama máš odvahu a drzosť písať, že sa všade strkám? Ty, čo si tu jak mor, všade sa už z teba rehocú, kde nakuknem? V každom blogu či fóre si strčená, niekoľko tisíc príspevkov máš, robíš tu rekord a ty ideš písať, že je trapné ako sa všade strkám?
Sa zobuď a pozri sa do zrkadla a skoč ku tebe do polikliniky a navštív odborníka, lebo čo ty tu už predvádzaš už nie je ani smiešne a žiaľ už ani na plač.

janulik2008
4. apr 2017

vzdy ked dieta place tak za to moze ockovanie a mamicku viac vystrasite ako je

moni244
4. apr 2017

@sasa1310 pisala sok, ze je trapne, ako vsade strkate neziaduce ucinky po ockovani. Tak navstiv odbornika ty, ked nevies citat