18-mesačné dieťa sa nechce nič učiť

simonka99
4. aug 2009

Moj maly ma 18 mesiacov a jedine,co pozna(respektive je ochotny ukazat) je havo,macka a kacka.Ja mu mozem 30x ukazat kravicku,prasiatko,konika a ked sa ho spytam kde je kravicka,tak ma odignoruje...nehovoriac o tom,ze citat mu z knizky,alebo nebodaj mu hovorit basnicky-to nehrozi,jeho to proste nebavi.Zatial malo rozprava,ale je velmi bystry a mam pocit,ze vsetko rozumie a je vnimavy.V okoli mame rovesnikov,co uz poznaju snad celu ZOO a pozeravaju rozpravky v TV a my nic 🙂 je to normalne?

andy.a
4. aug 2009

Simonka,v pohode,myslím,že je to normálne 😝 😅
niektorí chalani sú trocha "lenivejší"...neboj,ale on to neskôr všetko dobehne 😀 😉
a každé dieťa je iné,nemôžeš/teda nemala by si../ porovnávať 😕 😅

gemerka
5. aug 2009

simonka, moj maly ma 21 mesiacov a je presne ako tvoj. Jeho knihy, hracky vobec nebavia. Rad pozera rozpravky aj to len tie 3 svoje aj 1000x videne. Velmi rad ma pohyb - je to riadny neposeda. Pohybovo je velmi zdatny - oproti rovesnikom, hoci je drobnejsi. Rozprava od minuleho mesiaca DAJ a tie svoje hatlaniny. Dovtedy bol ticho. Uz som chcela ist ku psychologovi, ale myslim si ze OK - mame pocit ze vsetko rozumie, len sa mu nechce rozpravat. Tak som to nechala tak, ze uvidime. drzme si palce

atrami
5. aug 2009

simonka,
skús poprosiť lekárku, nech mu spraví kontrolu zraku a sluchu. Kamarátka mala podobný problém, nakoniec zistili, že je krátkozraký. Nosí okuliarky a úplne sa zmenil.

Ja som nepoužívla klasické detské knižky, ale detské enciklopédie. Jednoducho pes tam vyzeral ako pes. Kupovali sme aj figúrky zvierat. Väčšinou v TESCU. Vyzrerajú autenticky, tak vie ako vyzerajú zvieratka.