19 mesačná dcéra nechce mojich rodičov. Svokrovcov zbožňuje. Poradíte?

ailuj22
21. okt 2014

Kto mi poradi co robit ak moja dcera nechce vobec mojich rodicov a svokrovcov zboznuje. Ked je so svokrou, vobec si ma nevsima (svokra jej vsetko dovoli ) a ked sme zasa u mojich rodicov tak len vrieska, pisti a stale na nme visi (tiez jej davaju vsetko co jej na ociach vidia ,ale s mierou a obcas jej aj nieco zakazu ). Nechce k nim vobec ist, nemozu sa k nej ani priblizit.Nikto jej nic strasne neurobil. Vidame sa kazdy den s jednymi aj s druhymi.Kto ma podobne problemy prosim o radu.dakujem

velkacica
21. okt 2014

pravdepodobne zdedila nejaký gén vysadený na Vašich 🙂

magnetka.f
21. okt 2014

Ahoj, jednoduche, sama si si odpovedala, svokra vsetko dovoli, vasi nie az tak uplne, to je cele....., aj u nas by to tak bolo, ak by som ja alebo muz nezasiahli voci paradoxne svokrovi-🙂......

betunka39
21. okt 2014

No moja ma tiez radsej svokrovcov.kedze su s nou denne.Mojich vidava kazde dva tyzdne.ale mamu chce otca a ni nepobozka.pritom.ale ked nevidi dedka ked prideme pyta sa kde je.Ale to je vsetko.von pojde s mojou mamou.ale ocom nie.A pritom oco snoubol od mLicka casto.kedze nam chodil robit okolo prestsvby domu.Neriesim to.pretoze aj starsie deti boli take.ale ked boli vacsie tak sa to zmrnilo asi tak v styroch rokoch.

katarinamarkova
21. okt 2014

je to ciastocne aj tym, ze svokrovci vsetko dovolia.....ale aj tym ze dieta citi aku naladu ma dotycny clovek....nie su tvoji rodicia trosku nervozni, podrazdeni, nahnevani mozno nie okato, mozno vnutorne....nemaju z nieco extra stres, z prace, byvania, vztah....alebo nieco podobne?
otazka...takze mi neodpovies 🙂 ale mozno ti to pomoze najst pricinu.....ine by bolo keby jej svokrovci dovolili vsetko a tvoji rodicia nic - to by bol problem jasny......ale ked jej dovolia aj tvoji rodicia dost vela, len s mierou....tam bude problem inde.

uhnakova
21. okt 2014

19 mesacna je este dost malicka, kludne to moze byt za stvrt roka inak, v tomto veku sa nalady dietata rychlo menia 🙂

el6
21. okt 2014

ani moja 23 mes. nechce, ale ani jednych ani druhych...myslim, ze aj starsia bola na vela ludi z rodiny dost odmietava a teraz sa na vsetkych tesi, lebo su na nu dobri, nikto nezanevrel, vsetko preslo a je to ok...hlavne trpezlivost, nepresviedcajte ju...ona na to pride,ze za to stoja aj tvoji rodicia 🙂

monca2332
22. okt 2014

toto aj ja som mala taký istý problém ☹ ale už som malému musela vysvetliť že má aj druhú starkú a starého a sme tam chodili každý deň 🙂 tak sa to už začínalo naprávať a potom už bolo dobre a teraz sa mi už nevie dočkať keď pôjdeme k mojim rodičom 🙂 ale so svokrou je to aj u mňa ze ma všetko dovolené a neviem ako jej to mam povedať aby mi všetko nedovolila a už som s toho na nervy 😢

sosanna88
22. okt 2014

haha, u nas opacne 🙂
a je to o tom, ze nasi sa jej venuju ked sme tam, atd. proste vidi a citi, ze ju zboznuju.
svokrovci nevedia ako na nu, ale mam pocit, ze sa ani nesnazia vediet (chceli robit veci podla seba a bolo im to zakazane, tak nerobia nic)..tak ani mala nejavi zaujem..vydrzi tam ked je to nutne aj sama, 2-3hodky ale vidno ten rozdiel skratka koho viac ,,moze,,

ester79
22. okt 2014

V tomto veku by som z toho ešte nerobila tragédiu, pokiaľ máš pocit, že jedni aj druhí sa k vnučke správaju adekvátne, aj keď sú tam rozdiely. Samozrejme, veď každý je iný. Nemám síce podobný problém, ale pamätám sa zo svojho detstva, že som tiež mala jedných starkých radšej ako druhých.

denisalm
7. nov 2014

Podľa mňa to nie je o tom, kto koľko dovolí, aspoň u nás. Svokra oveľa viacej dovolila hneď od začiatku ako moja mama, ale napriek všetkému viacej mal malý rád moju mamu, aj viac krát sa rozplakal keď sme spomenuli že ideme za starkou a sme dorazili ku svokre ☹ . Odpoveď bola jednoznačná. Svokrá prisedí s nami i keď venuje aj malému ALE nie tak ako moja mama, ona je kus prísnejšia ale neustále venuje malému, hrajú spolu, stavia spolu bunker, umývajú spolu riad, spolu aj varia 🙂 🙂 🙂 A mojej mame sa poslúcha, a zase svokre nie ☹

lucinocka
7. nov 2014

prejde to, moja nechcela doteraz nikoho... nikto ju nemohol strazit lebo hned cirkus...teraz uz reaguje na oboch ok🙂 u svokry sa prehra aj hodinku, co predty po 5 minutach doma... nesilila by som to, aj my mame niektorych ludi radsej a inych menej.. taky je zivot🙂

lauricka
3. jan 2024

@ailuj22 tazko poradit, je to ich pristupom k nej a je vnimaniu ich ako ludi. Bohuzial, to je kazdeho zasluha a s tym tazko ty nieco urobis. Akcia vyvolava reakciu. To dieta nieco citi z nich alebo zaziva od nich, co sa jej nepaci alebo jej nevyhovuje. Co neznamena, ze sa to nemoze casom menit.